Средното образование в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Средното образование в България

Мнение от steeN » 31 Яну 2016, 23:54

efren

Ти пък се хвана сега. Беше по-скоро майтап за референдума.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Средното образование в България

Мнение от efren » 01 Фев 2016, 1:02

nqmam_bmw написа:
efren написа:Иначе и според мен трябва да отпадне, сега някой ще каже, че трябва да се различаваме от останалите езици и да проявим уникалност.


С какво да се различаваме и да сме уникални, като пълен и кратък член има в много езици. :mhihi:


Явно не ги знам тези много езици, простено ми е аз съм възрастен. Много ще се радвам да ми изброиш някои от тези "много" езици за да разбера какво разбираш под много.

steeN написа:efren

Ти пък се хвана сега. Беше по-скоро майтап за референдума.


И моето беше майтап, като изключим процента на неграмотните, те са си толкова.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Средното образование в България

Мнение от Larbi » 01 Фев 2016, 1:43

Че какво може да ги питат? Яде ли, гладен ли си, жаден ли си :D Освен ако не е някоя съвременна перверзия, която чакам да разбера с интерес :mhihi: "Маме, ас фойадо ой?" :mhihi: Пиша го на Испански с БГ буквички нарочно - който разбрал - разбрал :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Средното образование в България

Мнение от Jordana » 01 Фев 2016, 2:12

Незнам сега как е :roll: Но едно време детската градина в която ходех беше елитарна и майка ми като идваше да ме вземе питаше първо възпитателката дали съм си решил диференциалното уравнение :mhihi: а после мен дали съм играл на пясъчника . Понеже вероятноста сумата на тези две несъвместими събития да е равна на сумата от вероятностите им бе огромна аз винаги отговарях че не съм стъпвал на пясъчника :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 01 Фев 2016, 9:25

larbi написа:Че какво може да ги питат? Яде ли, гладен ли си, жаден ли си :D ...


Точно, въпросът бил "Какво яде?". Имало само едно изключение - някакъв руснак (женен за българка), като си вземал детето го питал: "Какво научи днес?". Но, както казах, това било изключение от общото правило...

Това (горното) не изглежда кой знае какъв проблем, но е индикация какво очакват родителите от престоя на детето си в детската градина. Оказва се, че го пращат там НЕ с надеждата да научи нещо и да получи някакво възпитание. Искат само да не им се мотае из къщата и... да бъде нахранено. А знаем, че каквото искаш - това и получаваш.

Темата наистина е за средното образование, но и преди него децата получават някакви знания, може да се каже, че в ДГ се поставят основите на всичко, което ще научат по-натам. Пък и нали сте чували за "първите 7 години" - по-голямата част от тях минават именно в ДГ, а не в училището. И у дома, разбира се...
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Средното образование в България

Мнение от Larbi » 01 Фев 2016, 10:24

Те може после да го питат какво научи днес, но най-важният въпрос е дали е яло, щото има много злояди деца и родителите се притесняват дали е стояло гладно детето. Аз примерно като бях в училище не помня кой клас но малък, не знам защо наще решиха да ме запишат на стола за обяд. Аз си бях супер злояд, а и освен това ми се повдигаше от изкривените мръсни прибори и храната за капак не ми харесваше особено някакви желета и прочее. И един ден си спомням баща ми идва да ме види аджеба аз ям ли я тая храна или парите заминават на кино за няма нищо. Ясен спомен травмиращ как ме кара да си изям всичко и аз с погнуса го напавих - 1-во, 2-ро и 3-то. После ме отписаха. Какво съм ял от тия обяди само второто сигурно не помня, но сигурно второто ако ми е харесвала някяо манджа съм я бутал малко и до там. Така че този въпрос яде ли не мисля че е смешно или фрапиращо родител да го зададе първи на детето си когато го взема от някъде. А пък после могат да си говорят какво да научили днес и какво са правили изобщо. :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Средното образование в България

Мнение от Stoqnov_1979 » 01 Фев 2016, 10:59

Аз в детската градина като съм преспал с всички учителки по няколко пъти,това прави ли ме женкар сега :mhihi: Какво да направя,някои не искаха да ядат,а аз не исках да спя следобед. До моето легло винаги имаше едно свободно за учителката :mhihi: а тя понякога спеше повече от мен,а аз пак си щъках насам натам :mrgreen:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Средното образование в България

Мнение от Bogat-Beden » 01 Фев 2016, 12:02

Учеха в деЦката тези,които искаха да прескочат предучилищна и да започнат даскало от 6 годишни :mrgreen:
Мен са ме натискали да ям варена пилешка кожа,не можах да я преглътна дори,ебахти концлагеристките методи..Щом го помня след повече от 30+ години..
Най-вкусното беше детската паста за зъби "Мечо"Изображение :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Средното образование в България

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2016, 14:08

Borymeckata написа:Точно, въпросът бил "Какво яде?"


Дето е казано "Човек е това с което се храни". Нормално е да питат. Или другия момент. Тук едно дете на малко над година го дали на ясла и майката питала като ходила да го взима- яде ли днес нещо. И учителката- .. амии, каквото е хапнал там. А то на година, не може да се храни самостоятелно. :dunno:

При вас предполагам е различно, но в тукашните детски градини е страшно. Една възпитателка на 30 деца, че другата била болна. Не им дават да пият вода, че да не пикаят за да не сменят памперси и т.н. Представи си при това положение и подобна незаинтересованост колко може да очакваш пък да научат нещо.

Съдейки по моето дете в къщи може да се научи много, много повече отколкото в градина и вероятно същото важи по-натам и за училището. Стига да може да си го позволиш, което за съжаление в България с нашите доходи е трудно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Средното образование в България

Мнение от Elesar74 » 01 Фев 2016, 14:20

Jordana написа:Има и такива автори :
.....Πoчти вceĸи, ĸoйтo пoзнaвaм, cи cпoмня yчилищeтo c xyбaвo. И пoчти вceĸи, ĸoйтo пoзнaвaм, cмятa, чe нe e нayчил пoчти нищo тaм. Maй нeщo нe e в peд, a? „Зaтъпявaнe: cĸpитaтa цeл нa дъpжaвнoтo oбpaзoвaниe” мe втpeщи и oбъpĸa. Toвa e oт ĸнигитe, ĸoитo пpeoбpъщaт cвeтa ти, ĸoитo ocвeтявaт пo paзличeн нaчин нeщa, ĸoитo cчитaш зa cигypнa дaдeнocт – и извeднъж ce oĸaзвa, чe пo cвoятa cъщнocт ca cъвceм paзлични.
Eтo ви и eceнциятa c дyмитe нa aвтopa Джoн Гaтoy: „Училищнитe мpeжи oбceбвaт 50% oт вpeмeтo нa дeцaтa, пpинyждaвaт ги дa гo cпoдeлят eдинcтвeнo c дeцa нa cъщaтa възpacт, изиcĸвaт oт тяx дa зaпoчвaт и cпиpaт paбoтa пpи пoдaвaнe нa звyĸoв cигнaл, нaлaгaт нa xopaтa дa миcлят зa eднo и cъщo нeщo пo eднo и cъщo вpeмe и пo eдин и cъщи нaчин, ĸлacифициpaт ги тaĸa, cяĸaш ca зeлeнчyци.”
Чиcтo, пpocтo и яcнo – oбpaзoвaниeтo в тoзи мy вид e билo cъздaдeнo c цeл пpeвъзпитaниe и ĸoнтpoл и пpaĸтичecĸи нe e пpoмeнилo фyнĸциятa cи oт нaд вeĸ. Зaтoвa вeчнитe вoпли, чe yчилищeтo e в ĸpизa, ca нaй-дълбoĸo лицeмepиe – yчилищeтo въpши cвoятa paбoтa пo пepфeĸтeн нaчин, cъздaвaйĸи, пo дyмитe нa Гaтoy, xopa, ĸoитo „ca физичecĸи, интeлeĸтyaлнo и eмoциoнaлнo зaвиcими oт ĸopпopaтивнитe инcтитyции пo oтнoшeниe нa дoxoдитe, caмooцeнĸaтa и cтимyлитe cи”. Teзи xopa „ce чyвcтвaт coциaлнo знaчими в живoтa eдинcтвeнo блaгoдapeниe нa пpoизвoдcтвoтo и ĸoнcyмaциятa нa мaтepиaлни блaгa.”
Toвa cмe ниe и вcичĸи oпpaвдaния ca caмoзaблyдa. Уcпexът нa ocъзнaвaнeтo нa тoзи пpoблeм ce oбycлaвя изцялo oт вcичĸo, ĸoeтo cмe нayчили вън oт yчилищe – xopaтa, ĸoитo cмe cpeщнaли, ĸнигитe, ĸoитo cмe пpoчeли, нeщaтa, ĸoитo cмe нaпpaвили CAMИ, пo cвoй нaчин.
Джoн Гaтoy e пpeпoдaвaл 30 гoдини нa дeцa oт вcяĸaĸви пpocлoйĸи – oт имигpaнтитe в гeтaтa дo „eлитни” пapaлeлĸи в Maнxaтън. Cпopeд нeгo paзлиĸa нямa – дeцaтa нaвcяĸъдe влизaт в yчилищe c нeoгpaничeни възмoжнocти и излизaт мapĸиpaни, yeднaĸвeни, oдoбpeни зa yпoтpeбa в oбщecтвoтo.


Аз споделям напълно мнението на този автор.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 01 Фев 2016, 16:29

bum_bum написа:...
При вас предполагам е различно, но в тукашните детски градини е страшно. Една възпитателка на 30 деца, че другата била болна. Не им дават да пият вода, че да не пикаят за да не сменят памперси и т.н. Представи си при това положение и подобна незаинтересованост колко може да очакваш пък да научат нещо. ...

Това, което описваш, трябва да е ясла - там ходят деца до три години. А в ДГ има деца от 3 до 7 години. Те нямат памперси, хранят се сами, а някои даже имат телефони и таблети... Директорката много се занимава с тях - пуска им музика, учи ги да рисуват, чете им книги, малко английски, такива работи... Но най-много внимание отделя на възпитанието им - учи ги да поздравяват, да благодарят когато получат нещо, да се извиняват... Казва, че при някои деца наученото остава завинаги. А при други се губи до една година след като напуснат детската градина. Явно средата (дома и училището) имат голямо значение...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Средното образование в България

Мнение от bum_bum » 01 Фев 2016, 17:34

Не ги разбирам кое е ясла и кое градина. По ред причини не мога да се класирам за там. :mhihi:

Сигурен съм, че има и читави места като вашето и още много други. Това, което казвам е за държавните в София.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Средното образование в България

Мнение от KPETEH » 01 Фев 2016, 18:08

:OT: В нашата детска градина най ги интересува годишното тържество. Да си научат думите, да ми земат 12 лева за диск, да му купя черни обувли за един път и да ида и да не мога да влезна, щото другите родители без работа са довели целата рода + не спират да снимат с грозните си телефони, при положение, че плащаме на оператори с 3 камери. Съответно тъпотия. Събирахме пари за детска площадка, креватчета, одеала. Лично къртих старата катерушка и бихме плоча за новата с другите бащи. Моя е на 6г. Още си бърше сополите с ръкавите, като яде е като прасе - с ръце. Оплакаха ми се, че си бил качвал краката на масата... Още не може да си връзва връзките на обувките. Требвало с лепенки да бъдат. Ми вместо да лепят картони, могат минимални неща да ги научат. Иначе е ял: лепило, смола, сополи, пастели и кво ли още не...
Са на снегът на -10 искаха да ги изведат на снега. Казвам им, не ги извеждайте, супер е студено. Изведоха ги, после си бехме 3 дни вкъщи. Били много щастливи... Една вечер реве, били го затискали другите деца в тоалетната. Викам им на тия - как така ходят 6 деца до тоалетна и Вие не знаете?! Оня ден му се скарали, че пак били там 6 момчета и моя щял да скача от тоалетната чиния, и ми вика учителката - не ми се влиза в затвора заради твоя син...
- Давам пари за футбол дето освен да тичат след топката и да се блъскат друго не научиха за 3 години. Два пъти си го взимах с сцепена глава и устна. Краката му целите синки. Са е на йога, че ми е мъчно като го видя пребит.
- Давам пари за англииски - ми не иска нито дума да ми каже.
- Давам пари за плуване - плува като пирон в кисело мляко. Само си мисли, че плува.
- Какво учат всъщност? Идея си нямам - моя пише всичко наобратно - огледално. Ако не го карам сам да пише разни работи, все едно нищо не са учили. Иначе смята, ама това пак го отдавам на нас - родителите.
Добре, че ги хранят и гледат, че общо взето освен занималня - друго не е.

П.С.
Миналата година го качих на витоша на ски със детската градина, жената имаше свободен ден и се качи да ги снима скришно. Еми на 2-рия час ми се обади да ми каже, че стоят на едно място от един час и как има 3-ма учители за близо 60 деца. Почти бях тръгнал да се кача и аз. Тая година не го пуснах.

Уж всичко е за децата, ама май е за друго. Не разбирам как преди 30 години всичко е било по-добре?!?!
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Средното образование в България

Мнение от Borymeckata » 01 Фев 2016, 19:14

KPETEH написа:...
Уж всичко е за децата, ама май е за друго. Не разбирам как преди 30 години всичко е било по-добре?!?!


Явно зависи от отношението на директора на съответната ДГ. "Лелките" са на минимална заплата, и ти да си - за 400 лева на месец няма да си даваш голям зор, ще гледаш само да избуташ деня... Учителките - и техните заплати са никакви (с 50 - 100 лева над минималната), и пак си е до човека - някои са по-инициативни и мотивирани в работата си, други - не чак толкова... Директорката поема цялата организация и от нея излизат всички инициативи. Другите служители... гледат работният ден да мине с минимални проблеми. Разбира се - става въпрос за "държавните" (общински) детски градини, в частнните едва ли е така. Ама там и таксите са други...

На пръв поглед си викаш - абе какво толкова правят по цял ден в тая детска градина, гледат там няколко деца - хранят ги, обличат ги, слагат ги да спят, децата си играят а ти ги гледаш - голяма работа... Ама така изглежда отстрани, а в действителност си е тежка, отговорна и изнервяща работа... Всеки от нас ако го оставят сам на двора с 20 пищящи, тичащи насам - натам, падащи, ревящи и биещи се едно с друго хлапета - зор ще види. Аз лично за 400 - 500 лева на месец никога не бих се вкарал в такова приключение.
Excellent! Steven is my name!

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: Средното образование в България

Мнение от nqmam_bmw » 01 Фев 2016, 19:33

Borymeckata написа:... Аз лично за 400 - 500 лева на месец никога не бих се вкарал в такова приключение.


То и тях да ги питаш и те ще ти кажат същото, ама... :confused:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook