Препоръчайте кафемашина за еспресо

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 09 Дек 2023, 21:26

Ето читав кафе автомат за подобни пари . Делонги е марката ако искаш добро кафе и безпроблемна работа .
https://www.tehnomix.bg/kafemashina-del ... am22-115-b
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Дек 2023, 1:02

И аз казвам Делонги за евтина и здрава машина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от peshehodetz » 10 Дек 2023, 3:39

bum_bum написа:Въпрос към разбирачите тук- бива ли я тази машина?

https://www.tehnomix.bg/kafemashina-gaggia-brera

И ако не, какво друго някъде около и под тази цена бихте предложили?

Не се търси нещо много претенциозно, за майка ми е. Тя предпочита даже такава с ръкохватка без мелачка, но си мисля, че автомата като го мели прясно би трябвало да прави по-хубаво кафе, щото смляното бързо се отмирисва.


Под "такава с ръкохватка без мелачка" нещо подобно ли имаш предвид

Изображение

щото лично аз идея си нямам от автоматични kафемашини и почти никога не съм пил еспресо от такива като изключим по офисите. Ако става въпрос за ръчна, точно тази на Gaggia е може би най-добрата entry level машина. Обаче тук в случая много е важно и каква кафемелачка се ползва, а също така и кафето. За автоматичните някъде бях чел, че не понасят много добре много препечено тъмно черно и мазно кафе, не знам поради какви причини. Между другото току що си взех за проба червената Лаваца-Росса на снимката, майка ми и баща ми лека им пръст много го харесваха, казваха че било най-доброто, взимаха го от Аванти, а и от други съседи съм чувал подобно. Бе като цяло е ОК ма синята е по добра, при еднакви всички други условия прави около двоен каймак, а и е по меко.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2023, 9:03

Първо това Делонги гледах, а е и най-продавания автомат в Амазон, но си помислих, че Гаджиата ще е по-оферта като са уж по-именита марка при кафе машините.

peshehodetz написа:


Тя няма да си го мели сама, пие по едно кафе на ден и хубава мелачка при това положение малко се обезмисля. Иначе такава като твоята я видях и ми се прииска да си я взема само заради бутоните. Нали съм ретро носталгик :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Дек 2023, 9:26

Ако се пие само едно кафе на ден, винаги ще е мляно предния ден, което е малко тъпо.
В автомата винаги има половин-една доза, не влизат 8гр и не излизат 8гр.
Затова и второто кафе винаги е по-добро от първото.

Но няма какво да се направи, ако няма кой и не иска да се занимава с мелене и пр, автомата си е най-доброто решение и то Делонги, не Крупсове, Филипс и други глупости, дори великата Юра.
Варианта с 250гр мляно кафе+машина с ръкохватка е най-зле, защото още на 2ия ден тръгва да заминава аромата, а тя като ще пие по 1, значи кара 2 седмици+ с 1 пакет

Да, трябва да не се използва мазно кафе при автоматите, защото задръства и следва разглобяване и чистене.
Има кафета, разни по-долнопробни, които се пекат с добавена захар 2-3% и те са най-вредни за автоматите по същите причини.

Иначе Гаджия Класик, си е класика, макар да ги актуализираха с материали и части след 2009 година, както става с всичко. Има години, в които се правеха без клапан OPV, после го върнаха, но вече е пластмасов, бойлера вместо от месинг, се прави от алуминий и т.н., но все едно, всичко върви в тази посока.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от mr_petroff » 10 Дек 2023, 9:49

Досега съм си мислил ,че Делонги-то е бюджетна марка , шир потреба ... и продължавам да си го мисля . Дачията на кафе машините или айде - Шкодата :D Gaggia e класа отгоре според мен . И една друга марка има дето никой не споменава -La San Marco - това е камъни слагаш , кафе пуска :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Дек 2023, 10:07

Зависи за какво ще се използва, това е най-важното. А да се купи някаква дори средна работа по-добра/скъпа машина, ако няма мелене и то не с мелачка от 50лв е абсолютно безсмислено, дори човек да има желание да си даде парите.
В случая предлагам това което се търси за възрастна жена, която пие по едно кафе и е далеч от фенка.
Делонги е най-добре за цената си, това е, всичко на подобна или малко по-висока цена е по-зле. Освен това и се прави от всеки, няма дертове с части и други.

Ако ще товариш кашони по цял ден в нея, дали ще купиш Дачия или нещо класно и 2-3 пъти по-скъпо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2023, 10:09

Сан Марко бяха повечето професионални машини по заведенията при соца.

Принципно аз си знам като си купувам часовник да е от марка, която прави основно часовници, обувки от марка за обувки, но нещата се объркаха в последните години, когато дори и топ марките почнаха да правят цигании.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от ivanski_2 » 10 Дек 2023, 10:57

alekangg написа:Ако се пие само едно кафе на ден, винаги ще е мляно предния ден, което е малко тъпо.
В автомата винаги има половин-една доза, не влизат 8гр и не излизат 8гр.
Затова и второто кафе винаги е по-добро от първото.

Това за всички кафемашини ли важи, понеже познат ми обясняваше че при Melitta Barista T не е било така и винаги си го мели точно колкото трябва на момента :dunno:


peshehodetz, пробвай другия път когато ти свърши това да си го вземеш същото от Италиянски магазин ( мога да ти препоръчам един за който съм 101% сигурен че е зареден със стоки ЗА вътрешният им пазар , на лично ако решиш) да видим ще усетиш ли разлика.
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от alekangg » 10 Дек 2023, 11:18

ivanski_2 написа:
alekangg написа:Ако се пие само едно кафе на ден, винаги ще е мляно предния ден, което е малко тъпо.
В автомата винаги има половин-една доза, не влизат 8гр и не излизат 8гр.
Затова и второто кафе винаги е по-добро от първото.

Това за всички кафемашини ли важи, понеже познат ми обясняваше че при Melitta Barista T не е било така и винаги си го мели точно колкото трябва на момента :dunno:


peshehodetz, пробвай другия път когато ти свърши това да си го вземеш същото от Италиянски магазин ( мога да ти препоръчам един за който съм 101% сигурен че е зареден със стоки ЗА вътрешният им пазар , на лично ако решиш) да видим ще усетиш ли разлика.

Всички задържат, няма как да е друго. Може някои да задържат по-малко, но задържат.
Само мелачки за единични дози не задъражт, но си имат помпи с въздух и пр.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от nero_ » 10 Дек 2023, 13:04

Къде го задържат това кафе? Познавайки доста добре устройството на автомата не мога да се съглася с това твърдение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от kiko » 10 Дек 2023, 13:39

bum_bum написа:
Тя няма да си го мели сама, пие по едно кафе на ден и хубава мелачка при това положение малко се обезмисля.

Защо не и вземеш една машина с капсули?Аз ползвам Lavazza blue от време на време с капсули crema lungo и никак не е зле.С едни 4 кашончета и за 1г и е решен проблема

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Jordana » 10 Дек 2023, 14:39

В мелницата на автомата не остава смляно кафе . Колкото се смели пада директтно от мелницата в кафе групата . Ако има останало кафе навлязло вече във ножовете не е повече от 5-6 зърна кафе . Просто мелачките на кафе автоматите са компактни и няма как да остава много вътре .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от bum_bum » 10 Дек 2023, 15:57

kiko написа:
bum_bum написа:
Тя няма да си го мели сама, пие по едно кафе на ден и хубава мелачка при това положение малко се обезмисля.

Защо не и вземеш една машина с капсули?Аз ползвам Lavazza blue от време на време с капсули crema lungo и никак не е зле.С едни 4 кашончета и за 1г и е решен проблема
Не иска такава, а и аз не искам да поощрявам подобна разсипия на ресурси.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Препоръчайте кафемашина за еспресо

Мнение от Моджо » 10 Дек 2023, 17:54

Гаджиата вероятно е ок.
С ръкохватка, за човек който пие 1 кафе на ден, отиваш зимаш едно делонги и това е. Имам Делонги и Крупс. Първото е повече от 13 години, второто от 5-6 и си работяти нищо не им е правено. Против автомат в този случай. Като Крупса го подарих на наще и точно това се прави. 1-2-3 кафета на ден. Най-обикновени от смляно кафе.
Аромати, баромати..дрън-дрън глупости на търкалета. Сички сме от баристи нагоре, едно просто кафе не мое си направиш егати.
Цената на това дето ти казвам е до 300 лв.
EDIT. Делонгото е такова
https://coffeeservice.bg/produkt/kafema ... ghi-ec157/

Крупса е нещо подобно, само е сребрист.
https://zora.bg/product/xp320830

EDIT 2 - От тоя магазин Техномикс нищо няма да си взема ако ще да е без пари. Това дето си го поръчах така и не дойде.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Jordana

Последни теми
Facebook