Цените на горивата

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Цените на горивата

Мнение от nikola59 » 05 Апр 2023, 23:22

steeN написа:https://news.bg/energy/kzk-globi-pak-lukoyl-tozi-pat-za-gospodstvo-na-pazara.ht

:ok:

Имаш ли ток още или си на свещи? Ако имаш гаси лампите, че французите ще те изпреварят:
https://www.dnevnik.bg/sviat/voinata_v_ ... za_strani/
https://fakti.bg/world/770227-germanski ... eno-gorivo
:ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Цените на горивата

Мнение от steeN » 06 Апр 2023, 18:21

Честно се замисли, какъв е шанса да си уцелил някаква новина, предвид track record-a ти до сега :lol:
Иначе доживях французите да са коректив на немците. Преди 10на години ако някой ми беше казал, нямаше да го повярвам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Цените на горивата

Мнение от SlackLine` » 19 Юли 2023, 22:25

Само аз ли забелязах, че от около 3 дена горивата пак почнаха нагоре?
Много кофти става понеже всичките цени които се вдигнаха заради горивата не мръднаха надолу с падането на нафтата..Сега с новото поскъпване ще има и при тях нагоре...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Цените на горивата

Мнение от Leon » 24 Юли 2023, 11:40

10ст. рязко, да. Всички обясняват как цената трябва да е под 2лв. при сегашните условия, но нещо не се получава :censored:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата

Мнение от bum_bum » 24 Юли 2023, 14:37

Съдейки по нашия магазин много хора резко тръгнаха на море. Явно освен от международната цена, цената на дребно тук се влияе съществено и от моментното търсене.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Цените на горивата

Мнение от bum_bum » 02 Авг 2023, 8:59

Вчера на Шела в Кърджали ме съдраха, все едно зареждам на цените отпреди година.


Изображение
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Цените на горивата

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Авг 2023, 9:28

Мда, тия хубавите нафти са така. :mhihi: На майка дъртия МЛ само обикновена нафта от Лукойла и лети кошера му с кошер.
Аз не знам как така тооооочно когато върнаха ставката върху пропан-бутана и той скочи 25%(казаха, че е 20, ама от 85-90 отиде на 1.15)веднага дизела и бензина скочиха до небето. Нали върху тях нямаше връщане на ставки? :mhihi: Излезнал някакъв по тв снощи и обяснява вече как в световен мащаб скокнал петрола и затова. Айде бе, с толкова ли скочи? Да не говорим, че цената на едро е само едната част от ценообразуването и процентите върху един барел въобще не трябва да са както върху един литър. Виж ако става дума за намаляне на горивата ще ти обяснят как поевтиняването на петрола в проценти няма как да е в същите проценти на колонката. :mhihi: Та за мен ВСИЧКО в момента е 90%-та спекулация с бензина и дизела. Чакаме сега другите спекуланти да почнат да вдигат всичко - хлебарите и магазинерите. Нищо, че една баба вчера ми се оплаква как миналата година и давали 40 стотинки рента на кило зърно(от един декар 70 кила се водели)а тая година 35 въпреки инфлацията. :shock: Та такива истории, плащаме като попове сега и толкова.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Цените на горивата

Мнение от laviatan » 02 Авг 2023, 10:08

bum_bum - Скоро сменях вериги . Майстора ми звъни - ела да видиш дюзите ...целите са в нагар . То даже не е нагар, ами има като "шапки" - абе направо ужас. И аз така :shock: . Дюзите чисто нови / не рециклаж / и са на година , година и половина с изминати 5-6 хил. км. Сипвах само и единствено Шел ви пауър от същия този на "ниската" цена . Та хем "тънкана" са цените , хем качество на ниво :mhihi:
П.с.: За цените - явно наистина има значение при нас и вътрешното търсене . Това не значи,че след това ще падне цената :mhihi:
Последна промяна laviatan на 02 Авг 2023, 10:29, променена общо 1 път
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Цените на горивата

Мнение от Е.Димитров » 02 Авг 2023, 10:10

Не бе, като скочи петрола веднага скача горивата, щото на световните борси дрън дрън, да не говорим, че това са фючърси.
Ама като падне петрола се сещат , че са фючърси и, че те се били заредили на скъпият петрол.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Цените на горивата

Мнение от Kroki » 02 Авг 2023, 10:16

:banghead:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Цените на горивата

Мнение от ildivvy » 02 Авг 2023, 20:15

Това е гадното в държавици , като нашата, че картела сам си 'преценя' цените, а на останалите търгаши им идва 'дюшеш' след това, да ги ползват, като оправдание за техните 'изнудвания'! Сигурен съм, че в останалите страни цената на горивото не играе толкова често, както при нас! За останалото дори няма смисъл да говорим... То и сега храните им, примерно, са по-евтини, въпреки по-скъпите им горива!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Цените на горивата

Мнение от bum_bum » 02 Авг 2023, 20:21

От вярването, че в пауъра е читаво гориво се отърсих преди около 2 години, когато заредих на някаква долнопробна бензиностанция в Турция и колата утихна моментално. След само 100-Тина км със скъпата нафта тук отново се разтрака.

