СПАМ ТЕМА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от 3186 » 24 Апр 2024, 9:36

Да, но за коли без гаранция. А и не всеки има гараж, в който да се търкаля под колата. Иначе е напълно вярно, че не е нещо сложно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от TNT » 24 Апр 2024, 9:43

А и не всеки е нужно да е технически грамотен, дори за смяна на масло. Аз познавам хирург, който си вика майстор да му забие пиронче в стената, че са му подарили картина и не може да я закачи :dunno: Същевременно е много добър хирург. Но да, в България положението си е, че трябва сам да си си доктор, автомонтьор, шпакловчик, бояджия, плочкаджия, земеделец, фитнес треньор, гумаджия, електротехник, програмист, учител и да имаш време да учиш бързо нови неща, че мамата си ебало :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 24 Апр 2024, 9:54

Така е, защото всеки иска да еВе дявола във въздуха и 'обикновения' човек е принуден сам да се спасява..!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от немо » 24 Апр 2024, 10:49

streetz написа:Грехота е да се плаща за смяна на масло при положение, че е работа за половин час в домашни условия. Отделно не трябва да висиш на главата на "майстора", за да си сигурен, че няма да ти сипе някоя пикня (ако изобщо направи смяна).

А старото масълце и филтър кво ги правим?
За един прЕАтел питам ? 8)
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1595
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Jordana » 24 Апр 2024, 11:37

Аз познавам хирург, който си вика майстор да му забие пиронче в стената, че са му подарили картина и не може да я закачи :dunno:
Хирурзите не си товарят ръцете заради операциите . Ако си шибне пръста с тоя чук докато забива пирона трябва да си вземе болничен поне седмица :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от TNT » 24 Апр 2024, 11:44

Да, това също е фактор, а не "грехота". Като мъкне гуми с джанти и се секне кръста, колко ще струва болничен ? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Don_Diego » 24 Апр 2024, 11:46

Да похваля СБА - топ обслужване!
Zката имаше една течаща гарнитура, която лее масло върху катализатора и не беше пригодна да стигне на собствен ход до сервиза, та тъй като имам Златна карта при тях се обадих за Пътна помощ.
След няма и 30 минути платформата беше при мен :shock: . Без много въпроси да задават ама какво ама как се е счупило. Обясних какъв е проблема, казаха ок - идваме :bowdown:

С кеф ще си подновя картата сега :clap:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Top Gun Maverick » 24 Апр 2024, 12:07

немо написа:
streetz написа:Грехота е да се плаща за смяна на масло при положение, че е работа за половин час в домашни условия. Отделно не трябва да висиш на главата на "майстора", за да си сигурен, че няма да ти сипе някоя пикня (ако изобщо направи смяна).

А старото масълце и филтър кво ги правим?
За един прЕАтел питам ? 8)

Масълцето даже го изкупуват ако искаш, майстора си пали печката с него, филтъра не знам вече какво да ще го правиш в домашни условия. :ok:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от steeN » 24 Апр 2024, 12:14

Има ли официален път за маслото? Ясно, че го изкупуват разни, но ако човек наистина иска да отиде където трябва.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от немо » 24 Апр 2024, 12:30

steeN написа:Има ли официален път за маслото? Ясно, че го изкупуват разни, но ако човек наистина иска да отиде където трябва.

Има лицензирани фирми, оператори на опасни отпадъци ( какъвто е маслото ) , които изкупуват. Не знам обаче дали ще се занимават с количества 4-5 литра, колкото е при една смяна.
Репликирах на колегата , щото да си смениш маслото сам не е трудно, ОК. Но имаш занимавка с разни цапаници , старо масло, филтър и т.н. , и всичко това да си го причиниш, за да спестиш 10-15лв. не го разбирам.
Отделно, че на много места смяната е безплатна, сервиза си печели от маслото и филтъра, така че няма нужда да ти взема някакви пари за труд.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 14.01.2022
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Сеат Толедо 1.8 20V AGN
Мечтае да кара: Елинор :)

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от Ивайло Димов » 24 Апр 2024, 12:35

Има ,моя мастер го продава на някаква варненска фирма ,която произвеждала грес от него .По закон всеки един автосервиз ,който има намерението да сменя масла и антифриз трябва ежемесечно да подава някви протоколи към Еко министерството и съответно се плащат някакви такси .......за това и много от "автосервизите" всъщност се водят примерно "Пункт за складиране на автомобили " или нещо от сорта .Жена ми води счетоводството на няколко такива ,които по същество са си автосервиз но по буквата на закона нямат право да се наричат така .Закона е врата в полето :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от streetz » 24 Апр 2024, 12:48

немо написа:
streetz написа:Грехота е да се плаща за смяна на масло при положение, че е работа за половин час в домашни условия. Отделно не трябва да висиш на главата на "майстора", за да си сигурен, че няма да ти сипе някоя пикня (ако изобщо направи смяна).

А старото масълце и филтър кво ги правим?
За един прЕАтел питам ? 8)
Старото масло в една 20 литрова туба, като се напълни я нося подарък в някой сервиз или на бащата да си сипва в трактора. Филтъра в кофата, дали е ок - едва ли, но това е положението. Два пъти в живота си направих грешката да сменя масло в сервиз - единия път оляха целия двигател, все едно през плет не са видели как се налива, а втория път ми сипаха някакво мега неизвестно масло, ама немско било, ама те били единствен вносител, ама слагали го на G сериите даже, ама нямало ментета ... да де, ама след 5000 км разходът ми на масло се вдигна двойно и оттогава така си остана, а маслото приличаше на рядък дрисък като го източих. Затуй така. И нова от магазина като взема пак ще е така, само докато е гаранционна ще влиза за смяна, но то с тия сервизни интервали ще е 2-3 пъти макс докато изтече гаранцията.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от немо » 24 Апр 2024, 12:48

За подаване на ежемесечния отчет за генериране на отпадъци не се заплаща никаква такса.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от ildivvy » 24 Апр 2024, 13:03

Отдавна не взимат по 10-15лв за смяната, това е проблема... И влагат боклуци в повечето случаи, ако е с техни материали, това е другия проблем...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: СПАМ ТЕМА

Мнение от alx » 24 Апр 2024, 13:07

немо написа:
streetz написа:Грехота е да се плаща за смяна на масло при положение, че е работа за половин час в домашни условия. Отделно не трябва да висиш на главата на "майстора", за да си сигурен, че няма да ти сипе някоя пикня (ако изобщо направи смяна).

А старото масълце и филтър кво ги правим?
За един прЕАтел питам ? 8)


нали... аз го връщам във всеки магазин който продава масло- задължени са да го вземат дори да не съм го купил от тях. в дилъра като ти го сменят това са едни $25 такса за отработеното масло.. за което хем плащам, хем после те го сипват в бойлерите си да се отопляват зимата...

филтъра аз лично го нося и го хвърлям в най- близкия дилър- имат си контейнер за това. ако го метнеш в домашния боклук също не мисля, че ще измрат морските костенурки...

но това да си излееш маслото някъде (еле пък в канализацията) е една от най- големите ганьовщини които човек може да направи. познавам такива хора - и са абсолютни ганьовци в ежедневието и за другите неща. имам приятел които е някаква техническа клечка в местната пречиствателна станция - какви неща ми е разправял че само един литър масло прави - е*ава мамата на цялата система за часове... един литър масло оцапва 3.7 милиона литра вода... имат некви утаители и скръбър-и за масла ама... и там е кочина... с две думи- не си хвърляйте маслото в канализацията, че прави страшна мизерия...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nickstorm

Последни теми
Facebook