Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Don_Diego » 07 Фев 2024, 14:40

Не, просто фокуса на производителите е да правят скъпите коли, от които имат голяма печалба.
Масовката обаче чака :ranting: . Ако искаш тройка с малко повече неща например…имам лоша новина :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 07 Фев 2024, 15:04

Тройки колкото искаш. Сега цъкнах в мобилето в Германия. 330 бензин на 1 година с лопата да ги ринеш за по 35-40 евро. Най-евтината (318) от конфигуратора е 45.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Фев 2024, 15:18

Ами Пасат 2-ка дизел 88к и отгоре. :mhihi: :help:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 07 Фев 2024, 15:33

steeN написа:Идва и края и на тази лудост да се купуват коли и после да продават на по-високи цени явно, щом чакането е само 2 месеца вече.


Не е 2. Аз говорих с БМВ миналата седмица, поне ми изтича лизинга скоро, и ми казаха че за повечето модели е 4-5 месеца.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Don_Diego » 07 Фев 2024, 16:07

steeN написа:Тройки колкото искаш. Сега цъкнах в мобилето в Германия. 330 бензин на 1 година с лопата да ги ринеш за по 35-40 евро. Най-евтината (318) от конфигуратора е 45.


Говорим за различни неща. Аз визирам поръчка на чисто нова кола, конфигурирана както искаш, а не да правиш компромиси спрямо какво има на пазара :bchug:
Фирмата на приятел поръча 2 нови 7ци (М60 с всичко възможно като екстри) в началото на ноември - едната дойде вече, другата следващата седмица ще е тук. Топ модификациите идват бързо :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от steeN » 07 Фев 2024, 16:15

Така е. Аз проверявах дали на вторичния пазар цените са по-високи както беше по едно време.
За мен, чакане от 4-5 месеца е напълно в рамките на нормалното. :bchug:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 07 Фев 2024, 16:49

Don_Diego написа:
steeN написа:Тройки колкото искаш. Сега цъкнах в мобилето в Германия. 330 бензин на 1 година с лопата да ги ринеш за по 35-40 евро. Най-евтината (318) от конфигуратора е 45.


Говорим за различни неща. Аз визирам поръчка на чисто нова кола, конфигурирана както искаш, а не да правиш компромиси спрямо какво има на пазара :bchug:
Фирмата на приятел поръча 2 нови 7ци (М60 с всичко възможно като екстри) в началото на ноември - едната дойде вече, другата следващата седмица ще е тук. Топ модификациите идват бързо :bchug:


По-скъпите модели идват по-бързо да, защото са по-малко поръчвани (макар че в БГ е обратното). Казаха ми че за Х1 най-много се чакало (по година) щото имало най-много търсене.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Don_Diego » 07 Фев 2024, 17:10

Говори ми...ние откарахме 11 месеца и след няколко скандала успяхме да хванем квота за друга държава и направиха нашата кола :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10458
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Leon » 08 Фев 2024, 15:51

Вдигнаха цените с над 30%, но за сметка на това се чака една година :mhihi: И БМВ бележи поредната рекордна печалба в историята си :clap:
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 08 Фев 2024, 15:57

steeN написа:За мен, чакане от 4-5 месеца е напълно в рамките на нормалното. :bchug:


Еми за мен не, щото лизинга ми изтича след 2 месеца а ако трябва да чакам 5 демек оставам 3 месеца без кола. Трябваше по-рано да се сетя явно, ама и аз си мислих че лудницата с чакането е приключила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от b_u_b_o » 08 Фев 2024, 16:06

Аз като чуя лизинга ми изтича си представям, че съм я изплатил и вече е моя. А то значело, че договора ми за наем на колата изтича и ми я взимат :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Don_Diego » 08 Фев 2024, 16:12

Да, и си платил част от общата сума за колата, пък си ползвал всички благинки на новата кола. Можеш да я използваш и за да вземеш следващата нова без големи доплащания :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 08 Фев 2024, 16:15

b_u_b_o написа:Аз като чуя лизинга ми изтича си представям, че съм я изплатил и вече е моя. А то значело, че договора ми за наем на колата изтича и ми я взимат :mhihi:


Ми както си прецениш, имаш ги и двете опции. Ако искаш си я взимаш, ако искаш взимаш нова. За мен лизинга си е супер инструмент, който ти дава гъвкавост. А и не се занимаваш с купувачи, огледи, прехвърляния при нотариуси, регистрации в КАТ, застраховки и такива бумащини. Вярно, колата нотариално не е твоя, ама кво те интересува и без това е пасив.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от blqsu4ko » 08 Фев 2024, 17:30

Колега, много полезно би било да споделиш параметри по лизинга, който ти изтича и по новия, който ще подпишеш.
@Don_Diego също, в жесток спор съм в момента и събирам информация от всякъде :mhihi:
Благодаря предварително!
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Новите BMW-та май ще стават все по-грозни?

Мнение от Jorixa » 08 Фев 2024, 18:30

blqsu4ko написа:Колега, много полезно би било да споделиш параметри по лизинга, който ти изтича и по новия, който ще подпишеш.
@Don_Diego също, в жесток спор съм в момента и събирам информация от всякъде :mhihi:
Благодаря предварително!


Текущия ми лизинг плащам около 810 лева вноска на месец, с 20к първоначално и 15к остатъчна вноска, на 2% лихва (тия цени са от преди 5 години, сега е едно 30% на горе). Новия още не знам, все още го мисля какво да взема, ако вобще ще е БМВ. Най-много клоня към Х5, но пък те са доста по-изгодни да си ги внесеш от америка в момента. За премиум селекшън Х5-ца го смятах около 1400 месечно + 20% остатъчна.
Последна промяна Jorixa на 08 Фев 2024, 19:00, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook