Покупка имот

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Покупка имот

Мнение от msi200 » 28 Мар 2022, 17:32

ivoaudi написа:Току що говорих с агенцията, та:
Въпросната пристройка е била стопанска сграда, кято е била почти разрушена при предната покупка, а собственика я е възстановил, та сега е по "параграф 16", каквото и да значи това.



Това също трябва да провериш, дали наистина е така.
И да е така, защо купувачът трябва да се занимава с тази бюрокрация :)
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Покупка имот

Мнение от Grozdanoff » 28 Мар 2022, 17:49

msi200 написа:
ivoaudi написа:Току що говорих с агенцията, та:
Въпросната пристройка е била стопанска сграда, кято е била почти разрушена при предната покупка, а собственика я е възстановил, та сега е по "параграф 16", каквото и да значи това.



Това също трябва да провериш, дали наистина е така.
И да е така, защо купувачът трябва да се занимава с тази бюрокрация :)


Ами точно така, това е работа брокера. Като ще взема комисионна нека да я заслужи! Негово е задължението всичко да е 100% ясно и вярно за купувача, друг е въпроса, че не винаги я вършат тази работа...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Покупка имот

Мнение от STEVAL » 28 Мар 2022, 18:38

Читав нотариус няма да изповяда сделка за пристройката, щом не е описана в предходния нотариален акт. А ако се съгласи си е за Господари на ефира :) . Няма как тази постройка да бъде търпим строеж и в същото време да е изградена след 2007г (от сегашния собственик). Това, че са я нанесли в кадастъра тези дни е голям автогол. За да станат както трябва нещата трябва отново да се заличи, да се извади Виза за строителство, да се направи проект и да се входира в общината.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Покупка имот

Мнение от DigitalExile » 28 Мар 2022, 19:24

Естествено, че няма да го изповяда с тази постройка, но не пречи да пише, че се купува земя с всичко построено върху нея стига да се проверят сградите и това да е възможно, т.е просто няма да ги описва.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Покупка имот

Мнение от ivoaudi » 28 Мар 2022, 19:43

Така. Подтикнат от полемиката сега преди малко говорих отново с агенцията. До сега все слушах и като затворим аз вече не помня нищо от разговора от толкова много еднородно звучащи за мен термини :ok: Уверявам ви, трудно е :D Та тоя път си записвах бързо и ето:

Имота е придобит 2007 с полуразрушена стопанска пристройка както писах. 2009 минават геодезисти и в този момент пристройката вече е възстановена и бидейки така, то без констативен протокол, само с декларация и само по параграф 16 се внася в общината. Аз като бях в България, поисках среща при най-добрата както се води нотариус в Смолян, казва се Шопова, та тя се изказа, че "няма тревога, няма причина да не се изповяда сделка". Била е доста години юрист консулт към общината там и след това пак така към ОББ.

С дистанционното плащане се отказах като че ли. Въпреки, че скоро си дойдох от България, май пак ще скокна. Мисля, че се намери и адвокат.
Благодаря ви, колеги!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка имот

Мнение от Е.Димитров » 28 Мар 2022, 20:13

ivoaudi написа:Така. Подтикнат от полемиката сега преди малко говорих отново с агенцията. До сега все слушах и като затворим аз вече не помня нищо от разговора от толкова много еднородно звучащи за мен термини :ok: Уверявам ви, трудно е :D Та тоя път си записвах бързо и ето:

Имота е придобит 2007 с полуразрушена стопанска пристройка както писах. 2009 минават геодезисти и в този момент пристройката вече е възстановена и бидейки така, то без констативен протокол, само с декларация и само по параграф 16 се внася в общината. Аз като бях в България, поисках среща при най-добрата както се води нотариус в Смолян, казва се Шопова, та тя се изказа, че "няма тревога, няма причина да не се изповяда сделка". Била е доста години юрист консулт към общината там и след това пак така към ОББ.

С дистанционното плащане се отказах като че ли. Въпреки, че скоро си дойдох от България, май пак ще скокна. Мисля, че се намери и адвокат.
Благодаря ви, колеги!

Успех колега! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 167
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: Е38, Е53
Мечтае да кара: ново

Re: Покупка имот

Мнение от mi6obmw » 01 Апр 2022, 14:58

Напиши развръзката накрая и успех.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Покупка имот

Мнение от ivoaudi » 01 Апр 2022, 15:14

Ами ангажирах адвокат, както ме посъветваха повечето колеги и той се произнесе, че притеснения няма по отношение на документите. До седмица трчбва да скокна до България и да платя. Ще пиша пак. Благодаря сърдечно на всички, които помогнаха!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Покупка имот

Мнение от Grozdanoff » 01 Апр 2022, 15:25

ivoaudi написа:Ами ангажирах адвокат, както ме посъветваха повечето колеги и той се произнесе, че притеснения няма по отношение на документите. До седмица трчбва да скокна до България и да платя. Ще пиша пак. Благодаря сърдечно на всички, които помогнаха!


Хайде дано всичко да е ОК :bchug:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Покупка имот

Мнение от ivoaudi » 01 Апр 2022, 15:25

Колеги, купих я! Самата покупка мина по доста необичаен начин, но вече имам нотариален на мое име, че и част от данъка платих, че не беше, пак на мое име.
Благодаря отново на помогналите, някои от мненията бяха доста полезни!
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook