Във форма ли сте?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

В добра физическа форма ли сте?

Да, много добра
6
6%
Да
29
28%
По-скоро да
21
20%
По-скоро не
22
21%
Не
16
15%
Не, в много лоша форма
11
10%
 
Общо гласове : 105
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 09 Яну 2024, 10:59

b_u_b_o написа:Той е още по-луд щото чака до 2 седмици 2ро дете първото е на 2г. Кога ще тренира не ми е ясно
Аз съм с 2 малки с 1.5г разлика... не е лесно... да не казвам почти невъзможно. Но сега се опитвам да се завърна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2024, 12:09

nero_ написа:
bum_bum написа:Къде в София има треньор за триатлонисти?

Георги Палазов - басейн ТУ
Емил Стойнев - Спартак
Тони Михайлов - Дианабад

Това са треньори по плуване, за които знам, че се занимават с триатлонисти и голяма част от участниците по състезанията тренират при тях. Палазов и Стойнев тренират и останалите спортове. Има няколко клуба по триатлон - през тях също има достъп до треньори.


Мерси.

Напоследък.. колко да е напоследък, през последните близо 2 години редовно си меря тестостерона след като попаднах на едно интересно изследване. Опитвам се да си извлека някакви изводи за себе си кое как ми действа - храна, тренировки, почивка и т.н. Мисля, че вече разбирам кое как ми действа за да държа добри нива за възрастта.

Обаче има и нещо друго- гледам маса народ на 20-30 години, вече 3-4 години ги засичам в залата не мърдат грам. Някои имат някаква форма, но повечето с тумбаци, паласки и въобще форма непривична за млад, трениращ мъж. И не знам защо никой от тях не се замисля защо аджеба се храниш уж добре, тренираш редовно и въпреки това нещата не се получават по най-добрия начин. Пият се какви ли не безполезни боклуци - протеини, витамини, бустери, някакви фосфорициращи течности ..

А като се заприказвам с някой или не вярва, че съм на 50 години или ме пита каква химия взимам. :dunno: А нещата са далеееч по-прости.

Current generations have lower testosterone levels in their twenties and thirties than previous generations used to have in their fifties. Researchers concluded that: it is alarming that changes of this magnitude can be detected over such a relatively short time. Why are testosterone levels decreasing so fast across generations? Is this why so many people have difficulty building muscle? And what can we do about this? The first reason that’s often mentioned is endocrine-disrupting chemicals: plastics, pesticides, all the chemical stuff that is in personal care products, your toothpaste, all of the stuff that you use on your face, on your body.


Та накратко, цял живот все някой ми се смее за нещата, които правя. Освен храната. За това, че се къпя със свински сапун, че си чистим къщата с разни домашни смеси или еко, био и незнам какви препарати. Че не ползваме тефлон, пластмасови съдове, че почти не ползвам парфюми, ароматизатори за кола, омекотители, прах за пране, че като ида да си купя паста за зъби се въртя половин час в магазина и чета всичките етикети, че не съм много уверен в безвредността на безжичните технологии и какво ли още не.

Преди беше смешно. Ама сега вече не е чак толкова. Защото на 20 и нещо години да имаш тестостерон като на 50+ вече не е много смешно. Даже изобщо. Като се замисля, наред със средата вероятно това е и една от причините да се навъдят толкова пидрази напоследък.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Във форма ли сте?

Мнение от nero_ » 09 Яну 2024, 12:21

Има логика написаното, но в случая правиш косвени заключения за нивата на "младежите" и ги сравняваш само с един екземпляр (твоите). Чисто хипотетично може да грешат в нещо друго, а ти да имаш (примерно) генетични заложби. Не твърдя нито едно от двете, просто го казвам от гледна точка на статистическата значимост на твоите наблюдения. Иначе генерално съм склонен да се съглася и мисля че се подценяват ефектите на средата в която живеем.

Може ли да споделиш как си мериш тестостерона? Веднъж коментирах с един приятел и той каза, че не е толкова просто (не е един показател) и разчитането изисква малко четене. Та ако може да синтезираш твоята "рецепта" защото имам интерес също да измеря моя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2024, 12:49

Да, може и нещо друго да е, но това е което виждам като резултат и това, което вярвам, че е причина заради нещата, които знам. Не претендирам да съм прав. Казвам го само, защото повечето тук са млади момчета и просто давам една друга гледна точка.

Генетични заложби съм сигурен, че нямам. От всички хора, които познавам да тренират нещо цял живот аз съм най-пребития от природата. Нулева генетика за мускулна маса, сила и издръжливост, тънки кости, гръбначни изкривявания от детството още на които никой не е обърнал внимание и за капак фамилно предавана липоматоза. :dunno:

За тестостерона гледам само свободния за да знам какво е налично и SHBG за да знам какво е свързано и не може да се ползва. Принципно е добре да се гледа LH, FSH, естрадиол и т.н. ама там науката на съотношенията и нивата е сложна и не се оправям добре, затова не ги следя.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Във форма ли сте?

Мнение от TheDriver » 09 Яну 2024, 13:09

За тестостерона има редица изследвания. Ясно е, че прогресивно намалява, но за сега само имаме множество теории защо е така.

Иначе другите интересни за мен:

- че основният фактор за регулирането му е женската овулация и плодовитост в групата жени около нас. Съответно жени на противозачатъчни или такива, които отлагат зачеването под някаква форма влиаят негативно.

- че основен фактор е нивото на тестостерон в майката по време на бременноста и по-точно един специфичен момент от нея. Ако не се покачи в точния момент това се отразва негативно на мъжкото бебе и нивата му на тестостерен като млад мъж. Но факторите за този дисбаланс при жените пак са изброените от теб.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10475
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Leon » 09 Яну 2024, 13:11

Всъщност е много просто - храната е пълна с всякакви неща, които убиват хормоналния баланс - от пестициди до прохормони. Младежите (с малки изключения) се хранят по "хайп" - 70-80% от храната им е фастфуд или някакво тесто/паста/сандвич/бургер, отделно се наливат със захар, аспартам и всякаква химия от ранна възраст... Пържените храни свършват първи във ведомствения ресторант, където и да съм работил...
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Във форма ли сте?

Мнение от TNT » 09 Яну 2024, 13:27

Моето впечатление е, че 25-30% от населението употребява леки или по-тежки наркотици, което се отразява. Ако добавим и пиенето на всевъзможни лекарства, злоупотреба с всякакъв алкохол (често фалшив или гадна домашарка, без преварка), цигари (че и без бандерол, или ръчно свити с незнаен тютюн) и става бомба. Изведнъж се оказва, че баничката може да е било най-полезното нещо в ежедневието. А трениращия с азотен бустер и после дюнерче след тренировка си е направо "healthy lifestyle" спрямо масовката. Вижте, че всяка втора новина за хванат надрусан шофьор, е за някой на 44-48 години, не за някой 19 годишен келеш. Скоро гледах някъде, че всеки 3-ти българин си пие всеки ден. Четох и как след 30 години 80% от хората не правят нито един спринт до края на живота си.

Храната вероятно е причина номер 1, но като цяло начина на живот. Бум бум с тази стриктност до степен парфюми и ароматизатори, ако почне да се приспива с масурче всяка вечер, всяка събота 500-700мл фалшив алкохол с 2-3 линийки, 1 кутийка цигарки на ден и всяка вечер по 2 домашни ракийки.... Въпреки цялата храна, няма да има такива резултати. Замислете се, че всеки 3-4 в дискотеката събота вечер е с този начин на живот + кофти храна.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Във форма ли сте?

Мнение от ildivvy » 09 Яну 2024, 13:44

От два месеца някъде започнах да се опитвам да правя правилно пълни клекове с тежест. И преди кляках, но правех някакви полу-клекове и т.н. ... Както и да е! Възможно ли е кормената ми преса също да се повлиява/подобрява от тези клекове? И преди това не съм бил идеално зле, но в момента мисля, че виждам подобрение и там. В краката също има вече лека разлика, но аз и не 'напъвам' за бързи и големи резултати.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2024, 14:10

TheDriver написа:Но факторите за този дисбаланс при жените пак са изброените от теб.


При жените също е тотал. Масово жените мязат на круши вече. Нормален торс, нормални крака и по средата един балон. Подути кореми, развисени гъзове, целулита е по-скоро някаква норма, а не изключение. Голямата част от тези, които са слаби пък са skinny fat. На вид бива, но като барнеш - мекица.

Не съм се интересувал за менопаузата, но вероятно и там нещата не отиват към подобрение. Децата пък се развиват по-бързо, ясно е, че има и акцелерация породена от средата ама на 10-11 години да има цици и мензис ми се струва твърде рано.

ildivvy написа:Възможно ли е кормената ми преса също да се повлиява/подобрява от тези клекове?


Не е възможно, а е сигурно. Аз коремни преси в последните 20-тина години нямам спомен да съм правил. Тяга, клек, раменна преса и още един куп упражнения тренират коремната преса напълно достатъчно. И когато нямаш отгоре изолация отгоре всичко се вижда. Потърси си разни видеа в които обясняват за стабилност на ядрото при различни упражнения. Също и разни щангистки упражнения за заздравяване на ядрото (core muscles).
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10475
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Във форма ли сте?

Мнение от Leon » 09 Яну 2024, 15:50

ildivvy написа:От два месеца някъде започнах да се опитвам да правя правилно пълни клекове с тежест. И преди кляках, но правех някакви полу-клекове и т.н. ... Както и да е! Възможно ли е кормената ми преса също да се повлиява/подобрява от тези клекове? И преди това не съм бил идеално зле, но в момента мисля, че виждам подобрение и там. В краката също има вече лека разлика, но аз и не 'напъвам' за бързи и големи резултати.

Клек без "ядро" е невъзможен. Реално мускулите на торса се стягат при всяко базово упражнение, за да е ефективно и да постигнеш резултати - клек, тяга, преса от лежанка, гребане, набирания. Пробвай ги с и без стягане на торса и ще видиш огромна разлика. ;)
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 09 Яну 2024, 16:16

bum_bum написа:Напоследък.. колко да е напоследък, през последните близо 2 години редовно си меря тестостерона след като попаднах на едно интересно изследване. Опитвам се да си извлека някакви изводи за себе си кое как ми действа - храна, тренировки, почивка и т.н. Мисля, че вече разбирам кое как ми действа за да държа добри нива за възрастта...


Всъщност... от един момент нататък за какво ти е висок тестостерон? Нали си си направил децата вече, свършил си си работата.
Не може ли да си физически здрав и с по-нисък тестостерон? Е, сигурно няма да си толкова нацепен и ще вдигаш по-малко кила, ама какво от това?

И някои атлети в залеза на кариерите си (примерно както беше Кличко преди няколко години) не си ли добавят изкуствено тестостерон, мисля че с инжекции? За хормон на растежа май съм чувал също. Това не е ли вариант да си "вечно млад", има ли някакви негативни ефекти (и едното и другото)?

Опитвам се да размишлявам само, не се заяждам, че си малко обидчив по тея теми. :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Във форма ли сте?

Мнение от TNT » 09 Яну 2024, 16:20

То не е само да правиш деца и мускулатура. Сила, енергия, настроение, либидо, по-ниско ниво на мазнини. Окосмяване по тялото, липса на такова на темето :mhihi: Ниските нива в комбинация със повечко омазняване водят до женски цици. В списъка има още много неща.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Във форма ли сте?

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2024, 16:38

TNT го каза общо взето. Много неща ти зависят от тестостерона, не само как изглеждаш. Абсолютно целия свят през очите на един мъж с тестостерон на максимума на референтните стойности е различен от този на друг, който е даже не на минимума, а в средата. Защото референтните стойности са твърде консервативни.

Може разбира се да се замести и със синтетичен, но там идват други не по-малки проблеми.

Високите нива на синтетичен тестостерон също биха могли да доведат до женски гърди, т.нар. гинекомастия.

Тук не става въпрос за мен. Аз много отдавна съм осъзнал, че 99% от хората никога няма да ме разберат. Просто съм различен и това е.

Идеята ми беше, че днешните 20+ годишни имат тестостерон като тези на 50+ , което е трагично като статистика. Къде ще са стойностите, когато станат на 50 и те?
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Във форма ли сте?

Мнение от dhtj » 09 Яну 2024, 16:41

TNT написа:Окосмяване по тялото, липса на такова на темето :mhihi:.


Тва са си минуси отвсякъде. :mhihi:

TNT написа:То не е само да правиш деца и мускулатура. Сила, енергия, настроение, либидо...


Aз ви разбрах още от първия пост, но май вие не ме разбрахте. Това да ти се еве по 20 часа на ден не мислите ли, че отклонява времето и вниманието от други по-смислени или ползотворни дейности?

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Във форма ли сте?

Мнение от b_u_b_o » 09 Яну 2024, 17:04

Не искаш да разбираш какви проблеми носи след себе си нисък тестостерон. Дори да изключим чисто физологичните като костна плътност и повишаване на мазнини от там и сърдечно съдови проблеми и какво ли още не. А всъщност менталното здраве на мъжа е силно зависимо от тоя хормон. Ниски нива могат да те доведат дори до депресии и липса на каквото и да е желание за живот или каквото се сетиш. Така както го мислиш звучи супер, по-малко мислене за коври, повече за други неща. Обаче ако и тия другите неща спрат да имат значение къде отиваш?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook