Мотористите във форума!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Какъв тип и колко мотоциклета притежавате?

Скутер
37
14%
Чопър/Круйзер
5
2%
Ендуро
15
6%
Мотор за гората/Крос
7
3%
Градски спорт/турист (нейкед)
33
13%
Шосеен спорт/турист
15
6%
Чист турист
4
2%
Пистов
27
10%
Притежавам един мотор
33
13%
Притежавам два мотора
9
3%
Притежавам три и повече мотора
4
2%
До 500сс
23
9%
500-750сс
23
9%
750-1000сс
15
6%
Над 1000сс
14
5%
 
Общо гласове : 264
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 02 Апр 2024, 11:30

slatanic написа:Почна се с разглеждането на обяви за GS-и…ще иде някой бъбрек пари за тия разнооки еднорози ей… :mhihi:
Иначе за сега карам машината на времето и съм доволен от гуминетките и маслото.Голямо говно е тоя путолайн дето ми го слагаха миналата година.


Koлега не знам какво точно търсиш , лежерно возене в удобна позиция или същата позиция но с възможност за яко раздаване на газ :ok: но те съветвам да погледнеш S1000XR . По спортно окачване и поведение, екстрите същите , визията според човека.
Не казвам че ГС-а е лош мотор напротив но на вторичния пазар е леко надценен , как мотор на 10 години и 50-100к км. струва 25к. лв. а новия модел/2-3 поколения / струва 40к ???

ImportedPhoto_1712049899946.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 02 Апр 2024, 13:58

Така де и аз за това писах за бъбрека като споменах цената на GS-a.
За спортното не…комфорт се търси,че кръста отказва да се вози ама аз не му се давам за сега.
И затова и GS.
Тавана ми е 10 euro.~
Нагоре вярно по-добре нов баси ама аз такива пари ни имам ни ми се дават.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Мотористите във форума!

Мнение от ildivvy » 02 Апр 2024, 14:16

Това са повече от достатъчно пари за въпросния мотор! Дори доста... И не виждам какво се притесняват хората от 80К км, примерно, за този мотор? Потенциала на 1150 е над 400К, а този е много по-добър!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 02 Апр 2024, 14:52

немо написа:Абе.....вчера попътувах...имаше доста мотористи....Ква е тая мания да си слагат допълнителни LED светлини ? Някои откровенно си заслепяваха дейва :dummy:


Мания е наистина , мания за живот . На моя мотор имам общо 7 светлини /без мигачите/ , 4 от който имат режим на "мигане" стробене или както му кажеш.Та това е най-добрата екстра която изобщо може да има на мотор от гледна точка на безопасност.
Ако трябва да избирам между нови гуми, АБС , тракшън или въпросните светлини бих избрал светлините. Всеедно се движиш не с мотор а с горящ камион , виждат те от 1 километър. Аз забравих какво е да те засече някой ,даже напротив дават ми път . Мога да дам много примери , това има само положителен ефект и недейте изобщо да го омаловажавате разликата е огромна .
Като стана дума и за ГС не случайно по тях слагат по 3-4 комплекта половината от който мигат , има и такива модули който минават през кан бъса и можеш да управляваш допълнителните светлини с комбинация от оригиналните копчета, примерно:
- пускаш ги с задържане 3 сек на бутона за мигачите
- с врътката за навигацията ги димират или могат да мигат и тн..

П.П ако случайно на 31.3 си бръмчал по дефилето може да се сме разлинали :)

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 02 Апр 2024, 15:04

v_p_m написа:
немо написа:Абе.....вчера попътувах...имаше доста мотористи....Ква е тая мания да си слагат допълнителни LED светлини ? Някои откровенно си заслепяваха дейва :dummy:


Мания е наистина , мания за живот . На моя мотор имам общо 7 светлини /без мигачите/ , 4 от който имат режим на "мигане" стробене или както му кажеш.Та това е най-добрата екстра която изобщо може да има на мотор от гледна точка на безопасност.


аз доста четох преди време за мигащите светлини по моторите и общото мнение а и това което аз си оформих е, че това мигане е много опасно защото повечето хора отъждествяват мигане със стационарен обект и от там може страшни неща да се случат за мигащия (мотоциклет в движение).

затова аз сложих само стопове които премигват 3 пъти като се активира спирачката (предна или задна) но като цяло избягвам да мигам в движение.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от v_p_m » 02 Апр 2024, 19:42

alx написа:
v_p_m написа:
немо написа:Абе.....вчера попътувах...имаше доста мотористи....Ква е тая мания да си слагат допълнителни LED светлини ? Някои откровенно си заслепяваха дейва :dummy:


Мания е наистина , мания за живот . На моя мотор имам общо 7 светлини /без мигачите/ , 4 от който имат режим на "мигане" стробене или както му кажеш.Та това е най-добрата екстра която изобщо може да има на мотор от гледна точка на безопасност.


аз доста четох преди време за мигащите светлини по моторите и общото мнение а и това което аз си оформих е, че това мигане е много опасно защото повечето хора отъждествяват мигане със стационарен обект и от там може страшни неща да се случат за мигащия (мотоциклет в движение).

затова аз сложих само стопове които премигват 3 пъти като се активира спирачката (предна или задна) но като цяло избягвам да мигам в движение.


То по тази логика на линейки патрулки пожарни и тн. трябва все лоши неща да им се случват :) . Не искам да си натрапвам мнението всеки си преценява , на предишните ми мотори нямах такива неща и на почти свяко излизане някой ме засича , не ме видял и тн.. По много западни страни е забранено това нещо /да не кажа масово/ но тук все още никой не прави проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Мотористите във форума!

Мнение от немо » 02 Апр 2024, 21:03

v_p_m написа:Не искам да си натрапвам мнението всеки си преценява , на предишните ми мотори нямах такива неща и на почти свяко излизане някой ме засича , не ме видял и тн.. По много западни страни е забранено това нещо /да не кажа масово/ но тук все още никой не прави проблем.


Не съм моторист, НО:
От написаното от теб разбирам , че ако не светиш и не мигаш като коледна елха ти се случват проблеми с останалите участници в движението.
Което ме навежда на извода , че може би имаш недостатъчно добра преценка за ситуацията на пътя.
Моля да не се приема като заяждане или по друг негативен начин :bchug:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Мотористите във форума!

Мнение от alx » 02 Апр 2024, 23:58

v_p_m написа:
alx написа:
v_p_m написа:
немо написа:Абе.....вчера попътувах...имаше доста мотористи....Ква е тая мания да си слагат допълнителни LED светлини ? Някои откровенно си заслепяваха дейва :dummy:


Мания е наистина , мания за живот . На моя мотор имам общо 7 светлини /без мигачите/ , 4 от който имат режим на "мигане" стробене или както му кажеш.Та това е най-добрата екстра която изобщо може да има на мотор от гледна точка на безопасност.


аз доста четох преди време за мигащите светлини по моторите и общото мнение а и това което аз си оформих е, че това мигане е много опасно защото повечето хора отъждествяват мигане със стационарен обект и от там може страшни неща да се случат за мигащия (мотоциклет в движение).

затова аз сложих само стопове които премигват 3 пъти като се активира спирачката (предна или задна) но като цяло избягвам да мигам в движение.


То по тази логика на линейки патрулки пожарни и тн. трябва все лоши неща да им се случват :) . Не искам да си натрапвам мнението всеки си преценява , на предишните ми мотори нямах такива неща и на почти свяко излизане някой ме засича , не ме видял и тн.. По много западни страни е забранено това нещо /да не кажа масово/ но тук все още никой не прави проблем.



О, аз съм последния дето ще дава наклон на други как да карат- щом работи за тебе- добре. Но мисли го така- една пожарна свети със цветове дето всички знаят за какво са и са различни от всички други светлини на участниците. Също така въпросните имат звукова сигнализация. И не на последни място като светиш и мигаш така перманентно, като подадеш мигач мислиш ли че на някой ще му направи впечатление или просто ще се слее със всичкото другото мигане? Просто размисли на глас. Аз единственото по- така дето имам на големия мотор е клаксон със компресор- като тия влаковите но по- малък… Единствения му проблем е, че от натискането до свирването минава половин секунда примерно за да вдигне налягане. До сега не се е случвало да му свирна на някого и да ме игнорира…
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Мотористите във форума!

Мнение от enigma » 03 Апр 2024, 3:37

Светлини, клаксони... ако не владееш Силата спукана ти е работата. :lol:

enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Мотористите във форума!

Мнение от zazomazo » 03 Апр 2024, 7:01

alx написа:... като светиш и мигаш така перманентно, като подадеш мигач мислиш ли че на някой ще му направи впечатление или просто ще се слее със всичкото другото мигане? .…


Че кой уважаващ себе си моторист дава мигач докато кара на слалом от лента в лента по Цариградско /примерно/? :mrgreen:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Мотористите във форума!

Мнение от slatanic » 03 Апр 2024, 19:51

Намаляват местата на централните...та внимавайте със слалома...така профилактично напомням,че никой нито ни вижда нито чува...
Отвратен съм от 95% от шофьорите в столицата.
И не...не смятам,че съм професионален шофьор...просто ми се налага от както имам книжка да карам "баничарка" из София последните 20 години... ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Мотористите във форума!

Мнение от seimo » 04 Апр 2024, 11:31

Бая са поскъпнали гумите обаче. Тези дни търся комплект Michelin Road 6 за Хорнета и гледам че под 700лв няма никъде. Вие от къде ги купувате за вашите мотори? :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Мотористите във форума!

Мнение от nero_ » 04 Апр 2024, 11:46

Открих и аз сезона, въпреки че карам целогодишно по задачи.
IMG_8273.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Мотористите във форума!

Мнение от Spit-Fire » 04 Апр 2024, 11:50

seimo написа:Бая са поскъпнали гумите обаче. Тези дни търся комплект Michelin Road 6 за Хорнета и гледам че под 700лв няма никъде. Вие от къде ги купувате за вашите мотори? :bchug:

Аз купих от някакъв пич от фейсбука от Велико Търново. Ама цените са кажи-речи еднакви навсякъде. Дадох 420 за Pirelli Angel ST аз.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 2.06.2015

Re: Мотористите във форума!

Мнение от vvasilev101 » 04 Апр 2024, 11:52

dhtj написа:Карах aprilia shiver днес. Не ми хареса. ...


Може да пробваш КТМ 790 или 890 версия DUKE или ADVENTURE.

Много лек се усеща. Страхотно управление. Тегли брутално в ниските. Много екстри и лично за мен добър дизайн.

Изпратено от моят SM-A536B с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook