Електронна цигара - що е то...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Електронна цигара - що е то...

Мнение от ръб » 12 Ное 2012, 21:29

... и има ли почва у нас ?

Предлагам в тази тема да дискутираме въпроса.
Аз лично си купих в петък сутринта, до сега обикновена цигара не съм бутвал, не съм изпитвал и желание, при положение че пушех минимум една кутия на ден.
Ползвам Joyetech Ego-C Upgrade и никотинова течност Dekang Davidoff 18mg и ме засища перфектно.
Мой колега, който ме зариби я ползва вече 2 седмици и също не е бутвал обикновена цигара. Както и други мои познати, които ги ползват по-отдавна.

Хайде да видим колко сме "изпарителите" във форума, и кой каква техника и течност използва. Мнения за аромати, марки и т.н. :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1373
Регистриран на: 29.11.2004
Местоположение: София

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от BadAngel » 12 Ное 2012, 21:46

а тая ел. цигара трови ли те както нормалните или не?
No bling at the Ring

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от ръб » 12 Ное 2012, 21:50

Никотиновата течност, която аз ползвам съдържа:

- никотинов екстракт
- кокосов екстракт (есенция)
- ванилов екстракт (есенция)
- пропилен гликол - Използва се в кремове, пасти за зъби и дезодоранти като овлажнител и омекототел. Среща се в хранителните продукти като овлажнител (Е1520) (в тютюна). За разлика от етиленгликола, пропиленгликола е слабоотровен.
- глицерин (глицерол) - За организма глицеролът е безвреден. Използва се като хранителна добавка. Той се прибавя към бонбоните с пълнеж. Глицеролът не дразни кожата.

Подават се никотинови течности, които не съдържат изобщо пропилен гликол.

Единственото вредно вещество вътре е самият никотин. Който иска може да си направи справка, колко по-вредни са конвенционалните цигари и какво съдържат и отделят при изгаряне :)

п.п. електронните цигари НЕ са лек за отказване на цигарите, а техен заместител.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от bioz » 12 Ное 2012, 21:54

Аз имам 2 такива, чесно казано след две седмици ги забравих и почнах да пуша пак нормални, просто вкуса нещо не ми допадна.

Май трябва пак да пробвам много по безвредни са пък и вече не се пуши никъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Jordana » 12 Ное 2012, 21:59

Пълен отврат е според мене тая електронна глупост .Купих я и след един ден я забравих .Ако щете вярвайте от това нещо кашлям и ми дразни на гърлото повече от нормалните цигари.Едно че нищо общо няма с истинската цигара второ неясно какви химикали наливат вътре.Ако ще е само заради никотина предпочитам никотинова лепенка отколкото тая гадост.Между другото колкото хора познавам да са си взели такива електронни боклуци до 2-3 месеца минават пак на нормални или дърпат едновременно и от двата вида като електронната я ползват само на места където е забранено пушенето.
Успех на решилите да спрат пушенето но за мен варианта е или спираш от раз или си :smoke:
Последна промяна Jordana на 12 Ное 2012, 22:02, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от ръб » 12 Ное 2012, 22:01

Имах колега, който беше ползвал и не му допадаше, докато не му дадох съвет каква течност да пробва. И сега отново си я ползва :)


Бърза, кратка справка за обикновените цигари...

В цигарите се съдържат 46 канцерогенни вещества. Едни от най-вредните сред тях са:
- формалдехид – който се използва за балсамиране на мъртвото тяло, причинява рак;
- бензен – който се открива в бензина, води до рак, левкемия, хромозомна абнормалност;
- полониум 210 – радиоактивен и много токсичен, води до рак;
- винил хлорид – използва се за изработването на тръби, води до рак;
- водороден цианид – води до загуба на теглото при човека, един от най-токсичните агенти в тютюневия дим;
- катран – води до рак, до увреждане на белия дроб;
- амоняк – води до астма.


Jordana, твоя опит съм споделял с електронни цигари от 10 лева..най-евтините, които навремето ги имаше. И на мен ми беше гадно, но тази сега няма нищо общо. А и не е лошо човек да намери своето предпочитание за аромат, и съдържание на никотин (сила).
Последна промяна ръб на 12 Ное 2012, 22:03, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от bam-bam » 12 Ное 2012, 22:02

Един доктор наскоро спомена, че тея били по-вредни от обикновените цигари .. имало някакво вещество, ама не запомних какво.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 591
Регистриран на: 16.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 730 d
Мечтае да кара: X5

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от mpp82 » 12 Ное 2012, 22:03

Баща ми който пушеше по 2 кутии тежки цигари на ден,сега кара с 30лв.течност на месец Dekang 24mg.Без да пуши обикновени.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от randity » 12 Ное 2012, 22:05

Аз също си взех такава, eGo-T е моята, но смених т'ва отгоре /все му забравям името/ с едно прозрачно на някаква фирма inntention или нещо подобно. След няма и 1 седмица нещо почна да се топи в него и все едно дърпах от запален найлон. Никотина ми също беше отвратителен. След това си взех нова приставка за отгоре + никотин на Dekang, но какъв вкус е, е трудно да се определи. Нек'во ник'во. Определено ме засища откъм пушене, но все още не мога да се овладея и като няколко човека запалят нормална цигара около мен и на мен ми се приисква. Също така, сутрин кафето с тази пластмаса не мога да си го пия и паля по 1-2. За мен има смисъл, пък както казва един познат. Ако са полезни добре, ако ли не - след една година, населението на България ще се намали на половина :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Jordana » 12 Ное 2012, 22:07

ръб написа:Имах колега, който беше ползвал и не му допадаше, докато не му дадох съвет каква течност да пробва. И сега отново си я ползва :)


Б
ърза, кратка справка за обикновените цигари...

В цигарите се съдържат 46 канцерогенни вещества. Едни от най-вредните сред тях са:
- формалдехид – който се използва за балсамиране на мъртвото тяло, причинява рак;
- бензен – който се открива в бензина, води до рак, левкемия, хромозомна абнормалност;
- полониум 210 – радиоактивен и много токсичен, води до рак;
- винил хлорид – използва се за изработването на тръби, води до рак;
- водороден цианид – води до загуба на теглото при човека, един от най-токсичните агенти в тютюневия дим;
- катран – води до рак, до увреждане на белия дроб;
- амоняк – води до астма.

Колега бързата справка показва че тютюневия дим е в една група отрови със изгорелите газове на дизелов двигател .Това е по класификацията на СЗО /световна здравна организация/ така че дали дишаш чистата столична атмосфера или си пафкаш цигара няма никаквма разлика - еднакво вредно е.Иначе благодаря за напомнянето какво има в тютюневия дим .
Последна промяна Jordana на 12 Ное 2012, 22:11, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от ръб » 12 Ное 2012, 22:08

Моята е с "резервоарче" (картомайзер) и се пълни :) нямам такива проблеми.


Нека отбележа някои от плюсовете, които намирам аз в електронните цигари..

- интересни/готини аромати
- липса на миризмата на цигари у човека, дрехите, стаята, колата и като цяло около него
- можеш да пушиш (изпаряваш) в заведения
- засищат никотиновия "глад"
- ниска цена - на мен лично, а и други мои познати, 2мл течност са ни достатъчни за 2 дена. 10мл течност на марката Деканг (една от най-известните, и качествени) струва 8.80лв. 6.50лв струва 10мл Хангсен (също един от най-големите производители на никотинови течности). Един картомайзер работи между един и два месеца и струва 9 лева. Една батерия може да изкара между половин и една година. Тя струва 37 лв (650мАх - 2 дена пушене) или 45лв (1000 мАх - не съм пробвал).

Който иска може сам да си направи калкулацията :)
Последна промяна ръб на 12 Ное 2012, 22:15, променена общо 1 път

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Mollov » 12 Ное 2012, 22:15

bam-bam написа:Един доктор наскоро спомена, че тея били по-вредни от обикновените цигари .. имало някакво вещество, ама не запомних какво.


Няма такова нещо... в нормалните цигари има толкова много л@йна, че ел. цигарите има да се тъпчат с боклуци дълго време, че да могат да достигнат нормалните цигари... и срещу тях да тичат, пак няма да ги стигнат.

Много зависи каква ел. цигара сте си закупили и с какъв тип "изпаряване" работят... на пазара има много "ментета", които не вършат никаква работа, че даже вредят и на идеята за ел. цигарата.

Много близо съм до покупко-продажби на ел. цигари и съм наясно с доста неща... ако някой го интересува може да дискутираме всичко, но на глупости нямам намерения да отговарям... т.е. от типа на "това е ебаси глупостта" си остават без коментар... но и без покритие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Jordana » 12 Ное 2012, 22:18

Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12346
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Mollov » 12 Ное 2012, 22:19

Ясно е, че ще има и подобни "статии"... нищо ново не казваш/показваш ;)

Те ел. цигарите били вредни... :mhihi: А нормалните цигари са какво - полезни? :D Еб@си майтапа... смешно е.

P.S. Показване на "статии" от преди 3 години са пък още по-кофти аргументи, щото от тогава технологията се е развила страшно много... не бъди такъв "кон с капаци".

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електронна цигара - що е то...

Мнение от Jordana » 12 Ное 2012, 22:22

Mollov написа:Ясно е, че ще има и подобни "статии"... нищо ново не казваш/показваш ;)

Те ел. цигарите били вредни... :mhihi: А нормалните цигари са какво - полезни? :D Еб@си майтапа... смешно е.

Нима не разбираш че няма такова нещо "безвредно пушене" ? Никъде не казвам че цигарите са безвредни .По скоро електронните са съмнително "полезни".Какво значи развити технологии ? Реотан изпарява течност с никотин ?! Какво толкова се е развило в тая технология за 3 години ? Аз написах по горе ..купих я пробвах не ми хареса и толкова.Не виждам къде е коня с капаците ?! Или трабва като шимпанзе да правя всичко което другите се опитват да правят ? Е мерси.
Пет години, след като на пазара се появиха първите електронни цигари, Американската агенция по храните и лекарствата също излезе със становище, че рекламираните като напълно безвредни заместители не са безопасни и също нанасят вреди върху здравето.



Американски експерти изнесли резултати от проучване, които покачват, че в 19 вида от продаваните на пазара в САЩ електронни цигари се съдържа канцерогенното вещество нитрозамин, откриващо се и в истинските цигари.


В някои от считаните за опасни продукти е открит и диетиленгликол – вредно за здравето вещество, използвано в производството на антифриз.
Особено внимание експертите обръщат на няколко марки изпарители, на чийто етикети се твърдяло, че не съдържат никотин. При химичен анализ, обаче такъв бил открит.
Последна промяна Jordana на 12 Ное 2012, 22:58, променена общо 5 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook