кое е последното нещо което си купихте и сте много доволни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 04 Яну 2024, 9:10

Пробвай да ги нарежеш и замразиш и после сметаната. Така няма да има кристалчета лед.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 7.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M62B44

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от anttonev » 04 Яну 2024, 11:18

Чакай, след като оправя плодовете, тогава да сложа сметана и чак тогава да замразя?

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от bum_bum » 04 Яну 2024, 12:00

Режеш плодовете на ситно и ги замразяваш напълно, сметаната е хубаво да е добре охладена в хладилника. После слагаш всичко в блендера. Яде се направо без да се замразява, защото има много несвързана вода и ще стане на кристали, ако го замразиш после.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Anthony_J » 05 Яну 2024, 21:10

bum_bum написа:Не, малка е. Купата е само литър. Cusinart ICE100CBU.

Тази вкарва най-много въздух от домашните машини, което ни беше важно. Иначе, ако имаш място във фризера тази със замразяващата се купа ICE-21 също е много добра и много по-евтина.
Мерси, сега ще ги разгледам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Leon » 10 Яну 2024, 14:52

Не е скорошна покупка, но исках да проверя дали съм доволен. 8)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Never mistake motion for action...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от alx » 10 Яну 2024, 15:15

Leon написа:Не е скорошна покупка, но исках да проверя дали съм доволен. 8)


надявам се да си доволен щото на мене всичките фокал-и са ми толкова верни, че чак плоско-скучни... та за мене за слушане не са кой знае, но примерно за студийни монитори са си точно ми се струва...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Leon » 10 Яну 2024, 18:22

Focal-а свири супер, много балансирано, в каквото и да го включиш, кажи-речи. Да, верни са и разлика от колоните им не ми режат ушите във високите, а са и много удобни. Имам и Dan Clark Aeon планари, там без усилвател не става, и то си иска мощност, за да извадят какво могат.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от drifty » 10 Яну 2024, 19:45

Пролетта си накупих малко препарати за поддръжка на колата. Доволен съм! Почти изцяло са на Koch Chemie

- Koch Chemie Green Star - APC - разрежда се супер много и 1л сигурно ще стигне за - години. С него бутам интериора, джанти, всякакви неща из гаража чистя - работи доста добре. Особено интериора свети след това и стои дълго време така.
- Q2M Glass на Gyeon - в комбинация с вафлени кърпи за стъкло на Koch Chemie - стъклата стават перфектно. Години наред се чудя що като бърша стъклата и на другия ден не си личи - ми от смотани препарати.
- Koch Chemie – Allround Surface Cleaner - чисти чудесно дисплей, инструментално табло - препоръчвам с две ръце.
- Koch Chemie Gentle Snow Foam - страхотен за външно измиване. После като се случва да мия набързо колата на 5-минутките се вижда, че има някаква вакса в него, водата се стича различно.
- Koch Chemie – Ts – Top Star - с него мажа пластмасите - оставя приятен матов финиш

продуктите за почистване на кожа и поддръжка не са лоши също, кожата на салона стана осезаемо по мека, макар визуално да не виждам разлика и някои петна не изчезнаха, но салонът е на 23 години, та може да си е поизносен вече.

Общо взето до преди това само съм се мъчел с никакъв резултат.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от kiko » 10 Яну 2024, 22:49

Като стана въпрос за вакса,на автомивките на самообслужване има бутон вакса.Ама никога не съм го пробвал,как се ползва :oops:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Моджо » 11 Яну 2024, 6:59

Цъкаш и пръскаш... Не тече нещо специално...гъсто да речем. Се едно си е вода за изплакване.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 469
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от streetz » 11 Яну 2024, 9:42

Вода примесена с вакса, после водата се стича все едно е прясно пастирана колата. Поне до следващото измиване/дъжд.
Направили са нова автомивка на самообслужване на отбивката за Камбаните, зад Пощенска. Голяма, с доста програми, и цените са прилични. Доволен съм, макар и да ми е малко далеч, но пък чат пат ходя натам, че жената работи наблизо и я взимам, та докато я чакам приплаквам колата.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от kiko » 11 Яну 2024, 10:08

Моджо написа:Цъкаш и пръскаш... Не тече нещо специално...гъсто да речем. Се едно си е вода за изплакване.

Ама подсушавам ли първо?Или след изплакването пускам ваксата и после подсушавам?

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2024, 10:16

streetz написа:Вода примесена с вакса, после водата се стича все едно е прясно пастирана колата. Поне до следващото измиване/дъжд.
Направили са нова автомивка на самообслужване на отбивката за Камбаните, зад Пощенска. Голяма, с доста програми, и цените са прилични. Доволен съм, макар и да ми е малко далеч, но пък чат пат ходя натам, че жената работи наблизо и я взимам, та докато я чакам приплаквам колата.


:OT: Oт мивките на левче напоследък съм много доволен от тази дето отвориха на Околовръстното при Суходол, малко преди представителството на Рено/Дачиа. Водоструйката пръска много добре и препаратите към момента са ок, прахосмукачката също е доста добра. Моите коли са с керамика и за поддържащо миене всяка седмица там е най-добре, на други места все е на петна колата и най-финия слой мърсотия не е свален от колата.

Тази вакса се води за допълнителен блясък и по-лесно подсушаване. Аз не я харесвам защото след нея чистачките мажат.

По темата за покупките - няколко неща ме радват напоследък.
1. Една машинка за вода :oops: . Понеже пълня 10-11 литрови шишета и после преливам в по-малки...голяма играчка и много физически труд за нищо. Сега взех от Кауфланд някаква с батерия. Родих се!!! Слагаш на шишето, цъкаш копчето и започва да тече. Обзаведох всички възрастни роднини с такава, всички са много доволни :ok:

Изображение

2. Mesh система за вкъщи - имаме драма с покритието на Wi-Fi мрежата вкъщи и по-точно със скоростта. Какви ли врътки не мислих с точки за достъп, нов рутер, допълнителни рутери, но от А1 имат най-тъпата възможна мрежа създавана някога, а като бонус в нашия район в момента не може да се мине и на по-новите безжични устройства за телевизия :ranting: :banghead: :censored: :bang: .
Взех от приятел TP-Link Deco S7 за проба и проблема се реши откъм покритие и скорости, но остана този с монтажа им. Първата, която се връзва с кабел с рутера трябва да е някъде около него, а той е на супер куцо място :censored: . Взех тези: Tenda MW3 заради размера най-вече. Всичко работи идеално в момента и скоростите са точно каквито ни се обещават от А1 (тепърва ще мисля за смяна на плана за да ги вдигна още малко). Към момента и с 2бр устройства апартамента е напълно покрит, чудя се дали да не взема още 2 за да има във всяка стая и да не го мисля повече :ok:

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Nickelback » 11 Яну 2024, 10:58

Don_Diego написа:...
2. Mesh система за вкъщи...

Взех тези: Tenda MW3 заради размера най-вече. Всичко работи идеално в момента...

Аз също имам драми с покритието в единия край на апартамента, та мисля за нещо подобно, понеже не можем почти нищо да гледаме на лаптопа без прекъсване по два пъти на минута поне :banghead: Проблемът и при мен е, както казваш "монтажа", понеже трябва да навържа подобни "рипийтъри" някъде нависоко по шкафове и стени, да не може детето да ги изтръгне/метне на земята, направо не знам вече как опазя електрониката от него :roll:
По препоръка ли взе Tenda-та, гледал ли си и други алтернативи?

Иначе по темата - поредните малки сладки китайски туулчета :ok: Все по-често ми се налага, къде професионално, къде по мои си проектчета, да си валидирам разни RF сигнали, да меря антени, кабели и да мачвам импеданси. Пък и експериментално да си попълвам празнините по RF познанието, 'дето така или иначе не ми е много :mhihi:
Те един векторен анализатор и един спектрален анализатор още на черния петък бях заръчал, та тия дни чак намерих време да им обърна внимание :) Бачкат екстра, макар и вероятно да не можеш да сертифицираш чак устройство с тях, на мен определено са ми полезни да знам къде (горе-долу) се намирам :bchug:

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: кое е последното нещо което си купихте и сте много довол

Мнение от Don_Diego » 11 Яну 2024, 11:12

Nickelback написа:
Don_Diego написа:...
2. Mesh система за вкъщи...

Взех тези: Tenda MW3 заради размера най-вече. Всичко работи идеално в момента...


По препоръка ли взе Tenda-та, гледал ли си и други алтернативи?


Искаше ми се TP-Link да взема, че имах най-много препоръки за тях. Приложението на TP-Link за инсталиране и работа с устройствата също е по-добро от това на Tenda (тенденското в един момент решава, че повече няма да ти показва отделните устройства, колко неща са закачени на всяко едно и връзката помежду им, докато при TP-Link си работи без грешка и вади доста информация).
При мен водещо беше размера защото рутера е над входната врата и монтажа беше импровизация (всячески исках да избегна опъване на метри кабел дето да се чудя как да скрия). Късмет, че контакта до него е с голяма кутия и като закачих тройния разклонител имаше къде да поставя Тенда-та без опасност да падне.
В магазина бях взел кутия с 3бр TP-Link S4, но видях малката Tenda и взех тях. Като технология уж са едно и също, но имай предвид, че Тенда-та е с по-малък обхват - 200кв.м, докато 2бр S7 ги дават за до 370кв.м
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook