Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Tenata » 19 Фев 2024, 12:51

don_gori написа:Има ли някой с Goodyear AS6, да сподели как се износват с времето. Хареса ми че са по-тихи от Ханкука и на мокро се представят по-добре.


За 18 000 км, за четерите гуми дълбочината варира между 6.1-6.2 мм. Колата е AWD.

п.с. не съм ги мерил като нови колко са били, но може би не са повече от 6.5 мм
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от don_gori » 19 Фев 2024, 19:52

А гледам по някой сайтове пише че има модели с БОРД ? Не съм обръщал внимание до сега на тази опция, някой знае ли какво означава ?
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 14653.html

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от carmanf1 » 19 Фев 2024, 21:41

Тва е като дадеш колата на жена ти, да ти пази джантата като паркира до тротоар на пример :mrgreen:

ПП. И само на шега, като ви казвам че PS4 стават и за зимни :mrgreen: Не е моята кола, само за онагледяване, кви ги вършех и аз :mrgreen:

FR7_91SD1481_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10483
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 20 Фев 2024, 12:56

don_gori написа:А гледам по някой сайтове пише че има модели с БОРД ? Не съм обръщал внимание до сега на тази опция, някой знае ли какво означава ?
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 14653.html

Предпазен борд за джантата, голямо предимство е, особено ако караш с даймънд кът джанти :winky:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Exclusive89 » 20 Фев 2024, 16:50

don_gori написа:Има ли някой с Goodyear AS6, да сподели как се износват с времето. Хареса ми че са по-тихи от Ханкука и на мокро се представят по-добре.

Почти две години вече карам с такива 18'' (RWD), имам изминати около 27к км. Без да съм експерт, но с моето каране ще изкарат още поне 15-20к км.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от don_gori » 21 Фев 2024, 0:08

Благодаря колеги за съветите, ще пробвам Goodyear-a. Надявам се наистина да карат повечко километри и да са тихи :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 21 Фев 2024, 9:56

Километри ще карат, но повечко години не, масово почват цепки по бордовете след 3-та година, на 5-та вече са доста и за смяна, нормално де. Иначе не са лоши гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 609
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от don_gori » 21 Фев 2024, 10:01

3 до 4 години за мен е добре, в момента с Континенталите карам по 2 години макс и грайфера отива на ограничител :dunno: След като износих 1я комплкет гуми викам си хайде нещо може от партида, едно друго , но след като износих и 2я комплект пак за същия период прецених че не ми се дават през 2 години толкова пари за нови гуми. А колата е на предно, нито я карам душманската нито нищо, на сезон да връткам макс 15к км с тях.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 21 Фев 2024, 10:10

Ако са СпортКонтакт - Контитата свършват за норматив :kuku: . Държат супер ама ако въртиш повече километри може и да не изкараш цял сезон с тях :kuku:
ЕкоКонтакдт пък са в другата крайност - нямат търкане ама нямат и сцепление :mhihi: . Много ме е яд, че Х1цата дойде с такива

През уикенда прегледах Z ката да видя какво освен обслужване на мотора имам да правя - гумите не са в списъка. Започвам 3ти сезон на задните, около 10-12к пробег, още имат доволно грайфер и никакви напуквания и цепнатини. Предните ще им е втори сезон - там нямам притеснения.
Bridgestone Potenza Sport: отлични на мокро, бързо загряват обаче имат склонност и да прегряват бързо. Доста добре държат и визията е прилична. Като минус бих отбелязъл, че излизат с по-малък грайфер от конкурентите и то доволно по-малко, 0.5-0.7mm по-малко

За А класата май ограничих чуденката до Hankook и Vredestein
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 21 Фев 2024, 10:16

И Hankook става, но там много трябва да се внимава. Повече от половината им заводи са в китай, ако това не те притеснява защото аз с китайци съм си казал,че няма да карам без значение от марката.
И реално избора става по труден с ханкука. Vredestein-a вече го обсъждахме.

Въртя едни goodyear efficientgrip performance 2 на едната кола, като километри издържат доста, но се усеща,че не държат перфектно.
Странното е че като спират са чудесни и държат, но като даваш газ колата буксува, не знам каква е тая смеска. Тя не е и малко коне колата де, при нормално каране няма проблем.
Та ако се кара повече и ги има в търсения размер не са лош вариант, treadewear-a е 360

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 21 Фев 2024, 10:23

Ами тя колата седи резерва, кара се само градско и просто искам да е с нови гуми. Предпочитам по-хубава марка за да не се налага да ги изхвърлям нови на 3-4та година :lol: .
А150...няма големи изисквания за сцепление като цяло, все си мисля че дори Дебица и Барум биха ми свършили работа :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от DigitalExile » 21 Фев 2024, 10:37

Ами биха да.
Даже ако питаш мен, звънни в медината и питай за тия Дипломат коя е страната на производство - https://medina-med.com/guma/0-01-09-0-0 ... 15-88h-hp/

Преди се произвеждаха в немския завод на Дебица и си заслужават парите много ако все още е така, ако са сменили завода и се правят в Румъния или другаде не знам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 763
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от astrapower » 21 Фев 2024, 10:40

Tenata написа:
don_gori написа:Има ли някой с Goodyear AS6, да сподели как се износват с времето. Хареса ми че са по-тихи от Ханкука и на мокро се представят по-добре.


За 18 000 км, за четерите гуми дълбочината варира между 6.1-6.2 мм. Колата е AWD.

п.с. не съм ги мерил като нови колко са били, но може би не са повече от 6.5 мм


Монтирах 4 миналия сезон (19") на xDrive. Тихи са и държат доста добре. За износване немога да кажа още, има няма съм минал 7-8к.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 7.10.2010
Местоположение: София.Божурище
Пол: Мъж
Кара: bmw 525tds
Мечтае да кара: bmw F10

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от mladenvv » 21 Фев 2024, 12:31

Колеги може ли да дадете мнение за тези гуми. Колебая се коя да избера. Размера е 245 40 18.
https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 16830.html

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 25621.html

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/letni ... 31524.html

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от KoolyO » 21 Фев 2024, 12:52

GoodYear-а и в друга лига, в сравнение с останалите две.
Освен това не си взимайте OE гуми (такива за първоначално вграждане), освен ако не карате Ферарита и Поршета. (Или М3/М5)
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook