Айде на ски-зима е....!?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какво караме?

Ски
214
62%
Борд
132
38%
 
Общо гласове : 346
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от M5 » 12 Дек 2023, 18:07

Някой знае ли какви ще са цените на Боровец за откриването? Ще има ли намаление?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от Mladenoff » 12 Дек 2023, 18:40

90 гроша за възрастен :yes:

П.С. Аз още нищо не съм подготвял, че преди февруари не го виждам да навали 1.6-1.8м покривка, че да се кара добре.
Миналата година бях на командировка в Лиенц, Австрия и се влюбих в тия Алпи от раз. Много се точа на една ски ваканция на тия пусти Алпи, ама булката не ще - не карала достатъчно добре още за там ?!? :mhihi: Май ще си направим стандартното - 5 дни на Банско за по-дълга ваканция и 2-3 уикенда за по един ден на Пампорово.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 12 Дек 2023, 18:45

Mladenoff написа:ама булката не ще - не карала достатъчно добре още за там

Ако това ѝ е наистина причината да не иска, хващай я за ръката и я води на сила ако трябва. За 6 дни последователно каране там ще се научи повече от цял сезон тука, където повече ще виси по опашки на лифтове и ще кара в бабуни и навалица. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 13 Дек 2023, 3:06

b_u_b_o написа:
acho.rs написа:Натичих ги и резервирах в Обер-Хохгургъл (Зьолден)....Ще се кара и на банско ...по принуда.


На какъв принцип си го избра като дестинация, щото гледам е доста ограничена ски айрията, 50-60км писти и още толкова в съседното село. Аз явно съм станал грандоман, ама все търся курорти с много и дълги писти, че последните години като ида на боровец и за половин ден вече искам да си прережа вените щото трябва да карам на 2 писти..мисля че ястребец 2 и 3 мога да ги пусна със завързани очи без проблеми :mhihi:

Почети малко за курорта , да речем че е часто от супер зоната на Зьолден. Обергургъл и Хохгъргъл са едно цяло, свързани и с път и с лифт. 110км писти , ски паса важи и за зоната на Зьолден което общо прави 360км писти... самите села са на около 2000м надморска височина . Наблизо има няколко глетчера по които можеш да караш, отдалечени са на много километри от всички кочини и са абсолютно сигурни за сняг. Цените са добри , пистите са леки на 3000 височина ...не знам какво още. Колебае се между Цилертал арена за 3ти път , но вика вече нещо различно. Ако търсиш курорти с много писти и не искаш да умреш от чакане във Франция и Италия - виж района на Арлберг (Сант Антон, Ишгъл, Лех и още 4-5).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 14 Дек 2023, 21:50

Явно много съм се разглезил във френските курорти, щото искам 300-400км писти дето да мога да се обуя пред хотела и да стигна навсякъде със ските :mhihi: А от чакане съм умирал само 2та пъти в които не бях във Франция или Италия, а в Австрия. Хич не съм им фен на австрийските алпи от тогава, ходил съм в Ишгъл и Цилертал, и беше едно обикаляне с колата...заеби. А и никога във Франция не съм чакал повече от 5 мин на лифт, в Австрия се стигаше на места до 40мин, чувствах се като на Ястребец :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 14 Дек 2023, 22:55

b_u_b_o написа:Явно много съм се разглезил във френските курорти, щото искам 300-400км писти дето да мога да се обуя пред хотела и да стигна навсякъде със ските :mhihi: А от чакане съм умирал само 2та пъти в които не бях във Франция или Италия, а в Австрия. Хич не съм им фен на австрийските алпи от тогава, ходил съм в Ишгъл и Цилертал, и беше едно обикаляне с колата...заеби. А и никога във Франция не съм чакал повече от 5 мин на лифт, в Австрия се стигаше на места до 40мин, чувствах се като на Ястребец :mhihi:

Е някакъв късмет си уцелил. Никога ке съм чакал в Ишгъл и Цилертал (Герлос и Хинтертукс). Само тази година за 2ри път като бях в Герлос , уцелил детска ваканция на холандци и беше мармалад, но пък хотела беше точно на гондолата и пак не съм чакал...Иначе 2020 в Герлос Февруари съм ходил в 11ч и пак имаше място на паркинга. Виж Гринделвалд и Венген повече няма да повторя :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 14 Дек 2023, 23:26

Утре някой случайно на Пампорово, аз ще съм там до обяд сигурно да направим 3-4 спускания с брат ми да се поразтъжим, че миналата година и двамата не карахме колкото искахме.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 15 Дек 2023, 8:20

ivanski_2 написа:Утре някой случайно на Пампорово, аз ще съм там до обяд сигурно да направим 3-4 спускания с брат ми да се поразтъжим, че миналата година и двамата не карахме колкото искахме.

Отказах се аз като разбрах кои писти ще работят , далеч ми е за 10 ,11 и 1 .Ако бяха пуснали 5-иците с новия лифт - първа пушка :mhihi: Пък и времето кофти го дават . Другата седмица живот и здраве :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 15 Дек 2023, 11:13

Ставаше сутринта да ти кажа честно , направихме няколко пускания , перфкетно като за цената си откриване на сезона , а и като имаш впредвид че ми е на 12 минути с кола от вкъщи нямаше как да не ида :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 15 Дек 2023, 11:30

ivanski_2 написа:Ставаше сутринта да ти кажа честно , направихме няколко пускания , перфкетно като за цената си откриване на сезона , а и като имаш впредвид че ми е на 12 минути с кола от вкъщи нямаше как да не ида :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е , малко ти завиждам . Аз и на 50 и на 100 км. да бях щях да се запиша , но за 340 км. реших , че на тези условия не си заслужава . Пък и едно птиче ми каза , че другата седмица отварят Мечи чал :lalala:
п.п. И на Боровец гледах камерите и условията , и утре за Банско - там май е много зле , обаче вали яко и има надежда :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от acho.rs » 15 Дек 2023, 14:09

mr_petroff написа:
ivanski_2 написа:Ставаше сутринта да ти кажа честно , направихме няколко пускания , перфкетно като за цената си откриване на сезона , а и като имаш впредвид че ми е на 12 минути с кола от вкъщи нямаше как да не ида :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

Е , малко ти завиждам . Аз и на 50 и на 100 км. да бях щях да се запиша , но за 340 км. реших , че на тези условия не си заслужава . Пък и едно птиче ми каза , че другата седмица отварят Мечи чал :lalala:
п.п. И на Боровец гледах камерите и условията , и утре за Банско - там май е много зле , обаче вали яко и има надежда :yes:

Тук Вали много здраво и то тежък мокър сняг. Ще е добре за основа, но ако не спре до няколко часа , не виждам как утре ще може да се кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от b_u_b_o » 18 Дек 2023, 19:51

Вчера на Боро беше уникално. Сутринта като видях колко коли има на паркингите при ястребец в 9 че окъсняхме и ми стана лошо и си викам днеска ако направя 5-6 пускания добре ще е. Да ама не, цял ден на лифт не съм чакал. Чак ми беше трудно да повярвам. Снега беше добър, цял ден слънце и никакъв вятър. Скоро толкова приятно не съм карал в бг курорт...като изключим че всеки път като се сетя какви са им цените и почвам да псувам :mhihi: И понеже не са ми дошли новите ски реших да изкарам борда, че горкия не беше пипан 2 години от както реших да прокарвам и ски, ама явно не се забравяло.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 22 Дек 2023, 22:28

Screenshot_20231222_221809_com.exatools.skitracker.jpg
Screenshot_20231222_221835_com.exatools.skitracker.jpg

Много добро следобедно каране днес на Пампорово. Никакви хора, частни писти, мечките ще те изядат :mhihi: Пистите твърди и неразорани за следобяд. :yes: Направо се изкефих.
Ivanski, откъде мога да разбера дали Мечи Чал ще пуснат цялата писта, щото от сайта инфото е за момента :dunno:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от ivanski_2 » 23 Дек 2023, 16:35

Според мен единствения начин е да звъннеш на телефона, пробвай на някои от тези, ако не отговарят звънкай направо на този от сайта на Пампорово те ще ти кажат също.
0700 17 702 / 0882 886 419 / 0882 886 440 / 0882 886 402
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Айде на ски-зима е....!?

Мнение от mr_petroff » 23 Дек 2023, 18:47

ivanski_2 написа:Според мен единствения начин е да звъннеш на телефона, пробвай на някои от тези, ако не отговарят звънкай направо на този от сайта на Пампорово те ще ти кажат също.
0700 17 702 / 0882 886 419 / 0882 886 440 / 0882 886 402

:yes: Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook