Проблем в КАТ със смяна на талони.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ozBMW » 11 Авг 2021, 15:31

Здравейте група да ви разкажа сега какво ми се случи и да дадете съвети или някой ако може с нещо да помогне.
Купувам си БМВ регистрирано от София от човек,в талона пише без номер на двигател,докарвам си го в КАТ Кюстендил да сменя само талоните,обаче понеже от друг град трябвало да мине и на канала,добре вкарвам го и идва оня с фенерчето и почва да свети и ми вика "проблем,вижда се номера на двигателя,а в талона пише без номер" питам го и сега какво правим? В сряда (за днеска) идва комисия те си го гледат и казват.Комисията го прегледа днеска и номера на двигателя бил пилен нещо не отговарял "типа" И сега ми задържаха колата и щяло да се води разследване от къде е тоя двигател и т.н.Звъня на предишния собственик преди него е било на друг и казва че е минавал в кат и не е имало проблем.Ходи да прави справка в БМВ излиза с какъв номер трябва да е двигателя,в бмв казват че тия в кат не гледат за номера на правилното място,за да се види номера се сваляла кората под чистачките и още нещо и с камера се гледало иначе не се виждал,а в КАТ го гледа при масления охладител.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от Е.Димитров » 11 Авг 2021, 16:14

Това под кората е номер на шаси/купе.
Те онези вече са го видели.
Онова, дето гледат в кат е номер на двигател. И ако там се мъдри номер, ще трябва да го впишат в талона.
А на предишният , дето е минал на преглед и са му писали "без номер", или двигателя преди е бил без номера и после някакси е "родил" номер" и сега номера се вижда.
Та ...ей така казвам, може преди двигателя да е нямал номер, ама е бил друг двигател...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от DigitalExile » 11 Авг 2021, 16:19

Що не им бутна пари и те са хора? Най вероятно т'ва са искали.. за да си затворят очите :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от streetz » 11 Авг 2021, 16:21

Какъв е модела ?
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ozBMW » 11 Авг 2021, 16:25

Е61 е модела,пари не взимат тука,малък град всичко се разчува бързо..... Първо номера се виждаше перфектно после бил пилен и не се чел :dunno: Е като не се разчита какво разследване ще водят издирваме двигател който е без номер :dunno: ❓❓ Може ли да се направи някаква справка в представителство на БМВ дали двигателя е този сменяван ли е не е ли да се издаде някакъв документ нещо? Ама щом номера на двигателя не се разчита каква справка как ? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ID A » 11 Авг 2021, 17:07

От БМВ могат да ти издадат справка с какъв № двг е излязла от завода или ако евентуално са го сменяли в гаранционен сервиз, с какъв № са сложили. Може и да ги е мързяло предния път да гледат на каналите, но може и предишния собственик да е издумкал двигател и кой знае какво да е сложил. По-добре някой патил да изкаже мнение или се консултирай с адвокат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ceco_kd » 11 Авг 2021, 17:37

Е.Димитров написа:......
А на предишният , дето е минал на преглед и са му писали "без номер", или двигателя преди е бил без номера и после някакси е "родил" номер" и сега номера се вижда.
Та ...ей така казвам, може преди двигателя да е нямал номер, ама е бил друг двигател...

На мен в КАТ Русе преди години бях махнал корите под и над двигателя да се дупят там каквото ще правят ама оня на канала ми вика то на тея да им видиш номера е много тегаво, така че пишем без номер. Не съм мислил какви последствия може да има в бъдеще това за мен, но да се надявам един ден да не съжалявам.



Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ozBMW » 11 Авг 2021, 17:42

Един приятел си купува Х5 от друг град регистрирано всичко както си трябва с номер на двигател в талона,докарва го тука да смени талоните,тия нещасници не могли да намерят къде седи номера на двигателя и го писали без номер,а в стария талон има номер :dunno: И са примерно ако го продаде в друг град и видят че има номер двигателя а в талона няма,кво прайм конфискуват колата като при мене.....
ceco_kd написа:
Е.Димитров написа:......
А на предишният , дето е минал на преглед и са му писали "без номер", или двигателя преди е бил без номера и после някакси е "родил" номер" и сега номера се вижда.
Та ...ей така казвам, може преди двигателя да е нямал номер, ама е бил друг двигател...

На мен в КАТ Русе преди години бях махнал корите под и над двигателя да се дупят там каквото ще правят ама оня на канала ми вика то на тея да им видиш номера е много тегаво, така че пишем без номер. Не съм мислил какви последствия може да има в бъдеще това за мен, но да се надявам един ден да не съжалявам.



Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

То за тебе няма да има последствия,а ако го продадеш в друг град новия собственик ще бере ядове като мене.

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от c04 » 11 Авг 2021, 19:54

Тая мизерия дето пишат номер на двигател все се чудя кога ще отпадне :dummy:

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 9.08.2020
Пол: Мъж

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от Dawidko » 11 Авг 2021, 20:57

Здравей колега, имах подобен проблем за моето е46, обаче освен че ми искаха номер на двигател, ми искаха и техно тест понеже беше обръщана. Тъ по въпроса при мен само ме върнаха от канала без да ми я конфискуват и ми казаха да отида до представителство на БМВ за да ми издадат документ на който пише номера на двигателя. За мое щастие номерата съвпаднаха и регистрирах колата успешно, след толкова мъки за тоя техно тест :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 334
Регистриран на: 31.10.2015
Местоположение: Където дойде
Пол: Мъж
Кара: BMW 3 E46 ,E90
Мечтае да кара: 850 CSI E31
Детайли за колата: E46 M43TUB19 2001 sedan
E90 M47D20TU2 2005 sedan

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от Moni_BMW » 11 Авг 2021, 21:47

Добре де на моята когато я взиммах нов внос, в КАТ не откриха номер на двигателя и писаха в талона "без номер", но след 3-4 дена когато я обслужвах открих номера който много ясно си се чете и вижда. Може случая при вас да е същият да ги е мързяло да търсят номер и да са я писали така. Не се знае дали и аз като я продам някога новият собственик да няма такива проблеми.
///M power

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ozBMW » 11 Авг 2021, 22:00

Може да ги е мързеяло да го търсят да,може и да е сменяван после и да не е регистриран.Проблема сега е че тука видяха някакъв номер който бил пилен и не се чете целия и не съвпада с тоя който трябва да е. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 651
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ivanski_2 » 12 Авг 2021, 6:56

Dawidko написа:Здравей колега, имах подобен проблем за моето е46, обаче освен че ми искаха номер на двигател, ми искаха и техно тест понеже беше обръщана. Тъ по въпроса при мен само ме върнаха от канала без да ми я конфискуват и ми казаха да отида до представителство на БМВ за да ми издадат документ на който пише номера на двигателя. За мое щастие номерата съвпаднаха и регистрирах колата успешно, след толкова мъки за тоя техно тест :D


И аз имах същата ситуация в кат Смолян, (без да ми искат технотест) искаха да я задържат, но се качих и говорих с шефа , обясних ситуацията и човека излезна разбран, взех дукомент от бмв и така ....
Моя съвет е да идеш да видиш какъв е номера на двигателя с който е излезнал и да ги сравниш със сегашния, ако е същия(което според мен е така, просто преди ги е мързяло да търсят), поискай да се видиш със шефа на кат и му обясни ситуацията.....
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1682
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: E61 530d ; E46 330ci convertible
Мечтае да кара: Всичко що е BMW
Детайли за колата: E61 3.0d ++
E46 3.0i ++

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от Biogame » 12 Авг 2021, 7:55

Март месец регистрирам едно X5. Купено от човек в София. В талона е без номер на мотора.
Влизам в Кат Сливен,на канала ми викат ела да видиш има номер. Чакам сряда да дойде комисията,всички влизаме в канала и наистина си има номер на мотора.
От Сливен отивам в Бургас в BMW, по номера на рамата ми вадят с какъв номер на мотора е излязла тази кола от завода,слагат ми мокър печат и се връщам с Сливен. Идва комисията ,гледат листа ,гледат номера съвпада и всичко си дойде на мястото.
После разбрах че човека от който е купена колата е полицай и може би умишлено е вписана без номер на двагателя.
Малко излишни нерви и пари е цялата работа,но е поправимо.
А,ако номера даден от BMW не съвпада с номера на мотора колата се задържа и се води разследване от къде е взет този мотор.
:driving: :dunno: :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Проблем в КАТ със смяна на талони.

Мнение от ozBMW » 12 Авг 2021, 8:06

Явно четете през ред какво пиша или аз не пиша правилно не знам :dunno: Двигателя който е на колата номера бил пилен нещо и не се виждал :dunno: Е като не се вижда за какъв документ от БМВ да ходя,да пише в него със изпилен номер или с не видим :dunno: :lol:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook