Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от ivanski_2 » 27 Дек 2023, 22:45

nxn написа:Какво говорят всички, моят телефон ли е дефектен, ама съм с 12ка, която е последната генерация, където на всички модели е еднакъв чипа, и е пълна гробница, забива си, батерия уж на 86 процента, не може изкара ден...
Да, твоя ще е.
Ресторанти го чрез компа с iTunes ако е софтуерно ще се оправи


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от nxn » 27 Дек 2023, 23:18

Правих го, сейм шайт...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Jorixa » 28 Дек 2023, 18:06

Аз имах един XR дето след 2 години и малко дисплея му замина. И съм чувал че като цяло XR-ите са проблемни. От друга страна имам една 4-ка купувана 2010-та, която все още драпа... Така че явно си е до модела. 15-ките специално имаха някои дефекти в началото, не знам дали са ги отстранили вече.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от vixx » 29 Дек 2023, 0:50

b_u_b_o написа:i5-4670 и не се задъхва да върти 4К в SD

Може би има някаква разлика в това, което правим. И аз съм със самоделка, при мен става дума за 4К HEVC HDR към 1080p H264, с включени SRT титри на нашенски. Самото видео минава през вградената графична карта на процесора (i3-9100), но заради субтитрите енкодера ползва и процесора, и машинката не смогва. Без SRT няма проблем, но тогава не ползва процесора изобщо, освен за аудиото. Не знам ти каква магия правиш, че да нямаш проблем с процесора, който си написал.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 30 Дек 2023, 13:45

Anthony_J написа:Защо са ти NVMe или SSD за NAS? Абсолютно излишно и скъпо. Synology работи с дискове Seagate IronWolf, както и с WD Red, но тях не ти ги препоръчвам. “Собствените” им дискове са всъщност Seagate IronWolf също и няма нищо страшно в тях, защото излизат даже по-евтино, но пък си ъпдейтват сами фърмуера. Цена/качество/производителност/достъпност/съвместимост - това е Synology. QNAP също са прилични. Asus за NAS не бих ти препоръчал. И не се вторачвай толкова в хардуера им. Какво като има 2х2.5Gbit? Ти имаш ли такъв суич, рутер?


Идеята ми е на SSD да събера всички снимки, албуми, музика, документи с които постоянно работя за да има бърз достъп до тях, а на HDD да оставя бекъпи, филми и т.н.

Вероятно тук бъркам в очакванията си SSD да са по-добри за тази задача и може би тук ботълнека е скоростта на мрежата, а не толкова скоростта на дисковете?

2.5Gbe нямам, но мога да си купя суич.

Synology явно е най-добрия вариант, но тези, които поддържат SSD не само за кеширане, което като гледам по ревютата е почти безполезно поддържат само техните си дискове, които в сравнение с всички останали са брутално скъпи и по-базовите модели до 1к имат много малко рам като съвместимите модели за ъпгрейд пак са много по-скъпи от останалите. Отделно същите тези модели на Synology, които поддържат SSD нямат и хардуерен енкодинг за Плекс. Викат, че не било проблем, но знам ли.. :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 30 Дек 2023, 13:59

Нали си наясно, че няма никакво значение колко е бърз дискът, ако го достъпваш по мрежа? Там си лимитиран от бандуита на тази мрежа, картите, суичовете и т.н. Дори и да си купиш 2.5ГБ суич, трябва и мрежовата ти карта да е такава. А ако ползваш wifi, съвсем пък няма значение. За мен SSD в твоя случай е повече от излишно.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от 3186 » 30 Дек 2023, 14:39

Не бях се интересувал от iPad досега и бих си взел нещо използвано от ebay за браузване, музика и филми, та доколко може да се вярва на търговци с добър рейтинг, че няма да ми изпратят някаква много добра реплика? Не знам и доколко това ebay refurbished има някаква тежест.

Става дума за щатски търговец, имам кой да ми го донесе тук през януари. Това е конкретната бройка https://www.ebay.com/itm/204321026772

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 30 Дек 2023, 15:05

Anthony_J написа:… .


За ССД-то почвам вече да разбирам, че е по-скоро безсмислено. За мрежата да е по-бърза вероятно има смисъл, защото мака има бърза карта. Но това е нещо, което може да се направи и в последствие, ако взема да работя с някакви големи файлове.
В крайна сметка остава само въпроса кое точно устройство на Synology да взема.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от Anthony_J » 30 Дек 2023, 21:43

Зависи какъв сетъп планираш, но според мен трябва е с поне 2 диска в мирър (огледални). Така единият ще ти е бекъп ако другия гръмне, което при дисковете е доста вероятно след дълга употреба. 423+ е много приличен модел. Имай предвид, че спокойно ще си работи и с дискове, които не са одобрени от Синолоджи, включително и SSD. Памет може да му добавиш по-нататък, ако видиш, че имаш нужда.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от 3186 » 01 Яну 2024, 18:27

3186 написа:Не бях се интересувал от iPad досега и бих си взел нещо използвано от ebay за браузване, музика и филми, та доколко може да се вярва на търговци с добър рейтинг, че няма да ми изпратят някаква много добра реплика? Не знам и доколко това ebay refurbished има някаква тежест.

Става дума за щатски търговец, имам кой да ми го донесе тук през януари. Това е конкретната бройка https://www.ebay.com/itm/204321026772
Пиша тук, ако на някого, някога, му се наложи - оказва се че купувача е доста (дори прекалено) защитен от ebay money guarantee, така че това, в комбинация с някой по-trusted продавач с висок рейтинг донякъде оправдава риска. Взех друг, неотварян, със същите параметри, на много приемлива цена, пък ще го видим след 2 седмици на живо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2024, 14:59

Обновен телефон или айпад не е много оферта да взимаш. Обикновено са сменени батерията и евентуално дисплея, но не с оригинални. Взимал съм един 4S на който батерията държеше точно няколко часа, въпреки, че беше нова. Сега с тия по-новите, които си показват дали е оригинална батерията не знам какво е положението.

В Ибей наистина е много кофти да си продавач от 3-4 години насам. Ако купувача писне, ядеш дървото 99%, дори да си прав.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от alx » 02 Яну 2024, 16:41

Anthony_J написа:Нали си наясно, че няма никакво значение колко е бърз дискът, ако го достъпваш по мрежа? Там си лимитиран от бандуита на тази мрежа, картите, суичовете и т.н. Дори и да си купиш 2.5ГБ суич, трябва и мрежовата ти карта да е такава. А ако ползваш wifi, съвсем пък няма значение. За мен SSD в твоя случай е повече от излишно.


.. с едно изключение - ако правиш търсене във голям файл- примерно искаш да отидеш на 94тата минута във филма от началото... или като превърташ напред/ назад- тогава разликата е очевадна... в единия случай може да е 15-20 секунди паузата а в другия- секунди...иначе скороста на диска няма значение наистина, но също и скороста на мрежата защото един 4к хдр стрийм на 4:4:4 му трябват 20 гб/с грубо... което е във възможностите на всеки модерен вифи.

като написах горното- аз съм със qnap със 4 20тб механични дискове... което на мене ми върши работа

каквото съм забелязал е, че при стрийминг-а най- важното е хардуера на стриймъра защото той определя в най- голяма степен качеството на презентацията. аз съм със нвидиа шийлд 2 про. пробавах със вградения стриймър на кюнап-а ... ми не ставаше и при 4к хдр 4:4:4 спираше на паузи защото хардуера за визуализацията (не мрежата или дисковете) не можеше да навакса в реално време.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от bum_bum » 02 Яну 2024, 17:04

Стриймването ще ми е по кабел, надявам се там този проблем да го няма.

В крайна сметка се насочих към Synology 723+. Само с 2 диска е, но на мен не ми и трябват повече на този етап. Има възможност за ъпгрейд към 10Gbe. Поддържа и SSD за съхранение на данни, ако реша по някое време, че толкова ми е зор.

Основния му недостатък е, че има само 1 USB порт, който ще бъде обикновено зает с външен диск за бекъп, защото като разбрах от четене тук и там бекъпа само вътре в самия NAS не е много удачно, както и че няма хардуерно декодиране за филмите, но вероятно ще си взема отделно устройство, което да стриймва филмите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: 320d

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от vixx » 02 Яну 2024, 19:35

Само да кажа, че не бях прав в предишното си мнение. Бях с архаичен кърнъл, пренсталирах с нов Линукс и Бубо е прав.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Apple устройства, iOS и macOS тема

Мнение от b_u_b_o » 02 Яну 2024, 19:40

vixx написа:Само да кажа, че не бях прав в предишното си мнение. Бях с архаичен кърнъл, пренсталирах с нов Линукс и Бубо е прав.


Не бях и аз напълно прав, защото явно в ситуациите за които говорех транскодинга е бил без субтитри както ти го описа, тествах със и се случват нещата, но определено си пържи процесора доста. :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook