Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 18 Яну 2024, 17:20

St. Lucia - Caribbean, най-красивия остров в региона. Някои го наричат Хаваи на карибите. От няколко дена сме тук, вчера и първия ден малко кофти, че беше дъждовно през част от деня, но като се скрием под чадърите на плажа бързо отминава. Иначе е приятно понеже не е влажно и задушно през тази част на годината. Та от известно време проучваме къде да се установим, след някоя и друга година мислим да се изнасяме от щатите и гледаме да е някъде близо до море. В скоро време ще отскочим и до съседните Барбадос от където е певицата Риана и Мартиник. Последния може още уикенда да направим трип с катамаран ма ни казаха, че трябвало да има вятър не разбрах поради каква причина, но тези катамарани където съм обикалял по хаваите освен платна си имаха и мотор и не им трябваше вятър. Тези острови по на юг ги гледаме като опция, освен че са доста изгодни от към цена, са и извън или почти никога не е имало урагани. Иначе мислим да по обиколи Португалия и Канарите при наличие на повече време. Гърция също ми е интересна, по скоро по на юг където някой беше споменал че почти не срещат нашенци, румънци, македонци и други подобни. Даже беше започната по едно време тема за закупуване на къща в Гърция ма знайно или незнайно защо беше заключена. Иначе на острова дето сме утре ще правим speed boat trip цял ден с доста атракции.







ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2024, 9:27

Don_Diego написа:Сега гледам офертите за Египет и Шарл ел Шейх...25% нагоре, а силно се съмнявам всички хотели да са ремонтирани и обновени, че да оправдаят това увеличение :kuku:



Нашите туроператори май са решили да правят гуша тази година защото почти всички хотели се намират по-евтино, отново на all inclusive през booking.com. Има няколко опции за летене до там според зависи колко ти се плаща: Wizz през Италия (няколко опции за градове) или с Turkish през Истанбул.
Хотела дето гледам аз през Емералд е 2500лв на човек, през букинг под 1500, полета с турските авиолинии е около 1000, но всичко е сметнато и няма драми с прекачването. С низ билетите ще са около 500лв общо, но покрай прекачването ще има адреналин :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 19 Яну 2024, 10:30

1000лв е цифра за Египет. За толкова може да се лети в 90% от местата в света.
Някъде в югоизточна Азия за тези пари и си ти после с цените им.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Don_Diego » 19 Яну 2024, 13:26

1000лв е безумие направо за Египет :lol:
Просто го дадох като опция как дори с толкова скъп полет пак излизаш под офертата на Емералд ако запазиш през booking

Натиснахме ги като редовни клиенти и ни дадоха прилична цена за Rixos, в adult зоната....май все пак ще ни вземат парите :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от alekangg » 19 Яну 2024, 17:50

Почти винаги с агенция е х2, понякога може да стана и х3.
Много рядко с тях може да излезе по-евтино отколкото самостоятелно пътуване.
Обаче за да излезе добра цена, трябва да се отдели не малко време и да де знае това-онова.
Който има пари и няма време или не му се занимава има агенции.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 659
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Exclusive89 » 19 Яну 2024, 20:43

peshehodetz написа:St. Lucia - Caribbean, най-красивия остров в региона.

Приятна почивка, колега!
Много се радвам на твоите, и на alekangg снимките, споделяйте повече :) :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 21 Яну 2024, 3:58

Днес направихме сериозна еднодневна обиколка на острова. Първоначално се двоумехме дали с кола или със speed boat. С кола около 40-50 мили каране общо може да отиде около час обаче понякога поради натоварения трафик може да отнеме 4-5 часа, а има доста неща да се видят и не ни се губеше време. Иначе лодката се оказа някакво подобие на т. нар. speed boats каквито ползват дръг дилърите, а също така и бреговата охрана на щатите. Мислех си че ще е нещо подобно като на тази в Miami Vice с която Колин Фарел и Гонг Лии отскочиха до Куба да се дънят, но както и да е.
Най-голямата забележителност на St. Lucia са т. нар. питони - вулканични хълмове с формата на пирамиди, които между другото са защитени под егидата на Юнеско, пуснал съм няколко снимки. Ходихме също до няколко водопада а също така и до арката където е сниман "Карибски пирати". Накрая завършихме деня с парти в комплекса с огнени танци, наподобяващи хавайските и полинезийски такива.




ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от acho.rs » 22 Яну 2024, 15:01

peshehodetz написа:St. Lucia - Caribbean, най-красивия остров в региона. Някои го наричат Хаваи на карибите. От няколко дена сме тук, вчера и първия ден малко кофти, че беше дъждовно през част от деня, но като се скрием под чадърите на плажа бързо отминава. Иначе е приятно понеже не е влажно и задушно през тази част на годината. Та от известно време проучваме къде да се установим, след някоя и друга година мислим да се изнасяме от щатите и гледаме да е някъде близо до море. В скоро време ще отскочим и до съседните Барбадос от където е певицата Риана и Мартиник. Последния може още уикенда да направим трип с катамаран ма ни казаха, че трябвало да има вятър не разбрах поради каква причина, но тези катамарани където съм обикалял по хаваите освен платна си имаха и мотор и не им трябваше вятър. Тези острови по на юг ги гледаме като опция, освен че са доста изгодни от към цена, са и извън или почти никога не е имало урагани. Иначе мислим да по обиколи Португалия и Канарите при наличие на повече време. Гърция също ми е интересна, по скоро по на юг където някой беше споменал че почти не срещат нашенци, румънци, македонци и други подобни. Даже беше започната по едно време тема за закупуване на къща в Гърция ма знайно или незнайно защо беше заключена. Иначе на острова дето сме утре ще правим speed boat trip цял ден с доста атракции.







ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Sent from my SM-A546E using Tapatalk

Отново избухваш - твоите постове са най-ценните в цялата тема, макар да подтикват към сериозни разходи :bowdown:

Гърция рано или късно ще бъде изцяло превзета от българи и румъцни- нашето влияние се усеща все по-на юг , стандарта ни живот и цени са все по-близо до техните а като обиколим още малко света, ще осъзнаем че Гърция няма никакъв аналог като цена/качество , за което ест близостта има основна роля. Освен това представите на гърците за почивка за много близки до нашите - ядене, пиене , лежане. Почти всички плажове са със барове и предлагат удобства, нещо на което масовия българин много държи, слагам и себе си в тази категория.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 22 Яну 2024, 15:19

Всъщност гърците даже ни завиждат и ни смятат за много по-умни и богати отколкото сме. Дори хвалят нашите политици как правели всичко за хората и държавата, докато техните само крадяли :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от b_u_b_o » 22 Яну 2024, 15:38

Винаги чуждата ливада е по-зелена...за справка виж темата за емиграцията :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от dhtj » 22 Яну 2024, 16:53

peshehodetz написа:St. Lucia - Caribbean, най-красивия остров в региона. Някои го наричат Хаваи на карибите. От няколко дена сме тук, вчера и първия ден малко кофти, че беше дъждовно през част от деня, но като се скрием под чадърите на плажа бързо отминава. Иначе е приятно понеже не е влажно и задушно през тази част на годината....


Преди години учих в Холандия и ме гласяха за стаж в Аруба или Кюрасао... по тва време на годината - от януари до юни-юли. Отказах, не помня що, май заради някоя мацка беше... ама толкова ми е бил акъла. :lol:
Хубаво ли е там, трябва ли да ме е яд? :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 22 Яну 2024, 19:13

Трябвало е да отидеш, изпуснал си страшно много. Аруба е доста равнинно и жена ми не я кефи много, но пък има едни от най-яките плажове с бели пясъци и тюркоазени сини води. До Caracao не съм ходил, но съм чул само супер позитивни мнения. Един пич тук в щатите дето сме приятелски семейства е стар морски вълк, бивш главен механик на кораб, та той ги е обиколил всичките Кариби. Особено когато е пътувал с круизните кораби е отсядал често в Саracao и само суперлативи ми е разправял. Освен това ме светна за един ром дето го правят тук на острова Сент Лусия - Admiral Rodney Rum, който е много хубав и също го препоръчм да се пробва. То аз иначе съм си уискаджия, ма на Карибите освен коктейли и ром нещо друго много не ми върви.



Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от peshehodetz » 06 Мар 2024, 19:08

За Гърция къде е по добре да сменя евро - нося си долари и ги сменям на место колкото ми трябват, или БГ в някое change бюро ги обменят в левове и после си купувам Евро? Някой и друг цент разлика не ме бърка, но все пак да питам, знам че доста колеги ходят и всякакво инфо ще е полезно.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от Anthony_J » 06 Мар 2024, 19:33

Всяка банка в Гърция ще ти ги обмени. Да не говорим, че кеш почти не ти е нужен, навсякъде може да плащаш с карта. Само гледай да не е АмЕкс, че в Европа никъде не ги обичат и рядко се приемат.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Море 2024г.?!...

Мнение от msi200 » 06 Мар 2024, 19:49

peshehodetz написа:За Гърция къде е по добре да сменя евро - нося си долари и ги сменям на место колкото ми трябват, или БГ в някое change бюро ги обменят в левове и после си купувам Евро? Някой и друг цент разлика не ме бърка, но все пак да питам, знам че доста колеги ходят и всякакво инфо ще е полезно.

Sent from my SM-A546E using Tapatalk


За София е тук е най-добрия курс, намира се на Витошка. Обмени си долари в евро: https://www.currencycenter.eu/nikar_contacts.php
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook