Corvette

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Corvette

Мнение от sub_eleven » 05 Яну 2024, 10:48

Е състезател ли точно ще си купи 15 годишна класическа кола?

Ще си я вземе някой да си боботи лекичко с v8ка с усмивка на уши.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Corvette

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2024, 10:49

Моджо написа:Има достатъчно за гледане в нета. Не давам наклон....бангия е била, е, и ще си остане обобщен резултат от тестове, хахаха. Казано накратко. За гъзария - става. И толкова. Ако е за каране всеки европейски спорт кар я бие по всички показатели. Е, да..по-скъпи са.

Като я гледаш тая снимка нещо специфично да ти прави впечатление като разлика от европейските еквиваленти?
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Corvette

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 10:53

А тоя евтин пластмасов интериор да ти прави впечатление как е по-различен от европейски автомобил ?
Изображение
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Corvette

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2024, 10:54

Вуйчо написа:Ударил ме е втория пубертет и търся да запълня духовни празнини с емоционални коли


Много ме кефи твоя пубертет, искам и аз такъв да карам :bchug: :bowdown:
Първо Гран Купето, сега Корвет - само респект :bowdown: :bowdown: :bowdown:

За кратко преди да взема Zката и аз ги гледах Корветите, но ме отказа това, че според мен е още по-лимитиран в употребата си и от Zката. Да изляза за вечеря по малките улички в центъра няма да е най-готиното занимание, нито влизане по подземни гаражи и подобни. Доколкото бях проучил механиката им наистина е доста проста, просто е малко драма с частите, но доставките на почти всичко са бързи и вече си има специализирани сервизи за американски коли, които имат наличност на най-често сменяните неща по тези коли.

Следя с интерес дали ще вземеш подобно животно :bchug:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Corvette

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2024, 11:00

Моджо написа:А тоя евтин пластмасов интериор да ти прави впечатление как е по-различен от европейски автомобил ?

Познат ми е интериора, даже не само на снимка. Това и слепите го знаят. Очаквах обосновка за спирането и завиването. До момента имаш изключително полезни мнения наистина :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Corvette

Мнение от Don_Diego » 05 Яну 2024, 11:03

Моджо написа:Има достатъчно за гледане в нета. Не давам наклон....бангия е била, е, и ще си остане обобщен резултат от тестове, хахаха. Казано накратко. За гъзария - става. И толкова. Ако е за каране всеки европейски спорт кар я бие по всички показатели. Е, да..по-скъпи са.


Последния Корсет С8 май малко прави за смях европейските спортни коли :roll:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Corvette

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2024, 11:31

Айде сега в нашия форум излезе, че Корвета не може да завива и спира. :mhihi: Друго мнение имаше, че Ц6 ще го правели смешни някакви дизели. :mhihi: Ама кой Ц6, къде и кои дизели не е ясно. По тая логика за какво да си купуваш М-ка като няколко чипосани и хибриди рани пушещи кюнеца ще те бият в дадени условия на дадена дисциплина. :mhihi: Вземаш Зр1 и приключваш филма. Поршът не знам си какво, ама кой Порш? Защото те пак много. Да не говорим за разликата в парите, да не говорим, че освен турбо ес и някое ГТ, няма как да намериш нещо, което да се опре на Корвета и то на някакви места пак и дисциплини, не на всички. Това като се барне колко рекорди чупи и как върви не е истина.
Човекът пита за Корвет, тука се почва как трябва да си купи нещо друго. И за какво е това противопоставяне на марките? За мен пък Порше е отдавна изгубило духа си с тия 15000 вида лимузини, джипове и не знам си какво. Интериорът на Корвет бил дървен, а на Порш от тия години сякаш не е. :mhihi: Едва ли някой тръгнал за тия две марки(ако приемем, че иска спортен Порш, че те вече повечето не са такива)ще го вълнува колко е дървен интериора. Относно здравина на частите и обслужване да не говорим. :help: Някой като е тръгнал за Корвет, значи иска Корвет и със сигурност знае, че Порше съществува, със сигурност знае и че има бързи Е60-ки с пушек отзад за много по-малко пари.


Тази кола е икона, символ, какъвто трудно някоя друга може да бъде.
Като любима моя кола извън БМВ мога да ти кажа само да почетеш повече и да скачаш. Имаш ли пари за Зр1 това е колата, ако не ти се дават толкова, вземаш надолу по веригата. И мислиш предварително ще правиш ли тунинг или не и до каква степен. Успех и дано се похвалиш някой ден, пък нека някой бърз дизел да ти опуши стъклото.

Аз не съм фен на Американските коли, но Корвет и Вайпър са различни неща като второто не ми е на сърце макар да има сходства с Корвет, обаче не мога да не му призная статута. Освен БМВ харесвам и Нисанчо ГТР, но Корвета е Корвет. За мен.

П.п: Моджо, аз не знам какво те бърка, че Корвета не може да завива и спира след като караш по твои думи с ограниченията и спазваш закона, като на лед спираш без затруднения с обикновени коли. :dunno:
Последна промяна Top Gun Maverick на 05 Яну 2024, 11:41, променена общо 2 пъти
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Corvette

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 11:38

Спирането и завиването си има тестове за тая работа от хора, които могат да спират и да завиват. Безплатни са за гледане.
Аз не съм пилот. Ма мнение си имам на база мненията пилоти /или поне улични рейсъри/, кити са си направили труда да тестват. И не е само Корвет в тоя кюп. А ако пък се кара както додж-а срт-то това за ежедневно каране просто не става особено на лъзгаво. Тва нема шанс да му подадеш нормално газ, в смисъл постепенно и плавно, доджа де.
Вуйчо си решава. Явно на теб ти харесва въпросното нещо и нещо се дразниш ми се струва.
Ако искаш да ти го опростя. Вуйчо иска Корвет за каране всеки ден, ежедневка.
Моя отговор е -дървено, калпаво, пластмасово,дрънчзщо и бръмчащо. Ако това му звучи на него като за ежедневка - ок.
Дизели не знам, ама всяко м5 ще го отвее, за порш да не говорим.
Вуйчо, Нисан GTR нема ли за тия пари ?
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Corvette

Мнение от Kroki » 05 Яну 2024, 11:39

Звънни на Марходай да ти разкаже малко повече за неговия опит.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Corvette

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Яну 2024, 11:42

Да, той преди години май точно Ц6 си взе, беше му мечта.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Corvette

Мнение от Моджо » 05 Яну 2024, 11:43

:D :D :D Иконата...Мар..какъв ?
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Corvette

Мнение от dhtj » 05 Яну 2024, 11:43

Моджо написа:Вуйчо, Нисан GTR нема ли за тия пари ?


Тва знаеш ли как друса :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Corvette

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2024, 11:43

Моджо написа:Спирането и завиването си има тестове за тая работа от хора, които могат да спират и да завиват. Безплатни са за гледане.
Аз не съм пилот. Ма мнение си имам на база мненията пилоти /или поне улични рейсъри/, кити са си направили труда да тестват. И не е само Корвет в тоя кюп. А ако пък се кара както додж-а срт-то това за ежедневно каране просто не става особено на лъзгаво. Тва нема шанс да му подадеш нормално газ, в смисъл постепенно и плавно, доджа де.
Вуйчо си решава. Явно на теб ти харесва въпросното нещо и нещо се дразниш ми се струва.
Ако искаш да ти го опростя. Вуйчо иска Корвет за каране всеки ден, ежедневка.
Моя отговор е -дървено, калпаво, пластмасово,дрънчзщо и бръмчащо. Ако това му звучи на него като за ежедневка - ок.
Дизели не знам, ама всяко м5 ще го отвее, за порш да не говорим.
Вуйчо, Нисан GTR нема ли за тия пари ?

Все едно чета някое 12-годишно фенбойче, жалко че си ги подминал 12-те няколко пъти :mhihi: . Човек, тотално не си в час. C6 6.0 знаеш ли какви пари е, GTR, М5 и поршета знаеш ли какви пари са... пълна кома :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Corvette

Мнение от dhtj » 05 Яну 2024, 11:53

Корвета и на мен ми харесва много, но за същите пари аз лично аз бих взел нещо малко по-модерно и малко по-приложимо за евридей.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4752674708
Лично мнение.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Corvette

Мнение от In_Memoriam » 05 Яну 2024, 12:23

Моджо написа:Ся за пари ли почнахме ?
Ми по-скъпи са. Има защо да са.
Разбарахме, че харесваш нещото, можеш да спреш, няма да я купуваш ти, нали така ?

Еееми... доколкото разбрах авторът ще го купува, а няма да го краде или да го приеме като подарък :mhihi: И като се е спрял на него явно си е определил някаква сума. Далеч от 75к са :yes: Ако мислиш да предлагаш нещо еквивалентно поне гледай и цената да отговаря ;)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: streetz

Последни теми
Facebook