Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.12.2011
Кара: BMW 318 115cc
Мечтае да кара: BMW m5 F10

Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от albertog » 03 Яну 2012, 12:46

Здравейте на 18 години съм и днес си пуснах дукоментите за шоф.книжка и ми дадоха талон на който пише че трябва да ходя на 01.02.2012 година за да си взема книжката,понеже съм много нетърпелив а вече си платих 25 лева за 1 месец защото не знаех че има експресна поръчка и сега трябва да чакам 1 месец и се чудя дали мога по рано да отида да си взема книжката , вие как мислите ?
Чувал съм че ставали за няколко дни книжките зависи на кой попаднеш на касата,
няколко мои приятеля с повече настояване на 5тия 6тия ден успяха да си я вземат. :banghead:

Знаете какво е да имате кола а да нямате все още книжка :cry: :dunno: :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 19.09.2007
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 328i & 520i

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от NaKi4_pZ » 03 Яну 2012, 17:26

Намали си подписа.
Моята беше готова 2 дни след подаване на документите и без проблем си я взех 1 седмица преди датата която ми бяха казали.Изчакай 1 седмица за да си сигурен че ще е готова и след това отивай.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от BorisBMW » 03 Яну 2012, 17:30

Първо намери 1 сайт на МВР, където си пишеш ЕГН-то, маркираш вида на документа и излиза дали е готова или не. Аз в КАТ Пловдив, като пусках документите, преди 3 месеца някъде, и един го върнаха пред мен, че бил пуснал документите на 10-ти, пък той на 5-ти следващия месец отишал да е вземе. Де факто точно 1 месец от датата на издаване, до другия месец трябва да чакаш. Но примери много - мой приятели 1 си взел на 20-тия ден, друг пък като станала и му е дали без проблем... Трябва да пробваш.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от ms » 03 Яну 2012, 17:56

Ето го сайта: https://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVerification

1: Може браузера ти да се разбунтува за няк'ъв серификат при отваряне на сайта...
2: Ако НЕ си от София изчакваш 3 дни и тогава отиваш за документа- това е времето нужно да стигне документа до провинцията и си го пише на гишетата в КАТ... Проверено е, 500км. се пътуват 3 дни :shock:
3: Винаги може да уцелиш някоя кисела лелка на гишето дето да ти каже "Ела когато пише на талончето"- ако си сигурен, че документа е издаден и трябва да е стигнал до районното ти остава да вдигаш скандал, друг начин няма...
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 242
Регистриран на: 20.08.2009
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: на изпарения

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от BorisBMW » 03 Яну 2012, 18:04

ms написа:се пътуват 3 дни :shock:
3: Винаги може да уцелиш някоя кисела лелка на гишето дето да ти каже "Ела когато пише на талончето"- ако си сигурен, че документа е издаден и трябва да е стигнал до районното ти остава да вдигаш скандал, друг начин няма...

Е за какво да вдига скандал? Те хората са си в право. Платил е обикновена поръчка 29лв.- 1 месец, плащаш бърза 59лв. - 5 дена. Ако случиш на хора, че да ти е дадат като е готова - печелиш, ако не - чакаш и това е.


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от ms » 03 Яну 2012, 18:21

BorisBMW написа:Е за какво да вдига скандал? Те хората са си в право. Платил е обикновена поръчка 29лв.- 1 месец, плащаш бърза 59лв. - 5 дена. Ако случиш на хора, че да ти е дадат като е готова - печелиш, ако не - чакаш и това е.

Простичко казано- щом има сайт за проверка кога е физически готов и наличен документа за мен е логично да си го взема веднага, а не да чакам срока на талончето... Щом аз имам достъп до инфо кога документа е готов и не е изрично указано да си взема документа да точната дата значи мога да го получа веднага щом пристигне в КАТ... И ако някоя проста уфсъ ми откаже да ми го даде ще последва скандал... 1 месец срок означава ДО 1 месец, а не ТОЧНО 1 месец...

Аз документите си ги пусках нормална поръчка, но не заедно, а през 2-3 месеца... И двата пъти документите ми бяха готови за максимум 10 дни (ЛК за 7 дни, СУМПС 10 дни- и то календарни) и си ги взимах по-рано от датата в талончето... То и талонче не са ми искали, ама това е друг въпрос... Едва ли имам и един познат дето да е чакал да мине 1м. и да си вземе документа- всички са ги взимали по-рано, тоест аз не съм изолиран случай или късметлия...
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от Nasko_ » 03 Яну 2012, 19:09

ms написа:3: Винаги може да уцелиш някоя кисела лелка на гишето дето да ти каже "Ела когато пише на талончето"- ако си сигурен, че документа е издаден и трябва да е стигнал до районното ти остава да вдигаш скандал, друг начин няма...


Ами нормално, той си е платил за един месец. За да я вземе за три дни струва пари. Ако ставаше толкова лесно, никой нямаше да си плаща бърза или експресна поръчка.
По принцип винаги документа става по-бързо, една седмица по-рано може и да ти я дадат, но за по-рано се съмнявам, успех :)
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2149
Регистриран на: 18.09.2008
Пол: Мъж

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от uCnaHeTcA » 03 Яну 2012, 19:15

Ето какво пише в сайта:
4. В случай, че заявеният от Вас документ е издаден, в зависимост от заплатената от Вас услуга, може да го получите, както следва:
Експресна услуга - на същия ден, в който е издаден документът;
Бърза услуга:
- на същия ден, ако заявлението е подадено в ОДМВР и само в случай, че е изминал срокът, регламентиран в Тарифа № 4, за издаване на документ със заплатена такса за експресна услуга;
- след 14:00 ч. на следващия работен ден, ако заявлвнието е подадено в РУ на МВР.
Обикновена услуга - на датата, посочена в регистрационния талон, който Ви е предоставен при подаване на заявлението.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от TNT » 03 Яну 2012, 19:44

ms написа:Ето го сайта: https://nld.mvr.bg/nld/nweb.nsf/fVerification

Ако НЕ си от София, като ти изпише, че е готова в сайта, изчакай още 2-3 дена и тогава отиди, защото може пак да те върнат. Аз помня, че в понеделник си бях пуснал документите, във вторник или сряда според сайта беше готова, но в четвъртък не ми я дадоха. Казаха ми, че много рано съм дошъл, съответно аз не си замълчах :mhihi: Поразровиха се там да ми я потърсят и ми обясниха, че ги правят в София и трябва време да пристигне. И не беше от "киселите лелички". Когато си я взимах беше "кисела леличка", ама след 30мин. на опашка и аз бях "кисел" :mhihi: и си я взех. То и експресната поръчка май се водеше 10 дена или 14 по принцип.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 25.12.2011
Кара: BMW 318 115cc
Мечтае да кара: BMW m5 F10

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от albertog » 03 Яну 2012, 20:02

Благодаря за бързите отговори, наистина. Не знаех че от сайта на МВР мога да си проверявам кога ми е готова шоф.книжка защото през Mozilla не ми го отваряше сайта и си помислих че са махнали тази опция точно поради тази причина че всеки може да си проверява кога му е готова книжката и да бърза да си я вземе , но от Google Chrome го отвори и проверих,обаче все още няма никакви данни. Двама приятели си я взеха бързо и без много разправии , както казахте зависи от жената която е на касата. Познавам една комшийка която работи в КАТ обаче като я знам каква е по услугите надали ще ми помогне в случая.Много съм нетърпелив и това е нормално всеки от вас се е чувствал по същия начин предполагам,от град Перник съм на 30 км от София и мисля че до 1 седмица би трябвало вече книжката да е готова и да е в Перник и с повече късмет и настоятелност да си я взема. Относно дългите опашки в Перник сутрин в Кат няма жив човек за това не се притеснявам. ;)

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от Kroki » 03 Яну 2012, 22:03

Не си носи талончето, кажи че си го забравил... и заедно с личната си карта, под нея постави 10лв примерно и си ти :yes: :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:


Аватар
Мнения: 1825
Регистриран на: 23.09.2005
Местоположение: Варна, морето, сините вълни...
Пол: Мъж
Кара: Кенеф от Инголщат

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от ms » 03 Яну 2012, 22:14

Забрави ги тея истории с 10 кинта- ако е готов документа и е пристигнал ще си го получиш... СУМПС-то го взех БЕЗ талончето щото го бях забравил- дадох старата, взех новата и толкова, никой не ми го е искал... като вадих ЛК умишлено не го дадох- не ми го и търсиха, дадоха ми новия документ и толкова...
Или КАТ Варна имат странна практика да даваъ документи по-рано, или вас ви правят на луди...

ПС: и се научете да четете закони и наредби- "може да получите" е много различно от "ЩЕ получите"... щом не е изрично уточнено, че нещо ще го получиш след ТОЧНО 1 месец означава, че може да се получи във всеки един момент, стига да е готово...
Изображение
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от Kroki » 03 Яну 2012, 22:27

Ми, малко вътрешна информация. Книжкта става готова за няколко дена ( 5 ) без значение бърза или бавна поръчка. Ако си платил още 30ле за бърза можеш да го вземеш след 5 работни дена мисля че беше.. Ако си пуснал обикновенна принципно 1 месец, ама на 20-тия вече я дават. Като ходих да си взема новата книжка с придобитата категория ми искаха талончето, дето пише датата... БЕЗ ДА ИСКАМ го бях забравил, ама вече беше на 28-я ден и минах. Зависи от жената, ако е печена и т.н може да ти го даде :yes:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от r19 » 04 Яну 2012, 16:29

Да, попринцип по-рано стават книжките, но преди 2 години като карах М категория отидох на деня написан на талончето (обикновенна поръчка 1 месец) и жената ми каза да отида другата седмица, че не била готова книжката?!?! :bang: :conf: :paranoid: :kuku: )
(за КАТ Плевен става въпрос..)
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3923
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Взимане на шоф.книжка по рано от 1 месец ?

Мнение от Kroki » 04 Яну 2012, 16:41

Ми просто не и се занимавало :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook