Съвет за летни гуми

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от acho.rs » 18 Апр 2024, 20:08

zAcK написа:Изчетох доста ревюта и тия Hankook Ventus Prime4 ги дават доста прилични и най-вече тихи гуми :dunno:
До момента карах все с Continental, или Michelin, ама ако тия наистина са по-тихи, бих ги тествал.

Някой кара ли с такива и какви са ви впечатленията? :bchug:

Аз имам впечатление, че Ханкук много черпят журналисти. Ако е за някаква малка градска кола, бих взел , но не и за пълноразмерно и средно мощно БМВ. Шума на всички си е означен и разликата при летните е +/- 2 децибела ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от TheDriver » 19 Апр 2024, 11:53

Колеги има ли някой, който успешно е направил цикъл зима-лято-зима на европейски всесезонни от висок клас? Michelin Cross Climate, Continental.....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от maxoyn » 19 Апр 2024, 12:47

TheDriver написа:Колеги има ли някой, който успешно е направил цикъл зима-лято-зима на европейски всесезонни от висок клас? Michelin Cross Climate, Continental.....
Crossclimate първо поколение 3 години на е39 523i. Само на мокър сняг и киша бяха много зле, покъртителни дори, трябва да се внимава. Всичко друго бяха добре, сняг по Витоша например като е обработено без проблем.
Сега 4та година тази кола е с Goodyear Vector Gen2/3 не помня, но не ми се е случвало да я карам на сняг. На сухо са по-зле от кросклимата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от TheDriver » 19 Апр 2024, 13:03

А лятното каране отрази ли се на преставянето им през следващата зима?
Притеснявам се, че лятото ще съсипе възможностите им да се справят в сняг.

На мен ми трябват за кола с предно, която не се кара много. Паркира се обаче по сенчести и често заледени паркинги в София. Т.е. в 95% от времето няма да кара по сняг и лед, но на паркинга понякога се маневрира в дълбок сняг.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от empar » 19 Апр 2024, 13:17

Вкъщи има един варел на всесезонки и за сега е доста добре.
С VREDESTEIN QUATRAC PRO, което не е съвсем висок клас, направихме вече 4 сезона(т.е. две "зими" и две лета до тук). От 19/04/22 ги имаме, сега си видях поръчката. Само ги размених предни/задни есента, като преобувах БМВ-то, че забелязах леко износване в предните, но не е имало проблеми на сухо/мокро/заснежено и т.н.
Колата е Мицубиши Аутлендър с пишман 4х4, което се кара само на предно в 99% от времето. Основно из София се ползва колата. В снеговете се пуска 4х4 и не е имало драми.
Според приятел, който ми ги препоръча и ползва всесезонки, откакто ги има, животът им е около 3 години на повечето такива гуми.
Мишленките(Crossclimate нещо си) ги гледам през ден на едно бусче хюндай H-1 от есента насам, но е рано да се каже нещо като отзиви.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10451
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Leon » 19 Апр 2024, 15:45

TheDriver написа:Колеги има ли някой, който успешно е направил цикъл зима-лято-зима на европейски всесезонни от висок клас? Michelin Cross Climate, Continental.....

Даже 2 цикъла направихме на оригиналните Пирели рънфлат от на Х2-та, държаха си се чудесно и зима и лято, а имай предвид, че аз тая марка хич не я обичам. Е, не са карани по ски курорти, но няколко пъти зимен Петрохан и каквото е валяло по София, Видин и по нормалните пътища. Лятото се държат по-адекватно от летния Ханкук на моята кола при спиране и завои на мокро, че дори и при бързо каране по завои на сухо. Преди 2 седмици ги изхвърлих, въпреки, че имаха грайфер и поведение поне за това лято, но каквото можахме - взехме от тях и отложих един дебел разход с 2 години. :mhihi:
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от maxoyn » 19 Апр 2024, 16:18

TheDriver написа:А лятното каране отрази ли се на преставянето им през следващата зима?
Притеснявам се, че лятото ще съсипе възможностите им да се справят в сняг.

На мен ми трябват за кола с предно, която не се кара много. Паркира се обаче по сенчести и често заледени паркинги в София. Т.е. в 95% от времето няма да кара по сняг и лед, но на паркинга понякога се маневрира в дълбок сняг.
Точно тези маневрирания ще са им най-големия проблем според мен като има лед. Реално ги бях взел месец май, първата им зима вече бяха минали летен сезон. За втората два и тогава като цяло беше единствения по-сериозен сняг, като не е мокър/киша си бяха нормални гуми.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от TheDriver » 19 Апр 2024, 16:32

Благодаря за отговорите колеги :yes:

Просто сега изхвърлих 4 зимни гуми почти не мръднали като грайфер, но стари на години, а в края на лятото ще се случи също и с летните. Струва ми се леко излишно цялото упражнение за кола, която минава под 4к на година. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от Don_Diego » 19 Апр 2024, 17:09

Аз съм пред същата дилема (летни и зимни с много грайфер, но на преклонна възраст, с колата се кара все по-малко) и реших да заложа на Continental AllSeason Contact 2, уж най-способната от всесезонните гуми.
Колкото и да са зле не мисля, че си струва изсипването на две торби с пари за нови летни и зимни + 2 смени всяка година :kuku:

Вече са в сервиза и чакат да се върна от почивка за да ги сложа
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от acho.rs » 21 Апр 2024, 17:00

TheDriver написа:Колеги има ли някой, който успешно е направил цикъл зима-лято-зима на европейски всесезонни от висок клас? Michelin Cross Climate, Continental.....

Аз със КросКлаймат 2 на бившата F11ка и на тъщата на Х1цата. - само добри неща мога да кажа, освен може би, че са 1 идея по-шумни от летни. Ако не ходех на ски, щях да сложа и на Х6цата...Нещо тая работа по 500лв на година за 2 смени и хотел, почна да ми писва...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 31.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 touring

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от ka4i » 28 Апр 2024, 15:59

Мнение за Fulda Sportcontrol 2 - 17"
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8326
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 28 Апр 2024, 19:31

само да кажа , че м340и на калоянеца върти 1:05 с нанканг тредуеар 200 (стрийт гума), ако някой му липсва сцепление в градски условия и мисли да си купува!!! :bchug:

шафьорът е легенда (не съм аз, разбира се)

ако някой се интересува, абс-а се включва отвреме на време :mhihi: :mhihi: :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от немо » 28 Апр 2024, 19:44

vicho написа:само да кажа , че м340и на калоянеца върти 1:05 с нанканг тредуеар 200 (стрийт гума), ако някой му липсва сцепление в градски условия и мисли да си купува!!! :bchug:

шафьорът е легенда (не съм аз, разбира се)

ако някой се интересува, абс-а се включва отвреме на време :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Това не е шугъррейсинга предполагам ?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8326
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвет за летни гуми

Мнение от vicho » 28 Апр 2024, 19:52

немо написа:Това не е шугъррейсинга предполагам ?


не е ... той още се прави на примерен и си спазва гаранцията...

друга местна легенда е :ok: :driving: :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook