България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
139
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 304
Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 10 Апр 2024, 12:41

Вчера станах свидетел, как ни чукнаха докато бях на задната седалка и сме в нарушение. Перфектен шофьор, но умората си казва думата. :idea:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 10 Апр 2024, 13:13

alx написа:
nickstorm написа: This is how we do, where I come from.... Действието се разива в Бавария.... и те така, където и да отида преценячите ме преследват


… how do you do? :winky:

А преценячи има навсякъде в европата- щото всички са големи карачи…


not very well, apparently :lol:

В европата наистина изобилства от големи карачи, но нещата са до време. Ние сме друга планета направо, такъв феномен като тука да има 30 годишни и нагоре рацери, просто системата няма да позволи да минат между пукнатините... което е реалният проблем, не наличието им по принцип.
Аз на пътя много рядко виждам някакви нагли зулуми да се правят от "млади" шофьори. Нормално е като години си ги правил безнаказано да ставаш все по-нагъл. Резултатите на това, което се прави сега ще го видим тепърва след 10на години и напред в бъдещето.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 10 Апр 2024, 13:25

Абсолютно. Най-наглите неща на пътя не са от 19 годишни, а от чичаци 50+ . Той си има книжка от 30 години, той си знае, той така си кара, него никой не може да го учи :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 10 Апр 2024, 16:30

TNT написа:Абсолютно. Най-наглите неща на пътя не са от 19 годишни, а от чичаци 50+ . Той си има книжка от 30 години, той си знае, той така си кара, него никой не може да го учи :driving:

Не е вярно това.
Въобще за наглостта няма никаква възрастова граница , но като цяло в града със своята арогантност преобладават младежите и таксиметровите шофьори, както и в последно време..жените.
Извън града са тези с по-скъпи автомобили , особено на магистралата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 10 Апр 2024, 16:54

Таксиметровите шофьори последните години карат доста бавно и културно и единствената мизерия, която правят е да пречат умишлено. След като им научиш репертора не са интересни.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 10 Апр 2024, 16:56

vicho написа:Дебора (абсолютно алкохолно петно)...


Така лошо говориш щото не знаеш какво прави като се налюля :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Но да - доста си пийва момата :angel:

На мен пък днес ми се скараха и аха шамари да ям, че съм правил забележка на един дето спрял да си говори с друг в кафене из преките около витошка :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 10 Апр 2024, 17:40

Не им се връзвайте ве. Забележки, излишни емоции, глупости. Заеби. Бичи си айляка, глей си кефа там и тва е.

Няма как да превъзпиташ озлобения, комплексиран ганьо, нито пък ганьовица. Просто няма да те разберат.

Иначе по ред на номерата:

- Лелки 40-50г - в града. С някоя по-нова кола. Изключително нагли. НедоеВани, сърмата й щрака, проблеми в живота, проблеми в службата :mhihi:
Изкарват си го на пътя.

Моят лек е: среден пръст с усмивка. Откачат :mhihi: Не влизам грам в конфронтация. С озлобени кощрамби не се занимавам

- Чичаци, къде не знаят къде се намират в градска среда - той така си бил карал от едно време по бул. москва :lol:

- Чичаци на магистралата - с нови китайчета и корейчета, тип ЖиБ wanna be. Доказва, че е купил нова жиПка и че е над всички

- Махленски посерковци и техните махленски пръдли (градско и извънградско) - взел дъртия таласъм, разкован и убит от бой, тип кайен, а8, 7-ца, S-класа и го раздава мафиот.

Гледа лошо и си мисли, че всички ги е страх от него.

Глупави хора :mrgreen:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от seimo » 10 Апр 2024, 18:28

Градско незнам, но на извънградско най-големите простотии правят 35-50 годишни обикновено с разни бараки до 5-6-10к. Тея със скъпите коли и простотиите отдавна са по-скоро изключение.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Апр 2024, 20:36

Под скъпи коли правещи простотии се има предвид дърта лимузина от премиум марка, най-често А8, малко по-малко ЕС класа и почти в никакъв случай седма серия, не знам защо така. Може би защото уона би турбо гъзар с БМВ вземат нещо достъпно като Е60, Е90 и то си минава за БМВ, докато при Мерцедес ЕС класата си е висша форма на доминация и положение. :ok:

Тая вечер един галфон паркирал в кръстовището до нас в града като зад него има коли и пред него отляво продължават другите, но има място точно колкото ляво-дясно да мине кола. Оставил гоУфффф седмица ли беше да работи и излизайки първо го подуших, няма такава смрад в топлото и тихо време, отрови улицата тоя. А можеше да паркира в улицата където си говореше с комшийката, че явно някоя дреха му беше шила, но трябваше да излиза после назад. :ok: Скоро не бях виждал такъв дебил.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от carmanf1 » 10 Апр 2024, 22:17

Ама знаете ли, каква тенденция забелязвам вече от много време.

Никой не се впечатлява отдавна вече, на черни жипки и немски лимузини висок клас.
Път/предимство не им се дава вече, гледат се правилата.
Изключае, глупците и махленските тъпанари от фитнесите.

Гегите например, са жестоко подценени/дискредитирани - масово казват, че тва е дърт гардероб на 30г, пребоядисан да е лъскав.
Немските лимузини от висок клас, се смятат че се карат от тъпите лакеи на някой шеф.

Теслите - казват, ми то ги знаем вече от 10+ години. Едни и същи са. Никва промяна не се вижда. Вече са стари и евтини, и за тва почнаха да ги карат повече.

Не малка част от обществото вече не се впечатлява от по-горе споменатите .....

Не че ми дреме, кой какво мисли, кой какво карал, еле пък аз какво карам, но смятам че имам що-годе представителна извадка за промяната.

Докато, коли от сорта на Megane RS, Giulia Quadrifoglio, M4cs F82 или пък последното М4csl, М8, или пък benz gts, porsche 911, mustang, camaro, са доста по-оценени от хората - просто им се радват хората на красотата :D

Тоест, респекта, който беше съзнателно втълпен преди години, на база големия черен жиП или пък черна лимузина от най-висок клас, вече изчезва.

Няма го :D

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 10 Апр 2024, 22:24

Не, че го няма, просто наглостта вече изби навсякъде, понеже масово се гледаше всеки с гореспоменатите какви простотии прави. И да, тезата на ТНТ ни се вижда най-права. Когато някой свикне да е нагъл от млад шофьор, то това прогресира страшно много в годините и най-наглите обикновено са някакви такива шофьори с опит. Келешките изпълнения са различни, я ще бръмчи, я ще завърти гуми, я ще изпревари по-нахъсано и безмислено, но наглостта и аз я виждам повече у шофьори с опит. Или някой мисли, че има много млади тираджии примерно? :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2024, 9:23

Jorixa написа:Аз не казвам че с кола за 5к не може да изпреварвш, ами че не е особено безопасно.


Фън факт: моите най-рискови изпреварвания и ситуации са все със скъпи коли :oops: :ok:
Като съм с 39ката например си знам, че не може много и не я натискам. Със скъпа и мощна кола обаче си мислиш, че ще те извади от всяка ситуация и накрая на пътуването си за ново бельо :mhihi:

Мисълта ми е, че не колата и стойността и правят ситуацията рискова, а задкормилното устройство :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Anthony_J » 11 Апр 2024, 9:31


Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 11 Апр 2024, 9:57

Стига сте го тормозили, явно не помисли как точно изглежда написаното първоначално.

Тоя боклук бакшишът сега като го намериха дано да го сексят здраво. По Фокус слушах дискусията, да не бил объркал спирачката с газта, абе това е обикновен капут, който е свикнал така да минава и явно личеше нетърпението му да изчака майката с детето, които първоначално леко се забавиха и после даже засилиха да не му отнемат от времето за чакане. :ranting:
Хубаво си сгрешил, дори бе, тъпунгер, явно беше, че нищо им няма, питай ги болница, молница, някой лев за уплахата там да почерпи, извини се около 10 пъти, кажи колко съжаляваш, това помага, убеден съм, че жената нямаше да извика КАТ, а и да го беше направила един акт щом няма счупване, няма да ти вземат книжката...
Амам от дебили. Лошото е, че всеки ден стават такива неща с някакви идиоти, но понеже сега идиота е жълт ще има линч пак към всички.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Don_Diego » 11 Апр 2024, 10:06

Ако има държава сега да промени наредбите и да след подобно птп да е невъзможно да се вземе психо за превоз на хора и много рязко ще се промени маниера на шофиране на подобни индивиди :bchug:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ивчо

Последни теми
Facebook