Евтина работна кола

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Евтина работна кола - до 3000 лв.

BMW E36 touring
19
21%
BMW E34 touring
12
13%
VW Passat variant
38
42%
Mercedes C-class W202
2
2%
Mercedes E-class W210
2
2%
Mercedes W124
6
7%
Subaru Forester
6
7%
Volvo S/V40
3
3%
Saab 9-3
0
Няма гласували
Honda Accord
3
3%
 
Общо гласове : 91
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: Евтина работна кола

Мнение от k-hristov » 15 Сеп 2014, 23:26

pimpo написа:И аз бих препоръчал една Астра (хеч или комби) 98-2000г. Ако си намериш читава бройка, ще отваряш капака само за масло и филтри! Окачването е желЕзно. От опит го казвам. Това е евтина икономична и здрава кола. Само че аз препоръчвам бензин (1.4, 1.6, 1.8). Дизелите на опел не са особено впечатляващи.

A Ecotec-а е много убав, нема що.Пасата е идеалната кола за работа, или 1.8 бензин, или 1.9 TDI 90к.с.Това ти е колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Евтина работна кола

Мнение от c7aH4eB » 15 Сеп 2014, 23:34

k-hristov написа:
pimpo написа:И аз бих препоръчал една Астра (хеч или комби) 98-2000г. Ако си намериш читава бройка, ще отваряш капака само за масло и филтри! Окачването е желЕзно. От опит го казвам. Това е евтина икономична и здрава кола. Само че аз препоръчвам бензин (1.4, 1.6, 1.8). Дизелите на опел не са особено впечатляващи.

A Ecotec-а е много убав, нема що.Пасата е идеалната кола за работа, или 1.8 бензин, или 1.9 TDI 90к.с.Това ти е колата.

Никой не е споменал Екотек или Исузу мотор :D, ама па има некой друг хубаво работещ еко :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Евтина работна кола

Мнение от ивчо » 16 Сеп 2014, 7:21

Ако пък Пасата идва малък - Ауди 100 е насреща ...
Само дето там както и при 124, седи проблемът с моторицазията ... Малко трудно ще намериш нещо различно от механичен инжекцион :roll:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Евтина работна кола

Мнение от pimpo » 16 Сеп 2014, 9:03

k-hristov написа:A Ecotec-а е много убав, нема що.

Историите за екотека и ръждите са като приказката да обясняваш че нямаш сестра. Проблемите на екотека и ръждата приключват през октомври 1996г. Но чули недочули разправяме легенди...
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Евтина работна кола

Мнение от frizzante » 16 Сеп 2014, 10:30

Само споделям - един познат има малко цехче за дограма и от няколко години търкаля едно Венто комби на газ и е изключително доволен. Кой къде го хване го кара и мъкне какво ли не по всякакви места без жал. Не се спира по цял ден и за тея години някакви незначителни ремонти които сам си е правил + редовно обслужване нали. Консумативите са смешни пари. Газовата е евтина, мотора я понася добре. Даже има и клима. Задните седалки са свалени и има доволно място + монтиран на тавана багажник за стъкларията. Препоръчвам!


Sent from the черешата
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: Евтина работна кола

Мнение от stefanoff » 16 Сеп 2014, 10:54

ивчо написа:Ако пък Пасата идва малък - Ауди 100 е насреща ...
Само дето там както и при 124, седи проблемът с моторицазията ... Малко трудно ще намериш нещо различно от механичен инжекцион :roll:


Точно и аз затова си мислех - евтини са, частите също са почти без пари, по моргите бол части, не гният. А какво против имате механичната инжекция, да верно харчи повече и не върви, но пък се газифицира изключително лесно с обикновена газова ? :roll:
Не Мы такие, Жизнь такая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 777
Регистриран на: 29.06.2006
Местоположение: на пътя
Кара: 330Xi
Мечтае да кара: 760

Re: Евтина работна кола

Мнение от Christoff » 16 Сеп 2014, 12:43

Vra4anin написа:Я по-добре авторът на темата да каже какво решение е взел (на кое се е спрял), че иначе всеки ревностно защитава и хвали нещо, все едно той му е производителя, а току виж авторът въобще няма интерес към точно тези коли.


Темата до голяма степен се изчерпа - факт.
От анкетата победителят е Пасата, какъвто никога не съм имал, хич не ме кефи и надали ще е той.
Колата ще бъде 90% е36ца 318 комби, понеже познавам модела отлично и знам какво и колко ме очаква. (а между другото не беше включен при пускане на темата). Мерцедесите от всички разновидности посочени тук са на второ място за мен само заради евтини разходи за части и обслужване. Визия нямат никаква (особено този варел W210 турист)
Един трети вариант субару, заради 4х4, което никога не е излишно, но пък модела има специфики, които сигурно са цифра при продължителна експлоатация.
В крайна сметка ще се избере по състояние на колата в момента на купуване без значение коя марка(BMW/MB), така или иначе няма да е на по-малко от 300 000 км :mhihi:

Относно другите: Е34 комби: абсурд! Колата е здрава и това е безспорен факт. След 300 000 км (както писах по-горе) има един куп неща за смяна.
Volvo-освен че е в бюджета друго за него не знам
Saab - и при него така, по-нестандартен сигурно и доста проблемен.
Honda - нямам представа.

Колегите, които предложиха Астра 2 - много добро предложение, но за мен не е вариант, карал съм и не ми е удобна.

И за справка на всички писали дотука - по принцип един от най-добрите варианти е Дачия логан, но не е до 3 000 лв. :mhihi: Минуса: ергономия нула. Пежо 206 товарно обслужването и поддръжката са колкото на Е36 и мерцедесите + някои допълнителни бонуси и като цяло освен че е по-ново е безсмислено, а и не товари много.

Отново благодаря на тези, които споделиха опит. Модовете ако преценят да заключат темата и да седи за справка.

А има и още един вариант и той се казва Е30 туринг :mhihi: (много тясна обаче)
E36 316i
E30 316i
E34 520iA
E61 535d
E46 330Xi

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 796
Регистриран на: 12.12.2007
Кара: E21; Е28; E30; Е34; E39; Z3
Мечтае да кара: M-Пауър пакет, брат направо самолет

Re: Евтина работна кола

Мнение от TheStorm » 16 Сеп 2014, 12:52

В трийската се събират двигатели без да се бутат седалките :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Евтина работна кола

Мнение от zazomazo » 16 Сеп 2014, 13:14

аз не знам автора защо се е вгледал в комбитата при така зададените критерии /обемен,лек товар/ а не се ориентира към баничарка?
Едно Vw Caddy примерно се вписва в бюджета, икономично е, с евтина поддръжка :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 410
Регистриран на: 11.02.2010
Кара: E36 Compact M40B18 M-tech

Re: Евтина работна кола

Мнение от k-hristov » 16 Сеп 2014, 14:03

pimpo написа:
k-hristov написа:A Ecotec-а е много убав, нема що.

Историите за екотека и ръждите са като приказката да обясняваш че нямаш сестра. Проблемите на екотека и ръждата приключват през октомври 1996г. Но чули недочули разправяме легенди...

Това в Опел форума ли ти го казаха?И моторите са куци, и ръждите си ги има до 2004+.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Евтина работна кола

Мнение от vicho » 16 Сеп 2014, 14:32

така и така ще даваш 3 бона

http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 6&t=376484

лети джанти (за махане), зимни гуми, доказан мотор... (газ му трябва)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Пантерчо
Аватар
Мнения: 4700
Регистриран на: 16.03.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: WBS нов внос
Мечтае да кара: Е30 от скъпите

Re: Евтина работна кола

Мнение от Bavarcho » 16 Сеп 2014, 17:02

то автора си е решил още преди да пусне темата.. както в 99% от подобните теми де :yes:
39-ка комби не е лов вариант, ако е и 23-ка, а не 20-ка супер :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 19.12.2012
Местоположение: село Плевен
Пол: Мъж
Кара: сред идиоти.
Мечтае да кара: e31 850csi

Re: Евтина работна кола

Мнение от skipper » 16 Сеп 2014, 17:22

Не съм чел отговорите, но работна кола до 3к. лева с евтина поддръжка - BMW e36 комби, VW GOLF3/Passat (B4)/Audi 80 (B4) комби с 1.8i 90hp или 1.9ТДИ (1Z) 90hp. Окачването е просто, няма много електроника общо взето типични работен кон ;)
Oo (|||)(|||) oO
First law of electronics: "Every device is powered by the white smoke that resides within it, when the white smoke comes out, the device doesn't work anymore.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Евтина работна кола

Мнение от drago_pavlov » 17 Сеп 2014, 12:23

k-hristov написа:
pimpo написа:
k-hristov написа:A Ecotec-а е много убав, нема що.

Историите за екотека и ръждите са като приказката да обясняваш че нямаш сестра. Проблемите на екотека и ръждата приключват през октомври 1996г. Но чули недочули разправяме легенди...

Това в Опел форума ли ти го казаха?И моторите са куци, и ръждите си ги има до 2004+.

Потвърждавам за ръждата :mhihi:
От почти личен опит - астра 2001-ва около дръжките и веждите вече се е наддигнала сериозно боята...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Евтина работна кола

Мнение от speeder88 » 17 Сеп 2014, 12:36

drago_pavlov написа:
k-hristov написа:
pimpo написа:
k-hristov написа:A Ecotec-а е много убав, нема що.

Историите за екотека и ръждите са като приказката да обясняваш че нямаш сестра. Проблемите на екотека и ръждата приключват през октомври 1996г. Но чули недочули разправяме легенди...

Това в Опел форума ли ти го казаха?И моторите са куци, и ръждите си ги има до 2004+.

Потвърждавам за ръждата :mhihi:
От почти личен опит - астра 2001-ва около дръжките и веждите вече се е наддигнала сериозно боята...

Говори ми!

Познат има Астра полицайка 2000г. Той е бояджия и по-точно подготвя детайлите за боя. Преди три години я пребоядиса цялата като за него си! Преди една година веждите и около решетката приличаха на гъз...
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook