Имате ли гараж/паркомясто ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Имате ли паркомясто/гараж

Да, имам гараж
84
56%
Да, имам паркомясто
33
22%
Не, паркирам където намеря
33
22%
 
Общо гласове : 150
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Jorixa » 18 Юли 2023, 8:51

drifty написа:Нямам идея защо няма растителност в новите квартали..

:OT:


Защото няма регулации които да го изискват. Има едни фиктивно скалъпени закони с "вратички" които ти позволяват да сложиш 3 кашпи с храсти пред блока и се води достатъчно зелено. Бе всичко е на самотек в БГ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2023, 8:56

Виж обаче ако си строиш къща за себе си, те карат да правиш двора като джунгла :banghead:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 22.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F650GS, E90 330d Individual, CB600F
Мечтае да кара: яка атмосферка ръчка на задно от време на време...

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от dhtj » 18 Юли 2023, 9:39

Миналата седмица си оставих колата за 1-2 часа при едни магьосници в горубляне да и правят фокуси и викам да се разкарам през това време, и там беше същата работа - адски пек и никаква сянка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 674
Регистриран на: 12.08.2004
Пол: Мъж

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от blqsu4ko » 18 Юли 2023, 10:39

:OT:
Имаше някаква система, за да вземе акт 16 се озеленява, последните етажи са ателиета, а след това ателиетата се превръщат в апартаменти, а озеленяването - в парко места.
Live it like you Love it

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Jorixa » 18 Юли 2023, 10:48

blqsu4ko написа::OT:
Имаше някаква система, за да вземе акт 16 се озеленява, последните етажи са ателиета, а след това ателиетата се превръщат в апартаменти, а озеленяването - в парко места.


Мда, те за това слагат преместваеми кашпи с разстения, после като вземе акта ги махат и правят паркоместа. Абе дет се вика не е виновен тоя дет яде баницата а тоя дето му я дава. Щом има хора да купуват мизерии, ще има хора и да продават.

https://www.google.com/maps/@42.6618239 ... ?entry=ttu

Ето какво е нужно за да се води строежа достатъчино озеленен :mhihi: Тоя блок даже е добре, някой и толко нямат
Последна промяна Jorixa на 18 Юли 2023, 10:54, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от steeN » 18 Юли 2023, 10:50

Don_Diego написа:Виж обаче ако си строиш къща за себе си, те карат да правиш двора като джунгла :banghead:


Единствено може да ти попречат да режеш дървета в зависимост къде парцела, нищо друго не те карат да правиш.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2023, 11:14

steeN написа:
Don_Diego написа:Виж обаче ако си строиш къща за себе си, те карат да правиш двора като джунгла :banghead:


Единствено може да ти попречат да режеш дървета в зависимост къде парцела, нищо друго не те карат да правиш.


Aми връщаха го веднъж проекта за добавяне на още растителност :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от DigitalExile » 18 Юли 2023, 12:06

Да, задължен си да имаш растителност за да вземеш разрешение за ползване, след като вземеш, никой вече не го интересува нищо.

Дървета дори да има, ако ти пречат може да режеш, обаче ако ти позволят, на някой места може, на други не, но в крайна сметка като приключиш с къщата и искаш разрешение за ползване дървета трябва да си посадил.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2023, 12:21

Имахме си растителност по проект, на място на тази дето ще махнем (стари и изсъхнали круши), но искаха още да слагаме :dunno:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 911
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от DigitalExile » 18 Юли 2023, 12:33

Възможно е, и в се пак казвам след като вземеш разрешението за ползване на никой не му пука колко растителност имаш, ако те дразни може да я махнеш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от carmanf1 » 18 Юли 2023, 13:43

За растителността в двора :mhihi: И общината колко и дреме :mhihi:

До нас правят голям ремонт на един булевард, включае голям "воден проект" или там как му казват.
Подменят и канализацията с едни огромни тръби - копаят яката на дълбоко. Тротоари правят с павета, градинки уж. Ще видим

Преди 1-2 седмици, работя от двора и идва някъв любезен пич и ме пита дали имам против да измерили разстоянието от моя водомер на двора до булеварда.
Нищо против, мерете, правете каквото трябва, ама то е далече, трябва да минете през камара огради и гаражи.
Щяли да дойдат утре сутрин с колегите, да мерят.

От любопитство звъннах на съученик от гимназията, архитект който работи по тоя проект.
Викам, тва ся за кво го праите, мерите, струвате, не трябваше ли да мерите преди да разкопаете всичко

Той се хили и вика, ми щото картите са ни много точни :mhihi:
Не разбра ли, че с големите багери еВахме мамата на канализацията на твои съседи :mhihi:
И вика, ще дойдат 8-9 души да мерят, гледай сеир, как се мери елементарно нещо - 2ма ще мерят, другите ще записват :mhihi:

Така и стана :lol:

Приключиха и се избъзиках с един, къде се представи от общината - тука една върба отсяках
(тя си падна сама през големите ветрове преди няколко месеца), ся ще ме глобите ли или ще ходя в районното да давам обяснения :mhihi:

Пича ме погледна с недоумение, аз не издържах и се изхилих, той се изхили, махна с ръка и си тръгна :mhihi:

Та, толкова за дърветата в двора

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Е.Димитров » 18 Юли 2023, 15:27

carmanf1 написа:
Та, толкова за дърветата в двора

Ако някакси установят, че си имал дърво и да кажем вече го нямаш , има глоба.
Ако имаш здраво дърво в двора и искаш да го махнеш, идва там комисия и след като ти дадат разрешително за премахване дават насока да засадиш поне още 2 нови дървета в двора.

Аз имах един вече изсъхнал бор и ходих до общината да искам разрешение.
Та платих някаква такса и чаках 2 седмици.
Като отидох да питам за резултата първата работа ме питаха дали съм платил таксата (мисля беше 20 лева) и на края ми издадоха разрешение с някакъв много малък номер по ред , явно никой не си правеше труда да иска такова нещо.
Ама ако те топнат недоброжелатели, веднага ядеш глобата.

По темата с гаражите.
Едни мои познати 2020 година търсеха гараж в София, не си спомням в кой квартал, като бюджета им беше 20-22к евро.
Не намериха гараж обаче попаднаха на обява за апартамент в един комплекс на морето за около 31к евро. Студио.
И в момента нямат гараж, но са супер доволни от ваканционният им имот.
Гледам, че гаражите в София бележат нови върхове и пак вместо гараж може да си купиш некое студио .
Сега разбира се говоря за плебеи като мен, не за милионерите у форума, живи и здрави да са! :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Don_Diego » 18 Юли 2023, 15:31

carmanf1 написа:За растителността в двора :mhihi: И общината колко и дреме :mhihi:


Дреме и когато подаваш документи за разрешително за строеж, след това не ама не знам и кой сам би си остави двора без едно дръвче или някаква друга растителност
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от drifty » 18 Юли 2023, 16:37

Същите, дето си купуват апартаменти там, дето няма и една тревичка. :OT:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Имате ли гараж/паркомясто ?

Мнение от Е.Димитров » 18 Юли 2023, 18:22

drifty написа:Същите, дето си купуват апартаменти там, дето няма и една тревичка. :OT:

Ти зарежи тая работа.
Специално там е супер озеленено и направи страхотно поддържана зеленина.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook