България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
138
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 303
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 14:14

Ми нормални де, аз да не карам при ненормални обстоятелства ...ма не и като ненормален.
Колегата си смуче от пръстите врели некипели и мармоти завиват шоколад. Кат на същото място станат в рамките на месец поне 3 птп-та може и да му повярвам. Ама нещо не стават. С 50 занасяло, камшици правело и то няколко, не се удържало, точно па на кръговото на Ломско/Тангента....мхм, баш така е. С 70-80 по ще повярвам. С 40-50 само да върнеш газта и колата се е изправила сама ....даже и на лед става работата, а какво остава за асфалт . Тинтири минтири... В месеца поне 2 пъти го минавам въпросното кръгово. Да каже карах с 80 и се поднесох щото това е по-близо до истината.
50 лв си стоят да ми го демонстрира , който и да било...как става работата.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от vicho » 15 Апр 2024, 14:55



:driving: :driving: :driving:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 15:11

Това е Ломско шосе, да ? И не е заради хлъзгане ми щото пак е пълно с преценячи дет си влизат кой как му е кеф и не мое да почака. И инфраструктурата е виновна....мхм, баш. Требвало е една писта за излитане да сложат отстрани и който иска по нея се засилва и прелита над кръговото.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 15 Апр 2024, 15:15

Изходът към Люлин на кръговото на Ломско в действителност е хлъзгав, в комбинация с промяната на наклона ако смачкаш газта е възможно да поднесе изненади и при 40км/ч. Как става с 18ка обаче, не съм сигурен.

От друга страна, асфалтът в София е под всякаква критика на 70% от булевардите колкото и някои хора да се опитват да изкарат, че са си окей.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 15:17

Демонстрации ще има ли ? В рамките на ограниченията ? Единственото лъзгаво нещо в София, за което се сещам аз са жълтите павета.
50 лв...ето прегледа е станал 100 ще дойдат добре :lol: :lol: :lol:
Някой? М?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 15 Апр 2024, 15:26

Както казах, с достатъчно старание всичко е възможно, пиши на лично да се повозим някой ден и ще правим тестове.

При плавно, нормално шофиране и допълнително внимание на мокро проблеми не би следвало да има никой, но това по никакъв начин не означава, че пътят е окей.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 15:27

А, на лично...е тука , да има публичност. Ще качваме после в ютуб.
Значи сам пишеш нормално шофиране всичко е ок,да ? Ми..за мен с това въпроса е приключен.
Щото обратното на нормално е ненормално...ма може да съм в грешка.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 15 Апр 2024, 15:38

На лично, за да се разберем за удобен ден и час без да спамим излишно. Клипове ще има отвън, вътре, запис на уейз за скоростта по гпс. Само да не се вижда нищо отличително, глоби не ми се плащат. :)

Да де, казваш проблем няма. Карам пред Арена Запад посока център в най-дясната лента с не повече от 50-55км/ч. 10 метра пред мен в средна лента има кола, в същия момент някакъв прави маневра крайно ляво - крайно дясно, за да мине напред. Виждам го с периферното зрение в момент, в който е между лява и средна лента и скачам на спирачките, защото знам, че се е засилил и няма място за друго освен да се набие пред мен. Абс-а почва да рита и не намалям скоростта. Разминахме се, но за много малко. Направи ми анализ на ненормалното ми шофиране, моля. Гумите са гудиър асиметрик 5, дот 21, а накладките са green stuff на EBC. Действието се развива миналото лято.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 15:50

Веднага.
Ситуацията е екстрена в случая и пак не е виновна инфраструктурата или булеварда или дедо Боже, а тоя дет прави безумни маневри като за начало.
55 км/ч не е 50. Дайте да се уточним...50 е разрешеното...от там натам вече не е, че че не карам и аз 55-60 понякога, ноооо очите на 8 какво се случва на пътя. Дистанцията също никой не си я е сложил в джоба да си иде с нея у тях, а за нея също има правила. Тръгни спри - ок, там няма дистанция...движиш ли се обаче минимум 1 кола винаги има пред мен празно, нищо че е градско. Нали за кино Арена запад става дума, по Тодор Александров ? И в крайна сметка се разминахте , нали. Какво трябваше да стане ? Спирачния път при скорост 60 до 0 /на която съм по склонен да повярвам, че си карал, И аз карам в София знам как , къде и с колко се кара/ е в порядъка на на 25-35 метра с времето за реакция. Няма асфалт на света дето да ти направи спирачния път 10 метра колкото е бил тоя отпред та да викате ми то хлъзгаво е. До 30 да си намалил пак са 10-15 метра, тамън на косъм да се разминете.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 15 Апр 2024, 16:06

Екстремна ситуация? Случват се и такива в нормалния живот, да. Ралиджията търсещ си лента не го коментирам, за качеството на пътя говорим при идеално слънчево и топло време.

В моята лента коли няма, има в средната на 10 метра напред, а ралиджията се разминава между мен и него. Точно тогава съм бил с не повече от 55. Факт, законът казва 50 и почва да глобява от 60 натам. Точно, защото очите са на 8 постоянно се разминахме.
Не очаквам да спра до 0, очаквам да намаля толкова колкото бих намалил на адекватен път. Или поне на 50% от него. Ако имаше пасажер вдясно, можеше да не му наруша пиенето на кафе изобщо със спирането тогава. На нормален асфалт ще го залепя на стъклото, това е разликата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 16:09

Ми ето де, не разбирам от какво се оплакваш и къде е лъзгавия хасфалт в случая ? Намалянето ти до 30 на идеален хасфалт е около 8-10 метра..какво повече има да коментираме, не разбирам. А никъде по света няма такова нещо като идеален асфалт, дори на писта на Ф1...Така че нещо от сорта на 12 до 15 метра ги приемаме ? Ако беше лъзгаво, както го изкарваш /щото абс се включил/ щяхте да се ударите 100%. Да, вероятно в ситуации 1- метър в повече е равно на удар. Съгласен съм. Но това е рядко и на практика е извън контрола на който и да е. Моя улица да имам и да я мия през 30 минути, един саждилник с прокапал картер да мине и дотука с измитото.
Последна промяна Моджо на 15 Апр 2024, 16:11, променена общо 1 път
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3909
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 15 Апр 2024, 16:09

Ба ти си страхотен дървен филосов, честно. :shock: :mhihi:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от ///eMo » 15 Апр 2024, 16:11

Окей, приемаме че знаеш по-добре как се е развила ситуацията от мен и съм се блъснал.

Предложението за возене си остава валидно когато и да решиш, може и да излезе полезно.

Хубав ден :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 15 Апр 2024, 16:12

Мхм, съм...защото съм прав.
Толко па е просто. Опитайте бре, па после приказвайте. 1 ден карайте по правилник.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 15 Апр 2024, 16:15

Моджо написа:Няма асфалт на света дето да ти направи спирачния път 10 метра колкото е бил тоя отпред та да викате ми то хлъзгаво е.

А колите на какъв асфалт ги тестват, че повечето последните 25 години по каталог 50-0 са под 10 метра ? :dunno: Сегашната 3-ка я дават 8,6 метра примерно.

Тежък случай е това твоето философстване.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1, Jordana

Последни теми
Facebook