Но съм си такъв. Винаги гледам да взема най-доброто налично, което мога да си позволя.

Притесних се за миг от тая цена, но после се сетих за форумния икономист, който обясни, че вече зареждаме на цените отпреди войната и реших, че съм се объркал и всъщност не е толкова скъпо. После си спомних и, че всъщност печеля много повече от преди (пак по негови думи) и съвсем ми олекна. Всичко е точно :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Цените на горивата

Мнение от acho.rs » 02 Авг 2023, 20:22

ildivvy написа:Това е гадното в държавици , като нашата, че картела сам си 'преценя' цените, а на останалите търгаши им идва 'дюшеш' след това, да ги ползват, като оправдание за техните 'изнудвания'! Сигурен съм, че в останалите страни цената на горивото не играе толкова често, както при нас! За останалото дори няма смисъл да говорим... То и сега храните им, примерно, са по-евтини, въпреки по-скъпите им горива!

В Гърция бензина още е 3.8-4.0лв, дизела едва 3.2-3.5лв. Просто споделям, че тъкмо минах там едни 2к км и още ми е тегаво :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 18.04.2009
Местоположение: София
Кара: TOYOTA

Re: Цените на горивата

Мнение от Двигателист » 02 Авг 2023, 20:36

Top Gun Maverick написа:Мда, тия хубавите нафти са така. :mhihi: На майка дъртия МЛ само обикновена нафта от Лукойла и лети кошера му с кошер.
Аз не знам как така тооооочно когато върнаха ставката върху пропан-бутана и той скочи 25%(казаха, че е 20, ама от 85-90 отиде на 1.15)веднага дизела и бензина скочиха до небето. Нали върху тях нямаше връщане на ставки? :mhihi: Излезнал някакъв по тв снощи и обяснява вече как в световен мащаб скокнал петрола и затова. Айде бе, с толкова ли скочи? Да не говорим, че цената на едро е само едната част от ценообразуването и процентите върху един барел въобще не трябва да са както върху един литър. Виж ако става дума за намаляне на горивата ще ти обяснят как поевтиняването на петрола в проценти няма как да е в същите проценти на колонката. :mhihi: Та за мен ВСИЧКО в момента е 90%-та спекулация с бензина и дизела. Чакаме сега другите спекуланти да почнат да вдигат всичко - хлебарите и магазинерите. Нищо, че една баба вчера ми се оплаква как миналата година и давали 40 стотинки рента на кило зърно(от един декар 70 кила се водели)а тая година 35 въпреки инфлацията. :shock: Та такива истории, плащаме като попове сега и толкова.


Върнаха акциза, който беше нула. Повишиха и ДДС от 9% на стандартните 20%. Нормално се покачи крайната цена. Беше въпрос на време...
Лудия.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Цените на горивата

Мнение от slatanic » 02 Авг 2023, 20:39

Тя и заплатата гръцката е като тука...живи да ги ожалиш.
Ама аз се натъкнах на друг кретенизъм преди малко.
Прибирам се от разходка и спирам на ОМВ Ботевградско срещу караулката.
Спирам мотора,махам каски маски,салтанати,отключвам и благославятм цената на бензина на тотема отвън.
И вдигам пистолета на 95.И...първо цената не е оная и второ нищо не тръгва. :mhihi:
Пробвам другият 95 спорт,турбо,екшън...яката работа още нагоре в цената...ми и той не тръгва.
100 октана който зареждам само на ШЕЛ на тая колонка за радост нямаше,че да ми докара сърцебиене. :ok:
Викам ба ли го....може аз да съм идиот...ама от вътре през витрината ме гледа друг...бензинджия...
Махам,оня маха...няма да стане.
Отивам към сградата и благославям...жега ми е...
Човека каза,че било нощна каса(пък то светло нали 8 часа някъде беше) и се плащало само предплатено. :shock: :mhihi:
Добре бе... аз сега не съм тира да ти кажа сипи за 500лв...знам ли го колко ше хване тоя мотор като лампата светна преди 20 километра.
Мисля...викам дай 40лв пък дано ги събере.
Събра ги,че е скъп бензина.... :mhihi: иначе нямаше.
Благослових тоя измислил тая глупост,запалих и тръгнах...
Решили сте да я затваряте тая бензиностанция...затворете я...
Що мъчите хората дето искат да зареждат баси... :dummy:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook