Подготвени ли сте ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от b_u_b_o » 22 Окт 2022, 22:28

BMW_POWER написа:
b_u_b_o написа:Малко се отклоняваме от темата, но тя е толкова обща, че може да я тълкуваме всякак. :mhihi: А колкото до златото, гледайки тая графика, ако не си купувал преди да се родиш, ще съм доста изненадан ако не си на загуба като теглиш чертата. Физическото злато хич не мисля, че има кой знае каква ликвидност и хич няма да ти е лесно да се отървеш от него ако решиш в момента, особено ако не си готов да запишеш още няколко процента в загубата. А във всички останали начини, ти нямаш злато, имаш обещание за злато, дето нито е ясно има ли го нито нищо. И в една извънредна ситуация, я световна война я тотален краш на икономиката, ще си останеш с тия обещания.


Понеже си навътре в темата с криптото, ще ти задам риторичен въпрос. Става някакъв катаклизъм, природно бедствие, война ... оставаш дълго време без ток по някаква причина. Да не давам за пример Украйна, дето почти цялата държава е без ток в момента. Та ако нямаш кеш, как ще си купиш нещо за ядене от черния пазар? Ще се разделиш с някоя златна дреболия или ще се справиш с крипто по някакъв начин???

Злато може да се развърже във всеки един момент и на всяко едно място. В цял Свят. Крипто, хм ...

Говоря за физическо злато, а не за ония бонове, дето са издадени в следствие на обещанията, че срещу тях има нещо, понеже някой бил казал на някого някъде, че май има нещо ....


Много хубав пример си дал с Украйна. В такъв случай си научавам 24те думи които са ми частния ключ за портфейла и се изнасям от там като пич. Искам да те видя до къде ще стигнеш с кюлчетата злато или пачките кеш. При истински катаклизъм ни злато, ни кеш, ни крипто ти трябва, пушка би била най-добрата инвестиция, щото торбата с кеш ще ти я вземе първия с такава ако и ти нямаш. Аз обаче не смятам да си живея живота готвейки се за нещо което вероятността да се случи е в пъти по-малка от това да ме прегази влак.

ПП колко хора тук имат самочувствието, че познават златото дотолкова добре, че не биха се излъгали да си купят менте такова? Щото мене утре ако някой ме спре на улицата и ми покаже нещо жълто което иска да ми продаде идея си нямам как да разбера злато ли е или не. Та като настане такова мрачно време и всички почнем да разменяме късове злато, дали няма да се окажем масово с жълти парчета метал просто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 22 Окт 2022, 23:39

b_u_b_o написа:Много хубав пример си дал с Украйна. В такъв случай си научавам 24те думи които са ми частния ключ за портфейла и се изнасям от там като пич. Искам да те видя до къде ще стигнеш с кюлчетата злато или пачките кеш. При истински катаклизъм ни злато, ни кеш, ни крипто ти трябва, пушка би била най-добрата инвестиция, щото торбата с кеш ще ти я вземе първия с такава ако и ти нямаш. Аз обаче не смятам да си живея живота готвейки се за нещо което вероятността да се случи е в пъти по-малка от това да ме прегази влак.

ПП колко хора тук имат самочувствието, че познават златото дотолкова добре, че не биха се излъгали да си купят менте такова? Щото мене утре ако някой ме спре на улицата и ми покаже нещо жълто което иска да ми продаде идея си нямам как да разбера злато ли е или не. Та като настане такова мрачно време и всички почнем да разменяме късове злато, дали няма да се окажем масово с жълти парчета метал просто.


Хм, понякога нямаш физическата възможност да се "изнесеш". Няма да влизам в подробности, но влакът гази само самоубийци или пасажери на МПС-та с неадекватни (пияни, друсани и т.н.) шофьори. Да спечелиш джакпота е по-малка вероятност, отколкото върху тебе да падне самолет. Ама хората играят :ok:

Пак ти казвам. На пазара никой няма да ти търси бит (уан, шит или какъвто и да е) койн. Златото се и ще се търгува винаги и навсякъде. И срещу него можеш да купиш каквото и където си искаш. Пак навсякъде, "GOLD" пред името на каквото и да е и еталон за качество и надежност ... При катаклизъм 24-думички ще ти свършат по-малка работа, отколкото 58-те думички в "Отче наш".

Ако имам избор, бих предпочел да държа сумата Х в злато, не в крипто. Без ток, как би платил в крипто?

p.s. Питам съвсем сериозно, без грам заяждане. Не съм фен на крипто, нямам и никога няма да купя. Питам от любопитство :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от In_Memoriam » 23 Окт 2022, 0:58

Без ток предполагам имаш предвид електропреносната мрежа, иначе с акумулатор от кола става, даже и без интернет. Ето така:
https://cryptomode.com/4-ways-to-use-th ... onnection/
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Окт 2022, 5:46

Хм, на Бубо думите за златото как ако се случи това ще се напълнят всякакви хора с някакви метали ме подсеща за една случка. Преди да я разкажа обаче да спомена, че аз също не виждам как някой ще се разпознае златото и ще се закълне, че това е злато някъде си по пътя. :mhihi: Това може да го каже само човек, който хал хабер си няма от злато. Аз също си нямам, но поне знам, че си нямам, обаче някои хора и това не знаят. :mhihi: Затова всякакви златари като км носиш злато и го тестват, понеже пак няма нужда да гадаят колко златно е това злато. То може да има обвивка от злато, ама вътре да е съвсем друг боклук. Може да има и печат, ама то значи ли какво точно примеси има вътре? На всеки може да му направи впечатление как различни злата имат различни цветове. От малък не го харесвам тоя боклук и това си е то. Дали защото през хилядолетията е имал израз на човешката алчност, дали защото е бил повод да се фукат хората с пари като се закичват точно като кучета с него, но не го харесвам и това си е. По едно време се мъчех да нося сребро там като ученик и малко след това докато открия, че и това е излишно да го носиш. Та много поздрави на който ще разпознава златото на пътя и ще определя пък каква е приблизителната му точна стойност.
Та случката е с един мой колега, голям играч, все ходи със злата по него си, бая пръстени и все го базикат, че като седне на маса и почва да чупи пръстите. :mhihi: Та много разбира от злато, нали все носи и т.н.
Преди бая години, може би почти 20 спират го някакви Румънци на пътя, закъсали. Трябват им пари, а имат злато. Дават му го на изкушаваща цена и както се досещате...след това се оказа, че са му дали някакъв цветен метал, точно както каза Бубо. Смятайте той разбира от злато и са го заблудили, а какво остава за някой
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2022, 6:27

In_Memoriam написа:Без ток предполагам имаш предвид електропреносната мрежа, иначе с акумулатор от кола става, даже и без интернет. Ето така:
https://cryptomode.com/4-ways-to-use-th ... onnection/


Прочетох начините. Всичките имат нужда от ток. Десетина дни без електричество и всички телефони и т.н. електрически играчки са аут. А не знам колко хора ще помъкнат акумулатор от кола, отивайки на пазара. Говоря съвсем теоретично.

Видях с очите си, как ходят като мухи без глави, защото няма ток и не могат да си заредят телефоните. Местният МОЛ е на генератор и пред всеки контакт опашка от по десетина човека, за да си заредят телефоните ... Но паднат ли и клетките, телефонът ти става една скъпа играчка с календар и калкулатор :conf:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от b_u_b_o » 23 Окт 2022, 7:37

BMW_POWER написа:Без ток, как би платил в крипто?


Ох, как да го кажа по-просто...не ми пука как, защото шанса да ми се наложи някога е минимален. Освен това кеша като понятие съвсем скоро ще спре да съществува, не ви ли е ясно това. Тогава ще ти трябва ток и с долари да си платиш в 100% от случаите. Разбирам, че така работи човешката психология и когато не харесваш нещо търсиш аргументи срещу него ама вашите са абсурдни. Да, ако се съживят динозаврите или ни нападнат извънземни биткойна ми ще е безполезен, so what? :mhihi: В реалния свят върши работата за която е създаден прекрасно.

BMW_POWER написа:Видях с очите си, как ходят като мухи без глави, защото няма ток и не могат да си заредят телефоните.


Значи се е започнал един як пазар със златни монети или?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2022, 8:05

b_u_b_o написа:
BMW_POWER написа:Без ток, как би платил в крипто?


Ох, как да го кажа по-просто...не ми пука как, защото шанса да ми се наложи някога е минимален. Освен това кеша като понятие съвсем скоро ще спре да съществува, не ви ли е ясно това. Тогава ще ти трябва ток и с долари да си платиш в 100% от случаите. Разбирам, че така работи човешката психология и когато не харесваш нещо търсиш аргументи срещу него ама вашите са абсурдни. Да, ако се съживят динозаврите или ни нападнат извънземни биткойна ми ще е безполезен, so what? :mhihi: В реалния свят върши работата за която е създаден прекрасно.

BMW_POWER написа:Видях с очите си, как ходят като мухи без глави, защото няма ток и не могат да си заредят телефоните.


Значи се е започнал един як пазар със златни монети или?


Сложиха надпис:

Cash Only

Tерминалите нямат връзка с банката и не могат да направят транзакцията. Вторият път просто не отвориха :ok:

Цифровизацията и махането на кеша имат една единствена цел. КОНТРОЛ. И не само данъчен, а всякакъв. Към QR-кода от ковида ти се връзват и лична карта, шофьорска книжка, банкови карти и всичките тия пластмасови и хартиени документи, дето ги носим по джобовете. И утре, ако надигнеш глава, кода ти е офф и ти си никой. Спират ти тока, и ти си никой. Или ще отидеш на Женския пазар с акумулатор, та да си купиш домати? Аз лично не мисля, че кеша ще изчезне скоро. Знам със сигурност, че се работи по обединяване на банковите системи на Европа и Америка. Имам впредвид информационно. Но кеша да изчезне скоро, хм ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от b_u_b_o » 23 Окт 2022, 9:25

Явно златото в тоя момент щеше да ти свърши същата работа като биткойна...никаква. Но едното е полезно според теб, а другото не. :dunno:

Виждам, че осъзнаваш какъв е проблема с цифровизацията на парите. Само че, не разбираш, че единствената защита от това е биткойн. Прочети какво е CDBC и какви са плановете на централните банки. Виж и какво се случва вече в Китай. Тогава пак си помисли колко време още ще разменяме хартийки.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от Jordana » 23 Окт 2022, 13:05

Явно златото в тоя момент щеше да ти свърши същата работа като биткойна...никаква

Що няма да му свърши работа ? Аз ще му обменя без проблем това кило злато дето е скътал срещу кило консерви русенско варено които пък аз съм скътал . И аз доволен и той доволен .. :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от carmanf1 » 23 Окт 2022, 16:32

Колкото и каквито запаси да имаш от храна, вода, дърва и не знам си кво, нямат никакво значение, ако врага дойде на твоя територия.
Пушки, боеприпаси, също нямат значение ако те връхлети многобройна вражеска армия или пък окупират града, селото.
Пари кеш, злато и т.н., също. То даже по-добре да нямаш, щот ще се сбогуваш много бързо с тях.

Простичък пример от баба ми.

Живяли са във ферма в околията на Пловдив (това място вече е вътре в Пловдив и знам къде са избите и кладенците, заровени по времето на ТКЗС-тата, за които ще пиша малко по-надолу).

Произвеждали са си почти всичко сами. Което не са, прадядо ми е правел бартери.
Имали са дълбоки изби, складирали са жито, царевица, картофи, грозде, тикви, ябълки, вино, месо, за да карат спокойно цяла зима. Имали са и кладенци за вода.

имали са запаси от всичко необходимо за поне 5 месеца през зимата.

Само че, когато “братята” руснаци са пристигнали у нас през 2-рата световна война,
нещата са се променили рязко.

Първо изпили всичко, вино, ракия, изяли абсолютно всичко що има из околията.
Прабаба ми казваше, постоянно пияни бяха.
Паралелно с това започнали да изнасилват наред и да безчинстват. Всякакви извращения е имало.

Баба ми и сестра й са се спасили защото прадядо ми ги е отвел веднага при брат си в горите над Пещера.

Та, колкото и каквито запаси да има човек, няма гаранция.

Най-доброто решение за обикновения човек е да бяга възможно най-далеч от конфликтните точки.

В днешно време това означава, далновидност - да изчезнеш на време и да имаш авоари в международна банка, без значение в какъв формат. Долари, евро, злато, важното е да е конвертируемо.
И малко кеш разбира се за краткосрочни нужди, но малко, защото в такава обстановка всеки олигофрен с пистолет в ръка може да те ограби.

Положението в с.Мрамор, Софийско, не е било по-различно, когато са дошли братушките.
Дадо е от там и той разказваше почти същите истории.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от mr_petroff » 23 Окт 2022, 20:57

Да си представим някакъв апокалипсис , обаче понеже аз съм някакъв много подготвен , си имам яко запаси храна и някакви такива необходими за оцеляване неща като ракия , вино :mhihi: , бензин , нафта , оръжие и т.н. . И идва някакъв и вика - брат , плащам колкото кажеш с биткойни , и злато давам даже ,не се пазаря ...А познайте дали ще му взема биткойните и златото ,да си ги вра у г.за :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от Jordana » 23 Окт 2022, 21:06

Ако си мега подготвен що да не му вземеш златото ? Пък и койните и тях може да вземеш за всеки случай .. :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 23 Окт 2022, 21:23

b_u_b_o написа:....


Ако, не дай си Боже, нещо се случи с теб, кой друг знае вълшебните думички? Още нещо. На колко пазара в Света можеш да платиш със злато и на колко с крипто? Във всяко едно село в бг можеш да си купиш храна със злато. В колко села би купил каквото и да е с крипто?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от b_u_b_o » 24 Окт 2022, 9:28

Ами знам десетки места в България на които приемат биткойн плащания, голяма част от които са в провинцията. Повечето са ресторанти и магазини за хранителни стоки. Та съм готов да се обзаложа, че мога да си напазарувам с биткойн доста повече неща отколкото ти със злато. :bchug:

А за думите ми, погрижил съм се да не ги знам само аз и ако ми се случи нещо да не отлети криптото ми в небитието с мен. Не че е кой знае колко, ама все пак.. :mhihi:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Подготвени ли сте ?

Мнение от BMW_POWER » 24 Окт 2022, 14:35

С нескрито любопитство бих видял няколко примера :bchug:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook