Цените на автомобили втора употреба

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от DigitalExile » 25 Окт 2021, 7:29

Тия цени на бояджиите са само в София, те и преди си бяха много високи сега ги надуха още откакто им вдигнаха материалите. Като цяло цените в София са доста изкривени.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от немо » 25 Окт 2021, 8:44

DigitalExile написа:Тия цени на бояджиите са само в София, те и преди си бяха много високи сега ги надуха още откакто им вдигнаха материалите. Като цяло цените в София са доста изкривени.


Цените на доста материали се вдигнаха с 20-30-40 % :shock: Не са изкривени цените в Сф, по-скоро в Прованса са изкривени.
Последна промяна немо на 25 Окт 2021, 8:49, променена общо 1 път
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от DigitalExile » 25 Окт 2021, 8:47

Не, в София са изкривени. Високи са и мога да ти кажа защо.
Наемите са брутални, не е като извън София и те гърбят за да покрият много неща, а и заплатите им трябва да са по високи защото стандарта е по висок.
Специално за бояджиите може да се намери и двойно по евтино извън София с не по лошо качество :yes: и това не е така от вчера и днес, а от няколко години вече, още преди ковид.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от TNT » 25 Окт 2021, 9:26

За 1-2 детайла не си заслужава, ама за цялостно пребоядисване си е оферта. В София без каско стават някакви фантастични суми да се оправи кола. Мен ме удариха началото на годината, в София 500+ лева ми се обявиха, в Пловдив ми излезна 200 с пътните :clap: Представям си, ако имаше тежки щети кво щеше да е :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от немо » 25 Окт 2021, 9:27

DigitalExile написа:Специално за бояджиите може да се намери и двойно по евтино извън София с не по лошо качество :yes: и това не е така от вчера и днес, а от няколко години вече, още преди ковид.


Защо коментираш бизнес, от който хал-хабер си нямаш ? Имам уговорка с клиент за цялостно външно боядисване ( без таван ) на Е60 за 2.5к. Искаш да ми кажеш , че в Сф в сервиз, подобен на моя цената е 5к. ? Цените на застрахователите ( към сервизите) са еднакви за цялата страна, защото методът на калкулация е един и същ. Да, според конкретния договор може да има разлики, но не в пъти , а в проценти. Изключвам официалните сервизи. Сега ако вземаш за база цената на някой нелегален в някоя дупка това е вече друго. Виждал съм къде и как работят тези, които обслужват автоджамбазите :lol:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 25 Окт 2021, 10:55

Изображение
Щом лизингите вече ги офертират със сума за ден , та да изглеждат по-привлекателни ... смятай на къде отива :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от DigitalExile » 25 Окт 2021, 11:04

немо написа:
DigitalExile написа:Специално за бояджиите може да се намери и двойно по евтино извън София с не по лошо качество :yes: и това не е така от вчера и днес, а от няколко години вече, още преди ковид.


Защо коментираш бизнес, от който хал-хабер си нямаш ? Имам уговорка с клиент за цялостно външно боядисване ( без таван ) на Е60 за 2.5к. Искаш да ми кажеш , че в Сф в сервиз, подобен на моя цената е 5к. ? Цените на застрахователите ( към сервизите) са еднакви за цялата страна, защото методът на калкулация е един и същ. Да, според конкретния договор може да има разлики, но не в пъти , а в проценти. Изключвам официалните сервизи. Сега ако вземаш за база цената на някой нелегален в някоя дупка това е вече друго. Виждал съм къде и как работят тези, които обслужват автоджамбазите :lol:


Щото платих 1.2к за цялостно на хечбек кола извън софия, а в София ми искаха с 1000лв отгоре за същата кола :angel:
Това естествено беше преди последното вдигане на цените, т.е преди 6 месеца.

И да ще коментирам щото е по скъпо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 25 Окт 2021, 11:11

sub_eleven написа:А продавате ли като преди, защото ми се струва и купувачите са предпазливи при смяната на колите и не бързат? Отделно следя разни марки и модели, и цените им не мърдат, освен нагоре разбира се, нито пък се продават. Май няма пазар особен.

Колкото до майсторите, в действителност примерно качествените бояджии, при които трудно можеш да разпознаеш пребоядисван детайл, вече взимат 250лв/детайл. Боядисвах един преден капак преди две седмици та от там знам. Преди взимаха 150лв/детайл.


На хората им е трудно да приемат, че цените на използвани автомобили могат да се качват и затова в момента има стегнация на купуването. Като ножа опре в кокала и старата барака се продъни докрай :) ще купуват искат не искат на новите цени.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от TNT » 25 Окт 2021, 11:16

В София цените за доста неща гонят тези в официални сервизи. Което е малко несериозно за мен. В официален сложили ставка 70лв/час, бай Кольо на гаража писал 60лв/час :dunno: И между инструментите стои най-важният инструмент на всеки себеуважаващ се бг майстор - кенче Ариана :bchug: Отделно в Пловдив ми е по-лесно да намеря читав майстор, отколкото в София. Но пък за по-малки градове... там майстори диагностики не купуват, "щото на всяка различна, къде излиза сметката". А всички знаем колко важно е това на автомобил, произведен последните 25 години. В малко градче или ще пътуваш яко за майстор, или трябва сам да си си майстор :dunno: Там разбират от Голф 2 и Москвич.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от steeN » 25 Окт 2021, 11:23

Според мен от цялата работа повече ще намажат сервизите и дистрибуторите/производителите на части, а не търговците на коли на старо, защото хората просто ще си удължат живота на старата кола. Предполагам, че големите поскъпвания са концентрирани предимно в коли до 3-4 години и икономични градски коли (с тия цени на бензина които идват...). Другото ще залежава яко където е инвентар. Според мен е изцяло временно явление за разлика от цените на горивата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от TheDriver » 25 Окт 2021, 11:53

За мое съжаление цените са сериозно нагоре и при стари дизелови комбита :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от TNT » 25 Окт 2021, 11:57

Моите наблюдения са, че най-много са поскъпнали баш 10-15 годишните :yes: Имаше обява 320д Е90 на 250к км, с платнен салон, без М-пакет, 16" джанта, 18к лева :mhihi: Гледам колеги пишат как ходят на огледи на коли по 17-18к с неработещи климатици. Несериозно и абсурдно е, при положение, че над 20к вече почват коли от представителства да се появяват за кратко :lol: Но и аз си мисля, че сервизи и дистрибутори на части ще намажат повече.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от steeN » 25 Окт 2021, 11:59

Тва го минавам към икономични градски аз. 2 литра дизели от която и да е марка не се и съмнявам, че са най-масовото възможно по бг пътищата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Borymeckata » 26 Окт 2021, 16:18

Глад, глад настана... :dunno: :dunno:

https://dnes.dir.bg/ikonomika/glad-za-koli-vtora-raka-tsenite-skochiha-dvoyno


Мисля си - имаме си тема за цените на горивата (как все нагоре вървят), за цените на имотите (чакаме ги да се сринат, ама и те все нагоре, пусти късмет...), за цените на старите коли (как станали двойни)... Чудя се, дали да не си направим една обща тема за инфлацията и там да ревем от цените? Няма смисъл за всяко нещо, дето поскъпва, да пускаме различна тема... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Цените на автомобили втора употреба

Мнение от Alek_SV » 26 Окт 2021, 16:29

Borymeckata написа:Глад, глад настана... :dunno: :dunno:

https://dnes.dir.bg/ikonomika/glad-za-koli-vtora-raka-tsenite-skochiha-dvoyno


Мисля си - имаме си тема за цените на горивата (как все нагоре вървят), за цените на имотите (чакаме ги да се сринат, ама и те все нагоре, пусти късмет...), за цените на старите коли (как станали двойни)... Чудя се, дали да не си направим една обща тема за инфлацията и там да ревем от цените? Няма смисъл за всяко нещо, дето поскъпва, да пускаме различна тема... :dunno: :dunno:



Ама ти не си гледал новините .. инфлацията е едва 4% ... не се филмирайте - какви двойни цени.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook