Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
4
9%
Круйзър/Чопър
1
2%
Ендуро
0
Няма гласували
Мотор за гората/Крос
1
2%
Градски спорт/турист (нейкед)
4
9%
Шосеен спорт/турист
4
9%
Чист турист
3
7%
Пистов
1
2%
Притежавам един мотор
7
16%
Притежавам два мотора
2
4%
Притежавам три и повече мотора
3
7%
До 500сс
4
9%
500-750сс
2
4%
750-1000сс
5
11%
Над 1000сс
4
9%
 
Общо гласове : 45
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 21 Фев 2024, 14:34

Някои пластмаси допускат лепене с поялник. Разбира се, няма да изглежда добре, но ако стане ще върши работа. Събираш двете части и минаваш леко с поялника - колкото да се разтопи, но не задържаш много, за да не потъне навътре и да не направи дупка.
Специално с тази пластмаса нямам опит и не знам, дали ще е надеждно.
И все пак, на лепено не бих разчитал за дълъг път.
Ultimate Riding Machine

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 21 Фев 2024, 19:29

Карате ли ги тея бангии, деева тия бангии... :mhihi:
IMG-34d8f0e3b60d90c9fac6ad0d15f8a8a2-V.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 21 Фев 2024, 19:34

Имам спомен, че бях чел, за ръкавици Алпинстар менте. Дори да не е такъв случаят на колегата, марката в много от моделите си ръкавици, комбинира изкуствена с естествена кожа.

Колегата с Кардо-то, виж какви опции имаш да доближиш говорителите към ушите, също и да ги центроваш към ушният канал. Отзивите, които си чел, са добра база за подобрение, но може при теб да не се получат, например неправилно подбрана каска, по размер, по форма на главата, хората сме с различна физиология, тесни-широки глави, уши нагоре-надолу. напред-назад. Дерзай, не се отказвай, аз още не мога да откъсна, безумните кинти за вграден интерком.
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Kroki » 22 Фев 2024, 9:40

Spit-Fire написа:Карате ли ги тея бангии, деева тия бангии... :mhihi:
IMG-34d8f0e3b60d90c9fac6ad0d15f8a8a2-V.jpg


Sent from my SM-S918B using Tapatalk


НЕ! В софия си е зима :lol:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 22 Фев 2024, 11:42

-2 беше тази сутрин тук, но с подгревчето на седалките си дойдохме на работа с "проходилката" щот нали пенсионерски бил голда.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 22 Фев 2024, 18:35

При мен имаше паднала толкова дебела слана,че 15 минути на място ми размразява фиата предното стъкло докато загрее.
Тоя параход внимавай да не те излъже на някой завой при тия температури...студенко е все пак. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Фев 2024, 18:46

turieca написа:-2 беше тази сутрин тук, но с подгревчето на седалките си дойдохме на работа с "проходилката" щот нали пенсионерски бил голда.


Дрехите как се представят на тази температура? Моето яке още не съм го пробвал в реална обстановка :oops: ... Надявам се тази събота да стане пробата!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 22 Фев 2024, 18:48

Сега само якетата слагаме, че не ни се преоблича за толкова кратко ходене до работата, но грам не се усеща студ в якето.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 22 Фев 2024, 19:49

Това до някъде е добре.У...я ще дойде лятото,защото за тези пари няма как да не спарва,но пък винаги може да се добави нещо ново в екипировката,а и си зависи къде и как караш.
Както и колко...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Фев 2024, 19:58

slatanic написа:Това до някъде е добре.У...я ще дойде лятото,защото за тези пари няма как да не спарва,но пък винаги може да се добави нещо ново в екипировката,а и си зависи къде и как караш.
Както и колко...


Тук не си прав, но няма как да се предаде с думи! Лятото ще се свали термо-подплатата, а 'външния' материал си е същия, като на всички останали производители! Сега, ако имаш предвид, че няма големи 'отвори' за проветрение, то това си е така, няма спор! Моето старо яке няма никакви такива, но то и едно време не слагаха, и не е чак проблем, като се има предвид, че има и мембрана, която си стои постоянно в него...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 22 Фев 2024, 20:50

slatanic написа:Това до някъде е добре.У...я ще дойде лятото,защото за тези пари няма как да не спарва,но пък винаги може да се добави нещо ново в екипировката,а и си зависи къде и как караш.
Както и колко...
Подплатата се сваля има и отвори за вентилация. Вече ако се наложи за по горещото ще вземем и по тънки.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 22 Фев 2024, 21:17

ildivvy написа:
slatanic написа:Това до някъде е добре.У...я ще дойде лятото,защото за тези пари няма как да не спарва,но пък винаги може да се добави нещо ново в екипировката,а и си зависи къде и как караш.
Както и колко...


Тук не си прав, но няма как да се предаде с думи! Лятото ще се свали термо-подплатата, а 'външния' материал си е същия, като на всички останали производители! Сега, ако имаш предвид, че няма големи 'отвори' за проветрение, то това си е така, няма спор! Моето старо яке няма никакви такива, но то и едно време не слагаха, и не е чак проблем, като се има предвид, че има и мембрана, която си стои постоянно в него...


Тук съм прав...справка KLIM...просто са на различни рафтове в магазина и се ползват различно.
Аз имам яке на Сека трипластово.Зимна подплата,дъждобран и лятно.Сваля му се и много и малко според зависи.Има много проветрения,но е бюджетно и 3в1 т.е. от всичко по-малко за "малко пари" за 3в1 яке.
За много...има други марки и избори,но зависи какво ти трябва.
Имам и кожа дебела рокерия.Спарва яко в жегата.Дебела е на звяр...ще изкара според мен повече,ако недай боже се наложи да се пробва колко е здрава...ама в жегата...си довиждане.
Чакам сега и една "мото риза".Нея съм я писал за градско и голяма жега.Върху нея коженият елек,а може и без него.Взех и една каска модуларна да си отиват и кецове към тях пак с максимално проветрение за градско и бърз трип.Ами ще ги видим как са.Но за защита от сега ми е ясно как са спрямо да речем кожените ми ботуши и яке.
Така и фулфейс карбоновата ми каска спрямо модуларната такава.
Та всяко нещо си е за там дето е...просто има по-добри и по-лоши.
Разликата между евтината екипировка и скъпата такава е че когато и двете покриват еднакви критерии на много различна цена при едната си спарен кренвирш,а при другата не си.
За дъжда пак така...и те така. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1538
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 22 Фев 2024, 21:48

За кожата е ясно, няма какво да говорим! Аз също имам кожено яке, телешка кожа, която обаче не е супер дебела. Т.е. идеалния вариант за телешка кожа. Тежи, здрава е, но все пак се 'огъва' :mhihi: . Това е за пролет и есен! Август... евентуално само по тениска и в движение в планините! Спреш ли - сваляш го веднага! И кожата и текстила си имат плюсове и минуси!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 23 Фев 2024, 7:35

По принцип може да си вземете и мрежесто яке за жегите, само казвам.

Sent from my SM-X610 using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 850
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Phil » 24 Фев 2024, 11:41

Според вас възможно ли е задни накладки да изкарат 58К км, че водим спор с един приятел :mhihi:

IMG_7043.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook