Велосипеди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 31 Яну 2014, 8:46

В същото време на 2/3 от колелетата навън никой не е сменял нито венци, нито вериги, в продължение на десетилетие. Колелото е страшно кораво превозно средство и прецизна поддръжка може да е желателна и в плюс, но не е никак задължителна.

Аз например отзад си оставих само един венец и сега като се поразтегне веригата просто махам едно звено и всичко е чудесно :D

А за смазката не се излагайте - карам вече 11 000 км с една мокра смазка за 3 лв, като зимата смазвам всеки ден.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от N.Mihaylovski » 31 Яну 2014, 9:31

Масло за шевни машини върши най хубава работа, избягвате миенето със водоструйки разглобяване 2 пъти годишно за смазване на чашките и средното, веригата при правилно сменяне на скоростите може да издържи 10 000 километра без проблем, после се сменя не защото е заминала а защото изтънява вече и може да се скъса.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 10:22

Бе тя една верига, която е сложена на тия колелета от по 1000лв струва макс 20-тина лв. Кво ме боли дали ще се износи за 1000 или 100 000 км :mhihi:

Кви специални смазки.. преди като не е имало специални смазки с кво ли са ги смазвали завалиите?
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12777
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от vld » 31 Яну 2014, 10:51

Маняшка работа :mhihi:
Изображение

Летящия холандец
Аватар
Мнения: 19401
Регистриран на: 10.01.2003
Местоположение: предимно в гаража
Кара: M3E30х2,M3E36х2,M3E92,M5E39х2 и др.

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от ///Явор » 31 Яну 2014, 10:53

аз верно с 10/60 я напоих мойта :mhihi:
Изображение
С ЧАТ НА Л.С. НЕ МИ СЕ ЗАНИМАВА Работно време 10:00-18:00 тел:0887616782

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 31 Яну 2014, 11:51

bum_bum написа:Бе тя една верига, която е сложена на тия колелета от по 1000лв струва макс 20-тина лв. Кво ме боли дали ще се износи за 1000 или 100 000 км :mhihi:

Кви специални смазки.. преди като не е имало специални смазки с кво ли са ги смазвали завалиите?


Преди, като не е имало специални смазки, не е имало и по 6 венеца на главина, нито пък дерайльори :) Като си с един венец няма къде да се застои обичайната гнъс, както и пясък и боклуци, но с тия широки венци изобщо не е така.
Аз в началото правих грешката да я мажа с грес, та после ми се наложи да я чистя как си е ред, с вода, меглио и четка за зъби :D
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 12:00

_galio_ написа:Преди, като не е имало специални смазки, не е имало и по 6 венеца на главина, нито пък дерайльори :)


Аз затва ще си купувам фикси :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 360
Регистриран на: 9.12.2011
Мечтае да кара: SR-71 Blackbird

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от MonsteR » 31 Яну 2014, 12:33

Колега супер колело си избрал да ти е честито :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от zafirovp » 31 Яну 2014, 13:40

Искам само да добавя, че ако се кара колело на което венците и веригата са му под 50 лв, няма лошо да се смазва със масло. По-важното е, след смазването, то да се забърсва поне 3-4 пъти през 10 км. Хората, които карат със 10-11 венеца отзад и със вериги за по 70-80 лв и отгоре и слагат масло, не ги разбирам. Но и аз във началото така правих. Точно бяха излезнали 10ск. на SRAM и като си ги взех, не смених веригата със нова. Е там вече се усеща всяка разлика във износването, при хората със 11ск не ми се мисли какво е.

А миенето трябва да се прави само със маркуч. Аз също ползвам водоструйка понякога, но пръскам доста от далече. Ако лагерите навсякъде са капсуловани и стеншъните на вилката избщо не се пръскат, мисля че не е чак толкова страшно. Ако ходите на автомивки на самообслужване и имате дискови спирачки, първо пръскайте няколко секунди в страни от байка. Идеята е, системата да се прочисти от всякакви вакси или препарати за безконтактно, които може да са останали по маркучите на водоструйката.

Сега като се замислих, ми стана много сечено, че едно време събирах пари само за колелото, а сега седи на тавана от 1 година. :cry:

Д**ба тия БМВ-та. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 31 Яну 2014, 13:47

bum_bum написа:
_galio_ написа:Преди, като не е имало специални смазки, не е имало и по 6 венеца на главина, нито пък дерайльори :)


Аз затва ще си купувам фикси :mhihi:


Фикси или сингъл? Аз моя си го направих хибриден 3х1 миналата година и съм много доволен. И по магазините го заглеждат, щото е рядкост. Отпред оставих 3 венеца, отзад съм на 18 зъба само. Все пак в София има маршрути, които със сингъл не знам как се вземат.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 13:48

По принцип е фикси, но може да се обръща каплата и от едната страна е фикси, от другата сингъл. Но предполагам ще го карам само на фикси заради липсата на задна спирачка и по-добрата тренировка заради това, че не може да пускаш педалите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от _galio_ » 31 Яну 2014, 14:22

bum_bum написа:По принцип е фикси, но може да се обръща каплата и от едната страна е фикси, от другата сингъл. Но предполагам ще го карам само на фикси заради липсата на задна спирачка и по-добрата тренировка заради това, че не може да пускаш педалите.


Хм, звучи интересно. Не съм качвал на такова нещо, ще кажеш после как се спира с него.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 14:41

Нещо като спирането с контра навремето, но тук контрата са ти краката :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от zafirovp » 31 Яну 2014, 15:04

Е по нанадолнище ако ти се наложи да спреш. Дано да си силен във краката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Покупка на велосипед...

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 20:34

Абе като начало мисля да го карам с протектори :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook