България на първо място по смъртност на пътя - причини?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Коя е главната причина?

Манталитетът на хората
139
46%
Лошите пътища
19
6%
Контролът на пътя и налагането(плюс събирането)на глобите
22
7%
Старите автомобили и лошите технически прегледи
1
0%
Липсата на ефективни присъди за пияните и убийците на пътя
11
4%
Всички тези неща
112
37%
 
Общо гласове : 304
master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 11 Апр 2024, 19:11

carmanf1 написа:Ама аз пак да питам, че не мога да си обясня, ЩО не пускат Uber и Bolt в България :mrgreen:


аз мисля, че маверика ще даде добър отговор на този въпрос- така да се каже от "кухнята"...

предполагам е въпрос на лобизъм или там както му се вика по нашите ширини- мафиотство... :angel:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от zAcK » 11 Апр 2024, 20:20

Шибан бакшиш удря нарочно с колата си майка с дете, бяга от мястото на престъплението
и получава две глоби от общо 300 лева и отнемане на книжката от 1 до 6 мееца :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Оправяли сме се :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku: :kuku:
Не е реално колко ни е долнопробно всичко в територията...

Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от kiko » 11 Апр 2024, 21:04

carmanf1 написа:Ама аз пак да питам, че не мога да си обясня, ЩО не пускат Uber и Bolt в България :mrgreen:

Да си даваш оценки, да си даваш бакшиши според удовлетвореността, да си плащаш с карта :mrgreen:
Да даваш обратна връзка, на която се обръща сериозно внимание.

Да се возиш в нови, чисти коли. С приятни шофьори. Ако ти се говори, говорят си с теб, ако не, не.
Не тука да слушам редовните разбирачи от всичко. Има и културни/разбрани шофьори на таксита, но все още са сравнително рядко.

Да си резервираш, за еди кой си ден, еди кой си час и минута, през приложение.

Не тука да слушам редовното - "съжаляваме, нямаме свободни коли в момента" :mhihi:


Bolt-a е мега благинка наистина.Останах очарован от приложението и как за без пари те возят :clap:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от empar » 11 Апр 2024, 21:09

Не покриват твърде много регулации за превоз на пътници. Не е просто лобизъм за някоя дреболия, а са много неща.
На практика обаче това е абсолютен парадокс.
Докато ги имаше караха основно супер адекватни хора, с чисти и изправни автомобили, за разлика от масовката бакшиши.
Да, ама едните нямат психотестове, другите имат и изпълняват условията за превоз на пътници! :dummy:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Апр 2024, 6:51

Сега казаха по радиото, че в Германия имало глоба 100 евро ако те спрат с колата и не можеш да обясниш къде и за какво отиваш, тоест ако кажеш просто, че безцелно си караш и хабиш гориво. :shock: Не знам доколко е така, ама звучи интересно.

А тук класически дядото е преценил, че излизайки от бензиностанцията(отдясно е)вместо да хване надолу и да обърне след километър е решил да прави обратен и виждаме класическия пример на алх за удар с тежко МПС и леко, снимката говори достатъчно. Два пъти се връща линейката, не знам как са хората. Тъпото е, че дядото преди това 100% е направил и другото нарушение за влизане в бензиностанцията пресичайки пак тая линия, която редовно някой пресича, всяка година се удрят по няколко пъти тук. Обикновено някой идва отсреща на снимката, спира на средата на пътя, блокира всички отзад защото няма уширение и чака всички отпред да се изнижат за да завие. Да, но като спре внезапно тия отзад не винаги успяват да реагират. И така си правят щото са местни от селата нагоре и е нормално за тях. Затова при такъв излизащ на това място (а и по принцип)търся погледа му да се уверя, че ме вижда защото са ми излизали така. Фронтерата добре е прегърнала Фордченцето.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Апр 2024, 13:28

https://btvnovinite.bg/predavania/tazi- ... ovdiv.html

Пак ли Рамбовци на пътя бе, че и пак на жени скачат. :censored: :ranting: :banghead:
Чудя се ако я види в мутренска Г класа дали така ще тръгне да я гони, да я настигне, да я спре на пътя и да почне в тия гадости? По нейни думи направила обратен завой и без да знае защо тоя хукнал след нея. Дори да е направила нарушение, не може такъв имбецил по този начин да постъпва!
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 12 Апр 2024, 14:09

Top Gun Maverick написа:https://btvnovinite.bg/predavania/tazi-sutrin/shte-ti-razbija-glavata-zashto-se-stigna-do-agresija-na-patja-v-plovdiv.html

Пак ли Рамбовци на пътя бе, че и пак на жени скачат. :censored: :ranting: :banghead:
Чудя се ако я види в мутренска Г класа дали така ще тръгне да я гони, да я настигне, да я спре на пътя и да почне в тия гадости? По нейни думи направила обратен завой и без да знае защо тоя хукнал след нея. Дори да е направила нарушение, не може такъв имбецил по този начин да постъпва!


мисля, че ти убягна важното на тази новина:

Албена Чавдарова обаче пояснява още, че след инцидента с нея се свързала адвокатка, която ѝ предложила да я защитава напълно безплатно.

Щетите по автомобила ѝ ще бъдат покрити от агресивния мъж след края на съдебното дело.

За престъплението се предвижда наказание до пет години затвор.


нещата бавно вървят във правилната посока. този като го влачат две години по съдилища дори и да се размине само със платено огледало, дали няма да си помисли преди пак да тръгне така да изскача?
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 12 Апр 2024, 14:10

И аз това се замислих, с тая заплаха за убийство на запис има да се влачи по инстанциите и да обяснява как не е имал това предвид.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Е.Димитров » 12 Апр 2024, 14:11

^ За щатите това е възможно тук, едва ли.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от steeN » 12 Апр 2024, 14:13

Понеже тук записът не е доказателство в съда, нали :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от alx » 12 Апр 2024, 14:22

Е.Димитров написа:^ За щатите това е възможно тук, едва ли.


пич, щом адвокат(ка) се е свързала със дамата и й е предложила да я представя -безплатно- дали мислиш, че няма шанс да го осъдят този неандерталец? жокер - адвокатите не предприемат първата крачка (да се свържат със потенциален клиент) ако знаят,че нямат голям шанс да спечелят.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 12 Апр 2024, 14:27

Ай да се "пофала", че не съм толкоз примерен , ахахахахаха.
Трилентова магистрала Тракия, изхода на София за къде Пловдив. В средна лента пътна помощ , караща с 80-85км/ч,зад нея чинно се наредили към 15 коли и те с толкова. и никой не се ппомръдва да си кара вдясно. Еми....на темпомат с 95 си ги минах отдесно, ко ся. За да мина отлево да ги преварвам треаше едва ли не да спра, щото не мога да се мушна между тях освен ако не е с нахалство, да ги позачакам, та чак тогаз отляво. Еми.... големио среден пръст и мамата пътната помощ не ги виде, че късно се сетих, че отзад пежото е с тонирани стъкла :)) Само го обипках. После един бръз мерседес реши да ме преварва на ограничение 60 и без видимост...еми да, превари ме и се наби на триногата и уеко го отбиха вдясно. Ахахахахахахахаа. Дано е почерпил подобаващо.
Хм,хм...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Kroki » 12 Апр 2024, 14:32

поразчистих темата, няколко човека са почива за няколко дена. Моля без излишен СПАМ ;)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от TNT » 12 Апр 2024, 14:41

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... J3NHX-35pE

Присъдата след споразумение е следната:

1 година и 3 месеца лишаване от свобода условно с 3 години изпитателен срок. Правото да управлява МПС му се отнема за същия период. Георгиев се призна за виновен.


:bchug: :bchug: :bchug:

Сега остава и една присъда за бакшиша :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: България на първо място по смъртност на пътя - причини?

Мнение от Моджо » 12 Апр 2024, 14:44

Тоз па къф е ? На мен ми прилича на неандерталец или орангутан....брррр
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook