Как да си подобря английския?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Borymeckata » 20 Фев 2022, 22:57

AGD написа:Пробвай duolingo, има го в гугъл маркета.

Хей, това е много готино! Благодаря!
Наистина няма български, затова вкарах като "мой" език руския и се получи идеално - упражнявам си и двата езика. И двата ще ми трябват за работата... :yes: :yes:

Направих тест и ме пусна направо от трето ниво. Има писане, четене, слушане и даже ме кара да му приказвам. Супер е приложението, не мога да му се нарадвам. Вече съм отличник и даже получих някакви диаманти... :mhihi: :mhihi:
Благодаря още веднъж!
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от MapkoB » 20 Фев 2022, 23:16

Няма да се плашиш, че не разбираш различните диалекти и акценти. Истината е, че и те не се разбират. Смисъл, американец ще види зор да разбере ирландец, или пък уелсец - тексаски каубой. Сякаш, че ти би разбрал някой от Смолян.
Също така, не се притеснявай да направиш пауза от 2-3 секунди преди да кажеш нещо, за да го осмислиш в главата си. Стига да не е неловка пауза от 5+ секунди, събеседникът надали ще забележи, но това ще ти даде шанса да избегнеш мисленето какво да кажеш, докато го казваш и да се объркаш. А една грешка води до друга и накрая става каша.
За ошлайфане, както колегите препоръчаха, слушането с разбиране помага. Аз лично препоръчвам подкасти, в които се разказва за нещо. Не толкова разговорни, тип Джо Роган. Имах една любима поредица с разследвания на стари престъпления. Там хем се говори за настоящето, хем за миналото, хем разговори. Омешват се различни времена и конструкции и когато имаш някаква основа, а ти явно имаш, мисля, че ще надградиш.
За говоренето. Ясно е, че там само практиката помага. Има хора, на които не им пука и дори да не са топ, след определено базово ниво, самочувствието им помага да звучат по-добре, отколкото те всъщност са. Аз мисля, че ти (както и аз) не си от тези хора. За мен да говоря езика не е достатъчно да знам цялата граматика и всичката лексика, но и да говоря както местните го говорят - от акцент, през фразеологични глаголи, до сленг термини. В тази връзка, ти вероятно си доста по-способен да говориш английски, отколкото ти самия се определяш, именно защото гониш този перфекционизъм. Та, смело в боя!

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от c04 » 21 Фев 2022, 0:37

Borymeckata написа:Дори четенето на напълно разбираем текст (от учебник за 8-ми клас, примерно) ме уморява.

Не че помага с нещо, но и аз съм така. Напряга ме :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от ivoaudi » 21 Фев 2022, 1:04

Език се учи под чаршафите, ей!! :mrgreen: Само се правите на луди, че не знаете.
Иначе е хубаво, буквално всички мнения в някоя си тема са смислени, че и верни! :mhihi: Различни са, дори някои взаимно си противоречат, но това е защото по различен начин са послужили на съвсем различни хора. Моята насока е да наблягаш повече да четеш и пишеш. Само това, дори и да звучи постно.
И още нещо - почти всички българи звучат повече от лошо като говорят английски. Ти си знаеш колко искаш да напреднеш и колко искаш да си останеш автентичен( това последното не е необходимо да е недостатък, ма дълга тема), но произношението е изключително важно.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Вуйчо » 21 Фев 2022, 5:05

.
Последна промяна Вуйчо на 13 Мар 2022, 12:17, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от NiksGS » 21 Фев 2022, 6:01

Преди няколко години се регистрирах в един форум, където през малкото свободно време влизам и чета/ пиша. Представяш ли си, понякога и акъл давам. Това не съм го очаквал от себе си. В началото ползвах преводачката на гугъл, за да съм сигурен, че няма да напиша някоя наистина голяма глупост. После с времето спрях да я ползвам. Може да е странно, но поддържам някакво обогатяване с думи. Граматически не ми подобрява нивото, но за мен важното е, че се разбираме.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от drago9205 » 21 Фев 2022, 7:15

Варианти много, зависи дали имаш някаква основа, която ти позволява да четеш/разбираш и говориш криво-ляво или по-скоро основата е много обща и четенето с разбиране е трудно.

1. За мен най-добрият вариант са уроци в група с добър учител - предимството тук е, че ако сгрешиш ще бъдеш коригиран и е няма да научиш да говориш/пишеш по грешен начин. Освен това когато си в група се учиш и от другите, говориш с хора на твоето ниво, абе предимства много. Ако някой е сериозен към езика и наистина иска да го научи - винаги бих препоръчал уроци.
2. С практика, като тук измеренията са много - колегите вече споменаха - приложения, игри. Аз бих добавил опит за четене на литература на английски, справка за значение на думи - само в английски речник, не с преводача. Работна практика - който има шанс да говори по-интензивно в работата след време иска или не - започва да се оправя.

Важно е човек да може и да си оцени сам нивото - за мен при реално ниво B1 към B2 човек трябва да има достатъчно добра основа, за да се развива сам (чрез методи от точка 2 горе).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Borymeckata » 21 Фев 2022, 9:19

Вуйчо написа:Та съвет - намери си учителка. Току виж ти стане и любовница и на дърти години си отевеш на корем. Ами така де, стига с тия гипс картони, къцане на риба в Огоста и сланина по еконЯ. Живота е кратък! Нека слушаме Сър Стенли Ройс какво ни учеше (мир на праха му).

Добър съвет, но идва с двайсетина години закъснение, жалко... Глей сега, целта е да не звуча като бушмен пред колегите, а не жената да ме изхвърли от апартамента. Иначе за всичко съм съгласен, с изключение на риболова. Струва ми се адски тъпо занимание и пълна загуба на време. А и Огоста ми е далеч, за разлика от Дунав, който тече на 200 метра от блока ми. :mhihi: :mhihi:

Напреднах доста с приложението на телефона, даже по едно време бях трети в някаква класация! :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 20.04.2007
Местоположение: София/Бургас
Пол: Мъж
Кара: F15 xDrive30d N57T
Мечтае да кара: 911 Turbo

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от AGD » 21 Фев 2022, 9:38

Borymeckata написа:
Вуйчо написа:Та съвет - намери си учителка. Току виж ти стане и любовница и на дърти години си отевеш на корем. Ами така де, стига с тия гипс картони, къцане на риба в Огоста и сланина по еконЯ. Живота е кратък! Нека слушаме Сър Стенли Ройс какво ни учеше (мир на праха му).

Добър съвет, но идва с двайсетина години закъснение, жалко... Глей сега, целта е да не звуча като бушмен пред колегите, а не жената да ме изхвърли от апартамента. Иначе за всичко съм съгласен, с изключение на риболова. Струва ми се адски тъпо занимание и пълна загуба на време. А и Огоста ми е далеч, за разлика от Дунав, който тече на 200 метра от блока ми. :mhihi: :mhihi:

Напреднах доста с приложението на телефона, даже по едно време бях трети в някаква класация! :yes: :yes:

Не се надъхвай много по класациите, защото след това идва голямото разочарование - ти си стигнал почти до края, шибаният бухал ти взима точки от детските нива. И ако искаш всичко да ти е на макс ще трябва по цял ден само в тази програма да висиш. Опитват се да ти експлоатират състезателния дух.
Питай откъде знам :)
George Carlin написа:Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от TNT » 21 Фев 2022, 9:53

zAcK написа:Намери някой, с който да го говориш. Интензивен курс, човек да те учи и да си говорите оналйн и т.н. Иначе е доста трудно. :dunno:
Напоследък има доста такива, които предлагат уроци онлайн, които включват доста разговори и т.н.
Освен това може да гледаш разни неща на английски, да четеш и т.н. Помага много.

P.S. Да не си приел да строиш ония АЕЦ в Египет? :bchug:

И аз подкрепям записването на онлайн курс. И то само разговорен. Това с изтощението е така, щото не се разбира толкова добре езика. Аз съм го играл 2 месеца в друга държава с преводач и след 15ч вече цялата българска група давахме фира :) Приложенията, онлайн игри (това е интересно предложение иначе, поне псувните ще упражниш :mhihi: ), книги, филми... са по-скоро за поддържане и упражнение според мен. Да се подобриш, трудно или поне ще е бавно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Jordana » 21 Фев 2022, 11:18

Съмнява ме да се хване някой за такива индивидуални курсове макар че може и да стане все пак . Повечето да не кажа всички работят индивидулно само с деца . Причините са много прости , дъртаняните трудно схващат и усвояват освен това трудно се манирулират докато с децата е много по лесно . Обучението е ориентирано в посока с такива курсове . Аз това съм забелязл с езиковите курсове , трудно се хващат за индивидуално обучение с дърти магарета . Освен това 99% от даскалите са англоговорящи също със курсове и това дето иска Боримечката трудно ще получи от такъв преподавател , в смисъл ще му преподават учебник който той може сам да си отвори и прочете . Безплатно ще стане най лесно с четене на англосаксонски вестници и слушане на филми с разбиране или дори на радио предавания . Напълно безплатен вариант е и като слушаш английска реч постоянно дори без определена цел в един момент почват да изплуват изрази и думи които първоначално не успяваш да отсееш като смисъл . Английския е орязана видоизменена версия на старонемските езици . Вероятно един от най лесните езици откъм граматика , само циганския го бие :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от TNT » 21 Фев 2022, 11:22

То не е нужно да е индивидуален. 5-10 човека група е ОК :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Borymeckata » 21 Фев 2022, 11:23

Е, то е ясно, че на 55 години няма да се запаля по някаква детска класация. Просто си заредих приложението и се заех сериозно с упражненията... И се оказах на първо място. :shock: :shock:

Screenshot_2022-02-21-11-14-02-290_com.duolingo.jpg

Кара ме да превеждам от английски на руски, което не ми е проблем по принцип, но нямам руската клавиатура (липсва ми тяхното ьi). Та се наложи и нея да инсталирам...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от zAcK » 21 Фев 2022, 12:39

Jordana написа:Съмнява ме да се хване някой за такива индивидуални курсове макар че може и да стане все пак . Повечето да не кажа всички работят индивидулно само с деца . Причините са много прости , дъртаняните трудно схващат и усвояват освен това трудно се манирулират докато с децата е много по лесно . Обучението е ориентирано в посока с такива курсове...


Това, което си написал, е пълна глупост :idea: Има много добри преподаватели, които предлагат индивидуални курове онлайн. Вкючително нейтив такива :!: Познавам страшно много мениджъри и специалисти, които са подобрявали английския си така. И не само :!:

Иначе, ей това е интересно. Сега го загледах - https://www.britishcouncil.bg/english/adults/english-online
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Как да си подобря английския?

Мнение от Bogat-Beden » 21 Фев 2022, 13:08

И най-важното
И дъ билийв - бикоз еври дей из ъ вери импортънт!
:ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook