Тичане

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Тичане

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2023, 17:48

Имам естимирани, което предполагам не е съвсем вярно. Особено преди с фиксито. Трябва да прегледам разни сходни карания и да сравня пулса с ватовете.

Гледам някакво понятие Relative Effort, не съм го заглеждал преди. Следи точно пулса. Ще потърся как може да се свърже със скоростта.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: Тичане

Мнение от enigma » 07 Юли 2023, 18:29

bum_bum написа:Ще се ядосам някой ден и ще мина всички близки до мен отсечки с мотора :mhihi:


Аз един път бях забравил стравата да записва на мотора и после докато се усетя да го изтрия, за 10 минути няколко души ме бяха флагнали. Не могат да спят спокойно някой да не им бие рекордите .



Sent from my SM-N981U using Tapatalk
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 07 Юли 2023, 20:25

bum_bum написа:Имам един въпрос аз. Става въпрос за колело, но предполагам важат същите принципи за зоните.

Гледам например една конкретна отсечка в Страва. 2015-та година съм я минал далеч по-бързо от сега. Което важи за всичките почти отсечки, които съм записал.

Сега карам с това темпо.

Изображение

А преди съм карал така.

Изображение

Съответно сега съм доста по-бавен по отсечките. Как да го тълкувам? Да си карам така и да си дам време да поразвия аеробна ефективност (доста време не бях карал и предполагам не съм в кой знае каква кондиция) или да давам яката газ, както преди?

Като споменах Страва на няколко места гледам записват времена с електрически байкове. Може и да греша, но не виждам как можеш да качиш 35 метра денивелация за 7-800 метра със средна скорост 47км (а и на снимката е един пълничък младеж). Ще се ядосам някой ден и ще мина всички близки до мен отсечки с мотора :mhihi:


Двата примера макс усилие ли са или просто преминаване през сегмента по време на каране/тренировка?

Навърти малко километраж с леко и умерено натоварване да посъбудиш малко аеробната система и да адаптираш малко. С какъв каданс въртиш?

Иначе вкарах параметрите в калкулатор и излезе 950 вата за една минута - силно ме съмнява тази работа, според мен е фалшив тоя KOM.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1532
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Тичане

Мнение от ildivvy » 08 Юли 2023, 18:37

Не е много за тук, но се чудя къде да го 'включа'... Ако трябва, модератора ще го 'махне'!

Одеве се прибрахме от ваденето на меда. Мястото е такова, че колата не стига до 'пчелина'. Налага се бидоните да ги 'закараме' до колата с едни колички (като тези, с които разнасят вестниците). Брат ми си пусна 'часовника' и той измери, че разстоянието е 550м с денивелация 107м (изкачване). Т.е. на всеки 5,5м се изкачваме с 1м . Знаехме си , че е як дик, но чак пък толкова... Бидоните са по 30кг. Пътя не е равен, а е скалисто-песъчлив с коловози... Слизането е доста по-лесно... Пулс и т.н. ще види по-късно вечерта.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 01 Авг 2023, 10:12

Така , равносметката от миналия месец :mhihi:

Целта не е изпълнена, но имам оправдание, заболя ме коляното в началото на месеца, не много, но достатъчно че да се спра. Явно три пъти тичане в седмицата ми идват в повече. Дадох си почивка 10-на дни, като си взех малко "имуностимуланти" :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

оправих нещата и пак продължих, но към средата на месеца

общото за месеца е 26км тичане
и едни 11км качване на черни връх една вечер в темпо :lol: 2000 калории, а обикновено за 10км тичане горя 1000 :shock: :shock: :shock:

довечера продължавам :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 727
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Тичане

Мнение от Don_Diego » 01 Авг 2023, 10:38

:OT: Animal Flex-a е топ добавка за стави!!!
Аз от малък имам едни пукания в глезените...1 месец редовно пиене и съм като добре смазана машина :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 01 Авг 2023, 18:35

доволен съм... :D :D :D

Изображение

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 02 Авг 2023, 8:15

Не слушаш и продължаваш да даваш газ :D Няма лошо, по-важно е да ти носи удоволствие и да се превърне в рутина която да стане част от живота ти, а не краткосрочна кампания. Просто си забавяш прогреса, но както казах другото е по-важно.

Браво и не спирай! Много внимание с това коляно. Още в началото те предупредих, че си доста тежичък за тичане. Едно претоварване ще те извади за дълго и всички усилия преди това ще са били напразни. Така че умната!
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 07 Авг 2023, 20:06

nero_ написа:Не слушаш и продължаваш да даваш газ :D Няма лошо, по-важно е да ти носи удоволствие и да се превърне в рутина която да стане част от живота ти, а не краткосрочна кампания. Просто си забавяш прогреса, но както казах другото е по-важно.

Браво и не спирай! Много внимание с това коляно. Още в началото те предупредих, че си доста тежичък за тичане. Едно претоварване ще те извади за дълго и всички усилия преди това ще са били напразни. Така че умната!
:yes:


Знаеш ли кое е най-тъпото?

Даването на газ НЕ Е проблем... а недаването е! :banghead:

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 08 Авг 2023, 20:20

Стават такива неща. Какво го направи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 08 Авг 2023, 20:23

nero_ написа:Стават такива неща. Какво го направи?


ниско стъпало... не прецених правилно...

това ми е трето навяхване на глезен, предишното беше при игра на тенис на маса, а по-предишното пак ниско стъпало...

шибана история

отокът ми вече спада, 4-ти ден е... надявам се, че още 1-2 дни и ще мога да се раздвижвам :ranting:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тичане

Мнение от ivanski_2 » 08 Авг 2023, 20:52

Баси много бързо е спаднал , браво!
А държиш ли го високо по цял ден или ?
Питам понеже моя като не е вдигнат и се надува като поничка :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: Тичане

Мнение от nero_ » 08 Авг 2023, 20:52

Имам опит по темата, който мога да споделя. На 25 август по време на състезание стъпвам на криво, но понеже ми оставаха 4-5км до финала и продължих с куцане, ходене, а накрая като стигнах асфалт дори бягах. Резултатът беше това:
IMG_0707.jpeg


След 2 седмици трябваше да участвам на друго състезание и почнах да чета и проучвам как да се възстановя за толкова кратко време. След доста четене стигнах до извода че RICE протокола за лекуване на травми (Rest, Ice, Compression, Elevation) не е адекватен и започнах така нареченото активно възстановяване. На ден 2 се качих на велотренажора и видях че движението не ми причинява сериозна болка. Последва седмица ежедневни тренировки и упражнения. На 10-ти ден направих дълго ходене. На 11 ден първо тестово бягане с компресионни чорапи, за да оценя ситуацията. На 12-ти ден още едно бягане и точно 2 седмици след контузията на 8-ми Август (какво съвпадение) завърших състезанието и поставих личен рекорд на тичането.

Изводите са - 1/ ще мине и 2/ движение му е майката, само намери кое движение на ставата не ти причинява остра болка.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Тичане

Мнение от ivanski_2 » 08 Авг 2023, 21:08

Ясно , интересно звучи бих опитал ако някой ден ми се случи.
В момента ми е подут , но подуването не спада зареди разместването ( на 2 места ) а единствения човек на който имам доверие да ме пипа ще дойде при мен чак неделя , след това ако за 3-4 дни ще го мисля.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Тичане

Мнение от vicho » 08 Авг 2023, 21:12

ivanski_2 написа:Баси много бързо е спаднал , браво!
А държиш ли го високо по цял ден или ?
Питам понеже моя като не е вдигнат и се надува като поничка :D


ами през повечето време - да, нависоко е... доста некомфортно, ама помага

и не го оставям на сухо... постоянно Репарил и/или Дийп релийф
You said: "Time will change!" What if it changes you?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook