Всичко за електрическите автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имат ли бъдеще електрическите автомобили?

Да
128
27%
Да - бих си взел
215
46%
Не
36
8%
Не - не бих си взел
89
19%
 
Общо гласове : 468
Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 03 Апр 2024, 20:21

Е.Димитров написа:Аз докато събера пара за електричка , то промоцията ще вземе да свърши деЙва.
Понеже говорих по-рано, че няма как производителите да се прострелят не в крака а направо в главата , като правят електричките , които един вид са практически вечни, без консумативи.
Сега се сетих и за друго перо, от което която и да е държава в ЕС няма как да се лиши и това са акцизите върху горивата.
Какво ще стане след да кажем 10-15 години, когато се произвеждат само електрички и съставляват да кажем 50% от парка в ЕС?!
С толкова ще паднат и приходите от акцизи за горивата а това са милиарди евро.
Айде, данъците ще ги оправят, няма да са на промоция, там едва ли ще има проблем.


steeN написа:Ще му сложат един прогресивен данък на Георги Димитров за да компенсира 15% приходи в бюджета от акцизи и готово.
Надявам се, че сега ще може да спи по-спокойно като знае, че бюджета не е застрашен.

Иначе сериозно... и в момента за тока се плаща акциз. Едното потребление ще падне, другото ще се увеличи и нищо няма да се промени.


Е.Димитров написа:Не, че ми е важно, но кой е този Георги Димитров, на който ще му слагат прогресивен данък и какво общо има с темата?

Толкова ли не разбра? Понеже тука язовира се казваше Георги Димитров(сега Копринка)и има паметник на Димитър Благоев по пътя за Бузлуджа съм запознат за какво ти казва така на теб, трябва да схванеш червената нотка. :mhihi:


Don_Diego написа:Aми едно недоглеждане ми коства разкарване два пъти какво да се прави. Сега вече всичко е точно и архитекта ще може да си върши всичко сам в общината :bchug: :winky:
Пък ти си мисли, че само служебно се налагат подобни пътувания...живота не е само пред монитора

:OT: Заради непрестанното ти желание да се разпишеш навсякъде без да кажеш нещо съществено ще затворят и тази тема, която по същество е интересна и полезна :bchug:

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
steeN написа:Точно само пред монитора такива пътувания са нещо типично за нормален човек. :winky: :bchug: За тва навън ел. колите само се увеличават, а колите на метан ги карат само таксиджии.

Ааааа, беше тя, отдавна умря Марко. Кой луд бакшиш ще се набутва с метан като има газ? Путин се постара и всеки тогава продаде или разкара метана. Сега в целия град май има едно такси на метан и той го взе защото беше с нова година Зафира с идеята да му слага газ, но метана малко падна и се ослушва сега. Това, което не се знае дали утре няма пак да избочи нагоре...няма нужда. Повече бакшиши има на хибриди на газ и ток, отколкото на метан. Даже повече има на дизел отколкото на метан. :ok: За да се върне някой на метан, трябва да стане два пъти по-евтино от газта за да имаш някаква полза, която да компенсира идеята утре някой изпаткал руснак да тръгне да превзема Варшава примерно. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alekangg » 04 Апр 2024, 8:24

Аз се чудя защо Япония не се интересува от електрички, явно не виждат голямо бъдеще в тях. Там винаги са били странни и наопаки, няма и не са имали дизели на практика, нищо, че произвеждат за другите.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jorixa » 04 Апр 2024, 8:43

alekangg написа:Аз се чудя защо Япония не се интересува от електрички, явно не виждат голямо бъдеще в тях. Там винаги са били странни и наопаки, няма и не са имали дизели на практика, нищо, че произвеждат за другите.


В Япония попринцип не купуват много лични автомобили защото 1во данъците са големи, второ там имат изключително развит и сравнително евтин (за тяхните стандарти) обществен транспорт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 04 Апр 2024, 9:02

Това са дизелите е грешна стратегия на ЕС след подписването на протокола в Киото (не японците са на обратно, а ЕС е на обратно спрямо всички останали). Японците отиват в посока хибриди, американците си го преместват, а ЕС натиска с дизелите.
Японците сега просто карат по инерция и на стара слава още, докато САЩ, ЕС (а дори и Китай сега) се осъзнаха. С рестартирането на ядрените централи в Япония картинката може да стане доста по-различна и там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от alekangg » 04 Апр 2024, 9:25

Jorixa написа:
alekangg написа:Аз се чудя защо Япония не се интересува от електрички, явно не виждат голямо бъдеще в тях. Там винаги са били странни и наопаки, няма и не са имали дизели на практика, нищо, че произвеждат за другите.


В Япония попринцип не купуват много лични автомобили защото 1во данъците са големи, второ там имат изключително развит и сравнително евтин (за тяхните стандарти) обществен транспорт.


Много или малко все едно, важното е че няма дизел, нито електрички.
Знаеш ли колко плащат, защото много и малко е много разтегливо понятие? Жокер, за данък и гражданска нещо средно 500 евро. По-дебелото е прегледа на 2-3 години над 1000евро.
Всичко това няма значение, все пак има коли, но не от изброените, най-много има хибриди.

За обществения транспорт е така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Jordana » 04 Апр 2024, 11:48

В големите градове не можеш да регистрираш кола ако нямаш договор за паркомясто , или да си я паркираш в двора което е голяма рядкост за маломерните им къщурки . В смисъл кола не може да стои на улицата освен на обществен паркинг или на частен , а това струва пари и местата не са в изобилие . Японското общество е толкова капсулирано закостеняло и трудно променящо се , със сериозни протекционстки практики че нищо друго освен японското не вирее . 2016г Фунай се заканва да спре производството на видео рекордери с класическите VHS касети ....но не поради липса на търсене а поради липса на архаичните електронни компоненти които никой вече не произвежда .
https://www.ctvnews.ca/sci-tech/sayonar ... -1.3000880
В Япония на много места все още се продават и най обикновени касетофони , които по младите европейци са виждали само в музея .. :mhihi: Ако японската автомобилна промишленост не им наложи силово електромобилите изобщо няма да страдат ми се струва без тях . А така като гледам големите японски компании си държат на хибридите и горивните клетки и почти само това разработват . Тойота смята че електромобилите могат да достигнат не повече от 30% пазарен дял в бъдеще и това е максимума . Другото ще са хибридни технологии .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Top Gun Maverick » 04 Апр 2024, 12:21

То отдавна е близко до акъла, че няма как колите да идат на 100% електрически или дори близко. Остави другите куп причини, ами няма такава мрежа за пренос на ток как да бъде изградена със сегашните ни разбирания за нещата. А всеки да забочи по "един" панел у тях...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от Е.Димитров » 04 Апр 2024, 13:10

Като станат много електричките, бензина трябва да стане много евтин. Тогава се взимат генератори за производство на ток и ето ти пак в начална поза ситуацията :mhihi:

Малко се получава, като онази анимация на Доньо Донев , дето в едно село имаше мишки, пък донесоха котки ли беше, пък станаха много котките, пък докараха друго, което да изгони котките и така в тоя кръг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от steeN » 04 Апр 2024, 13:45

Заключението, до което искаш да стигнеш е, че няма как тока да е скъп, а останалите източници на енергия да са евтини, защото са до голяма степен взаимозаменяеми.

Top Gun Maverick написа:Остави другите куп причини, ами няма такава мрежа за пренос на ток как да бъде изградена със сегашните ни разбирания за нещата. А всеки да забочи по "един" панел у тях...


С какво си по-различен от тези, които преди 100 години са казвали, че е невъзможно да има електричество във всеки дом? :mrgreen: А тогава нищо не сме знаели за пренос на електричество. Сега учебниците до голяма степен са написани... единствено въпрос на пари. Проблемът е от къде ще вземем толкова енергия... но както знаеш, лекарството за високи цени... са високи цени. Колкото по-скъп става тока, толкова повече хора ще искат да го произвеждат и това е много по-сладък бизнес от това да се заровиш в бананови юрисдикции и да не знаеш кога вожда ще ти национализира петролната компания или да дълбаеш на км в океана и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 04 Апр 2024, 14:50

в момента имаm две действащи фотоволтаични централи които са за собствени нужди и продажба на излишъка.През деня производството на ел. енергия от ФЕЦове е почти равна на това от Козлудуй - като дялово участие за цялата страна. В момента от към 10-11 преди обяд до към 2-3 след обяд ми изкупуват тока на 0ст. За миналия месец средната цена ми е 0,6ст. Та в момента и близко бъдеще не виждам да се стигне до недостиг на ток колкото и да е потреблението. На тези цени има много желаещи за нови фецове, пък вдигне ли се малко цената не ми се мисли.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от ildivvy » 04 Апр 2024, 18:34

0,6 стотинки или 0,6 лева, че малко не стана ясно... Поне аз мисля, че не е възможно да е 0,6ст !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 04 Апр 2024, 19:22

ildivvy написа:0,6 стотинки или 0,6 лева, че малко не стана ясно... Поне аз мисля, че не е възможно да е 0,6ст !
Упс моя грешка - шест стотинки

Sent from my 2201123G using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от vixx » 04 Апр 2024, 22:52

0.06лв, т.е. 6 стотинки. Но както Adovet е написал, имаше преди няколко дни ден, в който цената беше 0 в най-слънчевия диапазон. Тепърва идва лятото и това ще бъде доста често явление. До колкото помня, той си зарежда колата от едната си централа и за него това е напълно смислена инвестиция, но хората които сега се мъчат да строят централи изцяло с цел продажба вярвам, че ще се наиграят по най-лошият начин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от dhtj » 05 Апр 2024, 2:45

Имам едни дворове на село, канех се преди няколко години да ги пълня с панели, хубаво че съм се отказал... Някой път съм благодарен на мързела си. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Всичко за електрическите автомобили

Мнение от adovet » 05 Апр 2024, 6:46

dhtj написа:Имам едни дворове на село, канех се преди няколко години да ги пълня с панели, хубаво че съм се отказал... Някой път съм благодарен на мързела си.
Тенденцията е след като минат и частните потребители на свободния пазар цената да тръгне на горе. Общо взето и сега не е много зле - инвестицията се избива за около 9-10г. Ако имаш и потребление още по бързо. В момента и панелите са на доста ниска цена ( в момента правя още един ФЕЦ). Сега едната ми 21кв. ми докарва около 300лв. на месец. Инвестицията при нея ми беше 24000лв. Наистина тя ми е на клиниката и имам и потребление, но е добре. Преди две години инвестирах и 150к в един апартамент от който сега взимам 600лв/месец. Така че сами може да направите сметки в кое е по добрата инвестиция

Sent from my 2201123G using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook