SMS от МВР...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: SMS от МВР...

Мнение от DigitalExile » 16 Яну 2024, 12:08

Замазват дръжки, нали съм се видел :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3914
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: SMS от МВР...

Мнение от Kroki » 16 Яну 2024, 12:33

Don_Diego написа:
Kroki написа: Те доста се изненадаха и изкефиха, че с такова желание :D


Току-що говорих с приятел във Видеоконтрола на КАТ да проверим една честитка на милото и да ми я връчи за да я платим: кача, че съм бил единствения луд дето иска да му връчат фишовете :mhihi: . И не съм си обичал жената щом искам да си плати фишовете :mhihi:

ПП: Току що платих без никакви грижи през сайта :bchug:

Да и аз изпозлвах жокера да се обадя на приятел, за да ми "връчат", за да си платя. Ей кви сме примерни бре :clap:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: SMS от МВР...

Мнение от alx » 16 Яну 2024, 15:51

bum_bum написа:
alx написа:Лошо/ добре - толкова могат, но е ход във вярната посока.


Много хора не искат да разберат едно основно нещо. В последните 15-20 години се приеха много закони, които те задължават да правиш едно или друго. Никой не те пита можеш ли, не можеш ли, искаш ли или не искаш.

Едно съвсем дребно нещо- продаваш на някого нещо онлайн и ако в потвърждението за поръчката не пристъства твоя ЕИК си нарушител и при контролна покупка от органите ти плясват 2000лв глоба за това. Никой не те пита колко можеш и защо не си го направил.

Защо държавата може да върши нещата "колкото си може", а за населението няма такова положение?
'

защото мат'риала е кофти а лидерите ни идват от същия мат'риал. -няма кой- да измисли и въведе нещата по-добре. няма. единствената силна страна на българина е да критикува - ама не конструктивно... което смесено с ниското качество на мат'реала е рецепта за мизерия - духовна и житейска и по съвместителство- финансова.

американците имат един много готин лаф- "lead, follow or get out of the way". избираш си едно от трите и си ТИ.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2024, 16:15

Е хубу, материала е лош. И ние какво да правим? Да плащаме като попове всичко, което ни поискат и да сме доволни, че "нещата отиват на добре" без да мрънкаме?

То друга опция и няма, но единственото, което ни остава е да мърморим и да НЕ гласуваме за поредния лош материал.

Или да се пръкне някой разумен, че да поведе народа :mhihi:

Последното няма как да стане, защото в България към момента за едно малко по-едро бизнес начинание първо трябва да поискаш разрешение. А какво остава за политическа кариера или промяна на статуквото?

Ти си да речем богат човек. Представи си, че ти се прииска утре да откриеш топ дискотека в София. Нищо работа. Да кажем едни 5-10 милиона с които да направиш нещо мега яко е така за собствен кеф, изплескал си от критическата и искаш да избухнеш здраво. Вадиш парите, намираш терен, строиш и откриваш. Ако изобщо стигнеш до откриване имаш ли някаква дори бегла идея колко дни ще минат преди хубавата ти нова дискотека да изгори, да намерят в нея тонове бяло или просто да те спукат от бой? Просто, щото не си питал "може ли"?

Или пък решиш да избухнеш яко на пазара с някакъв продукт. Да инвестираш здраво в производство, реклама и т.н. и да станеш монополист. Лесно е. Всеки с пари може да го направи и да вземе сериозен пазарен дял, където си реши. Колко месеца си даваш преди да те съдерат от глоби и да ти спрат бизнеса? Ако не вярваш мога да ти дам и съвсем пресен пример с второто.
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: SMS от МВР...

Мнение от alx » 16 Яну 2024, 16:32

bum_bum написа:То друга опция и няма


ето ти го реалния практичен отговор... а единствения -теоретичен- отговор е че това е поне "ход в правилната посока"... затова и приветсвах новата услуга за уведомяване със смс-и защото нещата явно бавно и неефективно, но се затягат.

аз съм човек реалист. и като няма реално решение - поне си давам сметка... всъщност дал съм си сметка преди много години. и ако се върне времето пак така бих го отиграл което за мене е реален критерии, че съм постъпил правилно за себе си.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2024, 17:10

Обясних ти защо не може да приветстваш новата система малко по-нагоре.

Една от причините за да сме на това дередже е, че каквото и лайно да ни изсерат на главата ние отвръщаме единствено и само с приветствия.

Правят поредния път, който започва да се разкапва още преди да резнат лентата и ние с просълзени очи им благодарим, защото довчера и това го е нямало. Ама че са откраднали половината, ако не и повече пари и са построили едно нищо не е проблем.

Въвежда се поредната недомислена наредба и на редица дребни бизнеси им се разказва играта- ооо, чудесно!!! Аз бизнес нямам, нека страдат тарикатите.

Гръмнала банка с помощта на държавата - сууууперр, нека им на балъците. И още и още и още в тоя дух.

Докато обаче ти като икономически субект като попаднеш под контрола на държавата си длъжен да си по конец на всяка една наредба, независимо дали можеш, неможеш, искаш, неискаш, имаш или нямаш физическа или финансова възможност.

Да не говорим, че в очите на трибуквените държавни институции си по подразбиране виновен, докато не докажеш противното.

Ако пък те хванат да бъркаш в кацата с медеца за крадене- я си решил да спестиш малко ДДС, данък печалба или осигуровки. Тогава вече жална ти майка.

Затова, оставете ни единственото останали право и удоволствие да мрънкаме по форумите поне. А вие си доволствайте на воля, особено пък тези, които сте на десетки хиляди километри от мястото на действието.
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: SMS от МВР...

Мнение от alx » 16 Яну 2024, 17:27

bum_bum написа:Обясних ти защо не може да приветстваш новата система малко по-нагоре.

Една от причините за да сме на това дередже е, че каквото и лайно да ни изсерат на главата ние отвръщаме единствено и само с приветствия.

Правят поредния път, който започва да се разкапва още преди да резнат лентата и ние с просълзени очи им благодарим, защото довчера и това го е нямало. Ама че са откраднали половината, ако не и повече пари и са построили едно нищо не е проблем.

Въвежда се поредната недомислена наредба и на редица дребни бизнеси им се разказва играта- ооо, чудесно!!! Аз бизнес нямам, нека страдат тарикатите.

Гръмнала банка с помощта на държавата - сууууперр, нека им на балъците. И още и още и още в тоя дух.

Докато обаче ти като икономически субект като попаднеш под контрола на държавата си длъжен да си по конец на всяка една наредба, независимо дали можеш, неможеш, искаш, неискаш, имаш или нямаш физическа или финансова възможност.

Да не говорим, че в очите на трибуквените държавни институции си по подразбиране виновен, докато не докажеш противното.

Ако пък те хванат да бъркаш в кацата с медеца за крадене- я си решил да спестиш малко ДДС, данък печалба или осигуровки. Тогава вече жална ти майка.

Затова, оставете ни единственото останали право и удоволствие да мрънкаме по форумите поне. А вие си доволствайте на воля, особено пък тези, които сте на десетки хиляди километри от мястото на действието.


разбирам. (без)действай тогава :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2024, 17:53

Е добре де, ти какво би направил като си тип лидер и си по действието?

Тръгваш радостен по току що открития път и виждаш, че той вече се разпада. Там са похарчени и твоите пари.

Какво правиш, освен да псуваш и мърмориш?

За мен най-правилното е просто нищо да не правиш, преглъщаш държавната сперма и си казваш “майната му, няма какво да направя”.

А ти твърдиш, че трябва да кажа “браво”.

Ти кога последно като си купи от магазина някой пълен боклук на цена видимо поне двойна от реалната каза “браво, много ви благодаря, можеше и по-зле да е, но все пак е важно, че вървите в правилната посока”?

Що пък тук не чух ни един от вас да каже- счупи ми се едикво си тъкмо като изтече гаранцията, но нищо, доволен съм- можеше и по-зле да е?
Изображение

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: SMS от МВР...

Мнение от alx » 16 Яну 2024, 18:47

bum_bum написа:Е добре де, ти какво би направил като си тип лидер и си по действието?


"lead, follow or get out of the way" - аз избрах последното защото не се хващам за обречени каузи. това е все едно в твоята сфера да се опитваш да правиш био крайни продукти със пластмасови компоненти. няма вариант.

затова и като направят нещо дори далечно свързано със правилната посока- ръкопляскам и кимам с глава. щото повече няма, няма и да има. щото нещата ще се оправят, ама за некви други поколения- нашето е безвъзваратно загубено в блатото на корупцията, егоизма, непотизма и мафиотството.

нещата всъщност са толкова изевани, че дори утре да се събудя лидер на родината със 100% власт да правя каквото намеря за добре- пак няма да мога да оправя нещата дори на най- стратегическо ниво.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 16 Яну 2024, 18:57

alx написа:затова и като направят нещо дори далечно свързано със правилната посока- ръкопляскам и кимам с глава.


А не ти ли идва на ума, че като ръкопляскаш на поредната кражба и дебилизъм им казваш - браво на вас, това е чудесно и ни харесва?

alx написа:все едно в твоята сфера да се опитваш да правиш био крайни продукти със пластмасови компоненти. няма вариант. .


Оооо, има, има и още как. :mhihi: Едно 95% от здравословните био-мио, кето, веган, без глутен и т.н. неща са по-големи боклуци и от конвенциионалите.

Не е важно какво си направил и колко е качествено. Никой не го интересува. Важно е какво си накарал хората да мислят за него. А за съжаление аудиторията е толкова неука, че на практика можеш да продадеш абсолютно всичко, което си искаш за здравословно. И това не е само тук. Не ние сме открили топлата вода. Така е в целия свят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: SMS от МВР...

Мнение от smamf » 17 Яну 2024, 5:14

bum_bum написа:
Или пък решиш да избухнеш яко на пазара с някакъв продукт. Да инвестираш здраво в производство, реклама и т.н. и да станеш монополист. Лесно е. Всеки с пари може да го направи и да вземе сериозен пазарен дял, където си реши. Колко месеца си даваш преди да те съдерат от глоби и да ти спрат бизнеса? Ако не вярваш мога да ти дам и съвсем пресен пример с второто.


Принципно в България ако не бръмчиш на обществени поръчки, шанса някой да ти обърне внимание по някой от гореизброените начини е малък, да не кажа нищожен. Трябва да си много поляризираща личност и да дразниш яко, че толкова да те спъват. Я разкажи колега, че ми стана интересно.


Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2024, 9:05

Потърси в Гугъл “борн уинър” и чети какви безумия могат да се случат.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: SMS от МВР...

Мнение от Моджо » 17 Яну 2024, 9:17

Фитспо ревендж. И кво?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: SMS от МВР...

Мнение от smamf » 17 Яну 2024, 9:28

bum_bum написа:Потърси в Гугъл “борн уинър” и чети какви безумия могат да се случат.
Хвърлих едно око докато пих кафе. Класическата история на съдружници, които са се скарали поради не-знам-си-каква причина, и напусналите са решили да цакат останалите. Ако е еднаква формулата на барчетата и опаковката е същата, но с друга марка, и аз да бях, и аз щях да действам с колкото институции мога.

От казаното в предния пост останах с друго впечатление - пускаш нещо велико като продукт и без да си настъпил никой по обувките те започва цялата държава - което не е случая тук, и е трудно да се случи генерално (не казвам невъзможно). Тук случая е играеш глупави игри, печелиш глупави награди.



Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: SMS от МВР...

Мнение от bum_bum » 17 Яну 2024, 9:49

Ясно е, че продуктите не са еднакви нито по състав, нито като дизайн. Тревожното за мен е, че някой може да впрегне целия ресурс на държавната машина за да смачка друг и то по най-безумен начин. Не, че не сме го гледали вече с КТБ, с един комплекс, който е точно срещу нас, който отнеха от инвеститорите https://bivol.bg/belvedere-2-icsid.html и още кой знае колко.

В случая са си имали предистория. Но ако утре се появиш от някъде с продукт, който заеме пазарния дял на някой голям не те очаква нещо различно.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ивчо

Последни теми
Facebook