Строително-ремонтна тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Cyberloner » 06 Апр 2017, 9:00

madafaka_donkele написа:С какво се прави регулиране на дограма?

Регулиране се прави точно с шестограм откъм пантите.
Тук е описано от коя панта на къде се регулира https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=2909
Като чета, при теб само от горната страна тябва да се регулира.

П.п. Ако е с двуос механизъм, реглажа става пак с шестограм, който се намира на самия прозорец, като погледнеш откъм пантата ще го видиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от madafaka_donkele » 24 Апр 2017, 9:21

Препоръчайте електричар за ремонт на вградена фурна. Има ток, вентилатора върти, дисплея си свети, но врътката за градусите нещо не включва. Обикновено свети един червен светодиод, но сега не свети, сътоветно и нагревателите не се включват и не нагряват. Най-вероятно е самата врътка, там терморегулатор или квото се нарича и ще е лесен фикс, ама все пак...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от KPETEH » 24 Апр 2017, 9:41

Не знам къв ти е уреда, но можеш да пробваш Роял електроникс. Коректни са. Като цяло най-вероятно е термостата, сигурно се сваля лесно и можеш да си го намериш в нета и да си го купиш и монтираш сам.
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Nickelback » 30 Апр 2017, 23:35

Някой може ли да препоръча фирма за изработка на подобен стъклопакет - т. нар. "водна завеса"? :roll:

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 01 Май 2017, 18:38

Имам тъп въпрос, моля да подходите с разбиране :mrgreen:

Трябва да се включа в полипропиленова тръба (1 цол) със студена вода. Предполагам най-лесния начин би било да сложа тройник :
Изображение

Тук идва въпросът как би могло да се случи това? Срязването на тръбата е неизбежно, но не мога да си изясня дали трябва да меря размера на тройника и да оставя такова разстояние между двете части на тръбата при рязането й?

ПС: Имам и резачка за тръби, както и поялник.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 01 Май 2017, 19:01

Ppr тръбата влиза с по около 1.5см в тройник коляно или в каквото я лепиш. Съответно като отрежеш тръбата не я режеш точно колкото е дълъг тещика а и оставяш по 1.5см аванс от всяка страна за спойка. (1.5 см е по спомен е на ф20 премери си за всеки случай)

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 01 Май 2017, 19:18

Мерси :yes: Все пак ще е малко трудно второто запояване, заради това, че трябва да огъна някак тръбите, за да ги сложа на поялника.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от klintan66 » 01 Май 2017, 19:46

KOlega , викни си майстор 10-15 лв да вземе.
Понякога съвсем на вид лесни работи стават мазало.От опит го казвам, не че не съм си направил 100 неща сам.
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 01 Май 2017, 20:03

Трябва много добре да помислиш къде ще е послендата спойка :-D от опит го казвам. И най вероятно ще ти трябва 2ри човек да държи лепачката и да я вади сам е трудно. Тръбите трябва да може да се движат поне на горе или надолу (малко по кофти спойка става но надали ще текне), ако не могат настрани. Преди да замажеш тръби (ако се замазват ги остави под налягане поне 24 часа ако няма никой в апартамента не ги оставяй през нощта обикновено тогава се повишава налягането и ако стане беля винаги е посред нощ :-D) Надявам се да съм помогнал

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 01 Май 2017, 20:35

shlosera написа:Трябва много добре да помислиш къде ще е послендата спойка :-D от опит го казвам. И най вероятно ще ти трябва 2ри човек да държи лепачката и да я вади сам е трудно. Тръбите трябва да може да се движат поне на горе или надолу (малко по кофти спойка става но надали ще текне), ако не могат настрани. Преди да замажеш тръби (ако се замазват ги остави под налягане поне 24 часа ако няма никой в апартамента не ги оставяй през нощта обикновено тогава се повишава налягането и ако стане беля винаги е посред нощ :-D) Надявам се да съм помогнал

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

:bchug:
Тръбите са вертикални (щранг) и нямат ход надолу/нагоре, въпреки че не съм пробвал ... ще ги напъна да видя. Всъщност става дума за гараж - искам да си сложа мивка 8)
klintan66 написа:KOlega , викни си майстор 10-15 лв да вземе.
Понякога съвсем на вид лесни работи стават мазало.От опит го казвам, не че не съм си направил 100 неща сам.

Проблемът не в парите, а просто ми се занимава. Ще пробвам "на сухо" да потренирам и ако сполуча ще го пробвам :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от shlosera » 01 Май 2017, 20:53

Щом няма нагоре надолу настрани 1та спойка е лесна 2та дърпаш настрани (след като първата спойка е стегнала) и огъваш тръбата малко за да може да си влезне тръбата перпендикулярно в лепачката. Потренирай огъването на сухо със студена лепачка да видиш как ще стане.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1597
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 01 Май 2017, 20:57

Няма проблем да се залепи така с тройника . Един държи поялника , втория човек напъва тръбата настрани наляво на дясно докато си влезе . Като се нагрее става податлива , обаче имай предвид че в тая тръба не трябва да има никаква вода . Ако не е добре подсушено няма за стане нищо , остават дупки . Не бързай да пускаш водата като я залепиш , изчакай поне 10-15 минути след последната спойка да изстине добре и тогава иначе има опасност да раздуе .Ако е чак толкова зор да не може да влезе се прави едно S с колена или по точно П да гледа настрани и там се слага тетката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от 3186 » 01 Май 2017, 21:13

Това с "П"-то ми беше другия вариант, но имам идеален достъп до щранга (не е зазидан) и си мисля, че мога и да го избегна.
При втората спойка ме притеснява, че огъвайки тръбите настрани няма да мога да нагрея тетката и тръбата едновремено заради ъгъла, който образуват. Дали е достатъчно да нагрея само едното от двете и кое би било то, или мога да ги нагрея последователно и да се залепят ОК?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1597
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Jordana » 01 Май 2017, 22:37

Може и едно по едно . Тетката е по-добре първо да се грее , ще задържи повече топлина а и тръбата ще се загрее по-бързо . Само трябва да се внимава да не се запуши прекалено вътре че и това се случва понякога . С помощник задължително да помага .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Строително-ремонтна тема

Мнение от Don_Diego » 03 Май 2017, 16:30

Има ли някой по-запознат с алуминиевите радиатори?
Питането ми е свързано с марките - какви са предимствата на по-скъпите марки и каква е разликата между радиаторите от 8лв/ребро и тези от 13лв/ребро.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook