Android,телефони,проблеми и подобни!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 15 Апр 2024, 16:40

Сравни обективите и прочие компонентна база между DSLR и телефон, резултатните снимки и ще се сетиш що телефоните са много напред с материала... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 16:47

Напред са, ама аз исках да престана да нося камерата :)) Найди ми ми 18-300 евтин та поне 1 да нося. Ама задължително с VR.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ganchev__ » 15 Апр 2024, 23:04

Mollov написа:HONOR Magic6 Pro в момента е ТОП андроид телефона...


Благодаря за включването, четох и ревюто ти в сайта.

Дизайнът не ми допада много, ама ще се прежаля. 2160лв някъде го намирам най-евтино в бестбай.
По-скоро съм масов потребител. :) Самсунга с 256гб може да намери маалко по-надолу, 1900 и нещо го гледах.
Мноого харесвам Huawei, страхотни са.Но са ми важни услугите на Гугъл и нямам май нерви за "ръчкане" по телефона.

Правилно си разбрал и обяснил на Моджо - вадиш от джоба и снимаш с добро качество.Пък ако изкара и няколко години, да си поизбие парите ще е супер.

Отделно се замислям, че колкото и да е ненужен разход закупуването на флагман, реално смартфонът е неразделна част от ежедневието ми - за работа, за комуникация, хоби, снимки, ГПС при пътуване и тн.Та може би не е толкова лоша идея "инвестицията".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от ivanski_2 » 16 Апр 2024, 8:11

Пиша в андроид темата защото мисля че е най-подходяща.
Вие като андроид ползватели, от къде разбирате за дадено ново приложение , от реклама в юутуб , цъкате си магазиан редовно или ... ? :dunno:
Питам понеже отново трябва да рекламирам един андроид апп.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 13.09.2004
Местоположение: София
Кара: '97 520i - продадена
Мечтае да кара: M5

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от M5 » 16 Апр 2024, 8:37

Аз лично не следя кога и какви нови приложения излизат. Ако ми потрябва нещо си го търся.
Рекламите в другите приложения и игри ги игнорирам. Няколко пъти си инсталирах игри, които на рекламата показват едно, а после се оказва съвсем различно.
Все пак пожелавам успех на новото приложение.
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 16 Апр 2024, 15:04

Ganchev__ написа:
Отделно се замислям, че колкото и да е ненужен разход закупуването на флагман, реално смартфонът е неразделна част от ежедневието ми - за работа, за комуникация, хоби, снимки, ГПС при пътуване и тн.Та може би не е толкова лоша идея "инвестицията".


Имай предвид, че високият клас телефони винаги са с топ камерата (като сензори, оптика и прочие), топ батерията (като компонент), топ дисплея (като матрица), чипсета (производителност и енергийна ефективност), звука и т.н. и т.н.... какво означава това - че след 2 години пак ще е топ (макар да са се появили още по-добри негови наследници). Дисплеят все така ще е адски добър, батерията ще държи (дори и с лека деградация) все така добре, камерата ще снима все така супер яко... тоест... за всеки човек, който телефона не му омръзва след 1 година ползване и почва да се оглежда за "новото", флагманският апарат дава минимум 2-3 силни години, преди да бъде настигнат от средният клас апарати и същевременно вече да има сериозно изоставане спрямо актуалните флагмани. Тоест - заслужава си инвестицията ;) Да не говорим, че за цялото това време на употреба ще си използвал постоянно "топ камерата, топ дисплея, топ батерията, топ звука, топ чипсета"....

Не случайно Apple-джиите правят точно това, но при iPhone дефакто винаги имаш само флагмани (изключая SE, който си го купуват съответните бюджетно ориентирани фенове).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 16 Апр 2024, 15:40

Най оферта е да се купува миналогодишен флагман, точно преди да прекратят производстовто.
Цената е над 40% по ниска от новият му наследник, а апарата в 99% от случайте и 5% не е по лош спрямо новият му наследник. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Моджо » 16 Апр 2024, 15:46

Аз това правя, се едно дали е флагман или не. Винаги е предходния модел.
Хм,хм...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Mollov » 16 Апр 2024, 16:47

DigitalExile написа: апарата в 99% от случайте и 5% не е по лош спрямо новият му наследник. :mhihi:


Процентът (99%) реално е по-малък... последно време и във високият клас, и в средният клас наследника има някои видими подобрения... S23u спрямо S22u (факт, 24-ката не е толкова осезаемо различна от 23-ката) е много добър пример. Galaxy A55 спрямо А54 обаче е пример за обратното. От друга страна - Redmi Note 13 Pro+ 5G спрямо Note 12 Pro+ 5G... новият има доста подобрения. Huawei P60 Pro спрямо P50 Pro също е пример за доволна разлика в полза на новия... особено при камерата...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от DigitalExile » 16 Апр 2024, 19:43

Да, но като погледнеш разликата в цената, новия просто не си струва парите. Разликата е малка дори на изредените от теб апарати, стига да не си някъв супер фен на телефонните апарати.

В момента ползвам флагман апарат от 2019г. :mhihi:

Иначе преди и аз сменях всяка година, ама вече просто няма смисъл. Апаратите са достатъчно добри дори и малко по стари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Е.Димитров » 17 Апр 2024, 9:03

Флагман, дори и по-дърт си е за предпочитане.
Последно само като сравнение между апаратите на Самсунг Галакси S серията, че вече на всички почнаха да лепят Galaxy а са егати боклуците.
Та става въпрос за Самсунг Галакси S10 плюс.
Този апарат по нищо не отстъпва на най-новите Галакси S, освен по цената.
Има 8 гигабайта рам, 128, 256 и 512 гигабайта място за съхранение, може да се добави и карта памет, снима изключително добре и ако го счупиш, няма да те е яд, защото се намират за по 200 лева. Не , че 200 лева не са пари, ама на фона на подобните му започващи от 600-700 лева си е направо подарък.
Жената кара един Galaxy S6 egge от много години, с изключение на батерията, всичко останало е страхотно и направо "пребива" новите апарати и като бързина, дизайн (субективно) и прави страхотни снимки. Дори има и инфраред и може да се контролират тв, климатик и подобни устройства. Жалко, че махнаха тази опция от по-новите им модели.
Няма само място за карта памет и за това от доста месеци съм и приготвил един Galaxy S10 (без плюса, нормалният) и чакам да почне да обяснява, че няма повече място на нейният. Едно бързо клониране и почва от ново.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от Ganchev__ » 18 Апр 2024, 16:34

Mollov написа:
Ganchev__ написа:
Отделно се замислям, че колкото и да е ненужен разход закупуването на флагман, реално смартфонът е неразделна част от ежедневието ми - за работа, за комуникация, хоби, снимки, ГПС при пътуване и тн.Та може би не е толкова лоша идея "инвестицията".


Имай предвид, че високият клас телефони винаги са с топ камерата (като сензори, оптика и прочие), топ батерията (като компонент), топ дисплея (като матрица), чипсета (производителност и енергийна ефективност), звука и т.н. и т.н.... какво означава това - че след 2 години пак ще е топ (макар да са се появили още по-добри негови наследници). Дисплеят все така ще е адски добър, батерията ще държи (дори и с лека деградация) все така добре, камерата ще снима все така супер яко... тоест... за всеки човек, който телефона не му омръзва след 1 година ползване и почва да се оглежда за "новото", флагманският апарат дава минимум 2-3 силни години, преди да бъде настигнат от средният клас апарати и същевременно вече да има сериозно изоставане спрямо актуалните флагмани. Тоест - заслужава си инвестицията ;) Да не говорим, че за цялото това време на употреба ще си използвал постоянно "топ камерата, топ дисплея, топ батерията, топ звука, топ чипсета"....

Не случайно Apple-джиите правят точно това, но при iPhone дефакто винаги имаш само флагмани (изключая SE, който си го купуват съответните бюджетно ориентирани фенове).


:bchug:

Преди няколко дни се отбих в технополис. Имаха Xiaomi 14 Ultra и Honor-a.Пуснах ги, за да ги разгледам и да видя как стоят в ръка и т.н.
И на двата телефона огромната камера ляга върху пръстите, което хич не ми хареса. Предполагам с кейса се изравнява камерата на нивото на гърба на телефона и няма да е драма.Ще издебна и ще скоча най-вероятно на Honor-a.

Ябълката...не ми се иска.Първо, че никога не съм ползвал iOS, второ че ми е твърде комерсиален. Актуалния модел също по нищо не превъзхожда андроид конкуренцията, по параметри. :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Android,телефони,проблеми и подобни!

Мнение от KoolyO » 19 Апр 2024, 12:25

Щом не си ползвал iOS, по-добре недей да сменяш платформа. (освен ако нямаш много други Apple неща, но то ако имаше, щеше да си и с iPhone)
Аз пък бих ти препоръчал Samsung-а. Дълго време ми бяха много антипатични, но в последните 4-5 години много влязоха в час. До колкото знам, в момента обещават 7 години ъпдейти! Оправиха си UI-то, а имаш ли приложение за s-pen и свикнеш ли с него, след това ще ти е незаменим.
Ако можеш да си намериш S23U на осезаемо по-ниска цена от S24U скачай на него. Няма да сбъркаш. Ако не - S24U.
Добре си се ориентирал към флагмански телефон. Напълно съм съгласен с това, което казаха и колегите по-горе. Аз от край време действам така. Взимам флагман и го ползвам докато умре. Дали някой приятел ще го строши, или батерията ще започне да умира, обикновенно минават поне 2-3 години, през което време ползваш топ телефон с всичко по него без грешка.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook