Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от whisky_touch » 22 Май 2013, 8:15

естествено че импланта не става за мост, тои се завива в костта и се неподвижен, докато естествените зъби имат някакво движение, колкото и незабележимо да е, потъват леко, не са хваната за коста,а чрез периодонциума(S-образни власинки, които са прикрепени за цимента на корена и за алвеоларната кост) се залавят за костта,това им дава свободата на леко движение
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Borymeckata » 22 Май 2013, 8:21

whisky_touch написа:Колега твърдо съм против имплантите, даже и да имаш пари и да ги сложиш, не винаги е сигурно, че организма ще ги понесе,защото са чуждо тяло, след поставянето им трябва да имаш адски добра хигиена, а не както си мислят хората изкуствени зъби, няма да ги мия, няма какво да им стане. Не е така,защото импланта не е като естествения зъб и венечния джоб , който го обвива не е плътен както като зъба е естествен и е една част от пародонта на човек, следователно има голяма вероятност да проникнат,бактерри и да се възпали. Ако пушиш цигари, забрави за импланти


Дааа, мнението на "моят" стоматолог се потвърждава... Той първо ми показа сертификат от някакъв семинар по имплантология (?!?) във Франция, а после ми каза в прав текст, че при настоящето състояние на тази технология - не препоръчва. Каза ми също, че ако възникне абцес (възпаление) около импланта, той не можело просто да се извади, като естествения зъб. Правела се някаква операция, при която заминавала и част от костта на челюстта... След това забравяш за каквото и да е друго решение, като мост, нов имплант и дори изкуствена челюст. Друго, което ме учуди беше, че максимумът на който можеш да разчиташ е 4 (четири) импланта в една челюст. Значи, това което "знаем" (че кинозвезди и известни спортисти си сменявали ВСИЧКИ зъби с изкуствени на винт) са просто приказки от 1001 нощ. За пушенето - никога не съм пушил, но това не пречи да патя от зъби, както написах по-горе.

penio написа:... Ако има възможност, сложи един мост, който да изтрае 10ина години и след това го мисли пак.


Точно в това е проблемът колега - имам 4 моста в устата си, които някак се крепят на кучешките ми зъби (те май се оказаха най-здрави, но са изпилени яко заради мостовете) и на последните останали кътници. А в момента пия силен антибиотик на 12 часа, с надеждата да спре абцесът е един от тези кътници, който освен че ме боли адски, се клати и заради парадонтозата... Ако изгубя и него - остава без моста и без цялата лява страна за дъвчене. Това е положението, за съжаление... С предните зъби (между кучешките) за момента нямам проблеми.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 22 Май 2013, 11:04

При дъвченето зъба получава натоварване и чрез тези S-връзки на периодонциума се предават на коста.Образно казано играят роля както на Амортисьора при автомобила.Отделно всеки зъб има медиална и дистална стран с които прави контакт с предния и задния на него зъб.Чрез тези контакти също се предава част от налягането-натоварването на зъба на съседните.В Дъвкателния апарат КУЧЕШКИЯ зъб е с най-масивен корен, а горните 2-ри малки резци са с най-къси корени.
===
Я набързо да се преброим кои в този форум сме в Стоматологичния бранш
+1 зъботехника :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от whisky_touch » 22 Май 2013, 11:58

+1 зъботехника
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Е.Димитров » 22 Май 2013, 12:04

- 1 зъботехника :mhihi:

По темата-и аз имах лоши срещи със зъболекари и лошо лекувани зъби и ми се наложа да си сложа коронки ,та изпилиха ми всички горни зъби,което ме навежда на мисълта че искаха да ми ги умъртвят,аз не пожелах де,после след като ми сложиха коронки,мостове и виадукти (заклевам се,след толкова положена настилка,видях б'ат Бойко с някаква лентичка и ножици в ръка,ей така го мернах...може да е дошъл за някое откриване :dunno: ) ме боляха около месец може би,сега от горе имам ,всъщност май всичките с изключение на последните два ,са ми облечени...Ми доволен съм за сега...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Borymeckata » 22 Май 2013, 12:18

KEVIN-30 написа:===
Я набързо да се преброим кои в този форум сме в Стоматологичния бранш
+1 зъботехника :yes:


От години допринасям за развитието на бранша като ви осигурявам финансиране и заетост... За къде сте без пациенти?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 583
Регистриран на: 17.08.2002
Местоположение: BULGARIA
Пол: Мъж
Кара: e30 320i

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от KEVIN-30 » 22 Май 2013, 12:20

Е.Димитров написа:- 1 зъботехника :mhihi:

По темата-и аз имах лоши срещи със зъболекари и лошо лекувани зъби и ми се наложа да си сложа коронки ,та изпилиха ми всички горни зъби,което ме навежда на мисълта че искаха да ми ги умъртвят,аз не пожелах де,после след като ми сложиха коронки,мостове и виадукти (заклевам се,след толкова положена настилка,видях б'ат Бойко с някаква лентичка и ножици в ръка,ей така го мернах...може да е дошъл за някое откриване :dunno: ) ме боляха около месец може би,сега от горе имам ,всъщност май всичките с изключение на последните два ,са ми облечени...Ми доволен съм за сега...


Колега,зъбите се изпиляват под определени ъгли и подготвят за протезиране.Затова на Стоматолога трябва да работи перфектно машината заедно с водата които излиза от турбината (прави в порядъка на 350.000 оборота в мин.).Нейното предназначение е да охлажда зъба по време на пилене.След изпиляването следва периода в който зъба започва да образува вторичен дентин,и пулпата в едно с кръвоносния съд и нерва започват да се оттеглят.Затова зъбите са чуствителни.Нормална реакция на зъба е.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от sambeto » 22 Май 2013, 21:15

Да ме извинява автора на темата,ама да питам и аз нещо,понеже виждам че има тука хора дето разбират от зъби :mrgreen:
Аз проблеми със зъбите мисля,че нямам...нормално като бройка пломби за 33 години :angel:
По скоро проблема е с венците ми,значи не кървят (да се появи малко кръв веднъж месечно примерно)....обаче мама му стара долните предни 4 зъба май май полека се оголват.И като ги чистя с конеца за зъби между тия 4 долни предни зъба са ми някак меки венците.....демек се разместват като ги чистя.
Чистя зъбния камък на около 6-8 месеца,мия си зъбите старателно,Лакалут пасти,хубави четки....ма тия венци на тия зъби полека лека се оголват дееба :paranoid:
Та в крайна сметка,някакъв стадии на парадонтоза ли е това....и какво правиме занапред ? :mrgreen:
Мерси предварително !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от dr.peshev » 22 Май 2013, 22:06

За това оправия няма!Питай зъболекаря си да ти назначи някакъв профилактичен курс с Родожил,поне да забави процеса! :yes:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от Borymeckata » 23 Май 2013, 7:46

sambeto написа:Да ме извинява автора на темата,ама да питам и аз нещо,понеже виждам че има тука хора дето разбират от зъби :mrgreen:
...

Никакъв проблем, предполагам че въпросите са интересни за всички. За съжаление, и аз съм чувал, че парадонтозата не се лекува и може само да се забави развитието й в някаква степен.

И аз ще използвам темата да споделя нещо. Майка ми (Бог да я прости...) беше почти 40 години зъболекарка. Целият град я познаваше и едва ли имаше човек, на който да не е работила. На тавана още стои първата й крачна зъболекарска машина, с която след завършването си (петдесет и някоя година) е работила по селата... Та тя казваше нещо интересно за състоянието на зъбите. Според нея, факторите са три:

На първо място е генът, как ти е заложено от родителите;
На второ - начинът ти на живот. Тя отдаваше най-голямо значение на стреса, но може да повлияе и контакт с разни вредни вещества. Например казваше, че шофьорите винаги имали много развалени зъби, заради бензина, който смучат с маркучи от резервоарите.
Чак на трето място са грижите, които полагаш за зъбите си. С други думи - можеш да ги търкаш по 5 пъти на ден с най-скъпи пасти и четки, но ако зъбите са ти калпави по рождение - винаги ще имаш ядове с тях.

Жена ми (за разлика от мен) има фантастични зъби - равни и бели, без никакви дефекти. На 46 години няма нито една пломба, само един мъдрец й извадиха. Мие ги само вечер за 20 - 30 секунди и това е. Ядем еднаква храна, работата й е доста напрегната (директорка на ДГ с повече от 100 деца и 25 жени персонал). Обаче - ген!

013605406-big.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от spower » 23 Май 2013, 11:22

Aз от няколко месеца съм с имплант на кучешкия зъб. Причината е преди години от удър се беше умъртвил, в последствие му направих коронка, но тя не е била плътно по венеца, в следствие на това се е образувал кариес към корен на зъба, и се наложи да го извадят. След изваждането на зъба нарязаха резба в костта сложиха и косто заместващо в-во и така от септември до сега съм с пластмасова корона с цел меките тъкани да се върнат по местата и се надявам докрая на месеца да съм с корона най-после :)
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM


Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92 335i & E90 320d

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от yavor20V » 24 Май 2013, 22:46

Прочетох много интересни мнения,които обаче се отдалечават от истината....
Аз съм зъболекар и специалността ми е орална хирургия,поставям импланти и работя в областта на пародонталната хирургия.
Първо,пародонтозата(казва се пародонтит) е лечима ,ако се предприемат мерки на време ,измислили са достатъчно подходи и методи(кюретиране,костна аугментация,шиниране и т.н.) ,.с които зъбите ни да остават там,където трябва по-дълго време.
Естествено,че по-добро от собствения зъб не може да има,но за да говорим за импланти ,трябва вече положението да е неприятно,сиреч има липса на зъби.
Има много правила и много противопоказания при лечението с импланти.Ако не спазиш някое от тях,рискът имплантите да се провалят нараства много значително!
Аз досега нямам паднал имплант в практиката ми,но доста такива съм отказал да сложа точно ,защото успех нямаше да се постигне или той би бил временен,което не върши работа.
Противно на твърденията,аз ще кажа че няма болка при поставянето на импланти и след това.Сложил съм такива и на разни съфорумци ,които ако искат могат да го потвърдят :yes:
Ако имате питания в тая област,отговарям на всички с удоволствие,пишете тук за да е от полза и на други колеги! :bchug:
п.п. и все пак ,към колегата който е пуснал темата...не разбрах какво точно те интересува за имплантите?
това са мои случаи с импланти ,поставени на "косъм" от синуса в единия случай и до долночелюстния нерв при втория.Да поясня,това беше търсения ефект :lol:
http://prikachi.com/images/718/3863718q.jpg
http://prikachi.com/images/720/3863720d.jpg
а това е случай с давност 3 години и резорбцията (стопяването на кост) около импланта е напълно нормално и в нормални граници,снимката е контролна именно заради това
http://prikachi.com/images/332/6147332t.jpg


Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92 335i & E90 320d

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от yavor20V » 25 Май 2013, 10:55

Borymeckata написа:..

Стефак,това ти ли си?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от dr.peshev » 25 Май 2013, 21:30

yavor20V написа:Прочетох много интересни мнения,които обаче се отдалечават от истината....
Аз съм зъболекар и специалността ми е орална хирургия,поставям импланти и работя в областта на пародонталната хирургия.
Първо,пародонтозата(казва се пародонтит) е лечима ,ако се предприемат мерки на време ,измислили са достатъчно подходи и

:mhihi: :no:
p.s.Ако колегата Х2 посочи един пример на излекувана пародонтоза(забравих: Пародонтит :dummy: :ok: ) утре отивам да си върна дипломата :winky:
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение


Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е92 335i & E90 320d

Re: Споделете мнения за зъбните импланти, моля.

Мнение от yavor20V » 25 Май 2013, 22:26

Нека не забравяме ,че и ваденето на зъби е лечение....след като ги няма ,няма и пародонтоза :mhihi:
Едно е нещо да се лекува,друго е да се излекува!За това казах,че има значение в каква степен са загубите на кост,но не искам да си мисля,че сега ше се изпитваме кой колко знае??
Имам много пациенти,които разбират от мен ,че има или е имало какво да се направи ,за да не загубят зъби.И да,имам случаи които са били със сериозна подвижност на зъбите и сега са стабилизирани.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook