Помощ при избор на климатик

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Ganchev__ » 22 Апр 2024, 21:51

Здравейте, колеги !
Моля за съвет относно избор на климатици за търговско помещение.
Трябва да изберем висок клас климатици, които да бъдат оптимални като мощност и ефективност.
Предложената схема е за две стенни тела в частта за клиенти (380см височина, 41м3, около 151м3 с лице на север, растерен таван) и две стенни тела във вътрешните помещения (6м2 и 13м2 с височина 250см, растер).Стените са двоен картон с вата навсякъде. Дограмата е алуминиева, не особено добре изпълнена. Изложението на фасадата е северно.Освен нея всички стени са на калкан с други помещения и са добре изолирани.
Имам опция и най-добри финансови условия за:
Daikin, Toshiba, Mitsubishi Electric и Mitsubishi Heavy.
За вътрешните помещения - две 7-мици или две 9-тки ?
За отвън - две 12-ки или две 18-ки ?
Получавам объркващи съвети и затова се обръщам към Вас. Всеки стреля на око.Включително и 24-ки ми предлагаха.
Бих се радвал на предложения за конкретни модели, както и обосновка.
Благодаря предварително !
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от DigitalExile » 23 Апр 2024, 11:12

Питай тук по добре - https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1%81 ... D0%B0.html

Аз лично в голямото помещение не виждам смисъл от 2 климатика, по скоро една 24-ка, а може и 18ка ако е добре изолирано както казваш.
Доколкото виждам разстоянието е около 9 метра на 4.5 метра.

За малкото помещение 6м2 - 7ца
За другото което е 13м2 - 9ка.

На двоен картон с вата и по малки да сложиш пак ще стане щом има вътрешна изолация, все пак един въздух имаш да сгрееш, нищо повече.

Единственият проблем който виждам аз са витрините, ако са троен пакет ще е чувствително по добре, ако са двоен трябва да се предвидиш по големият климатик, но пак от 2 броя не виждам никакъв смисъл, а и реално винаги може да добавиш втори след време, ако не стане само с един (то реално ако не стане има зверски загуби на топлина от някъде и по скоро трябва да работиш в тази посока, а не да добавяш втори защото просто ще те удари в сметките за ток) :ok:

Аз в къщата на 135 м3 помещение съм предвидил 18ка, която съм сигурен че ще е достатъчна, ама там нямам такива витрини де. Абе бих сложил една 22ка или 24-ка в твоето просто за спокойствие :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от dhtj » 25 Апр 2024, 0:29

DigitalExile написа:Аз в къщата на 135 м3 помещение съм предвидил 18ка, която съм сигурен че ще е достатъчна, ама там нямам такива витрини де. Абе бих сложил една 22ка или 24-ка в твоето просто за спокойствие :mhihi:


На 106 кубика стая (4.20 са ми таваните) с много големи прозорци на южната и източната страна сложих 12ка финлукс преди 4-5 години уж само за пролет и есен, за зимата има камина... е от както го сложих не е палена камината, така стои заредена. :lol:
Справя се без проблеми с всички сезони, единствено в най-студените дни когато стане минус вън почва нещо да дрънка външното тяло на интервали, размразява ли се, кво прави, нямам идея, но вътре си е приятно топло 23-24 градуса.
Без изолация, но стените са два реда тухли четворки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от zazomazo » 26 Апр 2024, 22:14

Ganchev__ написа:Здравейте, колеги !
Моля за съвет относно избор на климатици за търговско помещение.
...!


При изчисляването на необходимата мощност не всичко е просто математика.
От съществено значение са доста фактори освен обема на помещението.
Не давате подробности търговското помещение за какво точно ще се ползва, т.е. ще има ли топлоотдаващи уреди /хладилни витрини примерно/
При всички положения две машини в голямото помещение ще дадат по-добро температурно разпределение.
При този обем аз бих предложил една 12-ка + една 18-ка, като залагам известен запас от мощност за да компенсирам северното изложение и не дотам добрата дограма /според това, което казвате/. Ако решите да инвестирате във висок клас машини /примерно Diamond серията на Mitsubishi Heavy/ биха свършили работа и две 12-ки.

За помещението от 13 м2, което е с по-малка височина 7-ца от Premium серията на Mitsubishi Heavy би била предостатъчна.
За малкото помещение от 6 м2 бих препоръчал 5-ца от Mitsubishi Heavy https://condex.bg/product-details/srk-src-15-ztl-w/
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от slatanic » 27 Апр 2024, 20:46

Подкрепям колегата...а винаги може да се купят и боклуци с неизвестна мощност и разход и да се свърши работа...някакси...
Та избора е ваш другари... ;)

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Помощ при избор на климатик

Мнение от Jordana » 28 Апр 2024, 3:32

Помещенията щом са на калкан с други вътрешни без външни стени и най вероятно ще има проблем с монтажа на посочените места ако не са пуснати вече тръби . Голямото помещение зависи за какво ще се ползва , за "клиенти" е много разтегливо понятие . Ако е козметично студио е една температура ако е железария е друга ако е хранителни стоки е трето . Решенията с 2 климатика са винаги проблемни щото после не се пускат двата климатика поради един куп причини . Двете малките помещения са ясни , 2 девятки в зависимост бюджета . За голямото ако не може една 24ка която покрива със сигурност отоплението , то при два климатика трябва на място да се коментира с който ще ги монтира какво може и не може . По въпроса с Daikin, Toshiba, Mitsubishi Electric и Mitsubishi Heavу - електрика претърпя още дено увеличение на цените и стана необосновано най скъпата марка на пазара . Дайкина и хевито са с малко по нормални цени , базовите модели се доста добре ценово позиционирани .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, slavi7575

Последни теми
Facebook