Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
27
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 264
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 6:52

К2-то е авто-салон, който вече не съществува, но мястото си остана с името. Гуми няма да ти предложат - ти си купи от някъде... Зад офиса 'Застраховки' са гумаджиите: https://www.google.com/maps/@42.1483132 ... ?entry=ttu
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 01 Апр 2024, 9:06

Аз ходих при Никито в Даника, където ходят много хора. 70 кинта за двете колела, нямам забележки, 30-40 минути цялата работа от-до. При МТ-то няма лашкане, ама не обича много да стои под 4К оборота ако ще се ускорява. Що не си вземеш една Хонда CB650R или GSX-S750, аз ги заглеждам като потенциален следващ мотор заедно с MT-09 и Street Triple.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 01 Апр 2024, 10:01

dhtj написа:Карах aprilia shiver днес. Не ми хареса. Много грубо работят тея два големи цилиндъра и е капризен към избора на предавка, ако го оставиш в по-ниски обороти почва да се клати напред-назад... И звука не ми хареса особено.


Явно от това какво си карал и на какво си свикнал доста влияе на бъдещи възприятия за моторите. Аз имам 700 кубиков едноцилиндров и когато го купувах всички ме убеждаваха че това ще е ужас и колко ще е гадно. Ами - аз си го харесвам и обичам и не бих го променил. Но не карам на дълги дистанции.. вероятно тогава би било много по-голям фактор. Другият ми мотор е V2 - ами и него си го харесвам - и звука и не бих казал че вибрира много. Когато съм карал 4-цилиндров редови усещането ми беше, че е бездушен и стерилен. Ни вибрации, ни въртящ момент - липсва му характер. Та много зависи кой на какво е свикнал, какво харесва и какво очаква от един мотор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 10:18

Всеки моторист в крайна сметка пробва почти всички видове двигателни конфигурации. Иска малко време само... Освен това, с времето и предпочитанията се променят, имайте го предвид... Другия момент е, че всеки над 20-25г е започнал с доста по-ограничен избор за двигателни конфигурации :mhihi: . Освен това и самите конструкции се променят, макар и еднакви - променя се ред на запалване, конфигурация на кол.вал, балансиращи валове и т.н. Прост пример - Кавасаки GPZ500S, Honda CB450/Suzuki GS500, Yamaha XTZ750, Yamaha TDM850 БМВ Ф-серия. Всичко е редова 2-ка, но разлика 'балкан' ! Дори V2 са с различни конфигурации - с общ 'пин' (шийка на кол.вал) за двете бутала или 'изместено' захващане (Хонда Шадоу примерно) ... Това важи и за 3 и 4 цилиндровите. Знаете за кросплейн-конфигурациите. Придава голяма разлика в поведението, усета и 'мазнотата' на двигателя. При всички положения, най-мазно и без вибрации работи 'класическата' редова 4-ка, законите на физиката го определят.

Ако ви е интересно, поинтересувайте се за супер-моно двигателя на Дукати. Някакви китайци също предложиха нещо подобно наскоро май...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 131
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 01 Апр 2024, 14:45

Spit-Fire написа:Що не си вземеш една Хонда CB650R или GSX-S750, аз ги заглеждам като потенциален следващ мотор заедно с MT-09 и Street Triple.


Стига толкова с "малките" кубици, следващото ще е 1000. :mhihi:
Пуснал съм и двата да се продават, БМВ-то ще го сменя с електрическо кросче за разходки по близките баири, хорнета ще го сменя с CB1000R или FZ1.
Приоритет ми е да продам ГС-а, омръзна ми, хорнета мога да го покарам и този сезон, не е спешно.
Харесах и едни сузукита от същия тип (не им помня името, май gsxs) , но са по-нови и ми идват скъпи.
За мт09 се интересувах, но преди 2017 имат някакви проблеми и не са добре с окачването, а след 2017 са по 16к лв. Триумф не съм гледал, но гледам да избягвам не-толкова масовите марки и модели. Предпочитам ако се наложи да търся някакви части да са лесни за намиране и "евтини". :D

ildivvy написа:Всеки моторист в крайна сметка пробва почти всички видове двигателни конфигурации. Иска малко време само...


A при L4 между 16v и 20v усеща ли се някаква разлика? За ямахите питам. Понеже съм карал аудита с по 5 клапана и не усещам никаква разлика спрямо "нормалните" мотори с по 4 клапана на цилиндър.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 01 Апр 2024, 16:19

dhtj написа:A при L4 между 16v и 20v усеща ли се някаква разлика? За ямахите питам. Понеже съм карал аудита с по 5 клапана и не усещам никаква разлика спрямо "нормалните" мотори с по 4 клапана на цилиндър.


тоя с повечето клапани въртящия момент му е изместен една идея нагоре в оборотите... демек под 4000-5000 ще го усещаш една идея по-слаб... нагоре - една идея по-силен.. ама буквално ще е една идея и ще се чудиш въобразяваш ли си или наистина има някаква минимална разлика

та на практика при всичко друго еднакво разлика няма освен ако няма да го въртиш дълго време на много високи обороти (над 9000)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 18:50

dhtj написа:
Spit-Fire написа:Що не си вземеш една Хонда CB650R или GSX-S750, аз ги заглеждам като потенциален следващ мотор заедно с MT-09 и Street Triple.


Стига толкова с "малките" кубици, следващото ще е 1000. :mhihi:
Пуснал съм и двата да се продават, БМВ-то ще го сменя с електрическо кросче за разходки по близките баири, хорнета ще го сменя с CB1000R или FZ1.
Приоритет ми е да продам ГС-а, омръзна ми, хорнета мога да го покарам и този сезон, не е спешно.
Харесах и едни сузукита от същия тип (не им помня името, май gsxs) , но са по-нови и ми идват скъпи.
За мт09 се интересувах, но преди 2017 имат някакви проблеми и не са добре с окачването, а след 2017 са по 16к лв. Триумф не съм гледал, но гледам да избягвам не-толкова масовите марки и модели. Предпочитам ако се наложи да търся някакви части да са лесни за намиране и "евтини". :D

ildivvy написа:Всеки моторист в крайна сметка пробва почти всички видове двигателни конфигурации. Иска малко време само...


A при L4 между 16v и 20v усеща ли се някаква разлика? За ямахите питам. Понеже съм карал аудита с по 5 клапана и не усещам никаква разлика спрямо "нормалните" мотори с по 4 клапана на цилиндър.


Колкото и 'скучен' и 'досаден' да ти се стори съвета ми, той все пак е да покараш още един сезон тези мотори, преди да отидеш към следващия, какъвто и да е той! След време (години) ще оцениш и ще разбереш защо съм ти го давал...

За другото, Алекс ти го е казал :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 01 Апр 2024, 18:52

Почна се с разглеждането на обяви за GS-и…ще иде някой бъбрек пари за тия разнооки еднорози ей… :mhihi:
Иначе за сега карам машината на времето и съм доволен от гуминетките и маслото.Голямо говно е тоя путолайн дето ми го слагаха миналата година.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 19:08

Ако не се изхвърляш много, парите, които ще вземеш за единия, ще стигнат за другия! Иначе, горна граница нямат - само да има кой да плаща!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 01 Апр 2024, 19:34

Със сигурност няма да се прекалява,че парите ми са от кървавите и кръвта е от моите ръце,а не от чуждите...
По немско/белгийско се намират мотори по 10-11 евра...според зависи километри и оборудване.
Даже и 1250 има за тия пари на километри около 100К.
Сега остава да реша дали да е 1250 на повече километри или по читава бройка 1200 с повечко екстри и нисък пробег.
А и най-важното Адвенчър,Рали или нормален...абе много има за решаване...иначе вярно таван нямат тия баси.. :twisted:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 01 Апр 2024, 19:51

Един колега от работата, с който караме от доста години, смени в началото на годината първото поколение от първите години 1200 (шосейната версия) с 1250 (май Адвенчър). Първите му впечатления са, че е по-мощен (то е ясно), по-малко върт.момент на ниските - на места, където е изтеглял на 4-та сега искало да се сваля на 3-та, по-мазен. Още се ориентира в екстрите, че са доста... Ако питаш мен, търси от последните 1200, без да е Адвенчър и т.н. Шосейката с алум,джанти и екстри каквото се падне! Изчистен почти до съвършенство,опростено, без водно и т.н. Обслужваш/реставрираш дифа и каране!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Мотористите във форума!

Мнение от немо » 01 Апр 2024, 22:10

Абе.....вчера попътувах...имаше доста мотористи....Ква е тая мания да си слагат допълнителни LED светлини ? Някои откровенно си заслепяваха дейва :dummy:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 02 Апр 2024, 6:16

Ами... простотия, както и сам си забелязал! Надяват се, да ги забелязват повече и евентуално да се съобразяват с тях, но едва ли ще им се получи, както сочи практиката...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 02 Апр 2024, 6:27

Кел файда да те видят като караш със 150.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 758
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от astrapower » 02 Апр 2024, 8:35

ildivvy написа:... Ако питаш мен, търси от последните 1200, без да е Адвенчър и т.н. Шосейката с алум,джанти и екстри каквото се падне! Изчистен почти до съвършенство,опростено, без водно и т.н. Обслужваш/реставрираш дифа и каране!

Точно казано! Последните са до към 2012 г. ако не се лъжа. Единственото лошо е цената :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ivanski_2

Последни теми
Facebook