Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
27
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 264
Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 27 Апр 2024, 12:49

Благодаря много на всички! Като цяло идеите ми за клипове се припокриват с това, което ви се гледа на вас и предполагам на много други хора. Това с езика го реших с помощта на един колега вещ в ютуба - 2 канала (1 ен и 1 бг със същото съдържание и просто войс овър на български където е нужно) или 2 клипа в един канал. Повече работа ще е ама каквото такова, няма да търся лесното. Другата седмица живот и здраве мисля да почвам.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.05.2007
Местоположение: пловдив

Re: Мотористите във форума!

Мнение от bat kir4o » 28 Апр 2024, 15:44

Имаше 2-3 джи ески на инсата на 6тия км,явно се събираха за разходка
карам спокойно

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 28 Апр 2024, 16:30

Аз покарах до Велинград преспахме там после до Батак от там Пловдив и се прибрах. Зареден съм за седмицата. Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 28 Апр 2024, 19:46

И аз направих едни бързи 230км планинско следобеда, а след това смених и маслото... Доволно за краткия полу-ден ... По план тази седмица трябва да сменя и ремъците и да го измия, че вече не мога да го търпя така!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Мотористите във форума!

Мнение от gromovich » 28 Апр 2024, 20:02

Аз днес скромно около 140 км до село Чавдар и обратно в София. Много приятно местенце, селото е изпънато като по конец

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Мотористите във форума!

Мнение от frizzante » 28 Апр 2024, 22:27

Spit-Fire написа:Колеги, чисто "маркетингов" въпрос - ако гледате или бихте гледали мото съдържание в YouTube, какво бихте искали да гледате реално? Гледах доста клипове на известни български влогъри и честно казано не съм особено впечатлен от съдържанието им, тип 15 минути каране към Девин без никакъв войсовър и гадно аудио; свободни разсъждения с припсуване и пеене на песни; каране предимно на задна гума. Това ли иска публиката в БГ или просто това им се дава в момента и от няма на къде се гледа?
Можеш да прегледаш примерно Yammie Noob, Chaos Causes, Fortnine в тубата за някакви идеи и структура на видеото. Няма нищо подобно българско. Успех!
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2871
Регистриран на: 11.10.2006
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Le Transporteur » 29 Апр 2024, 12:02

Научно доказаха, че един от постковид симптомите е оглупяване. Не ми стигна Копривчица и реших да надградя, с прохода "Вратник". Знаех, че около Стара река не е добре пътя, затова досега заобикалях, започнаха ремонта и аз си реших, че някакси може да се мине между асфалтополагащи машини, ами не. 12 км. преди селото (Агликина поляна)и в самото село, всичко е издънено и се гради път от нулата. Указателни табели, едничка при Елена, Поликраище наляво, т.е. през язовира, толкоз. Все пак вчера празник и аз верно празнувах, без падане, без спукани гуми, без чакъл в ремъка и целта изпълнена - боб с еленски бут в гърне. :D
"Башак": ...еее БМВ караш, а ти е скъпо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 02 Май 2024, 20:42

Днес тръгнах да сменям ремъците на мотора, но се оказа, че имам блокирали лагери на единия обтегач. Стандартен размер са, има ги, но ще трябва да чакам след празниците за съжаление... Събитието е често срещано, като има какво да се направи за евентуална превенция, което и ще пробвам. Признавам си, изобщо не съм усетил това блокиране! Иначе самото натоварване на ремъците е нищожно! Пробвах на ръка как се върти разпр.вал и е просто без никакво усилие (тези двигатели са с Дезмо-задвижване и нямат пружини на клапаните). Според мен, Дукати доста са се презастраховали с пробега и периода им на смяна... Ще пиша, като има развитие, ако на някой му е интересно.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 5.11.2008
Местоположение: София
Кара: X5 40d
Мечтае да кара: Всички коли на света!

Re: Мотористите във форума!

Мнение от svetliol » 03 Май 2024, 14:20

Аз да си призная с голямо прискърбие в деня преди откриването на мотосезона си продадох MT-7-цата. Много ми харесваше този мотор и през времето, което го карах ми създаде множество прекрасни емоции и нито една негативна :mhihi:
Сега е момента и да се похваля - преди няколко дни си осъществих една мечта :lol:
Вече съм горд собственик на BMW R1200R K53 и макар да успях да му навъртя само около 50 километра и времето да се скапа жестоко, още не мога да повярвам колко хубав мотор е това.
Набързо го обух с нови гуменки и сега предстои основно обслужване.
След това - яко газ :D


IMG_3930.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
BMW не се купува защото ти трябва, а защото искаш!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Мотористите във форума!

Мнение от NiksGS » 03 Май 2024, 15:46

Честито и хиляди безаварийни! Да му навъртиш много и с кеф! Боксера носи само усмивки!
Единственото, което не ми харесва в твоя модел е предното окачване. Махнаха Telelever -a от него. Иначе назад силовата верига е същата.
Ultimate Riding Machine

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 03 Май 2024, 17:26

Честито и много безаварийни километри.
Аз сложих гиър индикатор днес на хелтек, че бях взел от алито, но не работи и големите степенки. Ще трябва да поръчам педал за спирачката, че с оригиналния е малко кофти. Сега ме сърбят ръцете да бръмча, обаче не изглежда като да има намерение да спре да вали. Забравих да направя една снимка.
Изображение



Sent from my iPhone using Tapatalk ProИзображение
Е ходих до гаража, че да видите де.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Мотористите във форума!

Мнение от turieca » 05 Май 2024, 18:32

Днес до жребчево покарах.
Изображение
Изображение
По едно кафе там и обратно докато се опече агнешкото.
А днес минахме с щерката Балкана ходихме на Етъра. Взех и малко конска луканка и други месца от магазина на влизане в Габрово.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: 056
Кара: E60 525i M54 Е91 320i N43

Re: Мотористите във форума!

Мнение от apexs » 06 Май 2024, 20:23

До сега карах с цял екип и отделно яке за някое бързо излизане. Тези дни си продадох якето и се замислих дали да не продам целия екип и да си взема екип от две части . Когато искам да си нося якето и когато се налага да ги свързвам заедно. Понеже в моя град няма такъв специлизиран магазин за мото облекла ми трябва вашата помощ :bchug:
Минуси на екипите от две части ? Разделени практични ли са ?
Преди година бях пробвал такъв екип на SPIDI и това, което забелязах е, че якето е доста късо. Определено доста по-късо от нормално кожено яке. Номера не ми беше перфектен, но и номер по - голямо нямаше да промени драстично дължината.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ivanski_2 » 06 Май 2024, 21:27

apexs написа:До сега карах с цял екип и отделно яке за някое бързо излизане. Тези дни си продадох якето и се замислих дали да не продам целия екип и да си взема екип от две части . Когато искам да си нося якето и когато се налага да ги свързвам заедно. Понеже в моя град няма такъв специлизиран магазин за мото облекла ми трябва вашата помощ :bchug:
Минуси на екипите от две части ? Разделени практични ли са ?
Преди година бях пробвал такъв екип на SPIDI и това, което забелязах е, че якето е доста късо. Определено доста по-късо от нормално кожено яке. Номера не ми беше перфектен, но и номер по - голямо нямаше да промени драстично дължината.


Моя съвет е да не си визмаш отделно- това ще те накара понякога да не слагаш едно от двете, което при падане..... да знам че то за 500 метра и то за 2 минути се излиза ама белята става за секунди......
баси звуча като някоя бабичка :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 06 Май 2024, 21:35

Това е директен признак, че дрехата не е подходяща за целта! Какво имам предвид - мото-якето, независимо дали е кожено или текстилно, трябва да е достатъчно дълго, за да ти покрие кръста. Дори кройката трябва да е такава, че отзад да е издължено над кръста... Както знаеш, повечето имат цип, с който да ги свържеш с панталона. Не знам дали е удобно, аз никога не съм свързвал панталон с яке до сега... Между другото, самия панталон също е с повдигната талия, особено отзад, със същата цел. Та с две думи - търси друг модел, ако ще търсиш нещо от две части! Това е моя съвет!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook