Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
26
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 263
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 04 Апр 2024, 22:24

seimo написа:Бая са поскъпнали гумите обаче. Тези дни търся комплект Michelin Road 6 за Хорнета и гледам че под 700лв няма никъде. Вие от къде ги купувате за вашите мотори? :bchug:

Аз взех Michelin Road 6 в размер 190/55/17 за малко под 420 лв. от БГ-гуми , взех я от там защото си я поръчваш по телефона и може да я вземеш от физическия им магазин .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 05 Апр 2024, 4:40

v_p_m написа:
seimo написа:Бая са поскъпнали гумите обаче. Тези дни търся комплект Michelin Road 6 за Хорнета и гледам че под 700лв няма никъде. Вие от къде ги купувате за вашите мотори? :bchug:

Аз взех Michelin Road 6 в размер 190/55/17 за малко под 420 лв. от БГ-гуми , взех я от там защото си я поръчваш по телефона и може да я вземеш от физическия им магазин .


То и аз към тях съм се ориентирал понеже предлагат горе долу добра цена. А какъв ДОТ дойде гумата обърнал ли си внимание?

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 05 Апр 2024, 6:32

Аз тея дни почти бях дал 7цата за 9тка и се отказах за сега. Четох, умувах, няма смисъл от тая 9ка, особено в България, където нямаме и пътища. Ей го, четох тея дни за Пловдивска група да се организира да идва утре в София за тамошното откриване на сезона. Темпо - 150-180, ебахти безумието е това за мен. Последно пътувах по Тракия преди седмица и е станала бом-бок и в двете ленти.


Та като вземем и напредвид колко неща си смених вече по моторетката, просто ще довърша започнатото с едни хубави седалки (с онея не стана филма в крайна сметка) и един ремап най-накрая. Тея дни ми се върти в главата да ходя на някой паркинг да си упражнявам маневри с ниска скорост и мото джимхана. Дали според вас това ще ми помогне да добия увереност в машината и да започна да изграждам правилна стойка върху мотора? Мислил съм и за училище, ама честно казано почти невъзможно е да дам 1000 лева за 2 дни.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 05 Апр 2024, 8:36

Spit-Fire написа:Аз тея дни почти бях дал 7цата за 9тка и се отказах за сега. Четох, умувах, няма смисъл от тая 9ка, особено в България, където нямаме и пътища. Ей го, четох тея дни за Пловдивска група да се организира да идва утре в София за тамошното откриване на сезона. Темпо - 150-180, ебахти безумието е това за мен. Последно пътувах по Тракия преди седмица и е станала бом-бок и в двете ленти.


Аз в събота карах хорнета в една група с хилядарки ... и въпреки че не обичам да карам така, ща не ща, давах цялата газ, за да не изоставам. Баш както викаш - 150-180... 246 му вдигнах по километраж на хорнета, май можеше още малко ама ми свърши смелостта. :lol:

Три дни ме боля врата и гърба след това, сигурно беше и опасно, но ми хареса по две причини - имаше тръпка и когато излизаш от зоната на комфорт се учиш по-бързо и реално виждаш какви са ти лимитите... Щото ако си карах сам щях да си поддържам комфортното темпо 80-120 бабешката, но когато трябва да гониш опитните се научаваш да караш като тях...

Тъкмо съм с 240 и един с gsxr1000 ме изпреварва, после на бензиностанцията като спряхме и ми вика че не е виждал хорнет да върви толкова. :lol:
Яд ме е че му сложих катализатора, без него вървеше още повече, но щях да оглушея. :mhihi:

Така че не знам как може да казваш че "няма смисъл от мт09" , като и той е същия 100 коня спънат кон... Хората карат по 200 коня пистарки и се чудят как да ги ремапнат на 212, теб те е страх от тва трицилиндровото... :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 05 Апр 2024, 8:48

А какво става ако намериш лимита? Не знам от годините ли е или какво, но не мога вече да карам по улиците спокойно. Всеки ден по групите някой в болница, а толкова лесно стават белите. А да караш като баба както ти се изрази пък е скучно, а рискът нещо да ти се случи пак е голям. С даването на газ се свиква много бързо, бързо и омръзва. За това хората бързо преминават през класовете и в един момент чипосват литровки, защото пак не стига.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 05 Апр 2024, 8:50

Аз нямам особено желание да научавам лимитите си при такива скорости, че една грешка при ученето и съм до там. На мен ми харесва да си взимам завойчетата към Девин с 50-60 и просто искам да се науча да го правя правилно и безопасно. Някой ден може би ще го сменя, но по-скоро точно в момента май няма смисъл да доплащам 6-7000 лв. за мотор дето няма да му ползвам стоте коня.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 05 Апр 2024, 9:07

Инвестиция в обучение и екипировка е много по-стойностно от инвестиция в мотор!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 05 Апр 2024, 9:10

Spit-Fire написа:но по-скоро точно в момента май няма смисъл да доплащам 6-7000 лв. за мотор дето няма да му ползвам стоте коня.


Е ако е заради парите - търсиш fz1 вместо mt09 и за 8000лв ще караш 150 коня и то с правилен брой цилиндри. :)

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 05 Апр 2024, 9:23

Много дръто това, ще си изкарам сезона с моя. Къде в Пловдив мога да цъкам на паркинг с конуси без да ме изгонят?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 05 Апр 2024, 11:06

dhtj написа:
Spit-Fire написа:
Три дни ме боля врата и гърба след това, сигурно беше и опасно, но ми хареса по две причини - имаше тръпка и когато излизаш от зоната на комфорт се учиш по-бързо и реално виждаш какви са ти лимитите... Щото ако си карах сам щях да си поддържам комфортното темпо 80-120 бабешката, но когато трябва да гониш опитните се научаваш да караш като тях...


Това е най-лесния начин да започнеш с грешките! За вас (тези на няколко сезона) е много по-добре да си карате с вашето темпо, преди да разберете за какво става дума. Прочетете и по някоя книжка, колкото и старомодно да звучи... Поне да знаете какво трябва да бъде правилното!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 128
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Мотористите във форума!

Мнение от dhtj » 05 Апр 2024, 11:27

Сигурно си прав, но за мен беше полезно това каране, защото ми помогна да се отпусна в завоите.

Карахме по един път, който ми е много познат, минавал съм го хиляди пъти с колата и всеки завой знам с каква скорост мога да го взема с колата, установено по метода проба-грешка, всеки път с леко увеличение - примерно минаваш със 100 - няма проблем, минаваш със 105 - чуваш/усещаш че тръгва някоя гума да се пързаля леко, минаваш със 110 и вече светва DSC-то, стиска ти спирачката на някое колело и ти казва да не правиш така.

Обаче с мотора няма как да си правя такива проби, щото е доста по-опасно, няма ДСЦ и има само две гуми за пързаляне вместо 4. :lol: Затова докато карах сам бях доста страхлив в завоите, защото нямах представа с каква скорост е възможно да ги взимам.
Но когато следваш други мотористи и виждаш че те взимат завоите без проблеми с някаква скорост, виждаш кога почват да намаляват, кога да се накланят, кога да местят задника от седалката, кога да ускоряват и се отпускаш и почваш да правиш като тях.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1531
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 05 Апр 2024, 14:11

Не знам как да ти го обесня по-точно, но грешките ще дойдат от 'проявлението на инстинкта за самосъхранение' ! Не става с гледане! Иска упражнения! Ако знаеш, че даден завой можеш да го вземеш с огромна скорост, както МотоГП-състезателите, ще успееш ли и ти с тази скорост, образно казано? Просто, границите тук са по-трудни за откриване, с по-бавни темпове се откриват и боли, когато ги подминеш..., ако ме разбираш!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Мотористите във форума!

Мнение от mr_petroff » 05 Апр 2024, 14:37

90 % от белите с мотор които знам, са станали защото някой е следвал някого, или пък се е опитвал да прави нещо като някого. Стъпка по стъпка, с респект и малко страх...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 05 Апр 2024, 20:09

Това с метода проба-грешка и инстинкт за самосъхранение е малко грешен подход според мен, ако караш сериозно.
Можеш да добиеш много лоши навици по този начин.
Трябва си професионално обучение в контролирана среда, където да се научиш какво става като настъпиш лимита, за да реагираш адекватно в съответната ситуация. :)
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 05 Апр 2024, 23:24

seimo написа:
v_p_m написа:
seimo написа:Бая са поскъпнали гумите обаче. Тези дни търся комплект Michelin Road 6 за Хорнета и гледам че под 700лв няма никъде. Вие от къде ги купувате за вашите мотори? :bchug:

Аз взех Michelin Road 6 в размер 190/55/17 за малко под 420 лв. от БГ-гуми , взех я от там защото си я поръчваш по телефона и може да я вземеш от физическия им магазин .


То и аз към тях съм се ориентирал понеже предлагат горе долу добра цена. А какъв ДОТ дойде гумата обърнал ли си внимание?


Дота беше първото което видях , дот 52- ра седмица на 22-ра година . което към датата на покупка излиза 13-14 месечна гума.. Малко се разочаровах но при полежение че вече и минах над 2к. км. а сезона едва започва няма да стане на много години преди да я сменя :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook