Първа кола BMW

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.01.2022
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Първа кола BMW

Мнение от NiksWP » 21 Яну 2022, 15:34

Здравейте!
Преди да започна с моя въпрос, искам да кажа, че нямам големи познания за колите. Може би ще ви се стори глупава и смешна тема, но нямам към кого да се обърна, точно за което търся помощ тук.
На 17 години съм и след няколко месеца започвам шофьорските курсове. Винаги съм обожавал BMW и съм си мечтал, че някой ден ще си купя таква кола. Преди няколко дена в мен прещрака идеята за кола. Изведнъж ми дойде този мерак и в следващите дни по цял ден се интересувах от въпроса, каква кола евентуално ще си купя. Първоначалната ми идея беше голф, (тъй като BMW-то ми се струваше невъзможно и дори не си го и помислих) понеже е най-практичен за човек като мен, евтина кола и поддръжка. След известно проучване на различните голфове (модел, двигател, бензин/дизел, четене по форуми и мнения), все пак ми дойде идеята за така мечтаната ми кола BMW.
Прекарах цял ден и почти цяла нощ в проучване на BMW-тата (четене, гледане на клипове, ревюта и четене във форуми) като според това което научих, се спрях на 3та серия, по конкретно класическата Е46-ца. Та, тук е същинският ми въпрос. Знам, че хората в БГ карат тези BMW-та като джигити и не ги жалят изобщо, знам че е 20 годишна кола и знам, че като цяло мога да си вкарам трън в гащите при евентуална покупка на такава кола. В общи линий главата ми казва, че покупката на старо, 20 годишно, евтино, българско BMW би било изключително незряла и глупава постъпка за тийнейджър, сърцето обаче ми казва, че трябва да измисля начин или поне да се пробвам да си взема такава кола, щом толкова много я харесвам (съжалявам ако това е прозвучало твърде клиширано). Знам, че разходите по BMW са много високи, след началото на лятото обаче ще работя и ще имам постоянни доходи + живея с нашите все още (18 годишен ще бъда и не съм завършил), следователно няма да имам за какво толкова да си харча парите. Та въпросат ми е, мога ли да си купя BMW за 3 000 / 4 000, което няма да ми създаде колосални проблеми при покупката му (не говоря за гориво, административни данъци, смяна на нормалните за кола неща). Наистина нямам към кого да се обърна по темата с колите (нямам баща, ако се чудите) и много разчитам вие да ми дадете някаква насока.
Благодаря предварително :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Първа кола BMW

Мнение от Моджо » 21 Яну 2022, 20:03

Бензинова 20-ка ако е 6 цилиндъра или 318 за 4.
Тия двете специално сила немат, ма то идеята им е друга като цяло на е46.

328ца не знам дали изобщо може да се намери читава.

В общи линии не ти препоръчвам освен ако парите за поддръжка не са проблем. А поддръжка ще има. Цените... не са ниски, нищо че са на по 20 години.
Земи си опелче, ваг-че някакво. По-добре е за първа кола.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Първа кола BMW

Мнение от Моджо » 21 Яну 2022, 20:25

Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Първа кола BMW

Мнение от barty » 21 Яну 2022, 22:12

Бензиново БМВ с ръчни скорости, като търсиш мотори М42/М44 ( is ) , M43 или 6-цилиндрово М50, М52 или М54.
Останалите ги забравяш!

Най-добре нов внос от Италия. Разни тунинг екземпляри ги заобикаляш.

За този бюджет стана много трудно да се намери читава кола.
Като алтернатива виж и Мерцедес CLK W208 Kompressor.
Здрави са, качествено направени, вървят добре, внимавай за ръжда!!!


Най-добрият съвет: инвестирай парите в обучение и сравнително бързо ще изкараш повече пари за хубава кола! Насочи се към езици, IT, индустриална хладилна техника!!! Има глад на специалисти.
:yes:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Първа кола BMW

Мнение от c04 » 22 Яну 2022, 0:15

Едно Е46 с М52 ще ти заспи според мен. И дизела може да се погледне, но зависи от карането.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.01.2022
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Първа кола BMW

Мнение от NiksWP » 22 Яну 2022, 1:13

Много ви благодаря за отговорите и предложенията

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата
Пол: Мъж
Кара: Кон
Мечтае да кара: хората към оринджпилване
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки

Re: Първа кола BMW

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Яну 2022, 4:03

Първо браво за написаното. Ако не си някой от старите членове и да ни намазваш ските защото ти приличаме на скиори(както писа един друг колега в една тема :mhihi: )поздравления за начина на писане.
Второ колегата Барти добре ти го е написал. Първо правилно, никакъв дизел в Е46, понеже хубавия 330д с тези пари може да го забравиш, а 320д мисля ще е пълна кочина също. Да не говорим, че ако все пак намериш ще е някой цял живот каран с ремап и може да те откаже от марката. Та дизел не! Ще намразиш марката, ще решиш, че е слаба и ненадеждна понеже в БГ е пъъъъъълно с неподдържани кочини. Сега аз пък за това нов внос от Италия съм много против. :mhihi: Тук не знам колегата как ти го написа, може би защото има най-много от там, ама точно техните са най-евтини и има защо. Според мен шанса да се нахакаш е най-голям от там. Като цяло новия внос трябва да го забравиш според мен. Най-добре е някоя поддържана кола от собственик в БГ. По окачването всичко може да се смени сравнително евтино, други неща са важни. 4 цилиндрови също подминавай. От 320 до макс 328 бензин гледай нещо, макар за последното да ми се струва невъзможно почти за тия пари. Ако е на газ трябва да си върви ок както на газ, така и на бензин. Като ходиш да гледаш я палиш студена и я пробвате докато загрее. Гледаш там парно и да върви. Успех.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Първа кола BMW

Мнение от barty » 22 Яну 2022, 6:36

^^^^ Предлагам нов внос от Италия тъй като италианските коли имат по-малко ръжда, в сравнение с колите от Австрия и Германия.
А нов внос, тъй като много често от продаващите се стар внос имат скрити проблеми. Евтините имам в предвид.
Поддържано БМВ за 3-4000лв трудно ще се намери.
Вярно че по новият внос пак ще има разходи но поне не е обикаляло местни "майстори".... Темата "нов внос vs стар внос" е направо огромна :mhihi:
Както и да е, търси се най-запазеното за бюджета, пък каквото излезе.
Успех!

ПС: аз също подозирам че темата е поредната "спам" :mhihi:
ПС2: пускай в търсачката параметри "бензин, ръчни скорости, климатик,..." според бюджета и търси запазена кола.. каквото излезе! Може и да не е БМВ в края на краищата, важното е да е запазена кола. Все пак си ученик и живота е пред теб :ok:

Моята първа кола беше Форд Ескорт 1.3, 2 врати, червен, 4 скорости, нов внос от Германия. Екстри никакви но първа кола се помни цял живот. През'99г я платих 2300лв.
Гумите бяха с размери 135 65 13
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1599
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Първа кола BMW

Мнение от Jordana » 22 Яну 2022, 6:50

За първа кола не е ли по добре някой брабус ако човека е на 18 и няма книжка ? В краен случай ламборгини :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Първа кола BMW

Мнение от mr_petroff » 22 Яну 2022, 7:08

Когато моят син започна студентският си живот му дадох една лачена Е91 320 D ,но след месец във Варна той я върна и си взе Голф 3 1,6 бензин за 700 лв. ,защото по един или друг начин разбра ,че Бавареца не му е ОК там .БМВ-то го караше като се прибере или като тръгне нанякъде,взе си го във Варна чак след 2-ри курс . Както искаш го разбирай , не е лошо човек да слуша сърцето си , но си мисля че първата кола трябва да е по непретенциозна,лесна за обслужване и да не ти пука много за нея.Иначе наистина първата кола се помни , моята беше Шкода 100 s :D /тунингована :mhihi: /.Иначе избора си е твой ,нашите съвети са безплатни :D .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 641
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Първа кола BMW

Мнение от Jorixa » 22 Яну 2022, 10:50

Вие хубу всички му препоръчахте атмосферен 6-так на пича, ама с тия цени от 3 лева литъра дет се очакват, на 18 години не го виждам :mhihi: От бая банички (и чалготеки) ще трябва да пести.

Вземи си някоя френска дизелова че*ия за първа кола и не се занимавай с глупости, е моя съвет. Лесна за каране, евтина, икономична, идеална да се учиш. След някоя друга година ще мислиш за БМВ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Първа кола BMW

Мнение от drifty » 22 Яну 2022, 11:58

Че, ако е на газ, какво. Аз моята първа кола /Е36 318 с м40/ си я купих, когато бензинът беше 2.70лв през 2013та. Нямаше и газ дори, пак си карах. А заплатата ми беше смешна, под 400лв. Ако колата е в добра форма, няма да създава чак такива ядове с ремонти, пък горивото - ще караш според възможностите си. Важното е като завъртиш ключа, да ти прави кеф. И да, дори убитото 320 ще ти доставя в пъти повече кеф, от колкото някоя френска чикия.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Първа кола BMW

Мнение от steeN » 22 Яну 2022, 13:05

Ако не си вързан в ръцете и знаеш какво да правиш с гаечен ключ, си я купи като ти е на сърцето. Ще има много неща, които ще трябва да се ремонтират и ако трябва всичко да се прави на сервиз, ще те разори. И най-вече уважавай факта, че това е кола със задно предаване и гледай да не приключиш като безбройните герои осукани около някои стълб (тва второто ще отнеме да го разбереш).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6216
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Първа кола BMW

Мнение от zvetiko » 22 Яну 2022, 14:49

На колегата му е рано за BMW. Нека се научи да кара на нещо друго. С току-що взета книжка и над 150к.с. не е много разумен вариант. А под 150к.с. не е точно BMW. За газова уредба му трябват още 1000лв. Ако не е подбрана и монтирана както трябва и там започват едни кризи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 7.12.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW 320 Touring

Re: Първа кола BMW

Мнение от SpeedyMan » 22 Яну 2022, 16:08

Ама М52 гори 10 на сто. А е и може да е коварен във високите обороти, нищо че бил нямал уж сила.
Изображение Изображение
Изображение BMW 320d Touring Изображение MB A170 CDI

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook