Почина Михаил Горбачов

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Е.Димитров » 02 Сеп 2022, 16:57

ukelichko написа:
Top Gun Maverick написа:Той написа ако трябва, тоест ако му се наложи поради някакви обстоятелства, а не каза искам. :roll:

Ааааа.....бавно загрявам, стар съм вече. Ако се наложи аз и на палатка мога да живея, да си убия животно, да си запаля огън с магнезиевата запалка, да се пробвам да си набера гъби, което ще е голяма грешка в моя случай :D Но в началото на темата зададох един въпрос, който всички пренебрегнахте. Ще го повторя. Ако не беше перестройката на Горбачов и последвалите събитии, нещата си бяха останали на ниво 85-та и нищо в политическата и икономическата обстановка в света не се беше променило, в личен план къде и какви смятате че щяхте да бъдете в този момент. Само че трябва да се вземат предвид екстрите от онова време като жителство, необходимостта от биография свързана с Партията за успешна кариера, невъзможността да се напускат границите, голямото сито при университетите, където можеше да се влезе само с оценка близка до пълно 6 и други фактори съпътстващи соца преди Горбачов. Та къде и как се виждахте в този момент? И как щеше да изглежда България, ако не се бяха случили всички тези събития? Просто ми е интересно пък и дискусия да става.

Така, като казваш нещата звучи, все едно сега сме Швейцария дейва :mhihi:
Викаш дойде у големио град и забрави пътя за родният дом, а там пълна разруха и от население 100к в момента я има 1к я не.
п/п
туй пък за университетите малко пресилено , да не говориш за някоя друга държава, че тука не беше така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от bum_bum » 02 Сеп 2022, 19:25

ukelichko написа:
bum_bum написа:
FaceOff написа:Никога не съм живял в панел, ама не мога да разбера каква е тая ненавист към живеещите в панели.. кво да правят?


Аз съм живял. Ако трябва и пак ще живея. Нищо лошо няма нито в панелите, нито в слабите финансови възможности........

В иметао на какво би живял в панел и със слаби финансови възможности? Просто ми стана интересно.


Първо пак да кажа, че панела го използвам като нарицателно. Дали е панел, тухла, ЕПК или каквото и ще да е, просто има блокове и райони, които са непригодни за живот от нормални люде.

Ако трябва да генерализирам бих живял с повече ограничения с удоволствие, ако мога да изляза на улицата и да мина поне 20 метра без да си изцапам обувките. Мизерията ми ебава майката тотално. Колкото и да съм на кеф само щом изляза и видя къде живеем се сдухвам тотално.

Няма да е лошо да живея и на място, където дъщеря ми на 5-6 години няма да се върне вечерта и да ме пита какво е подка, хой, еване, ковра и т.н.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от ukelichko » 02 Сеп 2022, 19:57

Е.Димитров написа:Така, като казваш нещата звучи, все едно сега сме Швейцария дейва :mhihi:
Викаш дойде у големио град и забрави пътя за родният дом, а там пълна разруха и от население 100к в момента я има 1к я не.
п/п
туй пък за университетите малко пресилено , да не говориш за някоя друга държава, че тука не беше така.

Никога не съм се преселвал у глемио град, останах да живея в малкио там където съм се родил. В родната къща, която всъщноост е блок живее майка ми, която посещавам почти всеки ден. От време на време ходя у големио град по разни ивенти и това е. Много големи градове съм видял през живота си и вашият не е нещо особено. Това което го отличава от останалите големи градове е, че родените в София винаги намират начин да го изтъкнат от някаква комплексарщина. Е то пък в Пловдив установих, че няма бояджии, шпакловчици и гипсокартонаджии. Там всички са интериорни дизайнери. Варненци пък само си броят светофарите, ще кажеш че имат хиляда светофара и сто булеварда.
А за университетите през соца може и да се влизало със слаб успех, ако си от семейство на заслужил борец, но за нас нормалните не знам някой да е влизал с посредствен успех. Даже не съм сигурен можеше ли да се влезе без приемен изпит, само по успех. Разните партиийни и милиционерски школи не ги броя за университети.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от hell's angel » 02 Сеп 2022, 20:19

Е, добре, де, с посредствен успех чий го дириш в университета? :mhihi: :mhihi: :mhihi: Впрочем, и за тЕх имаше рабфак :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Exclusive89 » 02 Сеп 2022, 21:04

ukelichko написа: Защото само мрънкате по соца и все някой ви пречи. Колко пък да ви е било хубаво през соца, та Горбачов ви го е развалил и колко сега пък да ви е лошо под американски гнет. Единия живее в Канада, която е цивилизована страна, другият има собствена фирма във Варна и много по-млада от него жена и все сте недоволни и все мрънкате. Грозданката не го броя, там нещата са безвъзвратно загубени. Ако не беше Горбачов и беше останал соца какви щяхте да бъдете, ебаси. Принцове ли? Не че заслугата за падането на соца и СССР е само на Горбачов. Само чертаете мрачни прогнози и някакви депресии и все ви пречи империализЪма и американците. На кое точно ви пречиат? На това да поканите някоя засукана колежка на кафе, да и разказвате тъпи вицове и тя да флиртува с вас, докато кръстосва крака с късата си пола ли. Или да се съберете с приятели и да се напиете на силна музика и да изпростеете. Или може би империализма ви пречи да си облечете новите дрехи, да се качите в новите си коли и да се разходите до мястото, където винаги сте искали да отидете но все не ви остава време. Идете в някой магазин за техника, купете си нов телефон, нов телевизор или каквото там искате, радвайте му се, отпразнувайте го с прители, напийте се, слушайте чалга, пушете трева ако ви кефи, изтрезнейте, съберете се на на следващи ден на кафе и пак се напийте. Или си направете едно кросче из парка, зяпайте младите майки, седнете в близкото кафе, заговорете сервитьорката, оставете и огромен бакшиш, въпреки че не го заслужава и се наслаждавайте на задника и. Или заведете любимата си да видите залеза и след това и кажете колко много я обичате. Животът е прекрасен и най-вече един въпреки цените на природния газ, въпреки бежанците , въпреки джендърите и останалите полове и въпреки падането на соца.


ГОЛЯМ си ЧОВЕК! Евала!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Exclusive89 » 02 Сеп 2022, 21:08

bum_bum написа:Върти се, суче се и пак към соца се избива :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Забравете го вече тоя гнил строй.

Наслаждавайте се на придобивките на демокрацията- Е шейсе на 15 години, виски на промоция от Кауфланд, пура за 2,40 в панелката с ипотека до 2060-та.

Разбира се, че се кефим на Е60, дори и на Е39, а не на 40 годишни кенефи (лади и жигули)
А който иска иска да си живее в панелка, който иска в имение, какъв е проблема...
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от BMW_POWER » 03 Сеп 2022, 0:43

Ние си се врънкаме тук, Западна Европа им е мъка за него, руснаците го мразят. Това е :bchug:

Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Сеп 2022, 0:44

Току що карах едни Украинци, бежанци нали. Та като ги питах Руснаци ли са викат фак рашънс, поговорихме на две на три, някои неща в теб се пречупват като види око и чуе дори нещо дребно от устата на потърпевши.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от BMW_POWER » 03 Сеп 2022, 0:58

Top Gun Maverick написа:Току що карах едни Украинци, бежанци нали. Та като ги питах Руснаци ли са викат фак рашънс, поговорихме на две на три, някои неща в теб се пречупват като види око и чуе дори нещо дребно от устата на потърпевши.


О, да! Ядрени физици, лекари и учители. Тръгнали, но в бързината си забравили паспортите. Но си носят телефоните. Или за едни други се отнасяше :?: Като са толкова ербап, да ходят да факат на място. Не от разстояние. Аз винаги им давам за пример бг-то. Имам пациент, дето кара АУДИ и плейта му е UKRAINA 1. Казах му и на него, да внимава какво си пожелава. Дадох му и идея да провери в гугъл, колко сме добре след 15 години в ЕС. "Русия това, Русия онова". Пак му казах, да види докъде ни докара ЕС и ако е готов да плати тази цена, пак да ми каже. Замисли се.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Сеп 2022, 1:01

Аз имах предвид чисто личните им несгоди да се изнесат от някъде бягайки от войната, а не икономически фактори от сорта с ЕС или с Русия.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от BMW_POWER » 03 Сеп 2022, 1:14

О, огромен процент са артисти. Имаше тия дни видео. Украинско семейство, намерили работа в Германия (или Англия), не съм сигурен точно къде. Жената си взела отпуск, за да се върне до Украйна. Ма нали си избягала, че има война???

Има много независими източници, дето дават по-различна картина. А Горбачов е директен виновник за ставащото в момента. Не мисля, че на гробът му някой ще плаче.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Jordana » 03 Сеп 2022, 6:52

Ситуацията с Горбачов е много подобна на бай Тошо как мигаше на парцали при оставката . Горбачов просто го арестуваха и запряха на 18 август да стои мирен във вила Форос неговите хора щото омръзна с дивотиите си на всички . Бандата горбачовисти с които Горбачов рушеше СССР просто се отрекоха от него с августовския Пуч 1991 и целунаха краката на Елцин .. И това не е вярно че всичко е било мирно , РФ беше като разбунен кошер . Прибалтика и украйна протести , приднестровието и там гореше , азиатите тръгнаха да се цепят и те . Просто беше въпрос на време да се счепкат в гражданска война всеки срещу всеки и всички срещу Русия . Натам водеше Горбачов " Миротвореца" СССР ...
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от Е.Димитров » 03 Сеп 2022, 7:39

ukelichko написа:
Е.Димитров написа:Така, като казваш нещата звучи, все едно сега сме Швейцария дейва :mhihi:
Викаш дойде у големио град и забрави пътя за родният дом, а там пълна разруха и от население 100к в момента я има 1к я не.
п/п
туй пък за университетите малко пресилено , да не говориш за някоя друга държава, че тука не беше така.

Никога не съм се преселвал у глемио град, останах да живея в малкио там където съм се родил. В родната къща, която всъщноост е блок живее майка ми, която посещавам почти всеки ден. От време на време ходя у големио град по разни ивенти и това е. Много големи градове съм видял през живота си и вашият не е нещо особено. Това което го отличава от останалите големи градове е, че родените в София винаги намират начин да го изтъкнат от някаква комплексарщина. Е то пък в Пловдив установих, че няма бояджии, шпакловчици и гипсокартонаджии. Там всички са интериорни дизайнери. Варненци пък само си броят светофарите, ще кажеш че имат хиляда светофара и сто булеварда.
А за университетите през соца може и да се влизало със слаб успех, ако си от семейство на заслужил борец, но за нас нормалните не знам някой да е влизал с посредствен успех. Даже не съм сигурен можеше ли да се влезе без приемен изпит, само по успех. Разните партиийни и милиционерски школи не ги броя за университети.

Опа,
малко комплекс надуших.
Аз пък да ти кажа, понеже съм роден баш на жълтите павета или поне на 300 метра от там и на 100 метра от където живея, та понеже на времето нямаше много хора от околностите и по-далечни места общуваш с хора на твоята улица.
Та през годините стана доста интересно, точно тея, дето дойдоха в последствие у големио град почнаха да мразят себеподобните си.
НИКОГА не съм чул от човек от моето обкръжение, който е роден в София поне второ поколение да каже на някой "селянин".
Точно обратното, дойдоха напористи момичета и момчета от къде ли не и с лакти почнаха да се бутат и да наричат новодошлите "селяни"
Да не казвам, че аз пък никога не съм страдал на тема местоживеене, преместих се в Пловдив а сега даже съм на село.
В университета се влизаше с 4!
Знам и хора, които са влизали и с 3.50 без да са на човек човека.
Просто имате някаква идеалистична представа за нещата и малко все едно за чужбина говорите деЙва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от ukelichko » 03 Сеп 2022, 8:59

Викаш си роден на триста метра от жълтите павета :D :D :D Ама в мен надушваш комплекс. За да е пълна картината и да нямаме никакви съмнения, трбва също да споменеш, че навремето си въртял сделки на магурата, като вмъкваш думата "бате" и слагаш ударението на последната сричка в глагола, :D :D :D .
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Почина Михаил Горбачов

Мнение от FaceOff » 03 Сеп 2022, 12:30

bum_bum написа:
FaceOff написа:Никога не съм живял в панел, ама не мога да разбера каква е тая ненавист към живеещите в панели.. кво да правят?


Аз съм живял. Ако трябва и пак ще живея. Нищо лошо няма нито в панелите, нито в слабите финансови възможности. Лошото е когато подобни индивиди смятат, че са хванали господа за шлифера. Или може пък и да не е толкова лошо, защото въпреки всичко са щастливи.. :dunno:


То, ако трябва, ще се връщаме и в пещерите, както е тръгнало, ама дано не се стига до там.. Иначе предполагам какво те дразни - С класите пред панелките :mhihi: , и мен честно казано, но не тия в Люлин, щото е ясно как са ги купили, а такива в Изток, Гео Милев, Иван Вазов.. Те гаранция си мислят, че са хванали Господ за шлифера, и със сигурност са щастливи

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook