Кредити

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

имате ли кредит, който изплащате в момента

ипотечен
21
20%
потребителски (вкл. микро такива)
20
19%
лизинг на кола
3
3%
ипотечен + още 1 от другите 2 вида
7
7%
ипотечен + потребителски + лизинг
1
1%
никакъв
52
50%
 
Общо гласове : 104
ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кредити

Мнение от sub_eleven » 03 Яну 2024, 15:37

немо написа:
sub_eleven написа:След 40 ставаш все по-неконкурентен, какъвто и специалист да си. Нервите са ти прегоряли, нямаш младежката мотивация.


Забравяш нещо : към 40-те имаш и опит ;) без да си прегорял чак толкова и не знам що реши, че не можеш да имаш мотивация :dunno:

Един вид хем имаш все още твърда чурка, хем знаеш как да я използваш ;)

Всичко си е до човека разбира се. Говорех като цяло.

Освен ако не си някакъв собственик на бизнес, след 40 като цяло би трябвало да ти тръгне спиралата надолу. И откъм чурката :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кредити

Мнение от alx » 03 Яну 2024, 16:44

това пък за първи път го чувам... мойте наблюдения са, че колкото си по- дърт толкова по- евтин кредита за имоти и коли.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Кредити

Мнение от carmanf1 » 03 Яну 2024, 18:01

Rainbow написа:
carmanf1 написа:И това, за което говори бубо е много вярно, но трябва да се направи на 25-30г. И до към 45 да си изплатил всичко.


То пък щото някоя банка ще ти даде големият заем на 25, където се предполага, че си с 2-3 години стаж от университета на ниска заплата, нали? ....


Кой както си подреди живота или пък, както живота му нареди - на много хора, просто им се налага да теглят на по-късен етап от живота си и напълно ги разбирам. Само че, тва не е по-добрия вариант.

Аз почнах сериозна работа на 20 - 21г. мисля беше. И си напълно прав, почнах като блед стажант на нищожна заплата, докато бях студент. На 27-28г. ми дадоха хубав кредит.

Щот не стоях да търкам студентските скамейки и да скатавам до 25-26г., и да се чудя на кое студентско купонче да отида, а бачках и се развивах. И учех.

За 7-8 години се развих достатъчно, за да ми дадат хубав кредит хората. И много отдавна вече, съм забравил какво е кредит.

Инвестирам си в земи и разни там други работи, да си стоят там и грам не ги мисля.

И продължавам да се уча, всеки ден, всеки час. На това уча и децата ми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Кредити

Мнение от barabqga » 03 Яну 2024, 18:13

alx написа:това пък за първи път го чувам... мойте наблюдения са, че колкото си по- дърт толкова по- евтин кредита за имоти и коли.
това в щатите нали?

Изпратено от моят 22126RN91Y с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Кредити

Мнение от vicho » 03 Яну 2024, 18:28

всичко над 1000лв на изплащане... коли, къщи, телевизори, телефони и т.н. :idea:

само почивките ги плащам накуп, и аз не знам защо :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кредити

Мнение от acho.rs » 03 Яну 2024, 21:48

sub_eleven написа:
немо написа:
sub_eleven написа:След 40 ставаш все по-неконкурентен, какъвто и специалист да си. Нервите са ти прегоряли, нямаш младежката мотивация.


Забравяш нещо : към 40-те имаш и опит ;) без да си прегорял чак толкова и не знам що реши, че не можеш да имаш мотивация :dunno:

Един вид хем имаш все още твърда чурка, хем знаеш как да я използваш ;)

Всичко си е до човека разбира се. Говорех като цяло.

Освен ако не си някакъв собственик на бизнес, след 40 като цяло би трябвало да ти тръгне спиралата надолу. И откъм чурката :)

След 40г може да тръгнеш надолу, само ако си се отдал на ядене, пиене и мрънкане. Да, ако цял живот си работник, след 40 започваш да го задухваш, защото ти писва (и с право) всичко да се развиват а ти да правиш едно и също последните 20 години ...и да знаеш че още 20 ще го правиш.
Ако си със собствен бизнес , успехите тепърва идват.
Ако правиш кариера като служител, вече имаш опита да се прорабваш в по-високите среди на мениджмънта .
Ако си специалист отново развитието започва след 35г .

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кредити

Мнение от sub_eleven » 03 Яну 2024, 22:03

И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8329
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Кредити

Мнение от vicho » 03 Яну 2024, 22:06

sub_eleven написа:И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия


ако си СТО на 50 се взема, ако си мидче, не точно, ама пак ще оживееш на фона на останалите :mhihi:

ние тука нали сме само топ тузари, знае се 8)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Кредити

Мнение от немо » 03 Яну 2024, 22:23

sub_eleven написа:И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия


Имаш някаква странна логика, че заплащането е обратно пропорционално на възрастта. Да, ако на 50 год. си общ работник на строеж сигурно е така....щото чисто физически не можеш да се сравниш с един 25-30 год.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кредити

Мнение от alx » 03 Яну 2024, 22:34

sub_eleven написа:И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия


Ако си си изиграл картите правилно заплатата само расте с годините…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Кредити

Мнение от STEVAL » 03 Яну 2024, 23:28

:OT:

Един човек бил много богат, имал много приятели, много познати и черпел всички наред.

Случило се обаче така, че загубил парите си и изведнъж приятелите и познатите изчезнали, жена му го напуснала, децата спрели да му говорят… Целият му живот се сринал. Опитал да си намери работа, но не успял. Накрая, подбуден от отчаянието, той решил да се обеси и да сложи край на живота си. С последните си пари тръгнал към магазина да си купи въже. В магазина продавачът го попитал:

-За какво ти е това въже?

-Много мъка срещнах, много тежък живот ме налегна, загубих парите си, бизнесът ми фалира, решил съм да се беся. Вече няма за какво да живея.

Продавачът се подсмихнал, дал му въжето, а с него една бележка и му казал:

- Прочети бележката като се прибереш у вас, преди да се обесиш.

Тръгнал си човекът, прибрал се, затегнал примката, опънал въжето, качил се на стола и точно да се пусне, се сетил за бележката. Извадил я от джоба си и прочел „Няма да е все така“…

Помислил малко човекът и малка надежда се зародила у него. Махнал въжето от врата си.

Минало време, малко по малко човекът започнал пак да се замогва, възстановил бизнеса си и парите си. Решил да даде угощение в чест на това, че отново живее добре. Поканил целия град, дошъл и магазинерът. Стоял кротко на една маса и наблюдавал.

Отишъл при него домакинът и му казал:

– Благодаря ти добри човече. Ти ми спаси живота с онази бележка. Сега отново съм богат, имам приятели и животът ми има смисъл. Кажи какво да направя, за да ти се отблагодаря?

Магазинерът го погледнал, поклатил глава и казал:

– Ти май скоро не си чел онази бележка, която някога ти дадох...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Кредити

Мнение от enigma » 04 Яну 2024, 0:35

alx написа:
sub_eleven написа:И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия


Ако си си изиграл картите правилно заплатата само расте с годините…


В БГ май има сериозна дискриминация по възраст...
Те хората по света на 70-80 стават президенти на велики сили, пък там на 40-50 те отписват... :lol:
enigma
ያለ እኩል

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кредити

Мнение от alx » 04 Яну 2024, 2:28

enigma написа:
alx написа:
sub_eleven написа:И до колко години се взима голямата заплатка? След 50 трудно.... А какво говорим за последните 15 години до пенсия


Ако си си изиграл картите правилно заплатата само расте с годините…


В БГ май има сериозна дискриминация по възраст...
Те хората по света на 70-80 стават президенти на велики сили, пък там на 40-50 те отписват... :lol:


Самата истина. Аз съм някакъв началник и така като гледам ако бях на 35-40 години просто нямаше схема да съм каквото съм сега. Предполагам, че ако се занимаваш с някаква ниско квалифицирана работа след 50 е трудно, но ако си някакъв специалист и не лежиш на стара слава парите вървят само нагоре. Имам подобни наблюдения и за родината та не знам колко е изолиран случай там. Да, забелязал съм че в Европата като цяло имат навика да правят големи шефове разни по- млади, но като общуваме с тях е често очевидно, че на са дорасли в някои случаи.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кредити

Мнение от b_u_b_o » 04 Яну 2024, 3:17

Ти хубаво си някакъв началник сега, ама има ли място за всеки на 30 като стане на 50 да е началник? На кого ще бъде началник? Няма как всеки да ходи нагоре до безкрай, защото йерархията е пирамидална. Някой трябва да остава на долното ниво, няма как иначе. И това са мнозинството хора.

А и междодругото, най-добрите началници които съм имал са било около 30те си. Защото им е идвало от вътре да стигнат до там. Най-лошите началници които съм имал са били в 50те си, и са били началници защото вече е нямало на къде.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кредити

Мнение от alx » 04 Яну 2024, 3:30

b_u_b_o написа:Ти хубаво си някакъв началник сега, ама има ли място за всеки на 30 като стане на 50 да е началник? На кого ще бъде началник? Няма как всеки да ходи нагоре до безкрай, защото йерархията е пирамидална. Някой трябва да остава на долното ниво, няма как иначе. И това са мнозинството хора.

А и междодругото, най-добрите началници които съм имал са било около 30те си. Защото им е идвало от вътре да стигнат до там. Най-лошите началници които съм имал са били в 50те си, и са били началници защото вече е нямало на къде.


Затова написах и “специалисти”… да не те повишават- всяка година заплата е едно 1-5% нагоре… за 20 години се събира цифра… и друго- 30 годишен меринджей е гот. Обаче 30 годишен СТО примерно е… дъмпстър файър :angel:

Ма аз кво знам- вие младите тия динамики ги разбирате повече :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook