Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от cod-cdbp » 18 Фев 2022, 16:59

Интересно е, че не схващате елементарната логика на това да се събуеш пред вратата - не се внасят яйца и ларви от всякакви твари в помещението.
Отделна история е поддръжката на жилището в този аспект.

И не че се събувам пред вратата, но за хигиената на жилището, особено ако имаш домашни любимци или малки деца, е безкрайно важно да се следи!
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от zAcK » 18 Фев 2022, 17:20

Комбина написа:Никога някой като потребителя ивоауди няма да може да разбере някой неща, колкото и да се обясняват.
Бурен вятър и прост човек няма как да спреш, типичен провинциалист. Като не си израстнал в тази среда в която не е нормално да се събуваш на гости, или още повече да си оставиш цървулите пред вратата на апартамента, няма как да го разбереш. Едно време в София, не беше прието да се събуваш като отиваш на гости, това беше признак на ниска култура. В днешно време всичко така се изроди и изпростя, че просто хората не го разбират.


Както всички знаем, София никога през историята ни не е била с най-добра инфраструктура и чистота в България.
Та интересно какъв е тоя сбъркан признак на култура и възпитание точно.
Не било прието??? Видяла жабата Виена и станала аристократ :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. И през комунизма, и сега, парвенющината е на мода. Не вярвам спомените ти да са от царска България :idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от Комбина » 18 Фев 2022, 17:28

За това го написах, ти няма как да го разбереш просто, затова не се опитвай.
Няма нито парвенющина, нито комплекси, нито Виена, нито Елисейския дворец.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от Bogat-Beden » 18 Фев 2022, 17:38

MadChicken написа:Тук е може би по-удачно да се разграничи жилищната площ, която се обитава.
Ако говорим за помещения, в които реално се живее - готви/яде, почива/спи, гледат деца, домашни животни и т.н. според мен е неудачно да се внася каквото и да било отвън, т.е. не е ОК да влизаш директно с обувките, с които си стъпвал къде ли не. Но пък ако някой иска да се разхожда с костюм и обувки или рокля и токчета, да си слага чисти такива - всеки според социалния статус, култура и светоусещане.
За помещения тип кабинети, зали, антрета, гаражи, т.е. все места където реално не се "живее", би могло да е дори по-удачно да си обут.

В къща изцяло застлана с "меки" повърхности (килими, мокети и т.н) - лоша идея да се влиза отвън обут.
За къщи тип модерни офисни пространства с твърда настилка (мрамор, теракота, паркет и т.н) - ако има кой да чисти по-редовно, защо да не.

И не е нужно да си от село за да си "селянин" и от столица за да си "гражданин", а тъпия Холивуд не е целия свят за да взимаме пример от там...
супер казано :bchug:


blacksapphire написа:Време е за тема "Миете ли лапите на кучетата си след разходка навън?" :mhihi:
аз да :D
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от top » 18 Фев 2022, 17:41

zAcK написа:Както всички знаем, София никога през историята ни не е била с най-добра инфраструктура и чистота в България.
:idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това не е точно така, роден съм 80те и помня, че улиците редовно се миеха, минаваше камион и доста добре миеха. А инфраструктурата беше чудесна, улиците бяха празни от коли.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от alekangg » 18 Фев 2022, 17:46

top написа:
zAcK написа:Както всички знаем, София никога през историята ни не е била с най-добра инфраструктура и чистота в България.
:idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това не е точно така, роден съм 80те и помня, че улиците редовно се миеха, минаваше камион и доста добре миеха. А инфраструктурата беше чудесна, улиците бяха празни от коли.

Същото беше в Пловдив, Варна и т.н., сега също навсякъде е едно и също, мизерия и задръстено с коли.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от zAcK » 18 Фев 2022, 18:00

alekangg написа:
top написа:
zAcK написа:Както всички знаем, София никога през историята ни не е била с най-добра инфраструктура и чистота в България.
:idea: :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това не е точно така, роден съм 80те и помня, че улиците редовно се миеха, минаваше камион и доста добре миеха. А инфраструктурата беше чудесна, улиците бяха празни от коли.

Същото беше в Пловдив, Варна и т.н., сега също навсякъде е едно и също, мизерия и задръстено с коли.


В този период улиците се миеха във всички градове в България и то редовно :!: Дори в най-малките такива :!:
Колкото до София, тя има проблеми с инфраструктурата и т.н. още от Освобождението :!:
Да не говорим, че тогава е била кално селище сравнявайки я с Русе, Пловдив, Варна и т.н.
И винаги е имала проблеми с прииждащите българи към нея, които наричате селяни, и чиито потомци са повечето сегашни "аристократи" от София :!:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1534
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от ildivvy » 18 Фев 2022, 18:40

Няма как да се отвори тема във форума и да не се 'разделим' на простолюдие и аристокрация! Просто няма да сме ние... А с всички разделения, които си правим, доказваме винаги по безспорен начин, че всички пишещи тук сме 100% българи! Иначе темата е яка...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от seimo » 18 Фев 2022, 19:04

Задължително се събува всеки който идва унас. Всъщност единственият който се е наложило да му правя забележка за това е един техник от булсатком който като видях как се омъкна с работните обувки по паркета щях да го изритам с шутове. Но като оставим чистотата настрана не разбирам как може вместо да ти отпочинат ходилата да стоиш в собствената си къща с обувки пък ако ще и чисто нови да са :mhihi: Тва е адската простотия за мен пък ако ще и да съм селянин и не разбирам от обноски :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от Jordana » 18 Фев 2022, 20:29

Признайте си чехльовците че жените ви карат да слагате чехли и се приключва спора :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1713
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от ivoaudi » 18 Фев 2022, 22:32

Комбина написа:Никога някой като потребителя ивоауди няма да може да разбере някой неща, колкото и да се обясняват.
Бурен вятър и прост човек няма как да спреш, типичен провинциалист. Като не си израстнал в тази среда в която не е нормално да се събуваш на гости, или още повече да си оставиш цървулите пред вратата на апартамента, няма как да го разбереш. Едно време в София, не беше прието да се събуваш като отиваш на гости, това беше признак на ниска култура. В днешно време всичко така се изроди и изпростя, че просто хората не го разбират.


Мдам, ум колкото да му кажат кое е прието и кое не. За собствено мнение, размисъл и доводи няма капацитет ако не е "нормално" да се процедира така. Явно аз съм простия провинциалист :ok:
Комбинирани са ти на тебе глупостите и там приключваш. Казах просто, че по улиците се храчи, повръща, пикаят и с-рат кучета и котки, случва се дори майка да "изходи" детето си или да се изпикае(и-сере клошар) и умници като теб да си го отнесат всичко това радостни и горди в къщи! :angel: Веднъж у вас по земята, дори и малка част ще стигне и до възглавницата ти, специалисте :mrgreen: . Понеже аз съм прост обаче, ще седя отстрани и ще наблюдавам ума ти още колко ще роди.
Друг колега по-горе бе споменал, че всъщност истинската почивка започва тогава, когато си изуеш миризливите обуща и се измиеш. Едва тогава краката отпочиват, а от там и тялото. Аз например обожавам сега зимата да напълна леген с вряла вода и да си потопя краката полека. Отпушват се пори и кожата диша, цялото тяло започва да релаксира. Комбинираните умници продължават да седят обути и да си спарват миризливките. Може и в чаршафите да се търкалят така, все пак не са провинциалисти, а и за другия ден на работа са готови, няма нужда от нови чорапи. Въпрос на светоглед, ако не стига имам и още доводи, все простички и провинциални.
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от BMW_POWER » 19 Фев 2022, 1:59

Аз се събувам и у дома, и на гости. Когато ходим на гости също се събувам винаги. Когато ще сме вътре, естествено. У дома по тревата ходя бос.
Що се отнася до тези, дето не се събуват, ще им дам оферта. Влизам у вас с зимните обувки с не много налепени по тях сняг и сол. Изчистени, но поостанало по подметката, колкото да направи бели лекета по под и килими. Чистенето е незабравим спомен :yes: В офиса щом падне сняг и е забранено да се ходи с обувки, с които се ходи навън. Или се преобуваш с други, само за вътре, или пердашиш бос. Тук е нормално в коридора пред офиса да има обувки на клиенти. Това се отнася и за всички стоматологични или лекарски кабинети. Говоря за времето, когато има сняг.
Имахме една рецепционистка, която беше голям шемет и обираше точките с два различни чорапа :mhihi: :mhihi: :mhihi: Един единствен път съм я виждал с два еднакви и директно я попитах, къде ще ходи.

Може да пуснем тема, как да се борим с миришещите крака :OT:
Ще дам рецепти :bchug:
p.s. ходил съм в казармата и имам две две момчета :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 10.08.2010
Местоположение: София/Г.О.

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от spirco » 19 Фев 2022, 7:51

Борбата с миризмите е лесна - сода. На мен това ми е дезодоранта за подмишници. Мирише много хубаво - на нищо :).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от barty » 19 Фев 2022, 9:31

Преди години имаше един крем за крака, български за 1 лв. Беше много ефикасен.
Преди години работех по корабите и имаше един колега, на който краката смърдяха ужасно.
С този крем се оправи за няколко дни.
Преди 2-3 години незнайно откъде хванах гъбички по краката, мазах се с друг крем но цената беше над 10-12лв. Мисля че две седмици му трябваха за да се оправя :banghead:
Има мазила и илачи, стига да не си мърльо.

В България е много мръсно по улиците и не виждам как ще вляза вкъщи с обувки.
Ако си в двор с чиста и гъста трева може би да е по чисто :mhihi: но в градска среда няма как да стане.
Европейските градове са значително по-чисти но дори и там не бих влязъл обут вкъщи.
А това да си оставиш калните и меришещи обувки пред вратата в жилищен блок даже няма да го коментирам. Типичен признак че си живял в къща, където от калният двор си оставяш обущата отвън, кални разбира се. Няма лошо, и аз бих го направил но не и в блок.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Защо някои хора не си събуват обувките в жилищата?

Мнение от cod-cdbp » 19 Фев 2022, 15:46

Калните обувки се мият :winky:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook