Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 27 Дек 2023, 7:57

Доволен съм от Пампорово тези 5 дена , добра обработка , достатъчно отворени писти според възможностите и времето . Приятели са разочаровани от Банско , а и на Боровец бяха спрели лифтовете заради вятъра. Само че с тази прогноза за времето се притеснявам как ще продължат с поддръжката на пистите близките 10-15 дена :dunno: , че и основата не е много като гледам . А как обещаващо тръгна зимния сезон ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 27 Дек 2023, 10:08

mr_petroff написа:Доволен съм от Пампорово тези 5 дена , добра обработка , достатъчно отворени писти според възможностите и времето . Приятели са разочаровани от Банско , а и на Боровец бяха спрели лифтовете заради вятъра. Само че с тази прогноза за времето се притеснявам как ще продължат с поддръжката на пистите близките 10-15 дена :dunno: , че и основата не е много като гледам . А как обещаващо тръгна зимния сезон ...
Да , доста добре са пистите в момента наистина , аз се качвам всеки ден за по час и става, но не се надявай много за следващите 10 дни , само по-зле ще става според мен заради температурите …..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Exclusive89 » 31 Дек 2023, 12:15

Нещо интересно от Швайц..
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 31 Дек 2023, 14:59

Пампорово днес сутринта до към 11:00 много добре , особено като съм без никакви очаквания . След това ордите нападнаха и бързо се прибрахме :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Exclusive89 » 04 Яну 2024, 11:08

Почивката приключи.. отново слаб снежец, както беше миналата година.. но не съжалявам :)
И няколко снимки от Grindelwald, Lauterbrunnen и околностите.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 05 Яну 2024, 0:16

Exclusive89 написа:Почивката приключи.. отново слаб снежец, както беше миналата година.. но не съжалявам :)
И няколко снимки от Grindelwald, Lauterbrunnen и околностите.

Точно преди 2 години бях там - по тове време имаше 40см сняг в селото и безкрайно много на пистите. Не мисля и че някога съм виждал по-красиво село от Гринделвалд ....и по-скапано организиран курорт от ски зона First :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от drago_pavlov » 13 Яну 2024, 19:31

Днес открих сезона на Боровец с 56 км спускания.
До обяд беше добре, после всичко се изрови и отдолу остана лед... На Маркуджиците сняг няма... 5 см и отдолу пак лед...
Аз Рила не съм я виждал с толкова малко сняг никога... Освен миналата година :mhihi:
Явно това ще е новото нормално...
20240113_140404.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ildivvy » 14 Яну 2024, 10:38

Ами зимата е топла, няма какво да се лъжем! Валежите си падат във вид на дъжд/вода дори на високото и това е резултата...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 14 Яну 2024, 19:16

Ако някой търси идилично място за ски в Алпите, горещо препоръчвам Обергургъл. Очаквах да е красиво и спокойно, но тук е РАЯ. Има 80см сняг в селото и 200см на пистите . Най-високата тем за последните 7 дни е -5 . Средно е -10 , слънце и 0 вятър. Селото има-няма 2000 легла а тръгват 3 гондоли нагоре. Пистите стигат до почти всички хотели, така че цялото село е ски-ин ски-аут. Зьолден е на 13км като картата важи и за там. Единствен минус е че склоновете са западни и слънцето се показва след 11:00ч . През Февруари този проблем не би трябвало да го има.

Направих си обиколка през Австрия и има огромна разлика в температурите и количеството сняг между различните курорти. Знаят се кои са сигурните зони за сняг, така че който не иска да рискува да прави малко рисърч. Разликите в цените на ски картите не са много големи, та ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 17 Яну 2024, 7:26

IMG_20240112_164932.jpg
IMG_20240111_170719.jpg
IMG_20240110_182111.jpg
Вчера се прибрах от мразовития кемпер ски трип Боровец , Бодрост Картала .Тръгнахме на 10-ти и се озовахме на паркинга до БЧК на Мартинови бараки на -10 градуса . На 11-ти карахме Мартинови бараки ,Ситняково - студ ,малко хора , перфектни писти / само дето оръдията бачкаха нон стоп/ .След обяд се качихме към Ястребец/ служителя на паркинга ни поиска пари за 3 коли за кемпер 6,5 метра при почти празен паркинг :dunno: / и паркирахме под Попангелов . На 12 -ти покарахме из Ястребец и Маркуджик - отново студ , малко хора ,работещи оръдия и добри писти . Ястребец 3 и Попангелов издържаха до обяд , после малко се разровиха. На Маркуджик 2а и 2б имаше на места камъчета , но не беше драма .Общо взето Боро ме изненада приятно. Вечерта имайки предвид съботно неделните тълпи , запалихме и газ към Картала .Това курортче отново ме изненада приятно - три дена добра писта , нормални цени / паркинг , кръчма , ски карта/.Единствено неделя имаше повече хора и по обяд се разрови и лъсна , иначе всичко беше на ниво - стараят се доста там :yes: С добро планиране и съобразяване с почивни дни и метереологични условия се получават доста добри ски дни :yes:
Сега планираме нещо в Италия , но с лек автомобил . Идеи :?: . Ишгл ,Каппл ги пропускаме тази година/бойкот на Австрия :mhihi: Шъ нъ спират за Шенгена , а :wave:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от nickstorm » 19 Яну 2024, 13:49

Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 19 Яну 2024, 20:38

...Цилертал Арена (Маерхофен+ още 6 зони) + Хинтертукс - така и така си свикнал на студ вече ...пък приеми, че Австрийците са си дигнали ветото (като получат какво искат) :mhihi:

Иначе тази година има супер много сняг и в Доломитите (Доломити Супер Ски) - 20 курорта са навързани, не е като да няма избор :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 20 Яну 2024, 8:18

Някой в скоро време на Витоша качвал ли се е ? Искаме утре да качим детето с шейната на Алеко, и евентуално аз да направя 2-3 спускания, ама се чудя са като не работи кабинката горе сигурно е някво мазало с колите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Jorixa » 21 Яну 2024, 14:23

Jorixa написа:Някой в скоро време на Витоша качвал ли се е ? Искаме утре да качим детето с шейната на Алеко, и евентуално аз да направя 2-3 спускания, ама се чудя са като не работи кабинката горе сигурно е някво мазало с колите?



Сам ще си отговоря в случай че някой друг го интересува. До към 8:15-3:30 беше ок, след това деиствително стана мазало.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 21 Яну 2024, 14:48

Вчера се прибрах от вал дизер, супер курорт, но все още вал торенс ми е топ-а от 10тината курорта в Алпите в които съм бил. Малко по-малко писти(е, пак са 300км ама съм се разглезил :mhihi: ) и значително по-адсвансд, не е за начинащи тоя курорт. Зелени почти липстват, сините често имат червени падове, а червените на места си чернеят. :mhihi: При хубави условия това не е проблем, ама тая седмица беше доста променлива. През повечето време беше мъгла и 2 от дните в курорта на 1900м валеше дъжд та до към 2200-2300. Нагоре валяха някакви ла*на които ти се лепят по маската и в съчетание с мъглата е прекрасно. Над 3000м едва си виждах върховете на ските, камо ли да видя снега или релефа. За пръв път ми стана лошо докато карам ски, вестибуларния ми апарат даде на късо, движиш се, а всичко около теб е бяло и все едно си статичен. Все съм карал в гадни условия на фрийрайд, ама на писта толкова зле не е било :mhihi: Половин ден в средата и последния спасиха положението със слънчево каране и яка пудра, нацепихме 4-5 склона и си направих хубавите спомени до лятото поне. Ама яко лавини бяха нападали, почват да ги гърмят от 6 и до 8-9 постоянно от някъде гърми и пак не бяха бутнали всичко опасно. И ги гледам от лифтовете пускат склонове дето направо само чакат някой да го убият, а те нито могат да карат, нито имат екипировка, още по-малко знания как да я ползват, ама карат там, снимат се, луница...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook