Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 18 Ное 2023, 20:21

Тоя е някакъв тип хартия.Няма ги много много.
А за калъфа...ясно е че няма да е от там.
Клавиатура не ми е необходима или ако и стане необходима на малката ще я мисля.
За сега молив и подходящ кейс в който същият да си има място ми е достатъчен.
Сега ще проверя тия дето вика Иво пък да видим.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 728
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Don_Diego » 18 Ное 2023, 22:25

OEM клавиатурите за Про са все 2в1 (кейс и клавиатура) и имат поставка за молива.
Спиген наистина са супер, аз за часовника взех техен хибриден протектор - забравих кога съм го сложил. Преди това ПанзерГлас замина за месец и малко с много пазене :banghead: . Спигена са 2 в комлект ама не знам кога ще трябва да слагам втория, той първия си е като нов :dunno:

Като асортимент и цени май dice.bg наистина са най-добре, та ги прегледай. В айстайл само ако харчиш чужди пари :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 19 Ное 2023, 10:03

Писалка 2 генерация има в момента в немския амазон за 96 евра.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 20 Ное 2023, 8:02

Поразгледах на сайта с аксесоарите и имам два въпроса.
Първо алтернативните писалки са на цена под 100лв.
Ще вършат ли работа за рисуване?
И дали да гледам вариант за калъф и отделно стойка или направо пък такъв с клавиатура тъй като знам ли...може и да и трябва да си пише нещо за училище и ще и удобно вместо да ползва компютъра предполагам!?
И кой вариант да погледна,че гледам има не един и за клавиатура и за молив?! :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от blqsu4ko » 20 Ное 2023, 12:11

Дано се появи някой колега графичен дизайнер, за да се изкаже за алтернативните писалки. Инфото, което имам аз е, че тези, които са подходящи за професионално рисуване са по-скъпи от епъл писалките. Иначе каква е причината да търсиш Gen.2? Не мисля, че има графични предимства пред 1, а цената е доста по-ниска. Аз взех за 180лв.
Live it like you Love it

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10484
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Leon » 20 Ное 2023, 12:41

Вчера влязохме в istyle да видим за кейс на 15-та на жена ми - 125лв.силиконов гръб... Усмихнах се любезно и се изнесохме, но явно се купуват :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 20 Ное 2023, 12:49

Молива сам по себе си ако ще пенЦил 100 да е, без подходящ софтуер е проста клечка. А тоя софтуер не е като да е без пари.
Мисля, че молив 1 и 2 от към възможности са едно към едно и няма никаква разлика. Още лани ти казах - Linea Scetch е безплатна и добра програма като можеш и пръсти да си ползваш. И в нея дали си с 1 , 2 или пасивна гумена писалка за 5 лв е се тая според мен /с малки изключения/. За ползването на пълните възможности на моливчетата софта треа да ги поддържа и безплатен нема такъв. Не че много съм търсил, ама така си мисля. Тъй де, не е само до моливче, това искам да кажа.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от 3186 » 24 Ное 2023, 20:32

Macbook от щатите(без applecare+) има ли някаква стандартна международна гаранция(1 година), призната и у нас, или да вкарам още 400лв за 3години applecare+ и да не го мисля? Не очаквам някакви проблеми с него и затова бих рискувал, ако поне имат стандартна гаранция с покритие тук.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 24 Ное 2023, 21:47

Стандартната ти гаранция важи 1 години в цял свят. Може да я видиш в System Settings-General-Select Coverage.

Да чукам на дърво, никога не съм имал проблеми, особено пък в гаранция, но с по-новите компютри и телефони май не е лоша идея. 15-ката е най-бъгавия Епъл телефон, който някога съм имал.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 25 Ное 2023, 8:22

bum_bum написа:Стандартната ти гаранция важи 1 години в цял свят. Може да я видиш в System Settings-General-Select Coverage.

Да чукам на дърво, никога не съм имал проблеми, особено пък в гаранция, но с по-новите компютри и телефони май не е лоша идея. 15-ката е най-бъгавия Епъл телефон, който някога съм имал.

Защо, разкажи повече че ми стана интересно.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 25 Ное 2023, 10:15

Ами има някакви дребни неща, които за всяка друга марка вероятно биха били нормални и никой няма да обърне внимание, но аз ползвам айфон още от 4-ката и не съм свикнал.

Микрофона понякога за секунда заглъхва ако някой звъни точно преди да затвори, ако не вдигна. В слушалката понякога шуми като прекратяваш разговор. На дисплея ако е черен, напр в ютуб горе черната лента сенпоявяват две миниатюрни по-светли точки.

Нищо съществено или пречещо на работата, но както казах ако си ползвал айфон достатъчно дълго, прави впечатление.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от slatanic » 24 Дек 2023, 14:39

Подготвен е подаръка.Взех от дайс кейс и молив.Стъклото също ми сложиха.
Малката тръпне в очакване дали стареца ще и го донесе.Ще има кеф утре. :ok:
Ще ми се да заменям Хуавейя вече,но се чудя дали п60 про или айфон някакъв.
Кой би бил добра алтернатива на цена около 1700-2000лв.
В предвид,че и тия са ми много и не ми се дават,ама поне 3 години да го ползвам като сегашният да е оправдан разхода. :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 24 Дек 2023, 16:25

Който и айфон да си вземеш след 3 години ще бъде мноооого далеч от стар и още дълги години ще бъде не просто адекватен като скорост и работа, а и сравним с всеки нов.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 650
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 24 Дек 2023, 16:43

bum_bum написа:Който и айфон да си вземеш след 3 години ще бъде мноооого далеч от стар и още дълги години ще бъде не просто адекватен като скорост и работа, а и сравним с всеки нов.
Абсолютно съм съгласен !


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Моджо » 24 Дек 2023, 17:38

Баш така е :)) Сигурно ако е андроид телефон, по-скъп така, няма да кара 3-4-5 години, нале ? Дрън-дрън, сектанти. Жената е с ХуЯвей п20, можете да си проверите колко години вече е с него и дори не е флагман. Едното е IOS другото на Хуявей как им беше операционната система. Няма гугъл приложения /има ама с едно допълнително нещо/. Ябълко ще има обновявания за по-дълго време...и толкоз. Ако това ти е важно - апъл.
Ако не ти е толко важно - трябва да си ги опиташ и да видиш кой ще ти пасне не само като размери, и като работа с него. ИОС-а за мен е по-дървен от Андроид , ма това си е мое мнение. Аз си взимам седно бюджетни и ги сменям на всеки 2 години. Не щото има някаква нужда и не работят. Така съм си решил :))
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook