Политически ангажирани ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Политически ангажирани ли сте?

Да, симпатизирам на определена партия
14
33%
Не, не се интересувам от политика
28
67%
 
Общо гласове : 42
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Политически ангажирани ли сте?

Мнение от Tano » 08 Окт 2004, 13:29

Преди да обесня защо пускам тази тема да кажа - НЕ СТАВА ВЪПРОС ОТ КОЯ ПАРТИЯ СТЕ ИЛИ ПОДКРЕПЯТЕ, ТЪЙ ЧЕ МОЛЯ ВИ ЗАДРЪЖТЕ СИ ПРИСТРАСТИЯТА ЗА СЕБЕ СИ ЗА ДА НЕ СТАВАТ ПОЛЕМИКИ, СПОРОВЕ И ПРОЧИЕ.
Сега по темата - тъй като ние сме малко или много бъдещето, правото на избор е в наши ръце, големи хора сме и т.н. и най вече изконното право на всеки разумен човек е правото на избор питам: Колко от вас са политически ангажирани? Интересно ми е, защото сред младите хора в днешно време се шири убеждението че политиката е нещо за дъртите, мръсна дума и че човек под 40 години няма смисъл да се занимава с нея.
Това е грешно, най малко защото човек няма моралното право да търси сметка от някой, при положение че не му е дал нищо (много хора не гласуват на избори, но после са първи когато дойде момента да се оплакват).
Това е грешно защото човек който не се интересува от политика е като мъж в магазин за бельо&гримове&студио за красота (макар че в днешно време все повече мъже разбират :gay: ). И тогава се получават недоразумения като сегашните управляващи.
Това е грешно защото когато не знаеш кой/кое, къде, какво, кога, защо и как прави или става, нямаш реална преценка и идея какво става в света около теб (а днешния свят се упрвлява от политиката, която от своя страна от парите и интересите, но самата политика е точно това, най висшата игра на пари и интереси) и не можеш да си адекватен когато управляващите извършат някое действие. Просто взимаш страната на първия "експерт" който чуеш (а знаем че всички българи "разбираме" от политика и футбол) и съответно храниш и псуваш и т.н. а всъщност някой може да е направил нещо много умно и ти да спечелиш много от това.
И последно, щото ме домързя вече и имам работа, ще повторя:
Най ценното право на свободния човек е правото на избор! Но дори можеш да направиш адекватен избор???
П.С. Като наизлязат малко резултати, ще помъдрувам още малко по темата.
П.С.2 ОЩЕ ВЕДНЪЖ МОЛЯ - НИКОЙ НЕ ГО ИНТЕРЕСУВА ДАЛИ СТЕ СИН, ЧЕРВЕН, ЖЪЛТ ИЛИ БЕНБЕН ИЛИ СИТНОПИПИТЕН? ДА НЕ ПРАВИМ ИЗЛИШНИ СПОРОВЕ.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

Малката чичка
Малката чичка
Аватар
Мнения: 6065
Регистриран на: 21.12.2002
Местоположение: с. София

Мнение от naskoksan » 08 Окт 2004, 14:19

да на мен това ми е една
от работните среди, малко
или много съм принуден да се
занимавам с политика, но чисто
и просто ме интресува какво става
в тази страна и гледам да се информирам
за всички политически въпороси...


Искам сам една критика към теб
мисля че малко некоректно е зададена
анкетата, защото не е задължително да
се интересувам от политика и да симпатизирам
на определена партия едновременно...
аз гледам да стоя над партийния фактор
в политиката, не винаги това е правилно,
но все пак аз така ги виждам нещата...
Изображение
Stick 'em up PUNK, it's da Fun Lovin' Criminal
Изображение
www.evoksis.bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 08 Окт 2004, 14:28

Липсва ми един отговор "Да интересувам се от политика но не симпатизирам на нито една днешна партия". Колкото до гласуванто - Да, аз съм от тея дето не гласуват! За кой да гласувам ? Гласува се за партия а не за личност. В България, според мен, няма партия която да може да ни оправи. Толкова сме загнили като държава, че само тоталитаризъм може да ни оправи. Някой като Путин или недайси боже Сталин. Явно е, че славянина се оправя само с твърда ръка.
Глупости от типа "Царя ще ни оправи" от преди 3-4 годни при мен не минават. Казвах аз тогава че нищо няма да се промени ама...
Който и да доиде на власт така ще бъде. Докато не се почви млада и некурумпирана партия - един човек ше убиеш ама 200 няма да можеш. Лошото на тая история е, че в момента младото поколение се възпитава без идеология, ако не броим идеологията "пари".
Както винаги ние сме страна на крайностите - куки могат да те пребият на улицата без причина, но ако си в джип МБ можеш да им показваш среден пръст без да ти пука.
Идеята ми е следната - Работата с политика няма да се оправи. Тая промяна трябва да става от малките хора като нас и с малките неща. Тъй, че, не си хвърляйте боклуците през балкона а в кофата, не си плюйте дъфките на пода а в кошчетата, отваряйте вратите на жените, помагайте на стари хора, пускайте мигачи, спирайте на стоп дори когато няма коли, спирайте на червено, не псувайте, , въобще спазвайте законите. Възпитавайте и децата си така. Ако не ние поне те да живеят в нормална държава.
Верно... трудно е като всички не правят като теб обаче лека полека ситуацията ще се промени и тея "тарикати" ще стават по-малко. Докато сами не си променим начина на мислене няма да стане.

Когато народа се оправи и политиците ще се оправят. Те че няма да станат чесни - няма да станат ама поне няма да крадат толкова нагло.
Много правилно е казано - Всеки народ си заслужава управниците. Като народа е тъп и мисли, че Симеон (респ. Костов или някой друг от сегашните) ще го оправи като с магическа пръчица и вярва в царски заеми, ефтини апартаменти, безплатен обяд, лесни пари, феи, самодиви и Дядо мраз, така ще бъде...

Така че променяйте се за да се промени и милата ни родина!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 08 Окт 2004, 15:03

Аз не гласувам! А ето и причината поради която не го правя! Първо за мен всичките предизборни коментари от страна на бъдещите управляващи са толкова нагласени колкото и телевизора ми да предава цветно. Второ обещания много, но никой не ми дава никаква гаранция за тяхното спазване просто думи! Когато се попита за гаранция се казват някои от следните клишета: "Направете правилния избор и гласувайте за нас", "Бъдещето е във вашите ръце а ние ви го предлагаме блясково", и нововъведеното "Вервайте ми!". От последното, от толкова повтаряне и набиване в главата се създаде някакво изкривяване от правоговорния българския език като голяма част от хората почнаха да казват "верно?!", "вервай ми..." и т.нат.
Ами съжалявам, но аз съм доста предубеден, че реалността ще се различава много от техните обещания и, че всичките са със задни мисли! Когато някой ме убеди, че се кандидатира с цел за доброто на държавата/селището тогава бих гласувал но засега съм пас!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 08 Окт 2004, 15:15

Legba написа:...
Идеята ми е следната - Работата с политика няма да се оправи. Тая промяна трябва да става от малките хора като нас и с малките неща. Тъй, че, не си хвърляйте боклуците през балкона а в кофата, не си плюйте дъфките на пода а в кошчетата, отваряйте вратите на жените, помагайте на стари хора, пускайте мигачи, спирайте на стоп дори когато няма коли, спирайте на червено, не псувайте, , въобще спазвайте законите. Възпитавайте и децата си така. Ако не ние поне те да живеят в нормална държава.
....


:yes: :yes: :yes:

Много правилно! Има няколко приказки които се вместват много добре тук:

"Ако ние не го направим, няма кой да ни го направи"
"Всички заедно"
"Капка по капка вир става."

За последното малко уточнение! Наистина, ние сме тръгнали да правим пирамидата от горе надолу, което е нвъзможно! До ден днешен има най-различни теории как са били построени пирамидите, но никоя не гласи, че са почнали от горе на долу!!! :) :) Да приемем, че управниците са отгоре ние отдолу, нека първо ние си оправим начина на мислене, до известна степен да махнем простотията. Малко е, но е нещо и от там натък ще създадем предпоставките за една по-добра държава! Като малки, като правихме някоя предпоставка от сорта да плюем в класната стая и такива неща какво ни казваха учителките?! Задаваха ни един много елементарен въпрос! Така ли правите в къщи? Същата е логиката! Държавата си е наша, ако не я пазим ние кой ще ни я пази? Чужденецъте ли ?! Да, да, че си няма друга работа!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 08 Окт 2004, 17:49

Насе засега само на теб ще отговоря че нямам време.
В анкетата и темата се пита политически АНГАЖИРАН ли сте. Ангажиран => отдаден или зает или съпричастен към нещо. А за да си политически ангажиран трябва да си на нечия страна. :D
П.С. Lеgba & exterminator без да се заяждам, заради такива мисли и хора няма да се оправим. Първата причина заради която съм казал че е грешно е точно за вас, поне малко се засрамете.
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Мнение от DEFLEPPARD » 08 Окт 2004, 19:05

не съм - никога не съм гласувал (от 2 години имам това право) и скоро няма да гласувам !
причините....
1. всички политици в нашата държава само лъжат, мамят и гледат как да разкрадат възможно най-много
2. не искам да гласувам за някого защото той ще ме излъже и
ще се почуствам като кръгъл идиот...
3. в момента просто няма подходящ човек за когото може да се гласува МЕЧТАЯ ЗА ДЕНЯ КОГАТО НИТО ЕДИН ЧОВЕК НЯМА ДА ОТИДЕ ДА ГЛАСУВА! само тогава има малка вероятност нещата да тръгнат в положителна посока.
4. ако зависеше от мен бих изколил публично всички управници до последния за назидание на следващите които ще ги наследят - само страха може да им попречи да не крадат държавата и там да попаднат хора с идеални цели.
5. ЩЕ ГЛАСУВАМ когато се появи човек с идеалите и мисленето на Васил Левски и неговата "чиста и свята република" за която всъщност са се борили предците ни....ВЕРОЯТНОСТТА това да стане клони към нула така че..... се очертава НИКОГА ДА НЕ ГЛАСУВАМ... и просто няма начин да съжаля за това !

а мислите от сорта на
"бъдещето зависи от нас и от гласът ни"
"трябва да гласуваме защото така сами си решаваме бъдещето"
"ако не гласуваме нямаме право да се оплакваме - затова да гласуваме"
просто ме карат да съжалявам хората които са ги изрекли, също и тия които не са го чули отнякъде и са решили "ей тва е то", ами го мислят наистина и със собствените си глави..
сорри - нищо лично

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Мнение от vlad0 » 08 Окт 2004, 19:17

Tano написа:Насе засега само на теб ще отговоря че нямам време.
В анкетата и темата се пита политически АНГАЖИРАН ли сте. Ангажиран => отдаден или зает или съпричастен към нещо. А за да си политически ангажиран трябва да си на нечия страна. :D
П.С. Lеgba & exterminator без да се заяждам, заради такива мисли и хора няма да се оправим. Първата причина заради която съм казал че е грешно е точно за вас, поне малко се засрамете.


Хайде да не ни преписваш към лошите или добрите, а ни кажи с кое не сме прави! Смятам, че е по-коректно! И естествено ако ти би развил своята теория за успеха!

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Мнение от Giorceto » 08 Окт 2004, 20:51

И понеже всички мислим, че без гласуване ще покажам на света, че не симпатизираме на тези хора, баба ми за която БСП са номер едно ще решава моето бъдеще и ще гледа не да повишат стандарта на живот, а ако може да и вдигнат пенсията и да си купува по-скъп салам. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против баба ми. Но аз съм човека който ще живее още 20 - 30 а знам ли и аз колко години (да съм жив и здрав :) ) в БЪЛГАРИЯ и аз съм човека който след 3 4 години ще се старае да направи от тази държава нещо по-добро от това което е сега. Ако от сега не се хванем и не глусваме за тези които макар и малко, но са направили нещо за тази държава, кой да го направи? Пенсионерите ли? или хората за който бъдещето е в чужбина и ги боли фара за кой ще гласуват? НЕ!!! Ние сме тези който трябава да решим какво ще правим и как ще живеем. Не се интересувам от политика, не мисля и да го правя, но виждам какво става и макар и косвено си личи кой си върши работата и кой прибира парите. Аз съм решил за кой ще гласувам. Може да не е най-добър или най нещо си но поне е над всички останали...
П.С. Преди 5 дена се върнах от Германия и тези който са ходили или в момента са там занят, че и след 100 години никога няма да ги настигнем. ЗАщото ни е такъф манталитета. Просто сме си ПРОСТАЦИ!
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1061
Регистриран на: 31.01.2004
Местоположение: София, 4-ти км
Пол: Мъж

Мнение от Tano » 09 Окт 2004, 3:49

Giorceto еми бате вчера трябваше не само да ти стисна ами ида ти целуна ръката.



xterminat0r написа:
Tano написа:Насе засега само на теб ще отговоря че нямам време.
В анкетата и темата се пита политически АНГАЖИРАН ли сте. Ангажиран => отдаден или зает или съпричастен към нещо. А за да си политически ангажиран трябва да си на нечия страна. :D
П.С. Lеgba & exterminator без да се заяждам, заради такива мисли и хора няма да се оправим. Първата причина заради която съм казал че е грешно е точно за вас, поне малко се засрамете.


Хайде да не ни преписваш към лошите или добрите, а ни кажи с кое не сме прави! Смятам, че е по-коректно! И естествено ако ти би развил своята теория за успеха!


Явно можеш да четеш, но защо ли ти е като не разбираш какво четеш. :D На два пъти се опитвам, утре и за 3ти път ще дам няколко довода защо политическия неангажирания човек е глупак.
Пушача, и на теб май преводач ти трябва, а ако не ти харесва темата не я чети.
П.С. МОЛЯ ВИ ЧЕТЕТЕ И ОСМИСЛЯЙТЕ КАКВО СТЕ ПРОЧЕЛИ ПРЕДИ ДА ПИШЕТЕ, НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КОЯ ТЕМА ВЪВ ФОРУМА
П.С.2 НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОЙ, ТЪЙ ЧЕ И ДА МИ Е ГРУБ ЕЗИКА НЕ Е С ЛОШО, НЕ ИСКАМ ДА ОБИЖДАМ ИЛИ ДА СЕ ПОДИГРАВАМ С КОЙТО И ДА Е
Ние трябва да осигурим едно по добро бъдеще за България и нашите Български деца и Национал-Социализма е пътя за това

Изображение

Weißwurst-Fresser
Аватар
Мнения: 2687
Регистриран на: 22.11.2003
Местоположение: в рекарото
Кара: F40

Мнение от CheGevara » 09 Окт 2004, 9:27

GIORCETO написа:И понеже всички мислим, че без гласуване ще покажам на света, че не симпатизираме на тези хора, баба ми за която БСП са номер едно ще решава моето бъдеще и ще гледа не да повишат стандарта на живот, а ако може да и вдигнат пенсията и да си купува по-скъп салам. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против баба ми. Но аз съм човека който ще живее още 20 - 30 а знам ли и аз колко години (да съм жив и здрав :) ) в БЪЛГАРИЯ и аз съм човека който след 3 4 години ще се старае да направи от тази държава нещо по-добро от това което е сега. Ако от сега не се хванем и не глусваме за тези които макар и малко, но са направили нещо за тази държава, кой да го направи? Пенсионерите ли? или хората за който бъдещето е в чужбина и ги боли фара за кой ще гласуват? НЕ!!! Ние сме тези който трябава да решим какво ще правим и как ще живеем. Не се интересувам от политика, не мисля и да го правя, но виждам какво става и макар и косвено си личи кой си върши работата и кой прибира парите. Аз съм решил за кой ще гласувам. Може да не е най-добър или най нещо си но поне е над всички останали...
П.С. Преди 5 дена се върнах от Германия и тези който са ходили или в момента са там занят, че и след 100 години никога няма да ги настигнем. ЗАщото ни е такъф манталитета. Просто сме си ПРОСТАЦИ!


:yes: :yes: :yes:
напълно те подкрепям - не гласувам за партии, а за личности и за делата им! иначе съм аполитичен :lol: но човек трябва сам да си избира бъдещето - да гласува!

п.п. лично мнение: повечето българи в чужбина се интересуват горещо от българия и нейното развитие отколкото хората в БГ. Разбира се познавам и "българи", които при посещенията си в БГ ми заявяват "... не се ядосвай, нали си правим екзотична екскурзия тук ...." Да, ама НЕ! :evil: На мен ми е мило за родината и не ми е все едно какво става в нея ... а пък нали се сещате, че аз се ядосвам на много неща в БГ среда :lol:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook