СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Моджо » 20 Мар 2024, 19:27

Ама като е в кола е друго. Ако стане катастрофа и тая бутилка /резррвоар де, те са само три/ цъфне ще има голямо бум. Въпреки, че то и батериите на ев-тата се палят чат пат.
Ма продават си ги, значи не е толко зле положението.
Последна промяна Моджо на 20 Мар 2024, 19:29, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 20 Мар 2024, 19:28

Така е, но идиотите, особено в БГ, са огромен процент!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 20 Мар 2024, 19:31

Тая бутилка е по-здрава от батериите в електричките.Така го разбирай като цяло.
Например аз неща дето карат на 6 бара работно налягане ги тествам на 23.
Та...и при тия бутилки за да карат на 400 бара(ако са на толкова) ще ги тестват поне на 600.
Това дето изкарва на тия налягания ич не го боли за удар в сравнение с батерията в електричките.
Там проблем може да са фитингите покрай нея,но не и самата бутилка когато говорим за изпускане на водород.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от b_u_b_o » 20 Мар 2024, 19:32

Успяха ли да измислят решение как да го държат тоя водород в резервоара за по-дълго, че нали молекулата е толкова малка, че трудно да я затвориш в нещо и си излиза :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Моджо » 20 Мар 2024, 19:37

Ами колата стои от поне месец от последното зареждане и няма нищо... и да има загуби са минимални. То нали си я взел да я караш, не да ти седи заредена пред вас с месеци :)) Иначе хубавото е , че все едно си на газ. В смисъл става бързо. Станцията прави водорода, помпа го в резервоар под налягане и като дойдеш да зареждаш от резервоара се преточва в тоя на колата. Няма нищо по-различно от това да си я заредиш на колонката с газ.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 20 Мар 2024, 19:50

slatanic написа:Тая бутилка е по-здрава от батериите в електричките.Така го разбирай като цяло.


... а тръбичките дето свързват резервоара със двигателя? кажи за тях колко са здрави...

ел колите се палят ама докато набере скорост пожара ти може да си в съседния град вече... докато при водородните пожари е малко по... вероломно... може да нямаш време да мигнеш- буквално :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от b_u_b_o » 20 Мар 2024, 19:57

btw тва нексо си е електричка, просто тока не идва от батерия, а от горивна клетка

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Моджо » 20 Мар 2024, 19:57

То двигателя не е баш двг. В смисъл то не го гори водорода за да върви. Горивна клетка е, праи ток и колата си е електричка на практика.
Не можах да се видя с Коцилкова да я разпитам с графена докъде са стигнали, ама ще ида специално да ми разкаже.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 20 Мар 2024, 21:08

alx написа:
slatanic написа:Тая бутилка е по-здрава от батериите в електричките.Така го разбирай като цяло.


... а тръбичките дето свързват резервоара със двигателя? кажи за тях колко са здрави...

ел колите се палят ама докато набере скорост пожара ти може да си в съседния град вече... докато при водородните пожари е малко по... вероломно... може да нямаш време да мигнеш- буквално :)


Не чети избирателно...писал съм... ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1596
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 20 Мар 2024, 21:39

Имал съм едни идиоти дето ползваха гайковер на въздух с кислородни бутилки(защото там нямаше ток/компресор) и от тъпотия(високо налягане/масло/кислород) един си взриви ръката с него.
Ако бяха ползвали азот същите тия идиоти и си бяха регулирали налягането през редуцирвентила нямаше да имат проблеми.
Аз един път съм боядисвал с кислород вместо с въздух, имах редуцир и пистолет за боя . Нямаше компресор но имаше бутилки с кислород ...Цяло газово стопанство към 200 бутилки :ok:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от slatanic » 20 Мар 2024, 21:45

Аз не казвам,че не може...не могат тия дето не знаят как да го направят без да се изтрепят... :ok: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 25.01.2004
Местоположение: пловдив,кичука,London
Кара: G30d...Q7 2019

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от badboy21 » 20 Мар 2024, 21:55

steeN написа:
ivanski_2 написа:....
https://streamable.com/7xc8zw


И този сега обяснява какъв е карач и как може да изпреварва навсякъде, непрекъсната линия я е слагал някой през 1962г когато всички са били с москвичи и че всичко е благодарение на майсторството му :kuku:


По този път си карат така,особено местните с регистрация CM,разбрах го по лошия начин преди години,този от клипа по изключение е с друга регистрация.На въпроса ми към виновния водач защо кара така,той ми отговори-ами познавам пътя :dunno: :kuku: :kuku: :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от kiko » 20 Мар 2024, 22:32

badboy21 написа:
steeN написа:
ivanski_2 написа:....
https://streamable.com/7xc8zw


И този сега обяснява какъв е карач и как може да изпреварва навсякъде, непрекъсната линия я е слагал някой през 1962г когато всички са били с москвичи и че всичко е благодарение на майсторството му :kuku:


По този път си карат така,особено местните с регистрация CM,разбрах го по лошия начин преди години,този от клипа по изключение е с друга регистрация.На въпроса ми към виновния водач защо кара така,той ми отговори-ами познавам пътя :dunno: :kuku: :kuku: :kuku:

Е,точно за това става даума!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 676
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от theraven_nz » 20 Мар 2024, 22:39

c04 написа:Някой зарежда ли от дизела на Ромпетрол, чувам добри неща напоследък? :dunno:


Последните 3 години зареждам F15-ката основно на ромпетрол. В 1 от 10 случай като няма наблизо сипвам на шел. Другаде не стъпвам.
---

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от c04 » 21 Мар 2024, 0:16

theraven_nz написа:
c04 написа:Някой зарежда ли от дизела на Ромпетрол, чувам добри неща напоследък? :dunno:


Последните 3 години зареждам F15-ката основно на ромпетрол. В 1 от 10 случай като няма наблизо сипвам на шел. Другаде не стъпвам.

Ще сипя и аз оттам :D

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook