Да си поговорим за годежните пръстени

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 11:14

TNT написа:Иначе факт, в България има много фалшиви както и много такива с прекалено ниско качество.


По тоя повод, след голямото Да! отиваме при един арменец бижутер в Пловдив да смали размера на пръстена и понеже съм чувал разни истории поисках да стоя в ателието, пък и ми беше интересно да гледам :lol:
Направи го той, мерим там последно и дръпна жената за ръката, вика ''момиче, няма да казваш на никой! Ако те питат, казваш няк'во цирконче там, 'щото първо приятелките ти ще ти го вземат! И ако ходиш на бижутер, стоиш вътре и не излизаш, знаеш ли тука по улицата колко камъни са трампени? Като ти го трампят, после върви се оправяй!''

От тоя същия разбрах, че диамантите (поне тия с ГИА сертификат) имат номерче на коронката, което се вижда със сериозна лупа и отговаря на номера на сертификата.

c04 написа:Ако не е тайна, ще споделиш ли сайта.


ТНТ-то не знам, но аз взех от BlueNile, със сертификати и све платих 2.4к за пръстен с камък какъвто по нашенските бижутерии варираше от 4 до 6к. Т'ва ми дойде малко като бонус, първата ми насока беше да видя къде няма да ме излъжат :lol:
Препоръчвам ги с двете рЪки! :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TNT » 04 Яну 2022, 11:30

grkv написа: Т'ва ми дойде малко като бонус, първата ми насока беше да видя къде няма да ме излъжат :lol:

Най-гениалното, което съм чувал... от известна верига в България, силно разпространена по молове :mhihi: Вадят се обици, допира се тестера - светка зелено - диамант е! Каква е уловката. Другата обица не е :mhihi: Гениално!

Отвъд океана какво се плаща освен ДДС ? Мито има ли ? :roll:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от c04 » 04 Яну 2022, 11:50

Хубав въпрос, но 100% няма да изтърват. Освен ако не те проспят от митницата :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 12:12

Може и да не е отвъд океана с БлуНайл.
За Европа ги пращат от Ирландия, 20% ват си е калкулиран в цената още като плащаш. Шипинга ти е безплатен с DHL Priority или там както си го водят, нещата идват за броени дни.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3919
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Kroki » 04 Яну 2022, 15:38

grkv написа:Може и да не е отвъд океана с БлуНайл.
За Европа ги пращат от Ирландия, 20% ват си е калкулиран в цената още като плащаш. Шипинга ти е безплатен с DHL Priority или там както си го водят, нещата идват за броени дни.

Понеже и аз съм се решил да скачам и разгледах сайта, харесах някой неща.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TNT » 04 Яну 2022, 15:54

Открадни някой пръстен да премериш размера, че заради камъните не могат да се сменят много размери. :yes: До 1 размер повечето модели нямат проблем, но ако объркаш с повече може и да плащаш за нова изработка :lol:
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3919
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Kroki » 04 Яну 2022, 16:24

Благодаря.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от drago_pavlov » 04 Яну 2022, 16:30

TNT написа:Открадни някой пръстен да премериш размера, че заради камъните не могат да се сменят много размери. :yes: До 1 размер повечето модели нямат проблем, но ако объркаш с повече може и да плащаш за нова изработка :lol:

Могат, но взимат повече пари.
На мен ми взеха 150 лв за корекция преди 10 години, въпреки че уж бях взел размера от друг пръстен...
Иначе и аз пазарувах тогава от Синия Нил :lol: Нямат аналог цена/качество.
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 276
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от TNT » 04 Яну 2022, 16:43

Така е, всичко правят, на една булка миналата година й падна едното камъче :mhihi: Основно зависи от дизайна. Колкото по-изчанчен и с повече камъни (както е модерно), толкова по-трудно се сменят. Класическите дизайни търпят корекции. Иначе за цена/качество и половината арменци нямат аналог. Жълтеникави, с дефекти, без документи, на цената на Картиер :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 16:50

Това с размера не знам някой да го е ударил от първия път, та преправка приеми, че ще има. :lol:
Моята обича по-фини неща и взех solitaire пръстен, по-голям, там оразмеряването надолу е колкото искаш :lol:

Някои други съвети - в тоя тип пръстени по-добре 4 пронга вместо 6, влиза повече светлина в камъка и ''искри'' значително повече, дори и по-нисък кът да е.
Не се изхвърляй за цвят на диаманта над I, няма особен смисъл освен за стойността на камъка и хвалба. На око разлика няма да намериш, освен ако не сложиш два един до друг, но дори и тогава не е лесно за просто око.
Чистотата я гледай хубаво на зуумнатите снимки. Аз като избирах имаше такива с люспичка около плочката горе, която се виждаше. Този който взех е с прашинки в по-долната част, които на практика не се виждат.
Дай повече пари за Кът. Колкото по-добър кът - толкова по-добре пречупва светлината и искри.

Въпреки всичките тия неща на мен в бижутерии като обикалях имаше 1-2 диаманта с по-ниски характеристики които ми изглеждаха като такива с по-високи и след 5 минути взиране, та... :dunno:

Каратите са според парите, но когато камъчето е твърде малко нещата не изглеждат добре визуално и би било по-добре за парите да се вземе друг камък.

Едит: Добре ме наиграхте аз да я ''направя'' тая тема :lol: :lol:
Последна промяна grkv на 04 Яну 2022, 18:49, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от drago_pavlov » 04 Яну 2022, 16:57

Аз предпочетох качество пред размер и взех 0.34 карата. За същите пари можех да взема и над 0.5, но...
Заслужаваше си обаче - под правилната светлина ефекта е уау...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1764
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от BMW_POWER » 04 Яну 2022, 17:20

Размерът се взима много лесно. Особенно, ако живеете заедно. С един шублер мерите вътрешния диаметър на пръстен, който госпожицата носи сега и сте готови. Може и с линийка в милиметри, но има риск.
Успех на всички!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от grkv » 04 Яну 2022, 17:38

Да бе, лесно... :lol:
Моята не носеше пръстени и спеше толкова леко, че тоя цирк с кончето е обречен на неуспех :lol:

Това, до което успях да стигна е, че размерът ѝ е някъде около първата фаланга на моя пръст.
В крайна сметка нищо общо, та си бройте и оразмеряване :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от c04 » 04 Яну 2022, 18:22

Като го отворих синия нил от толкова избор направо не разбрах какво става :mhihi: Как ги избирате :mhihi:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3919
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Да си поговорим за годежните пръстени

Мнение от Kroki » 04 Яну 2022, 18:43

Къде ? Как ? Колко ? Какъв ? :roll:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nickstorm

Последни теми
Facebook