Имотният пазар

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Имотният пазар

Мнение от vicho » 29 Фев 2024, 21:05

днес обикалях малко в уличките до парадайса понеже ходих до един сервиз...

по-гаден, по-гнусен и по-мръсен квартал в София не съм виждал :shock: :shock: :shock:

направо шок и ужас :banghead:

и като се сетя, че хората дават пари за да живеят там, аз бих дал пари да се махна оттам :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от alekangg » 01 Мар 2024, 7:58

vicho написа:днес обикалях малко в уличките до парадайса понеже ходих до един сервиз...

по-гаден, по-гнусен и по-мръсен квартал в София не съм виждал :shock: :shock: :shock:

направо шок и ужас :banghead:

и като се сетя, че хората дават пари за да живеят там, аз бих дал пари да се махна оттам :ok:
Аз съм влизал там 2-3 пъти и също бях шокиран от лабиринта..
Но не е много по-различно от другите нови квартали..
Купуват защото друго няма или е с 50% по-скъпо или става невъзможно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 01 Мар 2024, 8:31

zAcK написа:Орки пауър :bowdown: :help: :help: :help: :kuku:

Аз веднага се сещам за едно такова с панелки по 200к евро наоколо :mhihi: Както беше писал алх преди време - в територията всичко над 500е квадрата му е много :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имотният пазар

Мнение от carmanf1 » 01 Мар 2024, 9:54

TNT написа:
zAcK написа:Орки пауър :bowdown: :help: :help: :help: :kuku:

Аз веднага се сещам за едно такова с панелки по 200к евро наоколо :mhihi: Както беше писал алх преди време - в територията всичко над 500е квадрата му е много :ok:



Те в резерват Гагарин, редовно си имат пришълци с тъмен цвят на кожата, щот са много близко до харман махала, а и генРал столипНово не е далече. Кофти локация :mrgreen:

Чувал съм някви слухове, че навремето някви орки били мотивирани да се къпят и плуват в р.Марица по сред зима :mhihi: Да вадят кръста сигурно на Йорданов ден. Ама знам ли, слухове :dunno:

Но нищо не им пречи да искат по 1.4 - 1.5 евра в резерват Гагарин :lol: На мозайка и "обзаведен", ама преди 50 години :mhihi:

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... dcqna&f1=1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 01 Мар 2024, 10:05

Срива в Пловдив ще е по-тежък от софийския ми се струва. Като се прибирам на 2-3 месеца и оставам шокиран къде са поникнали сгради. И то много. В края на Пещерско и покрай Гребната е сериозно положението. А в Тракия е комично направо :dunno: Изглежда очакват да закрият Стара Загора и да се пренесат в Пловдив.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имотният пазар

Мнение от Е.Димитров » 01 Мар 2024, 10:59

Само коНстатация :mhihi:
Говорите за цени, че повече от 500е на квадрат са много, ама ако имате да продадете ще му търсите максимума :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Имотният пазар

Мнение от Anthony_J » 01 Мар 2024, 11:07

То е същото и със застрояването. Всеки мрънка, ама ако той имаше имот, с който ще осигури бъдещето и на внуците си, дали щеше да каже: а, не, не искам да се презастроява квартала/морето/планината, нека си седи така, за градинка :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от Jorixa » 01 Мар 2024, 11:48

Anthony_J написа:То е същото и със застрояването. Всеки мрънка, ама ако той имаше имот, с който ще осигури бъдещето и на внуците си, дали щеше да каже: а, не, не искам да се презастроява квартала/морето/планината, нека си седи така, за градинка :)


Еми то за това има нещо наречено закони. И мене редовно ми иде да правя незаконни неща, ама кво да правиш.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 01 Мар 2024, 14:10

Anthony_J написа:То е същото и със застрояването. Всеки мрънка, ама ако той имаше имот, с който ще осигури бъдещето и на внуците си, дали щеше да каже: а, не, не искам да се презастроява квартала/морето/планината, нека си седи така, за градинка :)

Затова има регулации, ПУП, кинт и т.н. Но ако можеш с пликче да прескочиш всичко това или големите строители да си "купят" закон, всички се възползват. Щом е законно... Хлябът и ножът са в държавата/общината - ако реши, ще подреди всичко - улици, как да изглеждат фасадите, колко детски градини да има. Ама частен имот било. Добре, ако правиш семейна къща - твой си е, но ако искаш да строиш и да доведеш на него да живеят 500 човека, ще отделиш някакъв % да има нормална улица с тротоар, или общината ще изкупи недоброволно на някаква цена части от 4 съседни парцела за детска градина или там каквото измислят специалистите, на които това им е работата. Винаги има начин, ако корупцията не е повсеместна. Лятото бях в Прага и ми направи впечатление нещо много просто - в отделни райони с гъсто застровяване всички сгради са на една кота корниз (ама абсолютно равни) - нови, стари, няма шмекерии, а фасадите са в "съвместим" стил, ако мога да се изразя така. Дали е законодателство, дали е морал, не знам, ама там може, тука - не.
Never mistake motion for action...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Имотният пазар

Мнение от zAcK » 01 Мар 2024, 15:16

Leon написа:
Anthony_J написа:...Дали е законодателство, дали е морал, не знам, ама там може, тука - не.


Едното е Европа, другото е територия населена предимно с алчни примати!
В едното има общество, ценности и т.н., в другото ценностите са сведени до това да се кланяме на Фики и пърдялника на Тита...

Иначе, Прага и Будапеща са ми едни от любимите градове :bowdown:
Входовете на сградите и фасадите им винаги са ме натъжавали, защото контраста между центъра на София и там е брутален!
Все едно от предградие на Лагос си отишъл във Виена :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

А в Прага съм бил сумарно 2-3 месеца в командировка и съм я обикалял доста.
Та съм сигурен, че София никога няма да заприлича дори малко на нея...
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 01 Мар 2024, 15:32

Като спомена Будапеща - 10на години подред ходех на един ТВ пазар там всяка година и направо не ми се вярваше как се променя този град всяка следваща година... Вече 5 години не съм ходил, представям си какво е...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Имотният пазар

Мнение от TNT » 01 Мар 2024, 15:50

Anthony_J написа:То е същото и със застрояването. Всеки мрънка, ама ако той имаше имот, с който ще осигури бъдещето и на внуците си, дали щеше да каже: а, не, не искам да се презастроява квартала/морето/планината, нека си седи така, за градинка :)

zAcK написа:територия населена предимно с алчни примати!


Скоро слушах един подкаст с наш инвеститор на имоти в България и чужбина. Точно това обясняваше, че хората в Европа и Дубай (в неговия случай) мислят как ще живеят там хора, ще има ли гледка, широки ли са стаите, как е района, инфраструктура и т.н. А не давай да направим някой лев набързо, пък след 10 години, че всичко ще е лайна... майната му. И в тея лайна ще са и въпросните "деца и внуци" :yes:

Някой да не си помисли, че в Прага, Дубай или Виена хората не искат и не вадят пари... Ама се мисли, че все пак за хора се строи и хора ще живеят. И каква визия ще има след 10 години. В България дългосрочно мислене липсва в повечето сектори, мисленето е още на ниво държава.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Имотният пазар

Мнение от Anthony_J » 01 Мар 2024, 17:45

Аз съм съгласен с всичко, искам държавата и общините да се погрижат за това, не искам да живея я кочина. Но продължавам да твърдя с абсолютно убеждение, че всеки един от вас, който обяснява как трябва да бъде, ако има имот, който може да застрои и да изкара някой и друг милион, дори и с ползване на връзки или някаква схема, ще го направи без много да му мисли, а няма да го остави за градинка или безплатен паркинг. И точно затова никога няма да сме Прага или Будапеща, щото просто ни е такъв манталитета и така сме научени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10462
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Имотният пазар

Мнение от Leon » 01 Мар 2024, 17:56

Тия теории са излишни. Никой по света не си оставя имота за безплатен паркинг, разбира се. То няма и нужда, ако градоустройството работи. Има параметри и изисквания как да го употребиш, за да спечелиш и да не развалиш средата или пречиш на другите.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Имотният пазар

Мнение от Anthony_J » 01 Мар 2024, 18:08

Именно, де. То много по-излишни са теориите как трябва да са нещата, защото всичко го знаем чудесно, ама не става. Просто обръщам внимание, че при сегашното състояние на общинско и национално законодателство, всеки би се възползвал, колкото и да не му харесва застрояването и направо осирането на градовете и курортите. Тъй че това съвсем не е теория, а абсолютен факт.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook