Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от steeN » 03 Ное 2023, 10:03

Don_Diego написа:...


С тоя курс на долара... и по-зле ще става освен това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 03 Ное 2023, 17:36

Don_Diego написа:
slatanic написа:Случайно някой да знае как са цените на айпадите по Американско,че иде Коледа и трябва да се купува.
Ако уцеля някой да вземе да докара един за малката,че грешни пари никога не ми се дават. :roll:
Дали ЕЪР или ПРО...всичко зависи от цената...
От тук мога да купя примерно и кейс,протектор и пенсил 2...ако пък може и от там де...
Стига да си струва разправията и да намеря кои...


Последния Air с М1 започва от 599$ (64GB само Wi-Fi, с карта + Wi-Fi е 749$), Pro с М2 (overkill ако ще се ползва от дете да си играе, гледа филми и браузване): 11" е 799$ (128GB, Wi-Fi). 13" e 1099 в същата конфигурация :yes:

Аз също бях пред дилема дали да не викна нещо (гледах новия iPhone 15 и AirPods Pro 2) от Щатите по приятел ама засега се отказах


Детето ще го ползва за рисуване и нормалните други работи.
Но трябва да работи с пенсил 2.Т.е. еър или Про.
По възможност як и евтин.Без сим карта.
По невъзможност само на нормална цена. :mhihi:
Ама ако не си струва ще стрелям от тук покрай черни петъци това онова.
За Коледа е обещан та имам време.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 03 Ное 2023, 20:07

Вярвате ли на калориите от часовниците , аз мисля че показва поне 20 процента повече от реалното
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 03 Ное 2023, 20:27

Естествено, че не вярваме. Това е някакъв супер груб ориентир, базиран само на ръст, тегло и възраст. Няма как да ти отчете активното тегло (мускулна маса), физическа форма и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b_u_b_o » 03 Ное 2023, 20:43

Никой индиректен калориметър не е точен, за един може да е много точен но за друг да даде огромни отклонения. Точни са единствено директните методи но те са само в лабораторни условия май, да се измери отделената температура от тялото или издишания въглероден диоксид.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Leon » 07 Ное 2023, 18:01

Калориите на часовника ги делиш на 2 и си близо до реалния енергоразход. На мен за час средно тежка тренировка с тежести обикновено ми показва над 600кал, а реалните са около 300 за такова натоварване. Техниката смята калории само на базата на пулс, а това не е хич коректна сметка. Ако тичаш или плуваш с еднакво темпо 1 час са сравнително точни, но за друго не им вярвайте. Като гледам 105 минути продължитеност, 550-600кал е нормалния разход, каквото и да си спортувал, ако не си професионалист де.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 07 Ное 2023, 19:01

Leon написа:Калориите на часовника ги делиш на 2 и си близо до реалния енергоразход. На мен за час средно тежка тренировка с тежести обикновено ми показва над 600кал, а реалните са около 300 за такова натоварване. Техниката смята калории само на базата на пулс, а това не е хич коректна сметка. Ако тичаш или плуваш с еднакво темпо 1 час са сравнително точни, но за друго не им вярвайте. Като гледам 105 минути продължитеност, 550-600кал е нормалния разход, каквото и да си спортувал, ако не си професионалист де.
Ясно мерси! Още се опитвам да хвана на какви калории свалям затова ми беше важно.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 15 Ное 2023, 8:18

В предвид,че идва черен петък някой да има идея от къде да се поръча изгодно ipad air или pro?
Говорим за най-слабата от към памет версия на про или 128/256bg еър.В краен случай може и 64gb air.
Само с wi-fi.Отделно и пенсил 2 и фолио тип хартия както и препоръка за здрав кейс удобен за рисуване.
Няма да се носи напред назад,само вкъщи ще го ползва дъщерята.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.04.2013
Пол: Мъж

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от goshevv » 15 Ное 2023, 9:18

Айстайл пускаха някакъв мейл за черен петък идващият уикенд, мисля, че мернах някъде и айпад, обаче не знам какъв точно беше и колко ще струва. Може да хвърлиш едно око, въпреки, че там отстъпките са много силно казано отстъпки.
Иначе емаг пак въртят усилено реклами и те... освен да пробваш там :) дано излезе нещо добро като цена ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 15 Ное 2023, 9:56

Записал съм се и за двете и чакам. Ако има други жокери свиркайте. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от steeN » 15 Ное 2023, 11:32

ivanski_2 написа:
Leon написа:Калориите на часовника ги делиш на 2 и си близо до реалния енергоразход. На мен за час средно тежка тренировка с тежести обикновено ми показва над 600кал, а реалните са около 300 за такова натоварване. Техниката смята калории само на базата на пулс, а това не е хич коректна сметка. Ако тичаш или плуваш с еднакво темпо 1 час са сравнително точни, но за друго не им вярвайте. Като гледам 105 минути продължитеност, 550-600кал е нормалния разход, каквото и да си спортувал, ако не си професионалист де.
Ясно мерси! Още се опитвам да хвана на какви калории свалям затова ми беше важно.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Гледай кантара, другото е вятър работа. Ако искаш да мериш нещо, което има смисъл да мериш, пробвай това... но аз не виждам смисъл освен ако не си професионален атлет.

https://www.concordia.ca/cunews/offices ... ivity.html
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 17 Ное 2023, 20:57

Да споделя,че черния петък не беше това дето трябваше да е ама взех все пак де.
Про 2021 128гб на цената на 64гб еър.
Добре ли ще е няма ли...ба ли го.
Чакам да дойде да го облека с там хартиено предпазителче на дисплея,калъф и ще дебна по олх-а за пенсил 2.
И Коледата е уредена... :ok:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 18 Ное 2023, 19:05

Някой да ме насочи за калъф на добра цена с опция да се държи моливчето в него.
А и да кажа,че тия в айстайла са опасни.В нета цена 60лв за протектор на дисплея,в магазина 89лв.
Викам що така бе младежи...аааамммм питай колегата...питам...а то онлайн та цена сигурно...
Да ама не е онлайн тъй като пише на тая цена от тия и тия магазини...
Аха...ами това ни е цената с монтаж...Ааа с монтажа може!казвам аз...ама аз монтаж не искам... :mhihi:
Амииии...значи 65лв... :paranoid: :mhihi:
Айде нека са 65...толкова от тия магазини...
Другото ми питане е има ли ментета на пенсил 2,че в оелекса има доста на много ниска цена и се чудя дали да се пробвам там.
Ако някой знае или има...търся пенсил 2 на прилична цена и в състояние близко до ново или ново все пак е за подарък. ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 18 Ное 2023, 19:14

Аз калъфи и протектори купувач само Спиген.

Поразвалиха ги малко, а протекторите вече струват майка си и баща си , но нямат общо с повечето от останалите.

За айпада виж там разните магнитни стойки и клавиатури. Става си като компютър.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 874
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 18 Ное 2023, 19:37

Протектори и калъфи най-добре от dice.bg. 89 лв за протектор дори не знам как да го коментирам... Apple не произвеждат протектори, тъй че да ги купуваш от iStyle е меко казано странно. Надали реалната им цена надхвърля 20 лв.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook