Новите ГТП стикери

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 13 Юли 2021, 23:24

c04 написа:И какво сега, 3-литра бензин Евро 4 по талон... ако не покрива Евро 4 няма преглед ли :dummy:


Ако не покриваш по евро- то ти на документи те късат. Ако си по- добър от евро-то по документи те пишат еврото по документи. Демек ако си 3 и не покриваш 3 те късат. Ако си 3 и покриваш за 4 те пишат 3…
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TheDriver » 13 Юли 2021, 23:29

Стойностите за еко групите са доста по-високи от тези за евро категориите. Така че е напълно възможно да не покриваш границата на Евро 4, но да си под нормата на еко групата в която е Евро 4.
drifty - ще си трета еко група щом нямаш Евро
категория в талона и не хващаш годините за 4та група. Но пък много лесно ще покриеш изискванията за трета група.
Вариант да си 4та група няма тъй като няма как да впишеш Евро 5+ в талона на 39ката без значение какво излиза от ауспуха в момента

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от c04 » 13 Юли 2021, 23:49

alx написа:
c04 написа:И какво сега, 3-литра бензин Евро 4 по талон... ако не покрива Евро 4 няма преглед ли :dummy:


Ако не покриваш по евро- то ти на документи те късат. Ако си по- добър от евро-то по документи те пишат еврото по документи. Демек ако си 3 и не покриваш 3 те късат. Ако си 3 и покриваш за 4 те пишат 3…

Поредната тъпня. Ако съм по-добър, защо не ме пишат реално по-доброто :censored:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от frizzante » 14 Юли 2021, 4:49

А тия с колите на гЪз? Че има и заводски такива. Нали е еко гориво. След като е легално всичко, вписано в талона и тнт. доколкото разбирам ще минават преглед само на бензин. Защо? Идеята да се види кой колко цапа и да му лепнем стикер на база това нали? След като е конвертиран автомобила към по еко френдли гориво защо мерим друго? На запад има по-старички автомобили ценни за собствениците по една или друга причина, но ограничени по закон именно поради еко нормите. Решението е именно конверсия на газ. Даже и данъка им пада. Каква е логиката?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 14 Юли 2021, 4:55

Логиката е че не е ясно на какво караш и не могат да те задължат да караш само на газ. Същата работа като хибридите- мерят се ДВГ а не електрическия режим….
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от frizzante » 14 Юли 2021, 5:10

Какво има неясно? Ще инвестираш едни пари и време в конверсия на газ. Ще сменяш талони и тнт опашки за да си легален. Горивото после ще ти е да речем на 50% по-евтино и не е ясно на какво ще караш? Нещо тука логика няма. Освен да направиш всичко това и после напук да караш на бензин, щото ти е кеф пък да си плескаш повече. Как пък из цяла Европа им е ясно а тука не ни е ясно. Как ги пишат и ги мислят тия неща не знам. Конкретен пример давам. Италия. Човек с хоби рибар. Старичко бензиново Субару, хоби автомобил ползван главно за това и вършещ чудесна работа за това. Започнаха да го свиват еко нормите там, да му вдигат данъци, да го ограничават по територия и човека си реши проблема именно с конверсия на газ. Това там не е нищо ново и е честа практика. Даже данъка му падна със 75%. Тука пак ще откриваме топлата вода.
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от alx » 14 Юли 2021, 5:31

frizzante написа:Какво има неясно? Ще инвестираш едни пари и време в конверсия на газ. Ще сменяш талони и тнт опашки за да си легален. Горивото после ще ти е да речем на 50% по-евтино и не е ясно на какво ще караш? Нещо тука логика няма. Освен да направиш всичко това и после напук да караш на бензин, щото ти е кеф пък да си плескаш повече. Как пък из цяла Европа им е ясно а тука не ни е ясно. Как ги пишат и ги мислят тия неща не знам. Конкретен пример давам. Италия. Човек с хоби рибар. Старичко бензиново Субару, хоби автомобил ползван главно за това и вършещ чудесна работа за това. Започнаха да го свиват еко нормите там, да му вдигат данъци, да го ограничават по територия и човека си реши проблема именно с конверсия на газ. Това там не е нищо ново и е честа практика. Даже данъка му падна със 75%. Тука пак ще откриваме топлата вода.


Това което написа е така, но не е “въдворяемо”…. И понеже няма гаранция, че ще караш на газ- те таксуват за най- мръсния режим на колата ти. честно? Не разбира се. Но по нашите ширини еееинствения начин. Защото мога дс ти гарантирам, че ще има хора които ще слагат някакви фиктивни газови системи само и само да спестят някой лев от данъка и въобще няма да имат намерение да карат на газ.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Моджо » 14 Юли 2021, 6:19

Ами всъщност ще минават и на газ и на бензин.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 481
Регистриран на: 29.09.2010
Пол: Мъж
Кара: му се на вода

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от frizzante » 14 Юли 2021, 6:26

Слушах един чичак как обесняваше, че трябва да работи само "бензиновия двигател" при автомобили с АГУ. Газовия дето е в багажника няма да го пущим при ГТП...
Ако ше мерят и на двете, еко нормата на коя база ще я дават? Ту партс? Фифти фифти?
Никой да не се качва на автобуса преди да е дошъл!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Моджо » 14 Юли 2021, 6:41

Тука ме хвана неподготвен.
Еко-то вероятно ще си го дават по-това, което ти е основното от производителя. Газта обикновено се слага допълнително. Но пък за нея могат да те скъсат и да не минеш преглед ;)
Ся за коли с фабрична газ не знам.
ПП да се пофала, че тая година си минах преглед/ите/ като бял човек. Запазих си час, отидох, дадох ключа и седнах да си пия кафенце. След 30 минути ми донесоха ключа, казаха ми къде е паркирана, платих и си бегах.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от vladobate » 14 Юли 2021, 8:41

Евро категориите са вид категоризация по еко норми . Еко категориите в БГ са същото , но локално за нашата държава . Та идеята е , ако на реален тест ( ГТП ) резултата е в някакви граници покриващи определена еко норма да се впише тя независимо от евро нормата от производителя и да важи в БГ с цел наше си решение ( на държавата ) за подобряване качеството на въздуха в определени райони . Това е единственото смислено , което трябва да се случи , всичко друго е похарчени пари и незачитане на народа за уй ( с извинение ) . И какво като дадена кола е с евро 5 на три години виждал съм немалко такива дето трябва да се спират незабавно от движение , без майтап . Както и обратното , поддържана кола е възможно да даде реални прилични еко резултати , та защо да не се допусне в центъра на голям град , който иска да има по-чист възух , а да влиза "новия" локомотив щото видиш ли е нов . Това е абсолютна промяна в концепциата на ГТП към законово и реално окачествяване и не само на изгорели газове , което досега не се случваше . Няма какво да го умуваме , работата е или-или .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: София
Кара: 328i

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Biankonero » 14 Юли 2021, 9:02

И аз вчера минах - 2.5 бензин без катализатори, Евро5, 2010г - сложиха ме в 4-та категория по новия стикер. Нямаше оскъпяване на цената - 36лв. Тоя от прегледа каза, че 5-та са само електрички и хибриди. Освен че е голям и грозен стикера ми го лепнаха и на криво - доста дразнещо като гледам от вън, все едно е на средата на стъклото. Мястото е абсурдно, иначе от вътре не пречи на видимостта, освен ако не си оборудван с Eye Sight система, където в книжката изрично пише да няма нищо около камерите, да е чисто стъклото и т.н. Не знам някой с такава система, която не сработи и това доведе до инцидент (примерно не те върне като си тръгнал да пресичаш разделителната линия и се удариш) дали няма да може да осъди държавата. Абсурдното е, че не писалият наредбата ще понесе персонална отговорност, а или ще се размие както обикновено или всички ние като данъкоплатци ще платим обезщетението.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от TNT » 14 Юли 2021, 9:05

А нямаше ли да е най-добре просто да се запазят вече съществуващите и общоприети Евро норми от 1 до 6 и просто да спират бензини до 2, дизели до 3 - примерно :dunno: Така доста лесно щяха да се контролират и автомобилите с чужди регистрации. Вече започва да ме е яд защо не минах миналата седмица и просто да си знам, че в центъра съм с метрото :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1793
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от ивчо » 14 Юли 2021, 9:40

TNT написа:А нямаше ли да е най-добре просто да се запазят вече съществуващите и общоприети Евро норми от 1 до 6 и просто да спират бензини до 2, дизели до 3 - примерно :dunno: Така доста лесно щяха да се контролират и автомобилите с чужди регистрации. Вече започва да ме е яд защо не минах миналата седмица и просто да си знам, че в центъра съм с метрото :mhihi:

Това щеше да е най-правилното и предвид че навсякъде е така ... Защо нашите киртаци решиха да се правят на умни - нямам идея :bang:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2702
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Новите ГТП стикери

Мнение от Lenco » 14 Юли 2021, 10:15

Еййй, никой не мисли за кметчетата на големите градове, в Бургас очаквам покрай морската градина денонощна зона, ами като не ме пускат у центъра, кой ще плащам.
Ако броя и паяка, тоя месец съм към 150лв :dunno: да живей екологията.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook